Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomoc przy przebudowanie mieszkania 47 m2 (z 2 na 3 pokoje)


paws0n

Recommended Posts

Witam,

 

Jest to mój pierwszy post. Planuję przebudowę mieszkania 47,5 m2 2 pokoje + kuchnia na 3 pokoje z aneksem. Czy macie jakieś pomysły i czy w ogóle ma to jakiś sens, przy tym metrażu?

Podrzucam rzuty jak było oryginalnie jak jest aktualnie i jaki ja mam pomysł. Może macie jakieś inne pomysły albo mój jest bez sensu, że nie będę miał jak się ruszyć. Od razu piszę, że nie robiliśmy takiej przebudowy zaraz po zakupie mieszkania ponieważ mieliśmy mocno ograniczony budżet oraz mało czasu. Aktualnie powoli się zbieramy do nowych planów.

Proszę o pomoc bo żona już mi nie daje spokoju :-)

 

Deweloperskie:

Deweloper.jpg

 

Aktualnie:

Aktualnie.jpg

 

Mój pomysł:

Pomysł.jpg

Edytowane przez paws0n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deweloper.jpg

Deweloper1.jpg

Ja dołożę coś od siebie, ale z wielkim trudem...

Też nie widzę sensu przerzucania kuchni na drugą stronę.

W jednym wypadku pomniejszyłam łazienkę i dałam ją po drugiej stronie komina, kosztem kuchni.

Prawą stronę ciężko podzielić na dwa pokoje, dlatego albo będzie ślepa sypialnia, albo można podzielić tą przestrzeń panelami ruchomymi.

Wszystko ma swoje + i -. Siedzi się przy łazience...

W drugim przypadku natomiast powstaje duża sypialnia i salon z aneksem mało funkcjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakoś tak:

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/340d8581d8ab.jpg

 

 

Różowy trójkąt można dołączyć do sypialni (jeśli nie chcecie demolować łazienki), inaczej ustawić łóżko... Blat ze zlewem i płytą ma ok.250cm długości, można go ewentualnie trochę przedłużyć.

 

Kurczę, nie zauważyłam, że sypialnia ma inny kształt - trzeba by jednak jej ścianki poprzestawiać a kombinowałam żeby jak najmniej burzenia było :( Albo inaczej zaplanować zabudowę w przedpokoju.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/38783bcca223.jpg

Edytowane przez alicyja
dodany drugi rysunek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd przyłącza wod-kan i wentylacji z tamtej strony?

 

Sądziłem, że nie jest to bardzo trudne. Zasilanie idzie z korytarza czyli jest przy drzwiach. Wentylacja pociągnąć rurę w podwieszonym suficie. Problem jest odpływem bo musi być i nie wiem czy starczy podłogi ;-)

 

PawsOn - nie wiem, jaką masz sytuację rodzinną, ile dzieci - ale rezygnowałabym z dzielenia mieszkania na 3 pokoje - wolałabym wygodny rozkładany narożnik czy sofę w pokoju dziennym i większy/wygodniejszy metraż tej części, a nie same klitki.

 

Też wolę mieć przestrzeń, ale niestety dziecko powoli rośnie i trzeba będzie zwolnić pokoik. Nie uśmiecha mi się robić sypialni z salonu. Najlepszą opcją jest zmiana na większe mieszkanie,jednak szukam tańszego rozwiązania.

 

gdzie wy trzymacie odkurzacze, mopa, miotłę, wiadra, ubrania, pościele, ręczniki, kurtki, szaliki, rekawiczki?

 

Jest jedna duża szafa w sypialni, a taka gospodarczo-użytkowa miejscówka, to wnęka w przedpokoju, zrobiona na szafę/skrytkę

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą opcją jest zmiana na większe mieszkanie,jednak szukam tańszego rozwiązania.

 

nie wiem, czy robienie kapitalnego remontu (przebudowa) wyjdzie taniej niż kupno większego mieszkania - im większe, tym cena metra mniejsza. Może starsze mieszkanie?

W tym po przebudowie sypialnia będzie ciasna, ale to jest do przeżycia. Natomiast część dzienna, w której toczy się cały dzień i przebywa się również z dzieckiem będzie ciasna i niewygodna - będziecie się o siebie obijać...Ale oczywiście Wasza decyzja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...