Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

No i jak tam Krakowiacnie?


Olleo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piotrze, co masz na myśli? ja z Wrocławia piszę, ale ciekaw jestem na przyszłość. Na razie znalazłem drogie rozwiązania typu Airbox Spartherm i Poujoulat Top Clean oraz cos podejrzanie taniego, co chyba cug blokuje:

http://archiwum.allegro.pl/oferta/filtr-dymu-na-komin-filtr-kominowy-nowy-i2387371588.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, co masz na myśli? ja z Wrocławia piszę, ale ciekaw jestem na przyszłość. Na razie znalazłem drogie rozwiązania typu Airbox Spartherm i Poujoulat Top Clean oraz cos podejrzanie taniego, co chyba cug blokuje:

http://archiwum.allegro.pl/oferta/filtr-dymu-na-komin-filtr-kominowy-nowy-i2387371588.html

 

Dasz radę na targi podjechać? Dworzec główny jest na przeciw głównego wejścia na targi. Zadzwonisz, podeśle pracownika z wejściówką...

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na targi...Będę miał propozycje nie tylko dla Krakowa. W zgodzie z decyzją rady, nawet komin nie będzie potrzebny...:)

 

http://kominki.mtp.pl/

 

Ale nie będzie to propozycja w stylu kominek na jakiś biosyfek, czy tapeta z ogniem? :) Żartuję oczywiście.

MPZP wsi gdzie mam działkę zabrania paliwa stałego w kotlowni, ale w kominkach "rekreacyjnych" już można, więc narazie mogę spać spokojnie. Niemniej dobrze wiedzieć, że są sposoby na obejscie tych przepisów w branży kominkowej. Pozdrawiam.

Edytowane przez kemot_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie (ścisłym centrum) i wielu miastach o podobnym usytuowaniu (niecka, brak przewiewu itp.), nie powinno się palić, jeździć, a w ekstremalnych sytuacjach ...nawet oddychać;) To bez znaczenia czym palić...Pseudo ekologiczny opał, jak nam się próbuje przedstawiać gaz, tak samo nie powinien w wielu miastach być spalany.

 

 

Z tego powodu nie angażuję się jakoś szczególnie w akcję STOP ZAKAZOM, czy nie panikuję z powodu pomysłów naszych włodarzy. Trzeba im pozwolić zrobić swoje i......skupić się na dopracowaniu i produkcji urządzeń spalających drewno czyściej od gazu. Potem można zadać pytanie w UNIOLANDZIE, jak to jest z tym obowiązkowym "współspalaniem" biomasy?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z gazem (czy produktami jego spalania) co nie tak ?

 

Wpuść sobie do domu...ambrozja!:D

 

Spaliny dostają się do atmosfery jak każde inne, nie jest to paliwo odnawialne...

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby wszyscy okoliczni mieszkańcy przeszli na gaz z węgla, miału i sporadycznie drewna to mógłbym mówić o ambrozji, a filtry w reku wymieniać tylko po wiośnie, jak pyłki drzew by je przytkały.
Jak najbardziej słuszna uwaga. Dlatego nie lubię jeździć do miasta zimą...

 

Moim zdaniem, każde paliwo powinno być rozpatrywane indywidualnie. Porównywanie węgla z drewnem to nadużycie i brak wiedzy. Spalanie drewna w sposób prymitywny to głupota (i brak wiedzy). Zdecydowanie gaz ma tą zaletę, że jego trujących właściwości nie widać gołym okiem...

 

Z trzech wymienionych paliw, tylko drewno jest paliwem ekologicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej słuszna uwaga. Dlatego nie lubię jeździć do miasta zimą...

 

Moim zdaniem, każde paliwo powinno być rozpatrywane indywidualnie. Porównywanie węgla z drewnem to nadużycie i brak wiedzy. Spalanie drewna w sposób prymitywny to głupota (i brak wiedzy). Zdecydowanie gaz ma tą zaletę, że jego trujących właściwości nie widać gołym okiem...

 

Z trzech wymienionych paliw, tylko drewno jest paliwem ekologicznym.

 

Ja wiem, że Nox i siarka, ale przy drewnie też. Dodatkowo PM10.

Plusem gazu jest to , źe w kotłach kondensacyjnych spalany jest w powtarzalnych, bliskich ideału warunkach, a drewno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś argument to jest, ale powiedz to takiemu Budowlanemu_Laikowi, któremu sąsiad daje z kominka prosto w czerpnię reku.

Myśle,ze w tym momencie on tego tlenu jakoś nie czuje :)

Tu nie ma co mówić, u mnie sąsiedzi pewnie nie zauważają że palę, (piecokominek plus akumulacja) palę drewnem oczywiście, natomiast widzę kto pali w śmieciuchu śmieciami. Gdyby było tak źle to najpierw sam odczuł bym to na czerpni a tym samym w domu.

Edytowane przez Remiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na targi...Będę miał propozycje nie tylko dla Krakowa. W zgodzie z decyzją rady, nawet komin nie będzie potrzebny...:)

 

http://kominki.mtp.pl/

 

Witam Baturka.Ciekawe te propozycje.Kurcze daleko ten Poznań ale ogromnie mnie kusi by pojechać i zobaczyć tą alternatywę.Skąpe te opisy ale cóż nie przyjedziesz nie zobaczysz.Skoro drewno w takim kominku to jak to się przeniesie na czystą ekologie w zgodzie z Ochrona środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontujecie kominki? Dzisiaj zapadła w radzie miejskiej decyzja m.in. o zakazie palenia drewnem w kominkach.

 

Może nie podniecaj się tak niepotrzebnie bo trzeba czytać ze zrozumieniem: "Uchwała nie dotyczy kominków, które nie są podstawowym systemem grzewczym w domu lub mieszkaniu." - tak napisano w projekcie uchwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...