Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

No i jak tam Krakowiacnie?


Olleo

Recommended Posts

We Wrocławiu podeszli do problemu dużo poważniej niż w Krakowie i o wiele rozsądniej. Mają być opracowane dla tego miasta normy emisji jakie powinny spełniać urządzenia grzewcze na paliwa stałe. I wszelkie piece spełniające te normy będą mogły być instalowane i użytkowane.

Idę o zakład że normyte nie będą na pewno bardziej wyśrubowane niż w tej chwili są normy niemieckie czy austriackie, które obowiązują np. w branży kominkowej producentów palenisk.

Ta, na samochody też mieli i mają wspomniani wyżej wyśrubowane normy i co ...

Zobaczymy jak zrobią to we Wrocławiu ... tam są chyba jednak dużo mądzrzejsi i sami włodarze miasta i radni rządzący miejskim budżetem.

Nic nie wskazuje by mądrość Wrocławia była ponad inne miasta, przykładem budowa na terenach zalewowych, budowali i budują a potem płaczą;-) Może w sprawie spalania będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Świeżych i najświeższych informacji mam w nadmiarze...Doskonale znam, monitoruję i penetruję branżę...Twój zacny kolega kocha się w Majkach i ich rodzeństwie...

 

guzik, żadnej Majki nigdy nie kochałem, a nawet nie znałem ;)

 

Jeśli zaś chodzi o wkłady, koledze z sąsiedniego wątku po prostu jej nie odradzam, ma ogrzewanie, które niejako stoi w opozycji do kominka, gdyż ograniczanie mocy pieca eko groszkowego po przez używanie kominka w celach grzewczych jest nieporozumieniem.

Ma kolega również ograniczony budżet, chce mieć natomiast kominek, jeśli ma grawitacyjną, zbilansowaną wentylację nie widzę problemu zastosowania wkładu Maja, a porównywanie jej do wkładów po 700 pln jest oczywiście totalną manipulacją, którą niestety bardzo lubisz się posługiwać.

 

Doskonale wiesz, że "identyczny"co Maja wkład w markecie jest około 10 % droższy niż w katalogu rzeczonej firmy (pomijam fakt krótszej gwarancji itp.)

A może znasz przypadki popękanych od palenia drewnem Majek ?

Z XXX sztuk wkładów żeliwnych nielubianego producenta taniochy, które przeszły przez moje ręce pękł JEDEN, używany bez obudowy w jakimś pubie....

 

Na pewno są wkłady lepsze, z niskobudżetowych np. Zibi ( którego przeprowadzałeś dość kuriozalny test), spełniający mi.in. wyśrubowane normy ekologiczne, natomiast biorę pod uwagę to, że ktoś dokonał jakiegoś wyboru, po za tym nie odnosząc się już do nikogo konkretnie, jest cała masa ludzi dla których te 800 pln więcej w cenie wkładu będzie kwotą niebagatelną, za którą kupią sobie coś innego.( to na prawdę nie jest tani populizm)

Napalą 20 razy w roku, albo nauczą palić czysto, albo pokroją drewno jakoś inaczej i będą zadowoleni jak mawiają klasycy.

Źyjemy w Polsce, zarabiamy złotówki (na szczęście), szanujmy się wzajemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie niepotrzebnie nakręcacie sytuacje ,która znalazła już swój finał .Teraz Panowie branża mydlicie oczy , w złym świetle stawiając każdego ,który pojawi się z inną propozycja niźli wasza.Znowu walka o rynek tyle ,że pozbawiona interpretacji i z tym związanych efektów namacalnych.Tych co maja udział w smogu , bo mają trzeba jakoś skierować ale nie za wszelką cenę, wbijając im jak gwoździa ,swój prywatny życiowy interes.Dużo gadania ale nic z tego nie wynika.Dlaczego to poruszam ,ponieważ zastanawiam się kto pierwszy do mnie zapuka,, inspektor z ochrony środowiska czy np. Baturka z propozycją wymiany wkładu i polecenia palenia wedle prawa ekologicznym paliwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guzik, żadnej Majki nigdy nie kochałem, a nawet nie znałem ;)

 

Jeśli zaś chodzi o wkłady, koledze z sąsiedniego wątku po prostu jej nie odradzam, ma ogrzewanie, które niejako stoi w opozycji do kominka, gdyż ograniczanie mocy pieca eko groszkowego po przez używanie kominka w celach grzewczych jest nieporozumieniem.

Ma kolega również ograniczony budżet, chce mieć natomiast kominek, jeśli ma grawitacyjną, zbilansowaną wentylację nie widzę problemu zastosowania wkładu Maja, a porównywanie jej do wkładów po 700 pln jest oczywiście totalną manipulacją, którą niestety bardzo lubisz się posługiwać.

 

Doskonale wiesz, że "identyczny"co Maja wkład w markecie jest około 10 % droższy niż w katalogu rzeczonej firmy (pomijam fakt krótszej gwarancji itp.)

A może znasz przypadki popękanych od palenia drewnem Majek ?

Z XXX sztuk wkładów żeliwnych nielubianego producenta taniochy, które przeszły przez moje ręce pękł JEDEN, używany bez obudowy w jakimś pubie....

 

Na pewno są wkłady lepsze, z niskobudżetowych np. Zibi ( którego przeprowadzałeś dość kuriozalny test), spełniający mi.in. wyśrubowane normy ekologiczne, natomiast biorę pod uwagę to, że ktoś dokonał jakiegoś wyboru, po za tym nie odnosząc się już do nikogo konkretnie, jest cała masa ludzi dla których te 800 pln więcej w cenie wkładu będzie kwotą niebagatelną, za którą kupią sobie coś innego.( to na prawdę nie jest tani populizm)

Napalą 20 razy w roku, albo nauczą palić czysto, albo pokroją drewno jakoś inaczej i będą zadowoleni jak mawiają klasycy.

Źyjemy w Polsce, zarabiamy złotówki (na szczęście), szanujmy się wzajemnie.

Producenta znam, nie tylko się szanujemy ...:rolleyes:

 

Dla Ciebie kuriozum, a dla nas to ciekawa współpraca.

 

Otwórz szerzej gały, rozszerz horyzonty, bądź czasem outside, bo na jednym producencie świat się nie kończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o uchwałę - nie my ją tworzyliśmy. Viessmann jest partnerem walki ze smogiem w Krakowie - to znaczy załatwiamy wszelkie formalności związane z wymianą kotła węglowego i uzyskania dofinansowania z Urzędu Miasta!

 

Można nam powierzyć wszystkie formalności związane z likwidacją pieca.

 

Można otrzymać 100 % dotacji do wymiany ogrzewania - otrzymasz nowoczesne urządzenie grzewcze i niższe rachunki za ogrzewanie

 

Oferujemy sprawdzoną na świecie technologię, oddajemy do dyspoyzcji Partnerów Handlowych w Krakowie i monitorujemy ich pracę.

Mamy dla Was też zaplecze techniczne - 24 godzinny Serwis fabryczny

 

Po pierwszym sezonie grzewczym szczęśliwy posiadacz wypasionego kotła Viessmann, padnie na "trupem" jak zobaczy pierwszy rachunek za gaz. O ile ogrzewanie gazem jest efektywne i stosunkowo tanie w nowoczesnych dobrze ocieplonych budynkach, to w starej niedocieplonej kamienicy będzie porażką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym sezonie grzewczym szczęśliwy posiadacz wypasionego kotła Viessmann, padnie na "trupem" jak zobaczy pierwszy rachunek za gaz. O ile ogrzewanie gazem jest efektywne i stosunkowo tanie w nowoczesnych dobrze ocieplonych budynkach, to w starej niedocieplonej kamienicy będzie porażką.

 

Widzisz gdzieś propozycje wymiany w kamienicy??? Ja nie .Na wyrost twa diagnoza.Daj mu się wypowiedzieć z pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglaki to raczej glownie w kamienicach funkcjonuja. koszt ogrzania 70 metrow bedzie okolo 2 razy wyzszy niz 140 metrowego nowego domu. porazka totalna.

juz dzis jest coraz mniej chętnych na takie mieszkania.

"rozwiązano" jeden problem bez jakiegokolwiek zastanowienia nad skutkami.

tutaj nie chodzi o ochronę branży, tu chodzi o to, żeby nie było w centrach miast dzielnic jak brooklyn

Widzisz gdzieś propozycje wymiany w kamienicy??? Ja nie .Na wyrost twa diagnoza.Daj mu się wypowiedzieć z pomysłu.
Edytowane przez lecho*ski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenta znam, nie tylko się szanujemy ...:rolleyes:

 

Dla Ciebie kuriozum, a dla nas to ciekawa współpraca.

 

Otwórz szerzej gały, rozszerz horyzonty, bądź czasem outside, bo na jednym producencie świat się nie kończy...

 

zagalopowałem się... test był bardzo bardzo ciekawy, z wypiekami śledziłem jego przebieg, kuriozalne były jedynie próby podłączania do akumulacji i opisywanie wniosków

nie cierpię przechwałek, ale siedzę w branży naście lat i zapewniam, że znam produkty więcej niż jednego producenta, nawet jeśli nie utrzymuję z nimi bliskich kontaktów

środa czwartek będę się rozglądał po Poznaniu, pewnie odwiedzę i Twoje stoisko. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie - nie zapominajcie o programie osłonowym - dopłaty do różnicy w rachunkach, które obiecano - jeśli oczywiście taka różnica w rachunkach będzie - tzn po modernizacji wyższe rachunki niż eksploatacja takiego węglowego kotła.

Większej ściemy w tym temacie nie słyszałem ... :D

Konsultant Viessmann ... bardzo proszę o podanie źródła jakichkolwiek pisemnych ustaleń w tym temacie, albo nie pisanie nieprawdy, półprawdy lub gównoprawdy ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Większej ściemy w tym temacie nie słyszałem ... :D

Konsultant Viessmann ... bardzo proszę o podanie źródła jakichkolwiek pisemnych ustaleń w tym temacie, albo nie pisanie nieprawdy, półprawdy lub gównoprawdy ...

Pozdrawiam.

 

Forest. Kopiesz się z koniem. Polityka idzie za pieniądzem. Wieśman to dobre rozwiązania i technologie ale drogie. Włodarze czują ten piniądz i chętnie wyciągną rękę po "dotacje" Węgiel też można czysto spalać, tak to prawda, ale jaki to ma sens jak każdy w Krakowie wymieni sobie kocioł węglowy w różnych firmach - jak można to zrobić globalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w jaki sposób to będzie trzeba udowodnić;-)

 

 

Będzie tak ja z Szydłem co wyszło z worka w kwestii 500 zł na dziecko...Pod warunkiem, że dziecko udowodni cóś tam...

 

Tu poproszą o kwity na węgiel sprzed kilku lat, bo przecież trzeba porównać. Nie ma kwitów? Oj... to bardzo nam przykro...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie zapominajcie o programie osłonowym - dopłaty do różnicy w rachunkach, które obiecano - jeśli oczywiście taka różnica w rachunkach będzie - tzn po modernizacji wyższe rachunki niż eksploatacja takiego węglowego kotła.

 

dopłacą różnicę, pod warunkiem że zbiorą z Kowalskich dwa razy więcej. Nic się samo z kosmosu nie bierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie zapominajcie o programie osłonowym - dopłaty do różnicy w rachunkach, które obiecano - jeśli oczywiście taka różnica w rachunkach będzie - tzn po modernizacji wyższe rachunki niż eksploatacja takiego węglowego kotła.

 

Taki przepis mógłby wymyśleć chyba jedynie ktoś bez "piątej klepki w głowie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...