Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pytanie o drewno


jacek.zoo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Ale zapewne książek nie niszczył tylko z nich korzystał w przeciwieństwie do Ciebie.

Stefanie ... jak będziesz na południu Polski to zapraszam do obejrzenia największej kolekcji książek w naszym kraju (śmiem przypuszczać że i być może największej, również na świecie), wydawnictw, dokumentów, publikacji i wszelkiego innego panoptikum z zakresu furnologii, szeroko pojmowanego zduństwa i kominkarstwa.

W przeciwieństwie do Ciebie ja to wszystko kupuję, zbieram, kolekcjonuję, kataloguję, a przede wszystkim ... czytam ... no ... z wyjątkami małymi, bo po szwedzku, japońsku, estońsku, fińsku i w jeszcze innych paru dziwnych językach "wygłupiać" się już nie będę ... :rolleyes:

Pozdrawiam ... i jak się to mówi ... do książek Waszeć - wiedzę pogłębiać ! ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Stefanie ... jak będziesz na południu Polski to zapraszam do obejrzenia największej kolekcji książek w naszym kraju (śmiem przypuszczać że i być może największej, również na świecie), wydawnictw, dokumentów, publikacji i wszelkiego innego panoptikum z zakresu furnologii, szeroko pojmowanego zduństwa i kominkarstwa.

W przeciwieństwie do Ciebie ja to wszystko kupuję, zbieram, kolekcjonuję, kataloguję, a przede wszystkim ... czytam ... no ... z wyjątkami małymi, bo po szwedzku, japońsku, estońsku, fińsku i w jeszcze innych paru dziwnych językach "wygłupiać" się już nie będę ... :rolleyes:

Pozdrawiam ... i jak się to mówi ... do książek Waszeć - wiedzę pogłębiać ! ...

 

Powaliłeś mnie swoją inteligencją - więc chyba wybaczam Ci nawet to podarcie książki (ale nigdy więcej) - bo jesteś chyba jedyną osobą w Polsce która wie co to jest furnologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieznajomość prawa także nie usprawiedliwia ciebie.Ażurowa przesłona też ma swoje obostrzenia.Czytaj paragrafy i nie wprowadzaj zamętu.Jak zrobiłem ażurek od sąsiada to za tydzień musiałem go ściąć do wysokości 2.5 m.

 

A ja pisałem coś o wysokości, trzeba też czytać miejscowy "Plan zagospodarowania" albo warunki zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Stefanie ... jest i jeszcze z kilkanaśćie (-dziesiąt) innych osób ...

"Furnologię" Bockler'a z 1666 roku też posiadam w kolekcji. Co prawda tylko na "elektronicznym nośniku" ... ale to z racji że pozycję tą nie w każdym kiosku "ruchu" obecnie można zdobyć ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trochę odbiegliśmy od tematu wątku ....

 

No wlasnie :)

Czyli podsumowujac dla schniecia drewna wazniejszy jest przewiew niz slonce? I spokojnie moge zrobic drewutnie od polnocnej strony domu? Pomijajac przepisy, bo dla kazdego mpzp moga byc inne i nie ma co gdybac. Chodzi mi o sama ,,wysychalnosc,, drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod dachem - tak, bez slonca - nie.

przewiew jest korzystny, ale na polnocnej , bezslonecznej, przez co wilgotnej stronie niewiele da

No wlasnie :)

Czyli podsumowujac dla schniecia drewna wazniejszy jest przewiew niz slonce? I spokojnie moge zrobic drewutnie od polnocnej strony domu? Pomijajac przepisy, bo dla kazdego mpzp moga byc inne i nie ma co gdybac. Chodzi mi o sama ,,wysychalnosc,, drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Forest ten Bockler w wersji elektronicznej się nie liczy, każdy może sobie ściągnąć:wink: gdybyś miał oryginał to byłbyś gość:wink:

Remiks ... ale ja mam zdjęcia robione cyfrówką "z ręki", jak jeszcze tego w internecie nie było ... :p

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod dachem - tak, bez slonca - nie.

przewiew jest korzystny, ale na polnocnej , bezslonecznej, przez co wilgotnej stronie niewiele da

Tak troche nie ogarnalem tej wypowiedzi. Czyli na polnocnej stronie zadaszona drewutnia moze byc?

I jeszcze dopytam, czy glebokosc w takim wypadku ma wieksze znaczenie? Tzn czy dwie czy trzy szczapki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz do lasu i zobacz jak wygladaja pnie drzew od polnocnej strony.

harcerzem nie byl nigdy ? ☺

 

Nie byl :) tylko ze troche slabe porownanie bo w lesie jest ciagle wilgotno i nxie ma przewiewu. A miedzy budynkami wiatr hula, jak w tym miejscu co planuje drewutnie po budowie bylo zwalone drewno typu laty, scinki krokiew itp to nic nie poroslo mchem ani nie bylo mokre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Taka mala podpowiedź leśnika ...

W lesie jest dużo większy przewiew i ruch mas powietrza niż to nam się wydaje. Tyle że nie jest to tak gwałtowne i spektakularne jak dujący i świszczący wiater w drzew tych koronach ...

Daczego wilgotność ścioły leśnej potrafi spaść poniżej 1-3 procent ? Przecież słońce na "dnie lasu" wcale często nie operuje ... zasłaniają je korony ... które także osłaniają ją (często za bardzo właśnie) od opadów.

Pozdrawiam.

PS. Analogia do przewiewnej drewutni z dachem, ustawionej po zacienionej stronie domu ...

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Taka mala podpowiedź leśnika ...

W lesie jest dużo większy przewiew i ruch mas powietrza niż to nam się wydaje. Tyle że nie jest to tak gwałtowne i spektakularne jak dujący i świszczący wiater w drzew tych koronach ...

Daczego wilgotność ścioły leśnej potrafi spaść poniżej 1-3 procent ? Przecież słońce na "dnie lasu" wcale często nie operuje ... zasłaniają je korony ... które także osłaniają ją (często za bardzo właśnie) od opadów.

Pozdrawiam.

PS. Analogia do przewiewnej drewutni z dachem, ustawionej po zacienionej stronie domu ...

 

czyli bez problemu moge zrobic nawet na trzy szczapy? tzn wszystko mozna, tylko czy to dla drewna bedzie dobre .Njech ktos odpowie kojkretnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...