Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój Dom w Dolinie - poprawki w projekcie - prośba o pomoc


Figusiol

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Długość spiżarni przykładowa, tak samo jak układ ścianek/wnęk przy kominku.

 

5) i 6) układy różnią się umiejscowieniem lodówki.

 

5)

5.jpg

 

 

6)

6.jpg

 

 

7) pewnie nie przypadnie ci do gustu - płyta na wyspie(okap wyspowy), raczej brak miejsca na szafki wiszące...

7.jpg

Edytowane przez alicyja
ponownie dodany obrazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alicyja cały dzień czekałam na to ale sprawdzałam nie na tym wpisie , gdzie trzeba :) Myślałam, ze wkleisz to tam, gdzie mam swój wątek ;)

Stworzyłam coś baaaardzo podobnego do Ciebie więc bardzo mi przypasowało :) Jest prawie identycznie :)

Spiżarka będzie miała tylko albo aż 90cm szerokości. Dla mnie to już wystarczająco. Ścianka już stoi ;) Reszta po kolei : lodówka, zmywarka , zlew , piekarnik z płytą i półwysep z wysokimi krzesełkami :) Super!!! Koło kominka bedę miała kawałek wolnego miejsca ale to sobie zagospodaruję jak już będzie kominek :) Bardzo dziękuję za pomoc :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PW nie doradzałam wywalenia słupka - wyraziłam wątpliwość co do estetyki układu. Teraz, jak zobaczyłam Twój projekt, to proponowałabym usunięcie słupka albo przesunięcie zlewu trochę w prawo bo po prostu jest mało blatu między zlewem a lodówką.

 

8) Może da się wygospodarować(dobudować) wnękę na piekarnik obok kominka - na kominek zostałoby ok.90cm.

8.jpg

 

9) Albo coś w ten deseń.

9.jpg

Edytowane przez alicyja
ponownie dodany obrazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 2 months później...

Kochani!!! Ogromna prośba do osób, które wiedzą o co chodzi w tworzeniu schodów :)

Ja nie mam pojęcia jak to obliczyć. Czy schody się zmieszczą i jeśli tak to jakie?

 

Wklejam linki - na czerwono zaznaczony jest otwór w stropie

przesunięte zostały też drzwi z garażu do przedpokoju ze schodami.

 

schody1.jpg

schody2.jpg

schody3.jpg

Edytowane przez Figusiol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schody-v1-AB.jpg

 

Nie jestem architektem, bazowałam na schodach zaproponowanych w oryginale (długość 340cm), przeniesionych w docelowe miejsce z salonu.

Ostatni schodek za zabiegiem(zakrętem) zlikwidowany, dodany schodek na drugim końcu. Otwór w stropie przedłużony do ok.365cm, skrócony wiatrołap, drzwi do pokoju przeniesione na boczną ścianę. Korytarz wzdłuż schodów lepiej byłoby trochę poszerzyć.

A) Wejście na schody z centralnej części domu - tu zalecałabym jednak wydzielenie części korytarza jako śluzy zapobiegającej przedostawaniu się do domu zapachów i odgłosów garażowych. Takie rozplanowanie wymaga zostawienia na poddaszu korytarza wzdłuż schodów (nie wiem jaki układ ścianek tam planujecie).

B) Wejście na schody przy drzwiach do garażu - nie ma jak zrobić śluzy ale na poddaszu wyjście wypadnie na środku więc wystarczy mały hol z drzwiami do pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Dziękuje za odpowiedź :) wezmę pod uwagę te propozycje. Góra na razie jest bez ścianek działowych także mógłby być długi korytarz aczkolwiek zabierze on więcej miejsca niż przy wersji B . Tyle że pod schodami ma się znajdować mini kotłownia w postaci pompy ciepła. Chyba więc lepsze ustawienie byłoby A ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...