Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój Dom w Dolinie - poprawki w projekcie - prośba o pomoc


Figusiol

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Schody powinny się zmieścić przy kominku - podzieliłam spocznik na dwie części, żeby pozbyć się jednego schodka ale jakby co to można po prostu zrobić schody zabiegowe. Powinno być wystarczająco wysoko pod skosem na poddaszu ale lepiej sprawdzić - nie wiem jak wygląda przekrój przez dom(wysokość parteru i ściany kolankowej na poddaszu).

alicyja mam jeszcze pytanie. Ile miejsca zajmują te schody? Zrobiłam sobie wstępny projekt i coś mi się z wymiarami nie zgadza :)

Chodzi mi o szerokość i głębokość jaką zajmują schody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie parametry schodów wymyślił sobie architekt - sugerując się schodami na rzucie oceniłam, że głębokość stopni miała być 25cm i tak też przyjęłam dla nowych schodów ale to jest do ustalenia z fachowcem.

Całe schody na moim rysunku mają szerokość dwóch biegów+dwie ścianki(2x90cm+2x8cm) - 196cm. Głębokość schodów to 6 stopni w jednym biegu i spocznik czyli 6x25cm+90cm=240cm. Jeśli stopnie miałyby 27cm to głębokość schodów wyniesie ok.252cm. Martwisz się, że tamta ściana przy kominku ma 210cm? Tej ściany jeszcze nie ma, jeszcze możesz ją przedłużyć :) Zresztą wygląda to na kwestię nieco innego kształtu obudowania kominka na Twoim odręcznym rzucie i na oryginalnym("Twój" kominek zaznaczyłam pomarańczowym konturem trójkąta).

 

schody.jpg

 

Masz porządniejszy rzut? Jak kupiliście projekt powinniście dostać taki z wymiarami, przekrój itp.

Edytowane przez alicyja
ponownie dodany obrazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alicyja nie wiem co powiedzieć :) Widzę, że można na Ciebie liczyć w każdej sytuacji ;) bardzo dziękuję za tak profesjonalną odpowiedź :)

Coraz bardziej przekonujemy się co do naszego projektu i zmian , które zaproponowałaś :)

Mąż mówił , ze ścianka kolankowa będzie jeszcze trochę podwyższona więc myślę , że będzie to bardzo fajnie wyglądało :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja to sobie mogę rysować różne rzeczy ale jako laik mogę nie zauważyć jakichś istotnych błędów, przeszkód itp. Schody to nie kanapa którą można łatwo przestawić/wymienić jeśli nie przypasuje w zaplanowanym miejscu. Byłabym spokojniejsza gdybyście się skonsultowali z fachowcem zanim "napalicie" się na to rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja to sobie mogę rysować różne rzeczy...
Witam, również jestem pod wrażeniem percepcji przestrzennej Alicyji :o więc pozwólcie, że doskoczę z kilkoma prostymi pytaniami (przynajmniej na początku|):

1. Alicyja czy można prosić o kilka słów opiniotwórczych do mojego projektu? ew. założę nowy wątek, a chodzi o układ okien i drzwi w salonie/kuchni i schody...

2. w czym to rysowałyście? Polecacie jakiś programik, czy może Paint wystarczy?

3. pasuje nam maleńka spiżarka GxS 80x60 z drzwiami 50cm -czy takie drzwi są jeszcze typowe? Co sądzisz/sądzicie o takim maleńkim kątku, da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaxis - Własny wątek to jest dobry pomysł - obiecuję, że obejrzę Twój projekt i może się nawet powymądrzam ;)

Ja rysuję w CorelDraw, dziewczyny najczęściej w Paint ale to wymaga dobrego oka do proporcji(żeby nie wyrysować np. zbyt dużej lub zbyt małej sofy, za wąskiego przejścia itp.). Są programy online i do ściągnięcia w których można sobie narysować w miarę dokładny plan(ściany, okna itp) i powstawiać jakieś przykładowe meble a nawet podejrzeć w 3d. Ja miałam do czynienia z http://www.floorplanner.com/ (online) i http://www.sweethome3d.com/pl/ (do pobrania). Możesz też zerknąć na http://www.leroymerlin.pl/planer3d.html (online) - wygląda na dosyć łatwy w obsłudze.

Spiżarnia o podanych przez Ciebie wymiarach to raczej bardzo głęboka szafa i wydaje się niezbyt funkcjonalna bo trudno taką przestrzeń zagospodarować zachowując wygodny dostęp do zawartości - może lepiej zaplanować miejsce na zapasy(czy co tam chcesz trzymać w spiżarce) w zwykłej meblowej zabudowie(np.szafa szer.80cm, gł.60cm lub nawet płytsza ale szersza) ale gdzie i czy w ogóle coś takiego się zmieści to zależy od kształtu kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alicyja - Wielkie dzięki za poświęcony czas na PW. Chyba nie ma drugiej takiej osoby, która w tak rzetelny sposób podchodzi do pomocy z rysunkami i sugestiami. Generalnie to mamy chyba za wiele pomysłów, musimy je zweryfikować i uporządkować hierarchicznie i w tym celu założyliśmy wątek TUTAJ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Proszę Was o pomoc w ustawieniu mebli i urządzeń w aneksie kuchennym.

Ma tam też znaleźć się spiżarnia lub ewentualnie duża, głęboka szafa z przesuwnymi drzwiami (ale wolałabym spiżarkę choćby małą)

Załączam rzut z góry zrobiony odręcznie.

Kuchnia jest połączona z salonem ale chcemy by nie było widać bałaganu więc myślimy o wyższym barku ze stołkami barowymi, aby się odgrodzić częściowo.

Marzy mi się też słupek z piekarnikiem koło zabudowanej lodówki.

 

Czy ktoś ma jakąś wizję?

 

Pozdrawiam serdecznie.pokój i kuchnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir myślałam, że to odpowiednie miejsce :( A w jakim dziale powinnam o to zapytać?

Nie chciałam mieszać tego tematu z moim poprzednim, bo dużo zmieniło się w moim projekcie i ciężko byłoby to wszystko tłumaczyć :)

 

Instalacja wod-kan jest przy oknie 150-tka u góry ale zlew możemy zrobić jeszcze w każdym miejscu w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłam do właściwego działu. Watek założyłaś pierwotnie w "wymiana doświadczeń".

 

Problemem tego wnętrza jest kominek obok kuchni. Ponieważ meble wypoczynkowe dobrze jest ustawić w kierunku kominka, jednocześnie siedząc na kanapie będziesz mieć widok na ewentualny nieporządek kuchenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...