Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bardzo trudna kuchnia pomóżcie


missiunia83

Recommended Posts

Potrzebuję pomocy bo mam małą kuchnię a chciałabym ją urządzić jak najbardziej funkcjonalnie. Kuchnia jest po rocznym remoncie więc raczej nie wchodzi jej przebudowa ale muszę wymienić meble i nie mam pomysłu jak to porozkładać.

Ściana która ma 267 cm wysoka na 250cm ale jest 133,5cm potem 14cm kratka wentylacyjna i 120cm dalej ściany.

Pod oknem jest kaloryfer (do połowy) - tutaj myślałam o zabudowaniu go i wejściu z blatem aż na parapet okna, a i może jakaś szafka by tam mogła być.

Ściana 200cm ma wysokość 135cm - obecnie na niej znajduje się indukcja z piekarnikiem - tutaj się robi problem bo nie widzę możliwości tego przestawienia bo wszystko podpięte pod siłę.

Zaznaczyłam gdzie obecnie stoi lodówka i ona musi tu zostać. I na tej ścianie jest też zlew.

Macie jakieś pomysły jak to urządzić no i jeszcze zmywarkę muszę gdzieś wcisnąć.

Nie chcę zmarnować ani centymetra bo rzeczy mam mnóstwo a miejsca jak widać mało, a i jeszcze mi się marzy piekarnik na wysokości.

kuchnia 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana 200cm ma wysokość 135cm

Tam skośny sufit? Ale w miejscu gdzie jest wejście do pokoju zakładam, ze jest już normalna wysokość ;)

 

Wymiary przeciwległych, dłuższych ścian nie pokrywają się(różnica ok. 20cm) - być może ten wystający fragment przy lodówce powinien mieć 56,5 cm a nie 36,5...

Układ który proponuję w zasadzie taki sam jak Kinki ale narysowałam rzut zachowujący proporcje. Po lewej stronie lodówki płytsza wysoka szafka - ewentualnie mógłby być tam standardowej głębokości słupek z piekarnikiem ale wystawałby z 17-20cm przed lodówkę. Po drugiej stronie wejścia z przedpokoju też jakaś wysoka szafka. Blat przy ścianie z oknem płytszy(45-30cm) - to znaczy jeśli ma wchodzić we wnękę okienną jako parapet to w sumie wyjdzie standardowy lub nawet głębszy.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b69c05786c89.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinka - świetnie to wygląda ale niestety nie widzę tego u siebie ze względu na rurki od ogrzewania które idą w rogu i potem biegną do kaloryfera, do tego instalacja wodna trzeba by było przenosić. I ta ściana jest niska i nie będe jej podnosić bo mam otwartą przestrzeń na pokój co powiększa mi całość.

alicyja - nie popełniłam błędu w wymiarach tych ścian tam jest 36,5cm, wejście do pokoju to nie drzwi tylko przejście bo z kuchni mam widok na mini salon. Może zrobię zdjęcie i wrzucę będzie łatwiej.

Edytowane przez missiunia83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zamień płytę ze zlewem jeśli trzeba przenosić.

Na twoim rysunku instalacji nie ma.

 

A rurki od co w żaden sposób nie przeszkadzają. Robisz ostatnia szafkę odstająca od ściany na 10 cm i dajesz maskownice z otworami na rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam jak to faktycznie wygląda, może teraz będzie łatwiej coś podpowiedzieć.

Zastanawiałam się czy na tej niższej ścianie nie dałoby się umieścić wysoko piekarnika ale nie wiem czy to by było funkcjonalne i estetyczne.

I jeszcze zlew chciałam umieścić koło lodówki ale nie wiem czy to dobry pomysł. ewentualnie jakieś cargo koło lodówki i zlew.

IMG_0005.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...