Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek Budżetowo Akumulacyjny


kulibob

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 212
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A no zgadzam się z Waszymi opiniami dotyczącymi zdjęć z tej strony.

 

Dzisiaj się okazało, że być może uda mi się sprzedać mój wkład kominkowy - jeżeli się uda, dołożę grosza i kupię porządne palenisko, a jeżeli nie to zostanę z tym co mam.

 

Zacząłem kalkulować, opróżniać skarpety i wyciągać zaskórniaki - czy kwota 4000zł jest wystarczająca żeby zakupić palenisko, do którego sam mógłbym dobudować kanały akumulacyjne? Jeżeli tak poproszę o jakieś przykłady takiego wkładu.

Jakąś namiastką paleniska zduńskiego, tym bardziej adekwatną do dysponowanej kwoty, jest firma po sąsiedzku - Robiren. Nazwa też pasuje:D

 

Kanały mogę Ci tanio zaoferować dobrej jakości, ale to już załatwiaj w mojej firmie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no zgadzam się z Waszymi opiniami dotyczącymi zdjęć z tej strony.

 

Dzisiaj się okazało, że być może uda mi się sprzedać mój wkład kominkowy - jeżeli się uda, dołożę grosza i kupię porządne palenisko, a jeżeli nie to zostanę z tym co mam.

 

Zacząłem kalkulować, opróżniać skarpety i wyciągać zaskórniaki - czy kwota 4000zł jest wystarczająca żeby zakupić palenisko, do którego sam mógłbym dobudować kanały akumulacyjne? Jeżeli tak poproszę o jakieś przykłady takiego wkładu.

 

Odmiennie Ci doradze. wyluzuj ponownie.

jak sprzedasz ta oliwie, kup po prostu szczelny wklad z ceramika w srodku ( np. w matni oliwii za 2500) i obuduj go sensownie.

chyba, ze rezygnujesz z ekogroszku.

za 4 czy 5 tys. staniesz sie "ofiara" akumulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Niestety nie sprzedam swojego wkładu także zostanę przy tym co mam. Zabuduję szamotem, dołożę jeszcze 1 radiator i tak jak pisałeś lechowski porobię otwory na kratki wentylacyjne.

 

Aha mam jeszcze 1 zapytanie o dgp. Rury puściłem na strychu i tam także jest turbina (rury są ocieplone wełną z tego co widziałem). Dodatkowo mam docieplony stryszek 15cm wełny. I teraz zapytanie czy gdy na strychu w zimie będzie temp w okolicach 0 stopni a turbina będzie chodzić to czy gorące powietrze w rurach nie będzie się skraplać z powodu niskiej temp do koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakaś dedykowana izolacja do takich rur czy po prostu kupić rolkę wełny np 5cm i owinąć wokół tych rur,które już mam? Z tym, że wtedy chyba dodatkowo będę musiał je zabezpieczyć jakimś hmmm no włąśnie czym? jakąś folią np paroizolacyjną bo takowa została mi z ocieplenia poddasza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli stryszek masz docieplony, tworzy swego rodzaju przegrode, wiec cieplo ktore tam zostanie nie jest tak do konca stracone,

a temperatura nie powinna spadac tam ponizej zera.

kup najtansza welne jesli chcesz i po prostu przykryj nia rury.

 

czy jest jakaś dedykowana izolacja do takich rur czy po prostu kupić rolkę wełny np 5cm i owinąć wokół tych rur,które już mam? Z tym, że wtedy chyba dodatkowo będę musiał je zabezpieczyć jakimś hmmm no włąśnie czym? jakąś folią np paroizolacyjną bo takowa została mi z ocieplenia poddasza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli stryszek masz docieplony, tworzy swego rodzaju przegrode, wiec cieplo ktore tam zostanie nie jest tak do konca stracone,

a temperatura nie powinna spadac tam ponizej zera.

kup najtansza welne jesli chcesz i po prostu przykryj nia rury.

 

Tak zrobię, dzięki lechowski

 

Znalazłem takie coś, owinięte zwykłą folią pakowną - potrzeba matką wynalazku :) images.jpg

 

Chciałem zapytać o jeszcze dwie kwestie

 

1: Czym kleić te cegły szamotowe? Zaprawa szamotowa to dobre rozwiązanie? http://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-kominkowe/budowa-kominka/materialy-szamotowe/zaprawa-szamotowa-parkanex-25-kg.html znalazłem to - przystępne cenowo.

 

2: Mam komin systemowy o średnicy fi200 czy dorzucić do niego rurę kwasówkę czy nie ma takiej potrzeby?

Edytowane przez sruba014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, dzięki lechowski

 

Znalazłem takie coś, owinięte zwykłą folią pakowną - potrzeba matką wynalazku :) [ATTACH=CONFIG]347352[/ATTACH]

 

Chciałem zapytać o jeszcze dwie kwestie

 

1: Czym kleić te cegły szamotowe? Zaprawa szamotowa to dobre rozwiązanie? http://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-kominkowe/budowa-kominka/materialy-szamotowe/zaprawa-szamotowa-parkanex-25-kg.html znalazłem to - przystępne cenowo.

 

2: Mam komin systemowy o średnicy fi200 czy dorzucić do niego rurę kwasówkę czy nie ma takiej potrzeby?

 

ad1. Jeśli masz życie "przystępne cenowo", klej czymkolwiek, nawet dziadostwem z casty...Jeśli nie, jeśli życie Ci drogie, kup jakiś klej u Godków (jeden worek, jedno wiadro...), albo kup usługi prawdziwego zduna.

 

ad2. Mając akumulację energia nie pójdzie w komin, Możesz zostawić system, tylko nie rozgrzewaj ceramiki kominowej gwałtownie podczas rozpalania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze ja zostaję przy swoim wkładzie czyli felix 16kw (nie wiem czy czytałeś poprzedni wpis) - zostaje jedynie ciepła obudowa z cegły szamotowej i dodatkowo dołożę jeszcze 1 radiator. W takim wypadku warto wrzucić kwasówkę w komin? Czy zostawić jak jest? Ceramiki kominowej chyba nigdy gwałtownie nie rozpalałem - od samego początku rozpalam/palę w kominku od góry.

 

W takim razie kupię coś droższego do klejenia tych cegieł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze ja zostaję przy swoim wkładzie czyli felix 16kw (nie wiem czy czytałeś poprzedni wpis) - zostaje jedynie ciepła obudowa z cegły szamotowej i dodatkowo dołożę jeszcze 1 radiator. W takim wypadku warto wrzucić kwasówkę w komin? Czy zostawić jak jest? Ceramiki kominowej chyba nigdy gwałtownie nie rozpalałem - od samego początku rozpalam/palę w kominku od góry.

 

W takim razie kupię coś droższego do klejenia tych cegieł

 

A cegłę już masz, jeśli nie to przemyśl czy z płytki 3cm nie budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze ja zostaję przy swoim wkładzie czyli felix 16kw (nie wiem czy czytałeś poprzedni wpis) - zostaje jedynie ciepła obudowa z cegły szamotowej i dodatkowo dołożę jeszcze 1 radiator. W takim wypadku warto wrzucić kwasówkę w komin? Czy zostawić jak jest? Ceramiki kominowej chyba nigdy gwałtownie nie rozpalałem - od samego początku rozpalam/palę w kominku od góry.

 

W takim razie kupię coś droższego do klejenia tych cegieł

No tak...W takim razie kontroluj stan komina. (inspekcja kamerą co 5-10 lat) Nawet jak popęka, od razu się nie zawali. Jak będzie źle, podczas remontu wymienisz rury ceramiczne na stal .

 

Cegły możesz kleić niekoniecznie droższym materiałem. Polecam najtańszy klej do płytek podłogowych, jaki znajdziesz. Im tańszy, tym lepszy (nie ze względu na cenę:)). W moich warunkach to raczej niemożliwe (czas schnięcia i wiązania), ale Ty masz chyba trochę więcej czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remiks - tak cegły mam już zakupione - w Bricomanie była promocja 3zł sztuka więc wziąłem 120sztuk.

 

Piotrze - tak mam trochę więcej czasu :) rozumiem więc, że na dzień dzisiejszy nie ma konieczności instalowania kwasówki?

 

zwykły klej do płytek powiadasz?

Edytowane przez sruba014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...