Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek Budżetowo Akumulacyjny


kulibob

Recommended Posts

koszt zlomu, szyby i uszczelnien dobije do tych 700 pln, a praca skosnookich, transport dystrybucja, gwarancja ?

zastanow sie co piszesz

 

Badziewie to badziewie...Polskie, chińskie czy z francuskie...Zastanów się co piszesz...;)

 

Jak już kupować "badziew", to lepiej za 700, niż za 1500...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 212
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

1 Dopóki nie przeprosisz książki i jej autora za ślepą, szaloną nienawiść której nie tak dawno dałeś upust na Forum - to jak dla mnie to Ty na Forum nie istniejesz tak samo jak ten tzw "polaczek". Książki i autora nie znam i dlatego nawet nie mogę zająć stanowiska w kwestii Twojego szaleństwa. Właśnie to jest najgorsze, że książka i autor nie mieli szans na obronę.

Stefanie drogi ... jak sam napisałeś, w przeciwieństwie do Ciebie zadałem sobie trudu i przeczytałem tę książkę. Więc mam prawo wyrazić opinię o niej, jej treści i jej walorach dydaktycznych ... tym bardziej że właśnie pod tym kątem została popełniona.

Jak również napisałeś ... dobrze by było abyś nie zajmował stanowiska w kwestii jej recenzowania ani oceniania osób książkę tą opisujacych.

Chyba że ją nabędziesz i poznasz jej treść.

Słowo pisane broni się samo jak jest wartościowe.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( prosił bym o podanie kilku sensownych modeli piecyków w przedziale cenowym 0-2500

 

Ty to jesteś kawalasz. Uśmiałem się po pachy. A nie mogłeś Ty napisać: "Podrzućcie mi tutaj (podał byś miejsce) parę modeli takich i innych piecyków żebym mógł rzucić okiem i ewentualnie wybrać coś - niecoś. Rozliczenie po okresie gwarancyjnym". Tak byłoby prościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StefanW nie wiem co tam masz z Forestem ale co do pogodzenia akumulacji z DGP ma rację da się, sam sprawdzałem;-)

 

Pewnie, że się da bo nie da się tylko jednej rzeczy zrobić; "otworzyć parasola w du..e".

A teraz serio.

Sądzę, że jeżeli połozy się duży nacisk na uzysk ciepła za pomocą DGP czyli odpowiednie kratki wentylacyjne, 3 rury do DGP, radiator - a o tym pisał kulibob - to własnie w takiej sytuacji pozostaje niewielkie pole dla akumulacji. Co ciekawsze do akumulacji kulibob wybrał dziurawkę!!!!!!????.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w markecie i kozy kicha :( byłem w salonie Jotula super kozy :) ale z montażem 11k :( prosił bym o podanie kilku sensownych modeli piecyków w przedziale cenowym 0-2500

 

zobacz jak duży masz wybór pośród pieców stalowych do 3000zł, ba nawet coś z kaflem się znajdzie

https://wklady-kominkowe.com/piece-wolnostojace/1/default/1/priceto/3000/f_producer_826982/1/f_producer_664632/1/pricefrom/1500/f_at_13_0/0/f_at_9_3/1

 

jeżeli chcesz wysortować tylko piece z dolotem powietrza z zewnątrz - zaznacz dolot: tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się da bo nie da się tylko jednej rzeczy zrobić; "otworzyć parasola w du..e".

A teraz serio.

Sądzę, że jeżeli połozy się duży nacisk na uzysk ciepła za pomocą DGP czyli odpowiednie kratki wentylacyjne, 3 rury do DGP, radiator - a o tym pisał kulibob - to własnie w takiej sytuacji pozostaje niewielkie pole dla akumulacji. Co ciekawsze do akumulacji kulibob wybrał dziurawkę!!!!!!????.

 

Na serio to moje wtrącenie odnosiło się tylko do tekstu Foresta że da się i tyle.

Co do akumulacji z dziurawką to osobiście sądzę że bardziej pójdzie w stronę izolacji ale sprawdzić zawsze można;-) Duży nacisk na uzysk ciepła za pomocą DGP czasami kończy się topieniem kratek;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A teraz serio.

Sądzę, że jeżeli połozy się duży nacisk na uzysk ciepła za pomocą DGP czyli odpowiednie kratki wentylacyjne, 3 rury do DGP, radiator - a o tym pisał kulibob - to własnie w takiej sytuacji pozostaje niewielkie pole dla akumulacji. Co ciekawsze do akumulacji kulibob wybrał dziurawkę!!!!!!????.

Stefanie ... nie odwaracj kota ogonem ... masz mgliste pojęcie o temacie ... i tyle.

 

Kulibob ... kozy spełaniające Twoje kryteria: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=27842695&order=m&string=koza&search_scope=userItems-27842695&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-fuzzy-v1-hou-1-5-0118

Pozdrawiam.

PS. Do adminów ... jak to jest że jednym link prowadzący do produktu, podany w formie dydaktyczniej i uświadamiającej jest w momencie kasowany, a innym, tym z płatnymi profilami linki takie są niezauważalnie omijane ...

Mam na myśłi wątek z dyskusją o miernikach wilgotności drewna.

Czy gdybym mój powyższy link podał jako profil płatny, który mam równierz u Was wykupiony pod innym "nickiem", to nie będzie on skasowany, podobnie jak nic nie wnoszący do dyskusji post płatnego profilu użytkownika Ktotaki ... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to jesteś kawalasz. Uśmiałem się po pachy. A nie mogłeś Ty napisać: "Podrzućcie mi tutaj (podał byś miejsce) parę modeli takich i innych piecyków żebym mógł rzucić okiem i ewentualnie wybrać coś - niecoś. Rozliczenie po okresie gwarancyjnym". Tak byłoby prościej.

 

Co w tym zabawnego prosiłem tylko o modele i producentów kóz którzy mogą być warci uwagi w klasie budżetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kulibob! przeczytaj opinie użytkowników zanim wybierzesz, tylko musisz mieć trochę czasu. Mnie nikt nie przekona, że marketowe wkłady z wyjątkiem drogich, są dobrej jakości! Miałem i pozbyłem się dziada. Za ceną idzie jakość, dlatego toyota i inne tak się cenią. Jak myślisz o kozie to daj sobie na wstrzymanie i uzbieraj odpowiednią kasę i wtedy teoretycznie przygotowany rusz na łowy.

Tak na marginesie czy każdy temat na forum musi kończyć się rozpier.......?, dajcie na luz. Znam takie fora, że miło czytać a w Muratorze nie raz chce się rzygać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kulibob! przeczytaj opinie użytkowników zanim wybierzesz, tylko musisz mieć trochę czasu. Mnie nikt nie przekona, że marketowe wkłady z wyjątkiem drogich, są dobrej jakości! Miałem i pozbyłem się dziada. Za ceną idzie jakość, dlatego toyota i inne tak się cenią. Jak myślisz o kozie to daj sobie na wstrzymanie i uzbieraj odpowiednią kasę i wtedy teoretycznie przygotowany rusz na łowy.

Tak na marginesie czy każdy temat na forum musi kończyć się rozpier.......?, dajcie na luz. Znam takie fora, że miło czytać a w Muratorze nie raz chce się rzygać.

 

To nie oto chodzi zanim przyjdzie czas na coś sensownego to są jeszcze pol bruki, elewacja(kolorki) wiata grilowa i pewnie kupa innych dupereli więc pare lat minie zanim przyjdzie czas na kominko-piece. Dlatego chcieliśmy zrobić budżetowy kominek na już teraz myślimy ok kozie tak za do 2500 + montaż. Nie jest to instalacja priorytetowa która wymaga niewiadomo jakiej jakości przynajmniej narazie, ale też est to jedna z tych co musi być. Jako rekracyjny telewizor i awaryjne ogrzewanie. Nie szukam oszczędności w ogrzewaniu mam w miarę tanie źródło ciepła i w miarę przyzwoicie ocieploną chałupę. Na razie szukamy kozy do rekreacyjnego palenia. Koza jest wygodna można sprzedać lub łatwo wywalić z kominkiem gorzej. Tak na przyszłość podoba mi się koza SCAN-a z akumulacją. Z chęcią poczytam opinie ale chciałbym wiedzieć gdzie jeszcze warto szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedź do Łazisk pod Wągrowcem (na skróty z Brombergu 75 km). Mam fajne kozy nawet do 2000....

 

 

Przypominam o trwającej promocji na piecyk EVORA 01 .

CDP - Centralne Doprowadzenie Powietrza zewnętrznego do spalania

Okładzina kaflowa

Szyba zaokrąglona .

Katalogowo detal 712 euro

EVORA_01-int.jpg

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o trwającej promocji na piecyk EVORA 01 .

CDP - Centralne Doprowadzenie Powietrza zewnętrznego do spalania

Okładzina kaflowa

Szyba zaokrąglona .

Katalogowo detal 712 euro

 

U nas w dalszym ciągu w promocji są EVORY w wersji 03 - cały stalowy, T 03 cały stalowy na nodze, 01 z ceramiką 3 kolory, T 01 w kolorze beżowym :)

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=345192&stc=1

mamy drobny nieporządek po przeprowadzce, odkopujemy się :)

 

Odnośnie pieca z akumulacją mamy piec Thorma Andorra czarny w cenie 3350zł + do tego dajemy gratis bloczki akumulacyjne o wartości 650zł

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=345193&stc=1

 

 

Piece dostępne "od ręki"

DSCN0818.jpg

89ff262fb281b2abe48e4a56e185312e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...