Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek Budżetowo Akumulacyjny


kulibob

Recommended Posts

Remiks napisz jeszcze jak możesz z jakich innych względów pomysł ten nie będzie dobrze działał?

Po pierwsze: to wkład kominkowy a nie palenisko do akumulacji. W tym ostatnim na wyjściu temperatury powiedzmy 400stopni we wkładzie przy normalnym paleniu pewnie z 200 może i mniej.

Po drugie: palenisko do akumulacji ładujesz drewnem powiedzmy 1/2 2/3 pojemności komory i spalasz w jakimś tam czasie w którym grzeje praktycznie tylko szyba reszta odkładana w masie akumulacyjnej na czas gdy się już nie pali. w twoim wypadku tak się nie da wkład nie wytrzyma takiego palenia a obudowę i tak musisz mieć wentylowaną.

Po trzecie: Wkład jest nieszczelny o czym pisał Darek i pobiera powietrze z domu i po zakończeniu palenia ten ruch powietrza nie ustaje wychładzając cały układ.

Po czwarte: Twoje rysunki traktuję jako pewien pomysł nie koniecznie do realizacji w tej formie.

To tylko moje przemyślenia nie koniecznie fachowca ale za to gościa który sam od początku do końca zbudował swój akumulacyjny. Tak wiem dla Darka i innych fachowców to żadne doświadczenie ale ja poświęciłem ponad rok na to by do pewnej wiedzy dojść, pewne rzeczy sprawdzić w praktyce oczywiście monopolu na wiedzę nie mam. A co do nieszczelności to przez jeden sezon użytkowałem swoje palenisko z akumulatorem opadowym gdy powietrze do spalania było pobierane z domu, wloty otwarte i nie było przypadków by pod koniec palenia coś się cofało.

Dlaczego pozwalam sobie nie zgadzać się z fachowcem jakim na pewno jest Darek choćby dlatego że z jednej strony promuje masy akumulacyjne o wadze np 70kg a z drugiej krytykuje pomysły strasząc bez żadnego merytorycznego uzasadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 212
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

do feliksa masz dedykowane zeliwne krazki, jesli krazki zeliwne za rada stefana nie beda Ci odpowiadac mozesz wstawic tzw. turbodym. wiekszych temperatur nie ma na wylocie gdyz wklad ma oddawac cieplo korpusem. to akurat nie jest wada choc temperature 250 stopni osiagnieto pewnie w laboratorium. w uzyciu domowym bedzie zapewne wyzsza cosik. tym dlugim kanalem schlodzisz jednak spaliny nadmiernie, zrobi sie kondensat i syf, smrod itp.

U mnie nie mam aż tyle miejsca na takie rozwiązanie jednak dzięki za podsunięcie pomysłu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name=Remiks;706574

Dlaczego pozwalam sobie nie zgadzać się z fachowcem jakim na pewno jest Darek choćby dlatego że z jednej strony promuje masy akumulacyjne o wadze np 70kg a z drugiej krytykuje pomysły strasząc bez żadnego merytorycznego uzasadnienia.

 

Tu się troszkę zaplątałeś w czytaniu moich wpisów .

Wagę i rodzaj akumulacji dobieramy do konkretnego rozwiązania;

1. Wklejone małe zestawy akumulacyjne do wkładów kominkowych Romotop HEAT ' date=' 1 bok 46 kg lub górny zestaw 70kg , przeznaczone są do i tak bardzo sprawnych wkładów o małej mocy . Ich rolą jest rozłożenie w czasie "chwilowego nadmiaru ciepła" z palenisk regulowanych od 2,5 do 8 kW .... czyli małej mocy .

Przykładowo w salonie ma być kominek z którego niema możliwości wykonania dystrybucji ciepła po większej liczbie pomieszczeń [ np dom już wykończony a nagle przypomniano sobie o kominku ] wybrany wkład H2N13 + masa 46+46+70 .. i o to biega .

2. Pierścienie Mammoth żeliwny środek/betonowa masa gdzie 1 piętro waży 38kg dobiera się do większych palenisk , tu ważne jest "odpowiednio dobiera się " , moje ulubione to Romotop KV 025LN .

Najwięcej zainstalowanych pierścieni Mammoth dałem na wkład Romotop KV 025N - 9 sztuk [ 9 x 38 = 342 kg ] , komin systemowy izolowany 8,5 metra od podłogi , zabudowa HYPOKAUSTUM

3. Kanały akumulacyjne szamotowe do wkładów piecowych ;

- długość ,

- masa ,

- ilość zakrętów

To wszystko obliczane indywidualnie zależnie od paleniska i straty cieplnej komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remiks/lecho'ski - dzięki za odpowiedzi. Rozumiem, że nawet skrócenie tego kanału opadowego o połowę nic nie da?

 

Druga sprawa o której pisałem wcześniej tj, zamiast płacić 1200zł za te kanały spiralne mógłbym wymurować taki hmm coś ala deflektor o którym pisałem powyżej.[ATTACH=CONFIG]345769[/ATTACH]

 

Pisałem do Ciebie na prv z propozycją "zadzwoń to poradzę "

Jutro jestem w Poznaniu na Targach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nawet skrócenie tego kanału opadowego o połowę nic nie da?

A ktoś tak napisał?

Druga sprawa o której pisałem wcześniej tj, zamiast płacić 1200zł za te kanały spiralne mógłbym wymurować taki hmm coś ala deflektor o którym pisałem powyżej.[ATTACH=CONFIG]345769[/ATTACH]

Deflektor??? 1200zł wyjdzie za paletę szamotu z przesyłką;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Śruba ... odpuść sobie jakąkolwiek myśl o akumulacji albo zmień palenisko ... ale możesz za to skorzystać z propozycji Lecho*ski'ego, ja nawet na priwa niczego innego Ci nie napiszę

 

Forscher ... podziwiam Cię ... tracisz tyle czasu na internet "męcząc bułę" a do Cebudu, Margoda, Bohusza lub do mnie masz dosłownie chwilę drogi ...

 

Darek ... tracisz czas kopiąc się z koniem ... PS. Na tagach fajnie ... szkoda że wcześniej nie mogłeś ... zamiast z koniem, pokopał byś się ze mną ... ;)

 

Olo75 ... Ty to już po prostu pier...lisz ... inaczej tego nie sposób nazwać "po imieniu" ... zaczynam podejrzewać że jakiś zdun zabił Ci kogoś kaflem niechcący i masz z tym jakiś poważny problem ...

Pozdrawiam.

PS. Remiks ... ale Cię wciągnęło ... :p

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za radą doświadczonych zdunów nie będę kombinował z tym moim wkładem. Dam sobie kilka tygodni na zastanowienie i albo:

1- zrobię ciepłą zabudowę do obecnego wkładu (zabuduję cegłami szamotowymi)

2- zbuduję własnymi ręcami piec akumulacyjny z cegieł szamotowych z 2 kanałami akumulacyjnymi. Jaki może być przybliżony koszt takiej konstrukcji? np takiej jak zrobił Remiks? W skład wchodzą specjalne drzwiczki tak? cegły szamotowe, zaprawa, ryry do kominka? jest możliwość zmieszczenia się w 2000-2,500zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za radą doświadczonych zdunów nie będę kombinował z tym moim wkładem. Dam sobie kilka tygodni na zastanowienie i albo:

Jaki może być przybliżony koszt takiej konstrukcji? np takiej jak zrobił Remiks? W skład wchodzą specjalne drzwiczki tak? cegły szamotowe, zaprawa, ryry do kominka? jest możliwość zmieszczenia się w 2000-2,500zł?

Specjalne drzwiczki kupisz za jakieś 1500zł;-) Można zrobić jak ja;-)

Na ostatnie pytanie odpowiedź brzmi - zdecydowanie nieeeee!!!

Ps. A miałem się nie odzywać;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1000 pln kupisz 200 cegiel.ukopiesz gliny na gdzies na budowie, rury ze zlomu i sie zmiescisz.

a tak powaznie remiks ostatnio gdzies swoja inwestycje podliczal. nie pamietam, ale nie bylo to na pewno 2500

 

kurcze przecież gdy drzwiczki 1500 to rury i cegły, zaprawa nie powinny kosztować więcej niż 1000zł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, z tym, że ja nie chciałbym aż takiego kolosa jakiego ma remiks. Interesuje mnie palenisko wraz z kanałami nie wielkie gabarytowo - wąskie za to wysokie. Coś w ten deseń cieply-kominek-piec-akumulacyjny-2983142463.jpg . Lub jak tutaj. Z tym, że palenisko wymurowałbym sam takie o.jpg

 

Znalazłem taki oto filmik.

Pieco-kominek krok po kroku. Co sądzicie? Nie wygląda na bardzo wymagający finansowo...

cieply-kominek-piec-akumulacyjny-2983142463.jpg

takie o.jpg

Edytowane przez sruba014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kominka otwartego bez dolotu "dolozono" kanaly i "wmontowano" zwykle drzwiczki kominkowe na wymiar

nadladowcom wspolczuje

Rozumiem, z tym, że ja nie chciałbym aż takiego kolosa jakiego ma remiks. Interesuje mnie palenisko wraz z kanałami nie wielkie gabarytowo - wąskie za to wysokie. Coś w ten deseń [ATTACH=CONFIG]345966[/ATTACH] . Lub jak tutaj. Z tym, że palenisko wymurowałbym sam [ATTACH=CONFIG]345967[/ATTACH]

 

Znalazłem taki oto filmik.

Pieco-kominek krok po kroku. Co sądzicie? Nie wygląda na bardzo wymagający finansowo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, z tym, że ja nie chciałbym aż takiego kolosa jakiego ma remiks. Interesuje mnie palenisko wraz z kanałami nie wielkie gabarytowo - wąskie za to wysokie. Coś w ten deseń [ATTACH=CONFIG]345966[/ATTACH] . Lub jak tutaj. Z tym, że palenisko wymurowałbym sam [ATTACH=CONFIG]345967[/ATTACH]

 

Znalazłem taki oto filmik. https://www.youtube.com/watch?v=B6l1zuBcZIE&list=PLpyfsch1AXiWQP92HpFYySPmsioIuX4lM Pieco-kominek krok po kroku. Co sądzicie? Nie wygląda na bardzo wymagający finansowo...

Nawiązując do filmiku...Napracował się chłop...Po miesiącu palenia będzie przerabiał wypalony ruszt, a po pierwszym sezonie będzie uszczelniał w w kilku miejscach, z których zacznie wyłazić dym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdania na temat krążków...

 

http://blog.kominki-batura.pl/zaklete-krazki/

 

Od czasu napisania tego tekstu minęło sporo czasu, ale problem nie uległ jakimś szczególnym modyfikacjom. Nadal są Ci, którzy akumulację robią i Ci, którzy robią na akumulacji "interes"...Oczywiście wielu producentów i wykonawców robi jedno i drugie, w zależności od sytuacji i możliwości ...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Umiejętnie dopasowane do całości układu i użyte krążki są bardzo dobrym sposobem na odzysk energii o zapobiegają ładowaniu w komin gazów spalinowych o temoeraturach rżędu 300 - 400 stopni.

Pozdrawiam.

 

 

I tu jest pies pogrzebany! UMIJĘTNIE!

 

90 % producentów sugeruje rozwiązania nieumiejętne...Krążki są dla nich czymś zupełnie innym niż dla Ciebie. To podniesienie dochodu ze sprzedanego urządzenia (wkładu). Realizacja założeń: jakby tu wyciągnąć więcej kasy z klienta, który raczej prędko nie wróci...:p

 

Jest też nowy (bardziej perfidny) rodzaj czerpania korzyści ze sprzedaży piachu wymieszanego z cementem z krociowym zyskiem. Żerowanie na modzie (magiczna akumulacja!!!) i braku wiedzy kupujących (w tym naiwności). Wszelkiej maści wieszaczki i nakładki na wkłady...W odróżnieniu od konstrukcji przez które dym przepływa bezpośrednio, te gadgety maja z akumulacją tyle wspólnego co kukułka z wychowywaniem swojego potomstwa...

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...