Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

Zobaczymy jak wyjdzie u mnie, własnie montują kanałówkę w szkieleciaku.

A koszt to ok. 3800 za kanałówkę 3,5kW i ok 1000zł za kanały. Myślę, że to nie drogo...

 

Ale ja mam malutki domek do ogrzania ... ok 85m2 użytkowej.

 

a tak z ludzkiej ciekawości...mógłbyś wrzucić zdjęcia z montażu, plan rozmieszczenia anemostatów, jak prowadzisz kanały, gdzie dałeś jednostkę. jestem w tym temacie zielony a chciałbym to sobie przemyśleć na przykładzie :) oczywiście jeśli to nie tajemnica i problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Rozumiem, że ta cena za pompę, 2 kanałówki to po jakimś rabacie?

 

Do tego masz dodatkowo zbiornik CWU?

 

Zbiornik kupiłem osobno-chciałem Joula Heat pump 250l nierdz.

Cena za PC Samsung EHS TDM 8kW,dwie kanałówki Samsung 3,5kW,montaż,pompa,podłączenie do podłogówki,CWU-komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLimą to mozna ogrzać domek letniskowy, kiosk Ruchu, albo jakąś norę:)

 

Ale z wygodą grzanie klimą split nie ma za wiele wspólnego(hałas, rotujace powietrze, wianie w głowę)

Czy się opłąca w stosunku do gazu (jesli mamy gaz podłączony)- raczej nie.

 

Natomiast lepsza klima niz kominek (bo jest bezobsługowa i nie trzeba sie babrać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLimą to mozna ogrzać domek letniskowy, kiosk Ruchu, albo jakąś norę:)

 

Ale z wygodą grzanie klimą split nie ma za wiele wspólnego(hałas, rotujace powietrze, wianie w głowę)

Czy się opłąca w stosunku do gazu (jesli mamy gaz podłączony)- raczej nie.

 

Natomiast lepsza klima niz kominek (bo jest bezobsługowa i nie trzeba sie babrać)

 

Taaa? A ja mam klimę, kominek i gaz. Podskoczysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Nie będę mógł spać w nocy.

Mam tylko gaz i nieużywany kominek.

Jak tu żyć???

 

Greengaz, napisałem to celowo do Adama626 gdyż nie potrzebnie gada, że klimą to można sobie ogrzać kiosk albo jakąś norę. Taka riposta.Swoją drogą jak chce się szybko nagrzać pomieszczenie to klima, w którym wisi zrobi to najsprawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Taaa? A ja mam klimę, kominek i gaz. Podskoczysz?

 

O tym właśnie pisałem powyżej.

Dokręć solar,fotowoltaikę,wiatrak,GWC,GGWC i jesteś gość w 100%! trzeba było dołożyć na projekt indywidualny i miałbyś dom a nie laboratorium.Ehh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie pisałem powyżej.

Dokręć solar,fotowoltaikę,wiatrak,GWC,GGWC i jesteś gość w 100%! trzeba było dołożyć na projekt indywidualny i miałbyś dom a nie laboratorium.Ehh...

 

A co ma wspólnego projekt indywidualny z zastosowanym systemem ogrzewania. Klimę mam głównie na upały, kominek - bo lubię widok płonącego drewna a gaz w razie braku chęci do palenia w kominku. Widzisz w tym coś dziwnego, gdy ktoś urządza swój dom po swojemu, a nie według trendów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wspólnego projekt indywidualny z zastosowanym systemem ogrzewania. Klimę mam głównie na upały, kominek - bo lubię widok płonącego drewna a gaz w razie braku chęci do palenia w kominku. Widzisz w tym coś dziwnego, gdy ktoś urządza swój dom po swojemu, a nie według trendów?

 

Nic nam do Twojego domu. Zrobiłeś jak uważałeś, mimo że mogłeś na 100% lepiej. Klima to tylko proteza. Kanałowka byłaby lepsza. Na pewno droższa, ale w użytkowaniu z pewnością bardziej komfortowa.

Co do kominka to się nie wypowiadam bo mało używam. Wydane na niego pieniądze pozwoliły by mi opłacić rachunki za C.O. chyba na około 10lat :)

W tym sezonie patrzyłem na ogień 9 razy.

 

Wracając do tematu. W biurze dogrzewam splitem. Jako dodatkowe zródło ogrzewania jest ok. Nie przeszkadza jesli chodzi na najniższych obrotach, na wyższych użytkowanie staje się uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nam do Twojego domu. Zrobiłeś jak uważałeś, mimo że mogłeś na 100% lepiej. Klima to tylko proteza. Kanałowka byłaby lepsza. Na pewno droższa, ale w użytkowaniu z pewnością bardziej komfortowa.

Co do kominka to się nie wypowiadam bo mało używam. Wydane na niego pieniądze pozwoliły by mi opłacić rachunki za C.O. chyba na około 10lat :)

W tym sezonie patrzyłem na ogień 9 razy.

 

Wracając do tematu. W biurze dogrzewam splitem. Jako dodatkowe zródło ogrzewania jest ok. Nie przeszkadza jesli chodzi na najniższych obrotach, na wyższych użytkowanie staje się uciążliwe.

 

Mogłem zrobić o 100% lepiej? To jak, nic nie zrobiłem? Podkreślam, klima założona przede wszystkim z myślą o chłodzeniu, no ale skoro może grzać, czemu nie wykorzystać czasem tej funkcji. Ostatnio włączyłem po raz pierwszy jonizację, wrażenia jak najbardziej pozytywne, powietrze jak po burzy. A co do laboratorium określonego przez TwojPan to nie zgadzam się. Jestem przekonany, że to właśnie domy ,w których każdy kilowat jest skrupulatnie wyliczony i wszystko jest "elektroniczne" to właśnie laboratoria. Tego nie otwieraj, nie przewietrz, nie otwieraj łazienki bo wilgoci nalezie, temperatura skoczy lub obniży się i reku zgłupieje wraz ze wszystkimi sondami, czujnikami i co tam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz pojęcie. Jednak mogłoby być o 100% większe.

 

Skoro tak piszesz i inni "super znawcy nieomylni" też, napisz co ja zrobiłem nie tak, no napisz. Bo tak jak Ty napisałeś, można napisać o każdym domu. Masz u siebie wszystko idealnie, jak w laboratorium? A może jesteś niewolnikiem zastosowanych technologii i liczysz każdy kW po kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może, może. Właśnie zastanawiałem się skąd wilgoć w łazience, a ona mi nałazi przez otwarte drzwi :rolleyes: Dzięki.

Śmiesznie -- ale jednak sugeruję odpuścić dyskusję z tym "specjalistą" od marnowania "bolubię" pieniędzy. Wyrzucił, bez elementarnego przemyślenia, kupę kasy na różne systemy (w tym kominek z PW sic! i wpuszczaniem energii w podłogę) a teraz żeby przykryć swoją ignorancję zgrywa bogacza któremu na kasie nie zależy. I w kółko ta sama jałowa śpiewka -- normalnie niczym bogusław o kalafiorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie -- ale jednak sugeruję odpuścić dyskusję z tym "specjalistą" od marnowania "bolubię" pieniędzy. Wyrzucił, bez elementarnego przemyślenia, kupę kasy na różne systemy (w tym kominek z PW sic! i wpuszczaniem energii w podłogę) a teraz żeby przykryć swoją ignorancję zgrywa bogacza któremu na kasie nie zależy. I w kółko ta sama jałowa śpiewka -- normalnie niczym bogusław o kalafiorach.

 

Jednak z różowymi włosami było Ci o wiele bardziej do twarzy. Zazdrościsz, że ktoś może mieć to, co sobie wymarzył? Miej i Ty. A wpuszczanie energii w podłogę to chyba normalne w przypadku ogrzewania podłogowego, nie specu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak z różowymi włosami było Ci o wiele bardziej do twarzy. Zazdrościsz, że ktoś może mieć to, co sobie wymarzył? Miej i Ty. A wpuszczanie energii w podłogę to chyba normalne w przypadku ogrzewania podłogowego, nie specu?

Znowu ten sam wtórny bełkot. Jak cię to bardzo boli, to sobie zabandażuj. Nie, nie zazdroszczę ci ignorancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...