Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

@gawel:

Pewnie tak zrobię, że założę jedną i obczaję. Myślę, że taki Kaisai 2,6kW wystarczy do dogrzania trochę piętra. Problem z dołem jest taki, że tam są praktycznie dwa, rzadko wykorzystywane pokoje, do których jest doprowadzona instalacja, więc ciężko rozprowadzić ciepełko (chyba, że wentylacja mechaniczna coś rozdmucha, ale jakoś bardzo na to nie liczę).

 

@vr5:

Chłodzenia za bardzo nie potrzebuje, tego lata max chyba mieliśmy 23-24 stopnie w salonie w upały (fakt, dużo ich nie było), wystarczało podkręcić wentylację i było ok. PC odpada, mamy kable grzejne (looknij w sygnaturkę). Ogólnie nie jesteśmy zmarzluchami, więc jakoś mocno nie grzejemy. Jak coś się robi to jest ok, ale jak człowiek zasiądzie przed TV czy lapem to fajnie by było trochę dogrzać, a kable mają niestety dużą bezwładność. Stąd pomysł klimy, żeby sobie po trochu pykała jak będzie trzeba...

Edytowane przez abes99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gawel:

Pewnie tak zrobię, że założę jedną i obczaję. Myślę, że taki Kaisai 2,6kW wystarczy do dogrzania trochę piętra. Problem z dole jest taki, że tam są praktycznie dwa, rzadko wykorzystywane pokoje, do których jest doprowadzona instalacja, więc ciężko rozprowadzić ciepełko (chyba, że wentylacja mechaniczna coś rozdmucha, ale jakoś bardzo na to nie liczę).

 

@vr5:

Chłodzenia za bardzo nie potrzebuje, tego lata max chyba mieliśmy 23-24 stopnie w salonie w upały (fakt, dużo ich nie było), wystarczało podkręcić wentylację i było ok. PC odpada, mamy kable grzejne (looknij w sygnaturkę). Ogólnie nie jesteśmy zmarzluchami, więc jakoś mocno nie grzejemy. Jak coś się robi to jest ok, ale jak człowiek zasiądzie przed TV czy lapem to fajnie by było trochę dogrzać, a kable mają niestety dużą bezwładność. Stąd pomysł klimy, żeby sobie po trochu pykała jak będzie trzeba...

 

brawo za rozwiązania adekwatne do obecnego wieku, niestety wielu znajduje się jeszcze w XIX wieku z wodnymi układami grzejnymi w nowo budowanych domach. Co nie jest jeszcze najgorsze bo niektórzy w nowych małych domach montują kocioł stałopalny a to już jest średniowiecze i płoskoziemskość :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo za rozwiązania adekwatne do obecnego wieku, niestety wielu znajduje się jeszcze w XIX wieku z wodnymi układami grzejnymi w nowo budowanych domach. Co nie jest jeszcze najgorsze bo niektórzy w nowych małych domach montują kocioł stałopalny a to już jest średniowiecze i płoskoziemskość :bash:

 

I co w tym złego? Widzę że albo jesteś klonem Arturka albo przejąłeś po nim schedę,

Zamiast odpowiedzieć merytorycznie (co zresztą krótko zrobiłeś w części pogrubionej) to po co ten nikomu niepotrzebny komentarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak, nikt więcej nie używa Kaisai Fly i sterowania przez apkę? Da się na niej sensownie sterować klimą i ustawić harmonogram jakiś? To może jakiś inny model sterowany apką, nadający się głównie do sensownego grzania, a nie kosztujący krocie?

 

Tak apka jest ok. Tylko używam tej midei a nie tej oryginalnej . bardziej przypadła mi do gustu.

 

Nachwili obecnej brak harmonogramu pietro i parter ustawiony na 23*.

 

Ale można ustawić inne temperatury lub inne siły nawiewu w innych godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jakiś inny model sterowany apką, nadający się głównie do sensownego grzania, a nie kosztujący krocie?

 

Każda klima da się sterować apką

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?245730-Tanie-ogrzewanie-domu-klimatyzatorem-od-splita-po-kana%C5%82%C3%B3wk%C4%99&p=7881903&viewfull=1#post7881903

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałem klimą ale wyłączyłem ciepła podłoga dla mnie jest wyznacznikiem czy jest mi ciepło. A klimą grzanej podłogi mieć nie będę. OK w okresach przejściowych klima to doskonałe ogrzewanie ale ja nie lubię chodzić w kapciach a chce mieć ciepłą podłogę.

Odpaliłem ekogroszek w 1,5 tyg. skopciłem 70kg wungla, nie jestem z tego dumy ale patrząc na kominy moich sąsiadów to mogę być dumny ze śmierdziucha/kopciucha który zostanie ze mną do czasu aż przerdzewieje. Chyba że jakoś kasą przekonają do pompy ciepła jaką ja chce a nie tcapa za 40000 PLN.

 

Klima nie moja bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=marcinbbb;7984799

 

Klima nie moja bajka.

 

Dlatego oprócz klimy chodzi ummie podłogówka tylko dużo cholerstwo żre. Jak za 1,5mc magazyn z drogim prądem będzie źle wyglądał to trzeba będzie podłogę przerzucić w tani prąd. A w marcu jak minie rok od podpisania umowy zmienić G12W na G12 bo nie mam dziennego okienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam klimogrzejcy? Ja musiałem ponieść temperaturę do 23 na klimie , bo na termostacie w pilocie dojechało do 20 i jakoś chłodno się zrobiło, strasznie u mnie wieje dzisiaj, wilgotno i zimno.

 

jeszcze nie osiągnęły ciągłej pracy razem biorą 5-6kWh dziennie. Pewnie koło 0 się rozkręcą.

Podłoga 6-10kWh

Woda 3-4kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie osiągnęły ciągłej pracy razem biorą 5-6kWh dziennie. Pewnie koło 0 się rozkręcą.

Podłoga 6-10kWh

Woda 3-4kWh

 

To całkiem nieźle u mnie było na pilocie 20 nastawione 22 a grzało z minimalną mocą i dlatego pogręciłem na 23, czy u ciebie jak była jedna klima to nie grzała non-stop? No bo teraz masz 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkiem nieźle u mnie było na pilocie 20 nastawione 22 a grzało z minimalną mocą i dlatego pogręciłem na 23, czy u ciebie jak była jedna klima to nie grzała non-stop? No bo teraz masz 2

 

Tak rok temu poniżej +10 grzało przeważnie non stop. tylko pietro było chłodniejsze teraz wszedzie mam 22,5-23,5 i neutralną podłogę muszę tylko trochę pokombinować z przepływnymi.

I farelka dimpleksa 1000W fajnie się sprawdza w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...