Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

Na podczerwień???

Dlatego mi ta funkcja nie działa.

Dziadostwo jak pierun... Jak bym wiedział że tak trzeba dokładnie wycelować w klimę to bym pewnie nie kupował tej firmy. Naprawdę trzeba dobrze wycelować aby trafić w klimę. Położenie na stole lub półce pilota nie wchodzi w grę. Będę musiał specjalną podstawkę pod kątem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam kaisai fly 2,6kW, dopiero po przeczytaniu ostatnich postów sprawdziłem jak jest z tą temperaturą w pilocie, cały czas myślałem, że czujnik jest tylko w jednostce. Na pilocie jest przycisk "follow me" i po wciśnięciu wyświetliło temp otoczenia. Sprawdzę teraz jaka jest różnica w działaniu z tą funkcją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Gree sterowanie też jest do kitu. Trzeba dokładnie wycelować w klimę aby to co naciskam na pilocie zadziałało.

 

Szczerze mówiąc myślałem że czujnik temperatury wbudowany w pilota (IFeel) łączy sie radiowo i może leżeć pilot tam gdzie chce , ale jak łączy się przez podczerwień to maksymalna porażka bo mocno ogranicza funkcjonalność i sensowność tej funkcji ...

 

Zdziwiony jestem że nawet nowe klimy są tak zacofane technologicznie. Obecnie wiele sprzętów ma już piloty sterowane radiowo , bo lepszy zasięg, czułosć i itd.

 

Widać w klimach postęp zatrzymał się wiele wiele lat temu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, jakie grzyby tą porą ?

 

Same podgrzybki.

6 słoików zrobionych z samych kapeluszy i blacha suszonych. Dziś też idziemy jak się ogarniemy

 

EDIT:

Po powrocie z grzybów pełne wiadro... i 3 pełne siadki bo już nie mieliśmy w co zbierać.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie działa klima Kaisai Fly 5kW założona w kwietniu. Została zamontowana w domu 150m2 miedzy parterem, a piętrem na klatce schodowej.

Działa to dość fajnie, jedynie zastanawiam się jak bardziej skierować strumień powietrza na parter, gdyż temp. jest niższa niż na piętrze.

Mam założony miernik i zastanawia mnie fakt czemu pobór prądu nie schodzi nigdy poniżej 580W. Niezależnie czy było -7 st.C czy w tej chwili powyżej 10 st.C po odpaleniu klimy po kilkunastu minutach klima stabilizuje się i pobiera zawsze około 580W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie działa klima Kaisai Fly 5kW założona w kwietniu. Została zamontowana w domu 150m2 miedzy parterem, a piętrem na klatce schodowej.

Działa to dość fajnie, jedynie zastanawiam się jak bardziej skierować strumień powietrza na parter, gdyż temp. jest niższa niż na piętrze.

Mam założony miernik i zastanawia mnie fakt czemu pobór prądu nie schodzi nigdy poniżej 580W. Niezależnie czy było -7 st.C czy w tej chwili powyżej 10 st.C po odpaleniu klimy po kilkunastu minutach klima stabilizuje się i pobiera zawsze około 580W.

 

Bo ma zakres regulacji nie od "0" tylko od pewnej wartości i poniżej nie może zejść. Posiada też straty własne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Będę budował dom w układzie jak poniżej. W którym miejscu najlepiej by umieścić klimę? Funkcja do dogrzania w okresie przejściowym i chłodzenie latem. Myślałem o jakimś splicie 3.5kw. Będzie też reku więc myślę, że to powietrze dodatkowo będzie krążyć po całym domu.

 

112.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...