Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

Gość Arturo72
Dziwne. Nawet najtańsze Gree grzeje katalogowo do -15. Widać rzetelność twoich informacji, albo kompletny brak rozeznania.

 

Każda pompa ma indywidualne parametry, znalazłeś jakieś dane z kosmosu i teraz twierdzisz, że każda tak ma.

 

Nie interesują cię rzeczywiste parametry tylko to ile płacisz, spoko. Ale skoro gadamy o opłacalności inwestycji to chyba ważne dane. Bo może to głównie zasługa ocieplenia a nie rodzaju ogrzewania.

 

Z chęcią zobaczę jakiś service manual twojej pompy. Podaj model. Sprawdzę dla potomnych pompę która ma COP=2.28 przy -26°C.

To pierwszy temat,Panasonic T-CAP 9kW

cwu.JPG

A drugi temat:

http://allegro.pl/klimatyzator-kanalowy-panasonic-5-1kw-i7311703083.html

Do mojego domu z obciążeniem 3,5kW potrzebowałbym takich 2szt czyli prawie 15tys.zł i tylko do -10st.C

A co poniżej i co z dalszym zużyciem energii i z czego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dziwne. Nawet najtańsze Gree grzeje katalogowo do -15. Widać rzetelność twoich informacji, albo kompletny brak rozeznania.

 

Każda pompa ma indywidualne parametry, znalazłeś jakieś dane z kosmosu i teraz twierdzisz, że każda tak ma.

 

Nie interesują cię rzeczywiste parametry tylko to ile płacisz, spoko. Ale skoro gadamy o opłacalności inwestycji to chyba ważne dane. Bo może to głównie zasługa ocieplenia a nie rodzaju ogrzewania.

 

Z chęcią zobaczę jakiś service manual twojej pompy. Podaj model. Sprawdzę dla potomnych pompę która ma COP=2.28 przy -26°C.

To pierwszy temat,Panasonic T-CAP 9kW

[ATTACH=CONFIG]414745[/ATTACH]

A drugi temat:

http://allegro.pl/klimatyzator-kanalowy-panasonic-5-1kw-i7311703083.html

Do mojego domu z obciążeniem 3,5kW potrzebowałbym takich 2szt czyli prawie 15tys.zł i tylko do -10st.C

A co poniżej i co z dalszym zużyciem energii i z czego ?

Zero sensu instalowania klimatyzatorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Bzdura. Moja stara Fujitsu z 2009 grzeje wg producenta do -15, a nowy Samsung do -20. Przypuszczam że producenci kłamią i będą działać znacznie poniżej tych temperatur. Niestety zimy są łagodne i nie mogę tego sprawdzić.

Twój Fujitsu przy -15st.C dysponuje mocą 0,9kW czyli zdolny jest ogrzać max.2 pokoje w nowym domu ale tylko do -15st.C....

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=414746&d=1528754107

 

Mówisz zimy łagodne ? No to z tego roku z przełomu lutego i marca:

http://nczas.com/2018/03/01/dzis-rano-padl-rekord-zimna-jak-dlugo-jeszcze-bedzie-trzymal-nas-syberyjski-mroz-prognoza-pogody/

 

"W Stuposianach w Bieszczadach termometry pokazały w czwartek rano minus 28,7 stopni Celsjusza. To nowy rekord mrozu tej zimy.

Niewiele mniej bo minus 26,6 st. C. było w Jabłonce w województwie małopolskim. Tym samym pobituy został poniedziałkowy rekord – minus 26,2 st. C w warmińsko-mazurskiej Gołdapi. Do najniższej temperatury zanotowanej w styczniu 1940 roku w Siedlcach zabrakło jednak kilkunastu stopni. Wtedy termometry pokazywały aż minus 41 st. C.

W ciągu najbliższych godzin Polska pozostanie pod wpływem potężnego wyżu znad Skandynawii, w zimnej masie powietrza pochodzenia arktycznego, która napływa z północnego wschodu. To oznacza, że pierwszy dzień rozpoczynającej się właśnie meteorologicznej wiosny – okresu, który obejmuje marzec, kwiecień i maj – będzie bardzo zimny

W nocy na wschodzie, północy i w centrum zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia, gdzieniegdzie słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna przeważnie od -18 st. do -13 st., na południowym wschodzie i w dolinach sudeckich od -20 st. do -17 st., a w dolinach karpackich lokalnie spadek temperatury do -24 st. Nad samym morzem temperatura od -14 st. do -11 st. "

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój Fujitsu przy -15st.C dysponuje mocą 0,9kW czyli zdolny jest ogrzać max.2 pokoje w nowym domu ale tylko do -15st.C....

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=414746&d=1528754107

Piszesz nieprawdę.

Oto wydajności dla temperatury zewnętrznej -15°C i wewnętrznej:

16° 3,47

18° 3,38

20° 3,30

22° 3,22

24° 3,14

Mam dokładną instrukcję serwisową i tam jest bardzo dużo tego typu tabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensacyjny artykuł z brukowca jako argument?

 

Oto moje pomiary stacją pogodową z dokładnością 0,3°C - sensory w klatce meteo, wentylowane wiatrakiem, 2m nad ziemią.

https://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=IARY4

Jak widać w rekordowe mrozy temperatura nie spadła poniżej -14,3°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"W Stuposianach w Bieszczadach termometry pokazały w czwartek rano minus 28,7 stopni Celsjusza. To nowy rekord mrozu tej zimy.

Niewiele mniej bo minus 26,6 st. C. było w Jabłonce w województwie małopolskim. Tym samym pobituy został poniedziałkowy rekord – minus 26,2 st. C w warmińsko-mazurskiej Gołdapi. Do najniższej temperatury zanotowanej w styczniu 1940 roku w Siedlcach zabrakło jednak kilkunastu stopni. Wtedy termometry pokazywały aż minus 41 st. C.

Temperatury w górach jako argument dla wyboru ogrzewania w kraju którego większość powierzchni jest nizinna? LOL :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwszy temat,Panasonic T-CAP 9kW

[ATTACH=CONFIG]414745[/ATTACH]

A drugi temat:

http://allegro.pl/klimatyzator-kanalowy-panasonic-5-1kw-i7311703083.html

Do mojego domu z obciążeniem 3,5kW potrzebowałbym takich 2szt czyli prawie 15tys.zł i tylko do -10st.C

A co poniżej i co z dalszym zużyciem energii i z czego ?

Zero sensu instalowania klimatyzatorów...

Nie umiesz liczyć. Do projektowania ekonomicznego systemu grzewczego bierze się temperatury średnie, a nie minimalne. Na skrajności załącza się dodatkowe źródło ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Piszesz nieprawdę.

Oto wydajności dla temperatury zewnętrznej -15°C i wewnętrznej:

16° 3,47

18° 3,38

20° 3,30

22° 3,22

24° 3,14

Mam dokładną instrukcję serwisową i tam jest bardzo dużo tego typu tabelek.

Poproszę o tą tabelkę łącznie z linkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie umiesz liczyć. Do projektowania ekonomicznego systemu grzewczego bierze się temperatury średnie, a nie minimalne. Na skrajności załącza się dodatkowe źródło ciepła.

Jaki sens ekonomiczny mają dwa różne źródła ciepła ?

Proszę o wyliczenia co i za ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o tą tabelkę łącznie z linkiem.

 

Ściągnij sobie instrukcję serwisową ASYA12LGC-AOYR12LGC-Technical.pdf i zerknij na stronę 10.

 

Zwróć uwagę że to stary klimatyzator z 2009 roku. Wtedy inwertery były mało popularne.

Edytowane przez JanWerbinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens ekonomiczny mają dwa różne źródła ciepła ?

Proszę o wyliczenia co i za ile.

Taki że przez 95% czasu wystarczy ekonomiczne źródło ciepła z COP 4, a tylko przez kilka % czasu stosujemy nieekonomiczne z COP1.

 

Koszt dodatkowego z COP 1 to 150 zł za każdy grzejnik olejowy x ilość pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Taki że przez 95% czasu wystarczy ekonomiczne źródło ciepła z COP 4, a tylko przez kilka % czasu stosujemy nieekonomiczne z COP1.

 

Koszt dodatkowego z COP 1 to 150 zł za każdy grzejnik olejowy x ilość pomieszczeń.

 

Farelka tańsza. Chłopie,to jest XXIw i to są nowe domy żeby z farelkami czy grzejnikami biegać po pokojach.

System grzewczy w takich domach jest projektowany od A do Z.

Z farelkami możesz sobie biegać w starych domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoooo bosko tutaj.

 

Ja grzeje Gree z mocą grzewczą 3.8kW. Tak, wiem, moc tą ma przy temperaturze dodatniej pewno.

 

Nie mniej jednak włączone we wrześniu, ustawione na 22 - 24 stopnie w domu dawało spokojnie radę do około -19 stopni .

 

Temperatury poniżej -19 było raptem 5 dni. Temperatury dobijały do -23 stopni w nocy. Wtedy faktycznie Gree nie dawało rady i w salonie temperatura spadła przez noc z 22 do 18stopni. W sypialniach na piętrze było dalej powyżej 20 stopni . Wtedy właśnie była potrzeba włączenia w Salonie konwektora 2kW. Ale tylko nad ranem od 5 do około 11, bo w nocy i tak wszyscy śpią na piętrze.

 

Wyłączone grzanie 1 kwietnia, a raczej przełączone na chłodzenie.

 

Grzanie od września do kwietnia ok. 2800kWh, Pewno za parę lat stwierdzę że sporo, ale póki co, mam porównanie do poprzedniego lokum - bloku. Więc dla mnie jest tanio.

Edytowane przez Maazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

 

Grzanie od września do kwietnia ok. 2800kWh, Pewno za parę lat stwierdzę że sporo, ale póki co, mam porównanie do poprzedniego lokum - bloku. Więc dla mnie jest tanio.

Bardzo sporo jak na 86m2 tym bardziej,że droga kWh.

Jak ma się do tego 1700kWh w 125m2 ?

 

Spadek temp.w nocy to aż 4st ?

Masakra....u mnie przez tydzień nie grzania tyle nie spadnie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sporo jak na 86m2 tym bardziej,że droga kWh.

Jak ma się do tego 1700kWh w 125m2 ?

 

Spadek temp.w nocy to aż 4st ?

Masakra....u mnie przez tydzień nie grzania tyle nie spadnie.

 

 

Super masz :)

 

Nie mniej jednak ja jestem zadowolony ze swojego zużycia. Dla mnie za cały rachunek za prąd (wszystko na prąd) w G11 to 339zł/ miesiąc to bajka w porównaniu do 50m2 bloku, gdzie samo ogrzewanie było 290zł/miesiąc a gdzie woda, prąd, gaz ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Super masz :)

 

Nie mniej jednak ja jestem zadowolony ze swojego zużycia. Dla mnie za cały rachunek za prąd (wszystko na prąd) w G11 to 339zł/ miesiąc to bajka w porównaniu do 50m2 bloku, gdzie samo ogrzewanie było 290zł/miesiąc a gdzie woda, prąd, gaz ?...

Też jestem byłym blokmenem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farelka tańsza. Chłopie,to jest XXIw i to są nowe domy żeby z farelkami czy grzejnikami biegać po pokojach.

System grzewczy w takich domach jest projektowany od A do Z.

Z farelkami możesz sobie biegać w starych domach.

Nie muszę, bo mam piece akumulacyjne. Poza tym ostatniej zimy klimatyzacja była wystarczająca przez 100% czasu.

Nic nie stoi na przeszkodzie by zastosować klimatyzator mogący pracować w niższej temperaturze oraz wykorzystać akumulację budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...