Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

 

Grzanie od września do kwietnia ok. 2800kWh, Pewno za parę lat stwierdzę że sporo, ale póki co, mam porównanie do poprzedniego lokum - bloku. Więc dla mnie jest tanio.

 

To gdzie mamy to "Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem", skoro ja ogrzewając GAZEM zaplacilem 1200zl za CO ,plus jakies 700 za CWU ?

Przecież wg guru ogrzewania nadmuchowego podlogowka (elektryczna)

na 30°C zużywa w przeliczeniu na metr kwadratowy kilkanaście razy więcej energii niż klimatyzacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwszy temat,Panasonic T-CAP 9kW

[ATTACH=CONFIG]414745[/ATTACH]

A drugi temat:

http://allegro.pl/klimatyzator-kanalowy-panasonic-5-1kw-i7311703083.html

Do mojego domu z obciążeniem 3,5kW potrzebowałbym takich 2szt czyli prawie 15tys.zł i tylko do -10st.C

A co poniżej i co z dalszym zużyciem energii i z czego ?

Zero sensu instalowania klimatyzatorów...

Haha uśmiałem się.

Jakie parametry pompy Panasonica powietrze-woda mają być lepsze od pompy Panasonica powietrze-powietrze?

 

Łap Panasonica Paci Elite 10kW powietrze-powietrze o której wielokrotnie wspominałem:

https://www.airconditioningworld.co.uk/panasonic-s-100pf1e5a-u-100pe1e8a-10-0kw

 

Twój T-CAP kosztuje 25 tys. zł., to jest równowartość ogrzewania domu 5000kWh/rok przez 10lat samym prądem.

 

Nie mówiąc o tym, że z żadnego dokumentu Panasonica nie wynika jaki pompy mają COP przy -26°C.

No i według twojej logiki te Panasoniki pracują tylko do -20°C bo tyle jest w dokumentacji, a to nieprawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha uśmiałem się.

Jakie parametry pompy Panasonica powietrze-woda mają być lepsze od pompy Panasonica powietrze-powietrze?

 

Łap Panasonica Paci Elite 10kW powietrze-powietrze o której wielokrotnie wspominałem:

https://www.airconditioningworld.co.uk/panasonic-s-100pf1e5a-u-100pe1e8a-10-0kw

 

Twój T-CAP kosztuje 25 tys. zł., to jest równowartość ogrzewania domu 5000kWh/rok przez 10lat samym prądem.

 

Nie mówiąc o tym, że z żadnego dokumentu Panasonica nie wynika jaki pompy mają COP przy -26°C.

No i według twojej logiki te Panasoniki pracują tylko do -20°C bo tyle jest w dokumentacji, a to nieprawda.

 

No a jaki COP ma ta pompa przy -10 ?

Ten podany SCOP to dla naszej strefy klimatycznej ?

Czy moze :

 

etykieta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Haha uśmiałem się.

Jakie parametry pompy Panasonica powietrze-woda mają być lepsze od pompy Panasonica powietrze-powietrze?

 

Łap Panasonica Paci Elite 10kW powietrze-powietrze o której wielokrotnie wspominałem:

https://www.airconditioningworld.co.uk/panasonic-s-100pf1e5a-u-100pe1e8a-10-0kw

 

Twój T-CAP kosztuje 25 tys. zł., to jest równowartość ogrzewania domu 5000kWh/rok przez 10lat samym prądem.

 

Nie mówiąc o tym, że z żadnego dokumentu Panasonica nie wynika jaki pompy mają COP przy -26°C.

No i według twojej logiki te Panasoniki pracują tylko do -20°C bo tyle jest w dokumentacji, a to nieprawda.

Pisałem Ci,że sropy mnie nie interesują bo COP0,5 w jedną czy w drugą stronę przy zapotrzebowaniu domu na 5500kWh to raptem kilkanaście zl w ciągu sezonu.

Po drugie grzejąc prądem te 5500kWh dałoby za sezon ok.1700zl a teraz daje 1700kWh czyli 500zł.

Prąd to Kospel+bojler a to ok.5000zl,pompa kosztowała mnie 5 lat temu z zasobnikiem 20000zl.

Różnica w inwestycji to 15000zl różnica w eksploatacji po 5 latach to 6000zl za samo c.o.

Za cwu 4500kWh a 1500kWh różnica po 5 latach to 5000zł.

Zatem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie mamy to "Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem", skoro ja ogrzewając GAZEM zaplacilem 1200zl za CO ,plus jakies 700 za CWU ?

Przecież wg guru ogrzewania nadmuchowego podlogowka (elektryczna)

 

 

Dla mnie tanio w porównaniu do wyngla czy bloku. A do tego wygodnie i mam klime w lecie.

Nie mam zamiaru się wciągnąć w gierki typu : u mnie gazem 1200zł za CO i 700zł CWU.

 

Znajomy w pracy grzał dom za 800 - 900zł GAZEM. Rodzina 4 osobowa + pies. Jak to się ma do twojego 1200 + 700 ?

 

Po czym okazało się, że cała jego rodzina była od godziny 6 do 17 poza domem i włączał grzanie na wieczór, do godziny 22 a później już do rana nie grzał :D:D:D

 

Powtórzę raz jeszcze - dwie rodziny, dwa identyczne domy a zużycie mediów wszelkiego rodzaju będzie się różniło znacznie. A co dopiero dwa różne domy, lokalizacje i kupa innych zmiennych.

 

Takie same przepychanki są w raportach spalania samochodów. A mój spalił 5l, a mój 4,98l, A jeszcze inny wyskoczy - a mój 3,2l!

I co ? każdy ma rację. Bo racja jest jak DU*A, każdy ma swoją :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie mamy to "Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem", skoro ja ogrzewając GAZEM zaplacilem 1200zl za CO ,plus jakies 700 za CWU ?

Przecież wg guru ogrzewania nadmuchowego podlogowka (elektryczna) na 30°C zużywa w przeliczeniu na metr kwadratowy kilkanaście razy więcej energii niż klimatyzacja.

 

Mataczysz i wyrywasz z kontekstu.

Podłogówka grzejąca strop nad nieocieploną piwnicą do 30° to co innego niż klimatyzacja grzejąca powietrze do 24°C.

Żeby tego argumentu użyć do uzasadnienia powyższego wywodu to trzeba być ograniczonym umysłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nieważne ile relatywnie jest droższy od dotychczasowego mieszkania, ale czy kogoś na to stać i na ile lat właścicielem będzie bank.

Ty myślisz czy do tej pory mieszkales pod mostem ?

Mieszkanie się sprzedaje i za to buduje się dom. Koszt banku 0zl.

Druga opcja bierze się hipoteke a mieszkanie się wynajmuje i tym spłaca się kredyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tanio w porównaniu do wyngla czy bloku. A do tego wygodnie i mam klime w lecie.

Nie mam zamiaru się wciągnąć w gierki typu : u mnie gazem 1200zł za CO i 700zł CWU.

 

Znajomy w pracy grzał dom za 800 - 900zł GAZEM. Rodzina 4 osobowa + pies. Jak to się ma do twojego 1200 + 700 ?

 

Po czym okazało się, że cała jego rodzina była od godziny 6 do 17 poza domem i włączał grzanie na wieczór, do godziny 22 a później już do rana nie grzał :D:D:D

 

Powtórzę raz jeszcze - dwie rodziny, dwa identyczne domy a zużycie mediów wszelkiego rodzaju będzie się różniło znacznie. A co dopiero dwa różne domy, lokalizacje i kupa innych zmiennych.

 

Takie same przepychanki są w raportach spalania samochodów. A mój spalił 5l, a mój 4,98l, A jeszcze inny wyskoczy - a mój 3,2l!

I co ? każdy ma rację. Bo racja jest jak DU*A, każdy ma swoją :D:D:D

 

No jasne, ale spodziewalbym sie wiekszych rożnic.

U mnie, czy grzeje caly dzien, czy nie wiekszych roznic w uzyciu nie ma, bo przez 10h temperatura spadnie o ulamki stopnia C.

Utzynuje w granicach 21.8C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mataczysz i wyrywasz z kontekstu.

Podłogówka grzejąca strop nad nieocieploną piwnicą do 30° to co innego niż klimatyzacja grzejąca powietrze do 24°C.

Żeby tego argumentu użyć do uzasadnienia powyższego wywodu to trzeba być ograniczonym umysłowo.

 

 

To są twoje slowa i twoje manipulacje.

Manipulacje, bo nie napisales, ze pod podlogowką nie ma izolacji - w przeciwieństwie do zdecydowanej wiekszosci budowanych domow.

No coz - dlatego trzeba ciebie prostowac, bo ktos wejdzie przeczyta i wyrobi sobie falszywe zdanie...

 

EDIT

Poza tym, co to znaczy:

piwnica 15cm EPS,

 

Magazynujesz ten styropian w piwnicy, czy co

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i...? Przeżyłeś? Myślisz że gdybyś grzał klimatyzacją to byś już nie żył?

 

Jest takie coś jak komfort ...

A nie o "przeżycie" ...

 

Dobrałem tak instalację grzewczą i źródło ciepła aby zapewniła mi pełnej komfort (dla mnie 23 stopnie a nie jak dla Ciebie 18stopni) nawet jakby były cały czas siarczyste mrozy (-20 , -30 stopni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18° to komfortowa temperatura w nocy.

Masakra to dom za kredyt na 30 lat i harówka do śmierci.

 

Dla Ciebie, nie zapominaj że mówisz o sobie. Ja przy 18 stopniach marzne, tak jak i moja rodzina. Wiem że niektórzy tak śpią i w razie zbliżenia z kobietą wchodzą pod kołdrę, no dla mnie to nie komfort. Tak samo jak w dzień, muszę mieć 23 stopnie, mogę siąść się na gaciach i obejrzeć fajny film a nie patrzeć która jest godzina i w której taryfie aktualnie dmucha mi klimatyzacja. Poza tym jak chcę mieć nadmuch ciepłego powietrza w zimę to idę do Biedronki.

I nie wiem czy wiesz, ale większość społeczeństwa nie stać żeby budować dom za gotówkę. Ale rozumiem, po Twoich postach widać że żyjesz w innej rzeczywistości i przyjmij proszę fakt, że jak ci wszyscy mówią że jesteś pijany to nawet czując się dobrze, idź spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przyjmij proszę fakt, że jak ci wszyscy mówią że jesteś pijany to nawet czując się dobrze, idź spać.
alkoholikowi tego nie przemówisz .

Nie widzisz , że wspina się na oświecony OLIMP FORUM i klepie posty już od wschodu słońca , jest uzależniony i nie ma chyba nic lepszego do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam domek piętrowy. Na parterze 75m2 salon i kuchni z jadalnią (otwarte). Na pietrze 3 sypialnie.

Planuję założyć klimę. I tu dylemat multi split czy kanałówka. Multu split na 3 jed wew to ok 6.500 zł, 4 ok7tys 5 ok 8 tys.

kanałówka 5 kw - taka by mi starczyła to 4500zł plus kanały i inne pierdoły- suma ok 6500.

Kanałówka 7 kw to 5700 plus kanały i inne pierdóły suma ok 7.700zł

Przy 4 jednostkach - punktach odbioru cena podobna. Multi łatwo sterowalny osobno i Łatwiej się kładzie w zamieszkanym domu. kanałówka chyba lepsza bo cichsza. Co polecacie?

 

I pytanie przy kanałówce jak zasysane powietrze jest z korytarza to czy nie będzie to zaburzać wyciągu w łazience? reku ma mniejsze przepływy i boje się że nie zaciągnie powietrza z przedpokoju?

Edytowane przez kudlaty69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20tys.zl

Drogo.

U mnie całkowity koszt ogrzewania klimatyzacją split przez otwarte drzwi wyniósł <4000 zł w 2009. Zwróciła się w trzy lata. Wtedy ogrzewałem tylko 30m2, a teraz tym samym klimatyzatorem 50m2.

 

Całkowity koszt wykonania planowanego ogrzewania całego domu klimatyzatorem kanałowym szacuję na 10000zł. Będzie ogrzewał 150m2.

Za pozostałe 10000 mam 2,5kW PV które da sporą część energii dla tego klimatyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...