Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

Jakbyś jarzyl temat to byś nie pisał takich bzdur,pompa ciepla p-p diametralnie różni się od klimatyzatora z funkcją grzania,nie tylko pod względem ceny.Czemu się znacznie różnią cenowo ?

 

Nie odpowiadaj pytaniem na pytanie, bo robisz z siebie glupca.

Dlaczego ten, albo nastepny z typoszeregu klimatyrator nie ogrzalby mojego domu?

http://klima-sklep.pl/klimatyzacja/1043-klimatyzator-kanalowy-niskiego-sprezu-lg-cb18l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się da to jest tylko i wyłącznie odpowiedni dobór mocy ( olbrzymie hale, biura i niektóre domy indywidualne są tak skutecznie ogrzewane ). Powietrze jest bardzo kiepskim nośnikiem energii dlatego trzeba wymuszać jego szybki obrót aby znaczne ilości energii przenieść. O ile sam z tego korzystam na zewnątrz ( PC PW ) to w domu ( ogrzewanie nadmuchowe, klima ) we wnętrzu jest to mocno niekomfortowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry mocy minimalnej na papierze nie zawsze równają się temu co w realu niestety. Na pewno Panasonic, Toshiba pokazuje to co ma w papierach, zas Gree, Midea raczej nie, przynajmniej na grzaniu.

 

Dlatego omijam tanie chińskie firmy jak Gree, Midea, MDV, Galanz i inne. Tylko markowy sprzęt z koreańskim lub japońskim logo. LG to dobry stosunek ceny do jakości i dobry punkt wyjściowy do wyboru klimy.

Moje Fujitsu inwerter z 2009 pobór minimalny przy pracującej sprężarce na chłodzeniu schodzi do 170W a na grzaniu do 220W. Bez sprężarki to np. 17-40W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaki model klimatyzatora kupić? To jest realne, żeby grzać tylko klima typu split i zamknąć się w 2000 zł rocznie?

Za 2000 rocznie jest możliwe ogrzanie 150m2 średnio ocieplonego domu w zachodniej Polsce przez całą zimę klimatyzatorem jako jedynym źródłem ciepła. Dobrze ocieplony za 1/3 tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja służy tylko do chłodzenia i z tego bardzo dobrze się wywiązuje,może jeszcze wspomagać ogrzewanie w ten sposób,że później zacznie się tzw "sezon grzewczy" ale klimatyzacja nie służy do ogrzewania zatem potrzebne jest dodatkowe i główne źródło ciepła,które ogrzeje Ci dom bo klimatyzacja do tego się nie nadaje.Szok jak łatwo można zmanipulowac bezmyślne owieczki....Czy to zamachem w Smoleńsku czy to ogrzewaniem klimatyzacja :)

 

Arturo wyraził swoją prywatną opinię i ujawnił swoje nie wiadomo o co oparte przekonania.

 

Jeśli ktoś chce wyciągnąć wnioski dla siebie w temacie przydatności klimatyzacji jako głównego źródła ciepła, to warto jest mieć podstawową wiedzę fizyczną i oprzeć się na rzetelnych obliczeniach. Zapotrzebowanie na ciepło. Koszt energii. Średnia temperatura. Parametry pracy klimatyzacji jak COP, SCOP COP odniesiony dla konkretnych temperatur i poziomów mocy.

Ja wyciągając wnioski z takich obliczeń założyłem klimatyzator do grzania w 2009. Dziewięć zim pozytywnie zweryfikowało wcześniejsze założenia.

 

Pompy ciepła jakimi są nowoczesne klimatyzatory potrafią pompować ciepło w obu kierunkach ze znaną efektywnością. Bardzo łatwo jest wszystko policzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wspomagających" klimatyzacja ogrzewanie domu jak najbardziej,o tym pisałem ale to jest jedynie "WSPOMAGANIE" a nie ogrzewanie domu.Do grzania domu potrzebny jest główny system grzewczym

U mnie klimatyzator jest głównym systemem grzewczym. Dodatkowo kable w podłodze łazienki dla komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś jarzyl temat to byś nie pisał takich bzdur,pompa ciepla p-p diametralnie różni się od klimatyzatora z funkcją grzania,nie tylko pod względem ceny.Czemu się znacznie różnią cenowo ?

 

Powiedz czym się różni?

Np. czym się różni taka pompa ciepła powietrze powietrze od mojego klimatyzatora kanałowego 6kW z deklarowaną przez producenta pracą do -20°C? Podaj konkretne parametry różniące go od urządzeń o których piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma u mnie możliwości wspomagania sensownym źródłem. Nie dam rady zamontować rekuperacji ani kanałówki. Nie będę też kuł posadzek i pomieszczeń, żeby zamontować podłogówkę. Chłodną podłogę przeżyję. Wiatr również.

 

Czy istnieje sensowny model klimatyzacji split lub pompy ciepła p-p, który jestem w stanie użytkować jako główne źródło ciepła? Jeśli tak, jakim modelem się zainteresować?

 

Tak. To każdy klimatyzator który przy temperaturze do której zamierzasz go używać zapewni wystarczającą moc grzewczą aby pokryć zapotrzebowanie budynku przy tej samej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ten, albo nastepny z typoszeregu klimatyrator nie ogrzalby mojego domu?

http://klima-sklep.pl/klimatyzacja/1043-klimatyzator-kanalowy-niskiego-sprezu-lg-cb18l.html

Ten nie ogrzeje bo ma niski spręż. To taki trochę lepszy split. Nadaje się do ogrzania jednego dużego pomieszczenia lub np. trzech mniejszych położonych blisko siebie, z niewielkimi długościami kanałów nawiewu o dużym przekroju.

Jeśli chcesz ogrzać dom, to musi być otwarta architektura typu loft lub pootwierane drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Chyba gorzej. OIDP teraz minimum to trzy szyby i 20 styropianu?
Już od dawna jest to minimum,żeby uzyskać niskie zapotrzebowanie domu na energię czyli sposób na niskie rachunki za ogrzewanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...