Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

To jest kawalerka ale z osobnymi pomieszczeniami i osobną kuchnią z oknem , ferelkami grzać już nie będzie bo to czysta tragedia 15000 kw za 2,5 roku masakra , klima z jednostką wewnętrzną byłaby najtańsza ale gdzie ją umieścić aby ogrzała pokój ,kuchnię przedpokój oraz łazienkę , miasto tych dwóch bloków nie podłaczy pod siec bo poza dwoma osobami nikt nie chce się na to zgodzić i ja ich trochę rozumię bo to osoby po 70-ce a trzeba partycypować w kosztach 160zł/m2 a są tam mieszkania po 75m2 też , więc kanałówka powinna spełnić to w całości nawet przewymiarowana będzie 3 razy tańsza w eksploatacji niz te durne farelki którymi notabene ciężko zagrzać ten przybytek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kawalerka ale z osobnymi pomieszczeniami i osobną kuchnią z oknem , ferelkami grzać już nie będzie bo to czysta tragedia 15000 kw za 2,5 roku masakra , klima z jednostką wewnętrzną byłaby najtańsza ale gdzie ją umieścić aby ogrzała pokój ,kuchnię przedpokój oraz łazienkę , miasto tych dwóch bloków nie podłaczy pod siec bo poza dwoma osobami nikt nie chce się na to zgodzić i ja ich trochę rozumię bo to osoby po 70-ce a trzeba partycypować w kosztach 160zł/m2 a są tam mieszkania po 75m2 też , więc kanałówka powinna spełnić to w całości nawet przewymiarowana będzie 3 razy tańsza w eksploatacji niz te durne farelki którymi notabene ciężko zagrzać ten przybytek.

 

I sądzisz że tak bardzo mocno pradożerne mieszkanie ogarnie pompa 3,5KW czy też 5KW która taką moc uzyskuje przy dodatnich temperaturach a przy większych mrozach ma połowę albo mniej mocy ?

Czyli wtedy gdy ta moc jest potrzebna to pompa tego nie zaoferuje ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpocznijcie od tego gazu , niech mnie ktoś naprowadzi na małą klimę kanałową do 3,5kw , ma ogrzewać ok 31m2 , cena niekoniecznie najwyższa , szukam szukam ale od 5kw widzę tylko ,

 

Gree kanałowe 3,5/3,8 kW w tandemie z precyzyjnym niecentralnym elektrycznym - wystarczy grzejniczek. Do tego szczelne mieszkanie z małym reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sądzisz że tak bardzo mocno pradożerne mieszkanie ogarnie pompa 3,5KW czy też 5KW która taką moc uzyskuje przy dodatnich temperaturach a przy większych mrozach ma połowę albo mniej mocy ?

Czyli wtedy gdy ta moc jest potrzebna to pompa tego nie zaoferuje ..

 

Z praktyki, autopsji, doświadczenia... dobierasz pompę powietrze-powietrze w sam raz, uszczelniasz mieszkanie, dokładasz grzejniczek w razie "W" i całosezonowo jesteś do przodu na rachunkach w porównaniu z jakimiś farelkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sądzisz że tak bardzo mocno pradożerne mieszkanie ogarnie pompa 3,5KW czy też 5KW która taką moc uzyskuje przy dodatnich temperaturach a przy większych mrozach ma połowę albo mniej mocy ?

Czyli wtedy gdy ta moc jest potrzebna to pompa tego nie zaoferuje ..

Ile takich dni z dużymi mrozami jest w roku? Wtedy dogrzeje "farelkami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile takich dni z dużymi mrozami jest w roku? Wtedy dogrzeje "farelkami"

 

No rewelacja ...

 

Montować pompę ciepła aby potem jeszcze dogrzewać grzejnikami ...

 

Dobrać taką moc aby niezależnie jaka będzie temperatura na zewnątrz uzyskać komfortową temeprature w domu bez żadnego wspomagania ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rewelacja ...

 

Montować pompę ciepła aby potem jeszcze dogrzewać grzejnikami ...

 

Dobrać taką moc aby niezależnie jaka będzie temperatura na zewnątrz uzyskać komfortową temeprature w domu bez żadnego wspomagania ...

 

Chodzi o to aby dobrać klimę na warunki najczęstsze, bo wtedy działa najefektywniej. Jak ją przewymiarujesz pod kątem -20 st. to w okresach mniejszego zapotrzebowania będzie działać mniej efektywnie, czyli wyjdzie drożej. Dlatego na ekstremalne warunki dobiera się "farelkę". Przynajmniej z tego co tu piszą tak wynika.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to aby dobrać klimę na warunki najczęstsze, bo wtedy działa najefektywniej. Jak ją przewymiarujesz pod kątem -20 st. to w okresach mniejszego zapotrzebowania będzie działać mniej efektywnie, czyli wyjdzie drożej. Dlatego na ekstremalne warunki dobiera się "farelkę". Przynajmniej z tego co tu piszą tak wynika.

 

Jak trzeba się wspomagać innym ogrzewaniem aby mieć cały czas komfortową temperaturę to ciężko nazwać to komfortowym i dobrze wyliczonym ogrzewaniem.

W większości najzimniej jest w nocy. Czyli rozumiem użytkownik budzi się rano w zimnym domu i wtedy podłącza grzejnik i sie dogrzewa ?

 

To ma być te komfort ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rewelacja ...

 

Montować pompę ciepła aby potem jeszcze dogrzewać grzejnikami ...

 

Dobrać taką moc aby niezależnie jaka będzie temperatura na zewnątrz uzyskać komfortową temeprature w domu bez żadnego wspomagania ...

Rozumiem, że ty w swojej pompie grzałki odłączyłeś, no bo jak można mieć pompę a grzałkami dogrzewać :p

System ogrzewania pompą p-p składa się z pompy ciepła + niecentralne elektryczne (tak jak twoja pompa składa się z pompy i grzałek). To czy to będą jakieś grzejniki, czy kable w podłodze itp zależy od konkretnego przypadku i potrzeb.

Tak jak wcześniej zostało to napisane. Czy to jest pompa p-p, czy p-w, dobrana jest tak aby optymalnie pracowała przez większość sezonu, a w razie potrzeby uzupełniana jest dodatkowym ogrzewaniem. Taki system jest tani i komfortowy.

 

Jak trzeba się wspomagać innym ogrzewaniem aby mieć cały czas komfortową temperaturę to ciężko nazwać to komfortowym i dobrze wyliczonym ogrzewaniem.

W większości najzimniej jest w nocy. Czyli rozumiem użytkownik budzi się rano w zimnym domu i wtedy podłącza grzejnik i sie dogrzewa ?

To ma być te komfort ???

Czy Ty gdy jest duży mróz wstajesz w nocy, by włączyć grzałki w swojej pompie?

O termostatach słyszałeś?

Edytowane przez tomno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Rozumiem, że ty w swojej pompie grzałki odłączyłeś, no bo jak można mieć pompę a grzałkami dogrzewać :p

System ogrzewania pompą p-p składa się z pompy ciepła + niecentralne elektryczne (tak jak twoja pompa składa się z pompy i grzałek). To czy to będą jakieś grzejniki, czy kable w podłodze itp zależy od konkretnego przypadku i potrzeb.

Tak jak wcześniej zostało to napisane. Czy to jest pompa p-p, czy p-w, dobrana jest tak aby optymalnie pracowała przez większość sezonu, a w razie potrzeby uzupełniana jest dodatkowym ogrzewaniem. Taki system jest tani i komfortowy.

 

 

Czy Ty gdy jest duży mróz wstajesz w nocy, by włączyć grzałki w swojej pompie?

O termostatach słyszałeś?

O jakich grzałkach mówisz ? Myślę, że nie jarzysz zbytnio tematu pomp p-w.

Od 6 lat ani na chwilę nie włączyła się u mnie grzałka, nawet jak było - 26st.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie są tak małe , zastanawia mnie polityka cenowa , 5 kw klima 4100 natomiast 3,5 kw już 4900 zł , niby parę stówek ale jednak , nic pogadam z fachmanami jak faktycznie ma się sprawa z mocą 5 czy 3,5 kw czy w sumie pobór prądu nie będzie ten sam , na logikę powinno być to samo to w takim wypadku lepiej tą 5kw brać , ciekawe co mi fachmani powiedzą .

 

bedzie to samo o ile ta 5KW zejdzie tak samo nisko czyli np do 200-300 w jak ta 3,5KW.

zazwyczaj im mocniejsza jednostka tym moc minimalna wieksza

Nie wiem jak z kanałówką, ale mam splita 3,5 kW na 80m2 i przy temperaturach koło +5*C zaczyna taktować, co zmniejsza komfort i (chyba) zwiększa zużycie prądu. Dmucha na zmianę raz ciepłym raz chłodnym powietrzem.

 

No to jest argument aby brać tą 5 kw , co prawda to tylko 31m2 ale mieszkanie zimne jak diabli i na parterze więc 5 kw będzie miała luz nawet przy minus 25 a za różnicę ceny między mniejszą droższą pokryje montaż i wyjdzie w sumie taniej .

 

akurat to jest argument aby własnie nie brać 5KW :rolleyes:

Edytowane przez offan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to pompa p-p, czy p-w ogrzewająca dom czy mieszkanie ma swój punkt biwalentny. Twoja też i też ma grzałki. Skoro nie przekroczyłeś go przy - 26 i uważasz, że twoja pompa dobrana jest optymalnie z ekonomicznego punktu widzenia, to może tak jest. Śledzę grupę pomp ciepła na fb i wg tego co tam piszą, to masz pompę przewymiarowaną (no chyba że u Ciebie - 26 to norma - nie wiem gdzie mieszkasz), ale to twoja sprawa. Każdy liczy po swojemu. Edytowane przez tomno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ty w swojej pompie grzałki odłączyłeś, no bo jak można mieć pompę a grzałkami dogrzewać :p .

 

Tak wyłączyłem grzałki w mojej pompie. Są fizycznie odłączone i nigdy się nie włącza.

W poprzednim sezonie miałem -26 stopni i pompa sobie radziła bez problemu bez grzałek.

 

Pompa była tak dobierana aby nawet przy -20 stopni dawała sobie radę bez grzałek i daje.

 

Po prostu zostala dobrana mocą tak aby nawet przy -20 -25 stopniach dawała sobie radę. bez grzałek. Producent podaje moc i COP do -20 stopni ..

 

Nasz dom ma spore przeszklenia i dużą kubaturę (cześć domu ma wysokie 4,5m sufity) mimo że metrażowo jest mały 117m2 (ogrzewanej).

Edytowane przez kaszpir007
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gree kanałowe 3,5/3,8 kW w tandemie z precyzyjnym niecentralnym elektrycznym - wystarczy grzejniczek. Do tego szczelne mieszkanie z małym reku.

 

Myślę, że lepiej 5 kW. Inwerter i tylko inwerter... COP ze spadkiem temperatury spada i przy temperaturze na dworze jest około -10 st.C. będzie około 2. Więc taka klima rzuci jeszcze 2,5 kW na te 31 m2. Zużycie prądu zależy od zapotrzebowania na ciepło. Przy temperaturach dodatnich pobór prądu spada.

 

Mam 4 klimy i każda bierze tyle prądu ile trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Proszę o pomoc znawców tematu klimatyzatorów,proszę o podanie konkretnych modeli i orientacyjnej cenie

za 1mc grzania moich pomieszczeń.

Proszę przeczytać poniższy tekst.

Dziękuję.

 

Witam.Jestem tutaj nowy i kompletnie zielony w temacie.

Jestem młodym człowiekiem obecnie mieszkam w starym domy,to nie jest mój dom niestety.

Zajmuję 2 pomieszczenia o pow. około 40m.(kuchnia i pokój)

W kuchni stoi kuchnia węglowa w której zmuszony jestem palić,

problem polega na tym iż aby było ciepło w domu muszę cały dzień siedzieć

w domu i palić,co chwilę trzeba dochodzić ,grzebać i dokładać.

Przy 0 st na zewnątrz przy paleniu cały dzień mam powiedzmy wieczorem 25st. w pokoju

a w kuchni gdzie stoi ten grzewczy zabytek jest Dubaj mnie niepotrzebny.

Po nocy gdy wstaję bywa 10,15st w porywach czyli zimno jak diabli.

Muszę oczywiście pracować i wygląda to tak że z zimna wracam do zimnego domu,wieczorem zmęczony

odchodzi mi ochota by palić pół nocy,czyli może głupie ale żyję w zimnie.

Nie jest to mój dom i nie chcę robić komuś prezentów,więc proszę o rozważenie taniej wersji którą ewentualnie

kiedyś będę mógł w prosty sposób zdemontować,zabrać lub sprzedać.

Znajomi którzy się trochę znają każdy doradza co innego czyli już zgłupiałem.Piec CO,piec na ekogroszek,inny wydajniejszy piec na węgiel.

Edytowane przez saw70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze w sprzedaży klimy do samodzielnego montażu z wtyczkami klik i gotowe kosztuje toto ok 1500zł najtańsza opcja grzania

 

I nie ma zqstrzeżenia "Do montażu należy posiadać certyfikat personalny zgodnie z art.20 ustawy z dnia 15 maja 2015r. o substancjach zubożających warstwę ozonową"?

Jakie ma parametry przy - 15*?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...