Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

Niestety, nie chwalą się nawet w DTR.

 

 

 

Zależy jak podchodzisz do sprawy. Jak ktoś kupuje klimę do grzania, to interesuje go moc w mrozy. Taki przykład z przykładowego cennika.

 

Jak potrzebujesz z 1,5kW w mrozy w danym pomieszczeniu, to może wystarczy Luxury o mocy nominalnej 2,8kW która da 1,96kW i kosztuje 2450zł a Econo musiałoby być nominalnie 5kW o mocy w mrozy 2kW kosztujące 3190zł. Wiec paradoksalnie Luxury wychodzi dużo taniej.

 

Do tego ma w gratisie trochę bajerów.

 

Co do grzałek - brak grzałki tacy da się dosyć łatwo obejść na kilka sposobów.

Grzałka karteru ma podgrzewać olej, żeby nie mieszał się z czynnikiem nie ruszał z nim w podróż po układzie i pozostał w sprężarce. Za mało oleju to skrócenie żywotności sprężarki.

 

Wiesz jak klima ma być dodatkiem to mi to bimba czy przy -20 da 2,5kW czy 1kW ale to czy przy 1kW weźmie 0,3kW czy 1kW to jż różnica.

 

Grzałka tacy to wystarczy kawałek kabla z termostatem

A w przypadku braku grząłki karteru?

 

Prędzej tu gra idzie czy jakiś lomoeco czy kaisai fly w okolicy 2,5-3kW lub podobne budżetówki jeszcze tańsze są jakieś Weeber ale oferty jeszcze nie przeglądałem)

 

 

Po sezonie letnim klimy z montażem mają tendencję do tanienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak klima ma być dodatkiem to mi to bimba czy przy -20 da 2,5kW czy 1kW ale to czy przy 1kW weźmie 0,3kW czy 1kW to jż różnica.

 

Grzałka tacy to wystarczy kawałek kabla z termostatem

A w przypadku braku grząłki karteru?

 

Prędzej tu gra idzie czy jakiś lomoeco czy kaisai fly w okolicy 2,5-3kW lub podobne budżetówki jeszcze tańsze są jakieś Weeber ale oferty jeszcze nie przeglądałem)

 

 

Po sezonie letnim klimy z montażem mają tendencję do tanienia?

 

Zobacz to. Możesz dasz sam radę.

https://allegro.pl/oferta/klimatyzacja-z-grzaniem-do35m2-samodzielny-montaz-8094273109

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To może być pułapka...

Nie znalazłem danych technicznych tego klimatyzatora, ale ostrzeżeniem może być użyte w nazwie "Nordic on-off".

 

Sam fakt, że jest na R410a świadczy o tym, że nie jest to produkt najnowszy. Wszyscy producenci przechodzą na R32.

 

Jeśli jest to klima on-off, to pochodzi z "leżaków magazynowych" i jej cena powinna być kilkukrotnie niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kulibob

 

"Po sezonie letnim klimy z montażem mają tendencję do tanienia?"

 

Nie zauważyłem. Obecnie zaciera się różnica między sezonem, a po sezonie, gdyż sezon trwa cały rok - raz to jest chłodzenie, a później grzanie. Jeszcze dochodzi okres przejściowy, też bywa używana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być pułapka...

Nie znalazłem danych technicznych tego klimatyzatora, ale ostrzeżeniem może być użyte w nazwie "Nordic on-off".

 

Sam fakt, że jest na R410a świadczy o tym, że nie jest to produkt najnowszy. Wszyscy producenci przechodzą na R32.

 

Jeśli jest to klima on-off, to pochodzi z "leżaków magazynowych" i jej cena powinna być kilkukrotnie niższa.

 

No to jest coś takiego

https://allegro.pl/oferta/klimatyzator-kaisai-eco-3-5-kw-samodzielny-montaz-6912715653

Można samemu jak nie dobijasz czynnika. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest coś takiego

https://allegro.pl/oferta/klimatyzator-kaisai-eco-3-5-kw-samodzielny-montaz-6912715653

Można samemu jak nie dobijasz czynnika. :yes:

 

Nie mozna samemu nawet jak sie nie uzupełnia czynnik. Mozna samemu jezeli ma sie uprawnienia F-Gaz, ale to niezmiernie rzadkie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest coś takiego

https://allegro.pl/oferta/klimatyzator-kaisai-eco-3-5-kw-samodzielny-montaz-6912715653

Można samemu jak nie dobijasz czynnika. :yes:

 

Czy przeczytałeś co pisze w/w ofercie:

 

"W związku ze zmianą w ustawie Dz.U.2017 poz. 1567 od 01.01.2018 do zakupu urządzenia zawierającego fluorowane gazy cieplarniane wymagany jest jeden z poniższych warunków:

 

- w przypadku podmiotu umowa na montaż z podmiotem posiadającym certyfikat F-Gaz

 

- w przypadku osoby umowa na montaż z podmiotem lub osobą posiadającą certyfikat F-Gaz (firmowy lub personalny)"

 

@vvvv

Twój post"

 

Zadzwoń i zapytaj czy sprzedadzą. Dasz radę.

Jak zapłacą karę, to odejdzie im ochota na taką sprzedaż.

Edytowane przez vr5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przeczytałeś co pisze w/w ofercie:

 

"W związku ze zmianą w ustawie Dz.U.2017 poz. 1567 od 01.01.2018 do zakupu urządzenia zawierającego fluorowane gazy cieplarniane wymagany jest jeden z poniższych warunków:

 

- w przypadku podmiotu umowa na montaż z podmiotem posiadającym certyfikat F-Gaz

 

- w przypadku osoby umowa na montaż z podmiotem lub osobą posiadającą certyfikat F-Gaz (firmowy lub personalny)"

 

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Podtrzymuję, co napisałem w poprzednim poście:

 

@vvvv

Twój post"

 

Zadzwoń i zapytaj czy sprzedadzą. Dasz radę.

 

 

Jak zapłacą karę, to odejdzie im ochota na taką sprzedaż.

 

Kary są wysokie, a konkurencja czuwa...

Edytowane przez vr5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję, co napisałem w poprzednim poście:

 

@vvvv

Twój post"

 

Zadzwoń i zapytaj czy sprzedadzą. Dasz radę.

 

 

Jak zapłacą karę, to odejdzie im ochota na taką sprzedaż.

 

Kary są wysokie, a konkurencja czuwa...

 

Pewnie tak. To był przykład. Wiesz ile jest tego na innym portalu. Tam nikt tego nie kontroluje. Poszukaj.

Byłem ostatnio u znajomego w sklepie elektrycznym po przewody. Wchodzę na magazyn, a tam kilkanaście klim. Dostali bo firma od klimatyzacji padła i dali im w rozliczenie. Co się dalej z tym dzieje to jest wiadome.

 

Aha. Ja na montaż swojej to umówiłem się z gościem prywatnie. Kupiłem "taniej" i przygotowałem wszystko. Przyjechał zrobił próżnię i zaworek odkręcił. Prawie 1000 w kieszeni został.

 

A Tobie kto nabijał to co masz domu np. tą PC z klimy?

Edytowane przez vvvv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A Tobie kto nabijał to co masz domu np. tą PC z klimy?

 

Znajomy f-gazownik. Kontakt jeszcze z czasów, kiedy miałem firmę.

W 2017 roku kupiłem klimę na alle...

Wszystko sam zmontowałem, ale on rurki poskręcał i zrobił próżnie. Nie mam na nią gwarancji.

Kolejne 3 sztuki kupiłem w jego firmie. To co nie wymagało fachowca zrobiłem sam, o on resztę. Mam gwarancję i pewność, że jest wykonane prawidłowo.

 

PC nie mam z klimy, tylko coś co było "złomem", który w tej chwili jest reanimowaną "prawdziwą" z przed 10 lat pompą ciepła (renomowanej firmy).

Edytowane przez vr5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli klima ma być do grzania, to lepiej 3,6 kW. Różnica w cenie znikoma, koszt montażu zapewne ten sam. Moc minimalna i do wartości 2,6 kW pobierana przez klimę prawdopodobnie taka sama, a zawsze przyda się w rezerwie zapas 1 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klima ma być do grzania, to lepiej 3,6 kW. Różnica w cenie znikoma, koszt montażu zapewne ten sam. Moc minimalna i do wartości 2,6 kW pobierana przez klimę prawdopodobnie taka sama, a zawsze przyda się w rezerwie zapas 1 kW.

 

No własnie się nad tym zastanawiam czy warto przy skrajnych ujemnych temperaturach można mieć grzejnik dodatkowy elektryczny za 200 w salonie czy jest sens zarzynać sprężarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie się nad tym zastanawiam czy warto przy skrajnych ujemnych temperaturach można mieć grzejnik dodatkowy elektryczny za 200 w salonie czy jest sens zarzynać sprężarkę?

 

Ja przy temperaturach ujemnych przechodzę na gaz. Wprawdzie nie mam jak sprawdzić jednoznacznie co jest korzystniejsze, ale gaz ma charakterystykę liniową, a sprawność PC spada przy temperaturach ujemnych.

 

Przy "prawdziwej" PC mam zamiar podłączyć ciepłomierz w obwód c.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy temperaturach ujemnych przechodzę na gaz. Wprawdzie nie mam jak sprawdzić jednoznacznie co jest korzystniejsze, ale gaz ma charakterystykę liniową, a sprawność PC spada przy temperaturach ujemnych.

 

Przy "prawdziwej" PC mam zamiar podłączyć ciepłomierz w obwód c.o.

 

No dokładnie, słyszałem tu sporo o tym że przewymiarowanie PC jest niekorzystne ze względu na trwałość pc jak również ekonomię eksploatacji. Z drugiej strony przecież to inwerter z płynną regulacją mocy powinien pracować na niższych obrotach i ciszej, na czym bardzo mi zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Obecnie ogrzewam ocieplony dwupiętrowy, podpiwniczony dom z roku 1970 kotłem olejowym + grzejnikami.

Czy montaż klimatyzatorów zredukuje zużycie oleju w okresie przejściowym czy raczej nie ma to większego sensu? Nie mam termostatu wewnątrz domu, tylko jeden czujnik temperatury na zewnątrz i na jego podstawie kocioł się włącza. Planuję instalację PV więc koszt prądu można pominąć w długim okresie...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, słyszałem tu sporo o tym że przewymiarowanie PC jest niekorzystne ze względu na trwałość pc jak również ekonomię eksploatacji. Z drugiej strony przecież to inwerter z płynną regulacją mocy powinien pracować na niższych obrotach i ciszej, na czym bardzo mi zależy.

 

Podobno przy klimach inwerterowych z tego samego szeregu często jednostka o mocy ok. 2,5 kW od tej o mocy 3,5 kW różni się drobiazgami. Chodzi o powtarzalność takich elementów, jak sprężarka oraz elektronika.

 

Nie "siedzę" w tym temacie, ale podobno np Daikin w niektórych modelach o różnej mocy ma taką samą elektronikę. W przypadku wymiany uszkodzonej serwisant w nowej płytce wstawia tylko rezystor ściśle odpowiadający konkretnej jednostce.

 

Sprężarki też bywają te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno przy klimach inwerterowych z tego samego szeregu często jednostka o mocy ok. 2,5 kW od tej o mocy 3,5 kW różni się drobiazgami. Chodzi o powtarzalność takich elementów, jak sprężarka oraz elektronika.

 

Nie "siedzę" w tym temacie, ale podobno np Daikin w niektórych modelach o różnej mocy ma taką samą elektronikę. W przypadku wymiany uszkodzonej serwisant w nowej płytce wstawia tylko rezystor ściśle odpowiadający konkretnej jednostce.

 

Sprężarki też bywają te same.

 

Dzięki o tym nie wiedziałem to coś jak na przykład nowy silnik w renówce ma moc od 110 do 160 kM pytanie raczej retoryczne czy to nie kosztem trwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...