Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

Jak na razie to wnioski bardzo pozytywne z eksploatacji. A jaką masz powierzchnie tego salonu który ogrzewasz?

 

trudno powiedzieć:) salon otwarty na hal i pół otwartą kuchnie to razem jakieś 45m2. A klima dmucha tak że spora cześć powietrza wchodzi w latkę schodową i idzie do góry. Generalnie wszystkie drzwi pootwierane poza dolną łazienką "defekacyjną" ale jest ona w środku domu ścianę zewnętrzną ma tylko z garażem wiec trzyma temperaturę reszty domu. górna łazienka w czasie nie używani otarta narazie kompiele są do przyjęcia

 

Raczej pozytywne z pewnymi defektami. Noale to jeden split więc było do przewidzenia. Wiedzialem że COP koło 2* leci na pysk

 

Na facebuku są czarodzieję co dziurawe 70m2 koło zera kilima ogrzewają za 3,5 kWh/dobe chyba z COP 12-15 :lol2:

 

Czekam chociaż na jekieś -10.

 

Coś pisałeś o klimie pod parapetem weź pod uwagę że potrzebujesz przerwę technologiczną 15cm od góry

 

@Iros91 zużycie koło +2 bez zysków słonecznych 9-11kh + podłoga 2h na minimalnej mocy ekogrochu jak jest pniżej 5* + równolegle CWU. Było by słońce byłoby dużo lepiej ale umnie ciemnica od tygodnia to dużo żre.

 

Za pażdziernik 72 kwh -28zł

listopad do dzisiaj rana 191kwh - 74zł

narazie około 71% w taniej taryfie i raczej sie to nie zmieni

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyciel tematu przestał pisać na forum?

 

Od czasu do czasu wypowiada się tu i ówdzie.

Tema jest ciekawy i cały czas aktualny, o czym świadczą stale pojawiające się wpisy.

 

A i nawet Zakłady Energetyczne w różnych promocjach oferują klimatyzatory.

Dobrze jest wiedzieć jak to "coś" działa i do czego może służyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O

 

A i nawet Zakłady Energetyczne w różnych promocjach oferują klimatyzatory.

Dobrze jest wiedzieć jak to "coś" działa i do czego może służyć.

 

W Tauronie gliwickim takie coś proponują:

https://www.tauron.pl/dla-domu/urzadzenia/klimatyzacja?utm_source=MT&utm_medium=baner&utm_campaign=box-klimatyzacja&akcja=kk#_ga=2.146898865.765671243.1574872503-1560494053.1567966695&_gac=1.57554392.1574872516.Cj0KCQiA2vjuBRCqARIsAJL5a-J6ODd84d_C6Q0Ty9r8_qSDDV-d1t8E8NBU3cwoKj-vX17E_ViLfv0aAnXREALw_wcB

Tylko nie wiem ile to cudo jest realnie warte.

10% za prąd rabatu? RSO 0%

 

Edit.

Na allegro taniej.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem ile to cudo jest realnie warte.

10% za prąd rabatu? RSO 0%

 

Edit.

Na allegro taniej.

 

To jest firma z górnej półki, i oferta obejmuje założenie klimy.

Jeśli kupujesz od firmy z uprawnieniami f-gaz możesz negocjować ceny. Możesz wybrać dowolny klimatyzator.

 

Z drugiej strony - dobrze, że mają tego typu oferty, gdyż świadomość w Narodzie, że "to cóś" może grzać stosunkowo tanio (chłodzi w lecie) jest mała. A Oni mogą wytłumaczyć, że jest to dobre.

 

W pierwszej połowie lat 70-tych ubiegłego wieku pojawiły się pralki automatyczne. Można je było kupić "z marszu" w każdym sklepie AGD (jeśli tak się te sklepy nazywały).

Ale jedna pani powiedziała drugiej pani, że pralka niszczy pranie, więc dopiero po kilku latach ta druga kupiła sobie bębnową. I wtedy zaczęły się zapisy i kolejki po pralki.

Jesteśmy w Unii, więc na klimy raczej nie będzie kolejek.

 

Poczytaj co na Forum pisze Kolega @kulibob - wydaje się być w miarę zadowolony z zakupu klimy - może inni pójdą w jego ślady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kulibob

 

 

U mnie muszę zamykać okna, by nie czuć smrodu z kominów. Ty chyba masz znacznie lepiej.

Grzejesz klimą, nie palisz w kopciuchu i mimo tego masz ciepło, więc możesz się rozkoszować świeżym powiewem z głuszy puszczy tucholskiej.

 

W kopciuchu palę ślimak musii chodzić na CWU i trochę podłogi jak jest zimno. Mam jakieś 1600kg to na dwa lata będzie.Co tydzień ten worek wsypać trzeba.

Odczzucia miesane z przewagą pozytywnych. Stosunek jakości do ceny super. 2100 po uldze a jak narazie do zeraz spokojnie ogrania.

Okien nie otwieram ale filtry nie wszystko łapią i jak dobrze zawieje to rekuperator śmierdoluchę łapie.

Szukam PC ale Czyste pwoietrze to nie dla mnie za mała dotacja mi wyjdzie. Pozatym PC PW już trzeba by serwisować.

Zostaje grzałka w rurze albo frankensztajn listopad powinien się zamknąć w ok 90-95 zł z klimy 60-70zł z węgla mniej więcej za tyle potrzebowałbym prądu w taniej taryfie na cwu i to co poszło w podłogę.

Statystyki rok do roku wykazują że klima +wegiel jako wsparcie wychodzi tyle samo co grzanie samym węglem. Oczywiście im zimniej tym pewnie przewagę zacznie zyskiwać węgiel ze względu a wzrost sprawności a spadek sprawności klimy. Ale 20 zł w jedną czy drugą to bez większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kopciuchu palę ślimak musii chodzić na CWU i trochę podłogi jak jest zimno. Mam jakieś 1600kg to na dwa lata będzie.Co tydzień ten worek wsypać trzeba.

Odczzucia miesane z przewagą pozytywnych. Stosunek jakości do ceny super. 2100 po uldze a jak narazie do zeraz spokojnie ogrania.

Okien nie otwieram ale filtry nie wszystko łapią i jak dobrze zawieje to rekuperator śmierdoluchę łapie.

Szukam PC ale Czyste pwoietrze to nie dla mnie za mała dotacja mi wyjdzie. Pozatym PC PW już trzeba by serwisować.

Zostaje grzałka w rurze albo frankensztajn listopad powinien się zamknąć w ok 90-95 zł z klimy 60-70zł z węgla mniej więcej za tyle potrzebowałbym prądu w taniej taryfie na cwu i to co poszło w podłogę.

Statystyki rok do roku wykazują że klima +wegiel jako wsparcie wychodzi tyle samo co grzanie samym węglem. Oczywiście im zimniej tym pewnie przewagę zacznie zyskiwać węgiel ze względu a wzrost sprawności a spadek sprawności klimy. Ale 20 zł w jedną czy drugą to bez większego znaczenia.

 

Zajrzyj na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem na wymiar. Trzeba dopasować do klimy i do ilości i rozmieszczeń wyjść kanałów

 

Możesz podać namiary przez PW na firmę, gdzie zamówiłeś? Korzystał ktoś może z klimatyzacji kanałowej, która miała możliwość strefowego sterownia temperaturą? Gdzieś trafiłem na opis, że niby Samsung ma w ofercie takie urządzenia i współpracuje z przepustnicami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczzucia miesane z przewagą pozytywnych. Stosunek jakości do ceny super. 2100 po uldze a jak narazie do zeraz spokojnie ogrania.

Okien nie otwieram ale filtry nie wszystko łapią i jak dobrze zawieje to rekuperator śmierdoluchę łapie.

 

Mówisz o uldze termomodernizacyjnej na klimatyzator? Nie miałeś problemu tego odliczyć? Dzowniłem do kilku firm montujacych klimy i jedni mowią ze nie ma najmniejszego problemu inni że zależy od urzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o uldze termomodernizacyjnej na klimatyzator? Nie miałeś problemu tego odliczyć? Dzowniłem do kilku firm montujacych klimy i jedni mowią ze nie ma najmniejszego problemu inni że zależy od urzędu.

 

Pit dopiero będzie składany bo to za 2019 . Na fakturze ma napisane pompa ciepła kwx............. celowo zamiast klimatyzator miało być zapisane pompa ciepła taki dupochron.

 

Można nowy wałek na pit zrobić drukowanie faktur na PC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit dopiero będzie składany bo to za 2019 . Na fakturze ma napisane pompa ciepła kwx............. celowo zamiast klimatyzator miało być zapisane pompa ciepła taki dupochron.

 

Można nowy wałek na pit zrobić drukowanie faktur na PC :)

 

Tak właśnie o tym rozwiałem z firmami montującymi i jedni mówią ze nie ma problemu mogą napisać pompa ciepła a inni że nie. Tak naprawde to jest taka pompa ciepła typu powietrze powietrze :D. Wymóg jest ze pompa musi spełniać klasę A+ a w sumie wszystkie spełniają także wszystkie warunki są spełnione ale ciekawiło mnie czy ktoś już tak własnie robił. No nic dzięki za informację i zostaje szukać osoby która odpowiednio wypisze fakturę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYKAZ RODZAJÓW MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH, URZĄDZEŃ I USŁUG ZWIĄZANYCH Z REALIZACJĄ

PRZEDSIĘWZIĘĆ TERMOMODERNIZACYJNYCH

1. Materiały budowlane i urządzenia:

1) materiały budowlane wykorzystywane do docieplenia przegród budowlanych, płyt balkonowych oraz fundamentów

wchodzące w skład systemów dociepleń lub wykorzystywane do zabezpieczenia przed zawilgoceniem;

2) węzeł cieplny wraz z programatorem temperatury;

3) kocioł gazowy kondensacyjny wraz ze sterowaniem, armaturą zabezpieczającą i regulującą oraz układem doprowadzenia

powietrza i odprowadzenia spalin;

4) kocioł olejowy kondensacyjny wraz ze sterowaniem, armaturą zabezpieczającą i regulującą oraz układem doprowadzenia

powietrza i odprowadzenia spalin;

5) zbiornik na gaz lub zbiornik na olej;

6) kocioł na paliwo stałe spełniający co najmniej wymagania określone w rozporządzeniu Komisji (UE) 2015/1189 z dnia

28 kwietnia 2015 r. w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu do

wymogów dotyczących ekoprojektu dla kotłów na paliwa stałe (Dz. Urz. UE L 193 z 21.07.2015, s. 100);

7) przyłącze do sieci ciepłowniczej lub gazowej;

8) materiały budowlane wchodzące w skład instalacji ogrzewczej;

9) materiały budowlane wchodzące w skład instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej;

10) materiały budowlane wchodzące w skład systemu ogrzewania elektrycznego;

11) pompa ciepła wraz z osprzętem;

12) kolektor słoneczny wraz z osprzętem;

13) ogniwo fotowoltaiczne wraz z osprzętem;

14) stolarka okienna i drzwiowa, w tym okna, okna połaciowe wraz z systemami montażowymi, drzwi balkonowe, bramy

garażowe, powierzchnie przezroczyste nieotwieralne;

15) materiały budowlane składające się na system wentylacji mechanicznej wraz z odzyskiem ciepła lub odzyskiem ciepła

i chłodu.

2. Usługi:

1) wykonanie audytu energetycznego budynku przed realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego;

2) wykonanie analizy termograficznej budynku;

3) wykonanie dokumentacji projektowej związanej z pracami termomodernizacyjnymi;

4) wykonanie ekspertyzy ornitologicznej i chiropterologicznej;

5) docieplenie przegród budowlanych lub płyt balkonowych lub fundamentów;

6) wymiana stolarki zewnętrznej np.: okien, okien połaciowych, drzwi balkonowych, drzwi zewnętrznych, bram garażowych, powierzchni przezroczystych nieotwieralnych;

7) wymiana elementów istniejącej instalacji ogrzewczej lub instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej lub wykonanie nowej instalacji wewnętrznej ogrzewania lub instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej;

8) montaż kotła gazowego kondensacyjnego;

9) montaż kotła olejowego kondensacyjnego;

10) montaż pompy ciepła;

11) montaż kolektora słonecznego;

12) montaż systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła z powietrza wywiewanego;

13) montaż instalacji fotowoltaicznej;

14) uruchomienie i regulacja źródła ciepła oraz analiza spalin;

15) regulacja i równoważenie hydrauliczne instalacji;

16) demontaż źródła ciepła na paliwo stałe.

 

 

 

 

jako takiej klimy nie ma chyba ze podciągnąć pod to co zaznaczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak naprawdę klima kiedyś służyła tylko do chłodzenia a teraz mamy invertery które chłodzą i grzeją( w sumie zazwyczaj mają większa moc grzewczą niż chłodzniczą). Tak jak mówiełem w sumie to są tak naprawdę pompy ciepła typu powietrze-powietrze więc problemu teoretycznie byc nie powinno. Jak bedzie się zobaczy.

 

Wracając do bardziej technicznego aspektu tematu jestem zdecydowany na ogrzewanie klimą w okresach w których będzie dawała rade dogrzać mieszkanie. Wcześniej miałem plan na multisplita na ok 4-5 wyjść (docelowo myślałem o 3 klimatyzatorach i w późniejszym czasie wykonania wymiennika freon woda do ogrzewania wody. Ale im dłużej myślę tym bardziej zastanawiam się czy nie lepsza opcją były 3 osobne klimy i grzanie wody grzałką. Grzałka wiadomo mniejsza sprawność ale z drugiej strony kiedy mi się zwróci różnica w cenie grzałki i wymiennika freon-woda... Co do plusów 3 osobnych to na pewno to że mogę je włączać niezależnie i niżej mogą zejść z wydajnością niż jedna wielka jednostka multisplita. Minusem jest na pewno koszt serwisu trzech jednostek w porównaniu do jednej. Ktoś miał podobny problem rozważania? Ktoś może polecić któreś z rozwiązań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest firma z górnej półki, i oferta obejmuje założenie klimy.

Jeśli kupujesz od firmy z uprawnieniami f-gaz możesz negocjować ceny. Możesz wybrać dowolny klimatyzator.

 

Z drugiej strony - dobrze, że mają tego typu oferty, gdyż świadomość w Narodzie, że "to cóś" może grzać stosunkowo tanio (chłodzi w lecie) jest mała. A Oni mogą wytłumaczyć, że jest to dobre.

 

.

 

Rozważam

-Midea Mission Extreme

-Kaisai Fly

Teraz jeszcze tą Mitsubishi

 

Kaisai, to budżetówka. Muszę przemyśleć sprawę. Montaż końcem stycznia najwcześniej.

Z drugiej strony, przy moim zużyciu prądu na CO, nawet taka klima to zwrot około 10 lat przy obecnych cenach prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...