Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

Cóż raczej ekonomicznie wychodzi to gorzej od ekogrochu.

Zeszły grudzień na samym węglu był trochę tańszy niż ten grudzień z klimą i ekogrochem pomimo tego że tego roczny grudzień cieplejszy.

Spaliłem 150 kg ekogrochu i 263kwh. Daje to 215-220zł.

Na nie korzyść to to że w tym rok mam zmywarkę pod ciepłą wodę i otworzyłem wiatrołap a temperatura na parterze podniosłem z 23,7 na 23,8. I wentylacja jest trochę mocniej ustawiona. A kocioł traci na sprawnosci bo więcej stoi.

Z trzeciej strony kolektor słoneczny toche pogrzał wodę jak bło słońce a stary z grzejników zimą nic nie robił.

 

Klima nie zatępuje naładowanej podłogi:(

Testujemy dalej:)

 

Klimę przestawiłem na 23* i pobiera 270-320W skrajnie 250-350.

Podłoga ładuje się w nocy jak spadnie poniżej 23,8 na parterze i 22,5 na piętrze

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo. Za dużo.

Chyba że dom durszlak, albo gdzieś w Jakucku :p

 

No, durszlak straszny. 15 cm grafitu na ścianach, 50 cm celulozy na stropie...

 

Cóż raczej ekonomicznie wychodzi to gorzej od ekogrochu.

 

Nie wiem, czy jest sens porównywać ogrzewanie pompą ciepła ze spalaniem węgla w domowym kotle. To są dla mnie standarty trzeciego świata, jakkolwiek przedrostek 'eko' przed groszek fajnie i 'zielono' brzmi.

Edytowane przez pipit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, durszlak straszny. 15 cm grafitu na ścianach, 50 cm celulozy na stropie...

 

 

 

Nie wiem, czy jest sens porównywać ogrzewanie pompą ciepła ze spalaniem węgla w domowym kotle. To są dla mnie standarty trzeciego świata, jakkolwiek przedrostek 'eko' przed groszek fajnie i 'zielono' brzmi.

 

Jestem w trakcie zmiany CO i chodzi o prównanie dwóch różnych systemów i wychodzi że węgiel jest trochę tańszy przynajmniej w okresach chłodniejszych i podłoga jest bardziej komfortowa. Klima jest dobra na ciepłe okresy +15 - +5 a poniżej już powinna być dodatkiem

Eko dyrdymały mnie nie interesują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "hałasu" klimatyzatorów. Właśnie jestem na krótki wypoczynku Noworocznym i nad lozkiem wisi klima galanz 2,5 kw. Chodziła na najniższym biegu jakieś 1,5m od mojej głowy. Przy kompletnej ciszy owszem była wyraźnie słyszalna ale już przy np włączonym tv kompletnie o niej zapomniałem. Kilka tygodni temu byłem u znajomego który ogrzewa biuro klima Mitsubishi 5kw, najwyższy model sprzed chyba 4 lat. Raz że dźwięk wydawany przez nią jest zupełnie innym (przyjemniejszy) a dwa sporo cichsza mimo troszke większych rozmiarów. O dwu letnim AUXie którego słyszę kilka razy w tygodniu nie będę się wypowiadał. Dziwnie brzęczy ale to chyba brak jakiegokolwiek serwisu. Jak został zamontowany tak wisi bez dotykania ale działa.

Takie to oto moje odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo. Za dużo.

Chyba że dom durszlak, albo gdzieś w Jakucku :p

 

No jasne 240 zł to problem a ile płacisz za wywóz śmieci, jedzenie czy paliwo (chyba że masz LPG)

 

600 kWh to dziennie 20kWh to mniej niż 1 kWh na godzinę .

 

W sumie to prawda moja łyka na ogrzewanie z 25 kwh średnio ale ja mam COP=1 i mam 21-22

 

Zmierzałem do tego, że 600kWh to dużo, szczególnie że grzeje z COP-em.

U mnie minimalnie więcej, aa także tylko prądem.

U mnie zyski bytowe, tam nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, durszlak straszny. 15 cm grafitu na ścianach, 50 cm celulozy na stropie...

 

 

 

Nie wiem, czy jest sens porównywać ogrzewanie pompą ciepła ze spalaniem węgla w domowym kotle. To są dla mnie standarty trzeciego świata, jakkolwiek przedrostek 'eko' przed groszek fajnie i 'zielono' brzmi.

 

"groszek" brzmi zielono :p. "Eko" to raczej od "ekonomiczne" - tak jak idziesz do niektórych marketów - mają opcję "pro", "standard" i "eko" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzałem do tego, że 600kWh to dużo, szczególnie że grzeje z COP-em.

U mnie minimalnie więcej, aa także tylko prądem.

U mnie zyski bytowe, tam nie.

 

Ja zaobserwowałem że w święta jak zapaliłem w salonie 15 świeczek to temperatura wzrosła z 21 do 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaobserwowałem że w święta jak zapaliłem w salonie 15 świeczek to temperatura wzrosła z 21 do 24

 

Chyba pochodnie:) skad taki wzrost? Umnei p o odpaleniu kozy to jest 1*. P przepaleniu po 6-8h klima startuje z większą mocą a później znowu pracuje koło minimum.

Screenshot_20200104-080455.jpg

 

Przez przepalneie w kominku klima wieła 2kwh mniej a podłoga załączyła się dopiero nad ranem

 

Screenshot_20200104-081200.jpg

 

Jak słabo widać to na obrasku ctrl + rolką powiększyć

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pochodnie:) skad taki wzrost? Umnei p o odpaleniu kozy to jest 1*. P przepaleniu po 6-8h klima startuje z większą mocą a później znowu pracuje koło minimum.

[ATTACH=CONFIG]438972[/ATTACH]

 

Przez przepalneie w kominku klima wieła 2kwh mniej a podłoga załączyła się dopiero nad ranem

 

[ATTACH=CONFIG]438973[/ATTACH]

 

Jak słabo widać to na obrasku ctrl + rolką powiększyć

 

+ 3 osoby i kotka sztuk raz w salonie , chodziło mi o bytowe uzyski. oczywiście ogrzewanie cały czas działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ma znaczenie izolacja termiczna miedzi, w której płynie czynnik naszych klimatyzatorów? Jaka jest temperatura (orientacyjne) tych dwóch rurek, w których krąży czynnik między jednostkami?

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?342067-FLIRtuj%C4%99&p=7554033&viewfull=1#post7554033

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...