Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

kaisai w okolicach +2 ma cop 2,61

midea blanc 3,01

midea misin extrem i mision smart 3,67

 

Tylko za extrema trzeba by ok 1000-1200 drożej zapłacić. Ale midea wymaga przeglądów tylko raz w roku więc można by się pokusić o to aby mieć gwarancje.

Generalnie sprawa trudna. Przegląd zeżre zyski z COPa ale ma się gwarancje chyba 7 lat.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom-gospo.jpg

Nie reklamują, tak mnie namawiają, myślałem coś też o fujitsu, LG ale cena jest już inna. Jeśli będzie ktoś ma złe doświadczenia z tą firmą to pewnie sobie odpuszczę - dlatego pytam.

Pytam o INNOVA ponieważ mam trochę obawy, ale to nie jest typowy chińczyk tylko z innego regionu świata pochodzi.

Na zielono zaznaczyłem planowane rozmieszczenie klimatyzatorów.

Na niebiesko planowane (na razie koncepcja) wstawić nawiew aby ogrzać pomieszczenia gospodarcze jak będą niewielkie mrozy -10 na zewnątrz, aby woda tam nie zamarzła.

 

Jeśli ktoś ma inne propozycje, tak abym się nie martwił w zimie że mi coś zamarznie: podgrzewana taca i kartel, ciepły start oraz inwnter z mocą potrafił zejść dość nisko.

 

Domek ocieplony z rekuperacją własnej roboty, wymiennik również.

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?57886-Rekuperator-quot-tymi-r%C4%99cami-quot-robiony&p=5718372&viewfull=1#post5718372

Edytowane przez oriong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja mam pytanie do osób, które grzeją / chłodzą splitami w swoich domach.

Montuję teraz splity w trzech sypialniach na poddaszu. Wnętrza mają po 4 okna połaciowe i mimo markiz bardzo się nagrzewają (zachód).

Jaki najbardziej efektywny sposób grzania/chłodzenia wypracowaliście?

Przy wodnej podłogówce ustawiam 23 stopnie i tak jest cały rok. A przy nadmuchowym?

Może warto wyłączać na czas nieobecności w domu a załączyć na powrót. (zużycie energii)

Jak macie u siebie? Ktoś może zmierzył różnicę w zużyciu między ciągle "on" lub "on"-"off"?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma grzać w okresach przejściowych to założyłbym jeden i z niższej półki . Poco karter i grzanie skroplin? Jak całoroczni to jeden ewetulanie drugi dołożyć. Jak się chce kupić coś w miarę przyzwoitej cenie i dobrego to midea mision extrem

 

Też mam "z niższej półki" i się sprawdzają. 2 sztuki są w pokojach, a 2 na korytarzu. Te z korytarza będą przeniesione do pokoi, jak dogadam się z moim f-gazowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam "z niższej półki" i się sprawdzają. 2 sztuki są w pokojach, a 2 na korytarzu. Te z korytarza będą przeniesione do pokoi, jak dogadam się z moim f-gazowcem.

 

Ja zastanawiam się nad drugą klimą na piętro ale tu montaż będzie droższy. Poczekam z tym do początku następnego sezonu grzewczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja mam pytanie do osób, które grzeją / chłodzą splitami w swoich domach.

Montuję teraz splity w trzech sypialniach na poddaszu. Wnętrza mają po 4 okna połaciowe i mimo markiz bardzo się nagrzewają (zachód).

Jaki najbardziej efektywny sposób grzania/chłodzenia wypracowaliście?

Przy wodnej podłogówce ustawiam 23 stopnie i tak jest cały rok. A przy nadmuchowym?

Może warto wyłączać na czas nieobecności w domu a załączyć na powrót. (zużycie energii)

Jak macie u siebie? Ktoś może zmierzył różnicę w zużyciu między ciągle "on" lub "on"-"off"?

Pozdrawiam

 

W środku sezonu klima ustawiona na 24* .W okresach przejściowych nastawy na 23*. W mrozy 25*. W duże mrozy pewnie 26-27*ale nie maiłem okazji.

 

W sezonie grzewczym dzianie non stop w okresach przejściowych wg potrzeb.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaisai w okolicach +2 ma cop 2,61

midea blanc 3,01

midea misin extrem i mision smart 3,67

 

Tylko za extrema trzeba by ok 1000-1200 drożej zapłacić. Ale midea wymaga przeglądów tylko raz w roku więc można by się pokusić o to aby mieć gwarancje.

Generalnie sprawa trudna. Przegląd zeżre zyski z COPa ale ma się gwarancje chyba 7 lat.

zamiast płacić za przeglądy za 5 lat wywalę kasaja na smietnik i wstawię nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już kiedyś w tym wątku, że Kaisai to polski brand Midea a ta z kolei to rozwiązania Toshiby i Sanyo a wiele podzespołów jest identycznych. Fakt, że ceny Midea w Polsce są wyższe od Kaisai nawet w porównywalnych mocach klimatyzatorów ale nie ma to związku z jakością tylko z polityką sprzedaży.

W uzupełnieniu tych informacji dodam, że z kolei Gree oparta jest na technologii Daikina chociaż

niedługo może się okazać coś zupełnie odwrotnego.

Edytowane przez Rec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już kiedyś w tym wątku, że Kaisai to polski brand Midea a ta z kolei to rozwiązania Toshiby i Sanyo a wiele podzespołów jest identycznych. Fakt, że ceny Midea w Polsce są wyższe od Kaisai nawet w porównywalnych mocach klimatyzatorów ale nie ma to związku z jakością tylko z polityką sprzedaży.

 

Jednak jak porównasz osiągi to kaisai wypada najgorzej to pewnie kwestia wymiennika na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienniki w Kaisai 2,8 i 3,5 są identyczne pewnie tylko elektronika to ogranicza. Mam 4 sztuki FLY w różnych lokalizacjach . 3 szt drugi sezon i 1 szt pierwszy sezon.

Papierowe dane mnie nie interesują tylko zużycie energii przy chłodzeniu pow.25*C i na grzaniu poniżej 15*C jest OK , fakt, że zim też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienniki w Kaisai 2,8 i 3,5 są identyczne pewnie tylko elektronika to ogranicza. Mam 4 sztuki FLY w różnych lokalizacjach . 3 szt drugi sezon i 1 szt pierwszy sezon.

Papierowe dane mnie nie interesują tylko zużycie energii przy chłodzeniu pow.25*C i na grzaniu poniżej 15*C jest OK , fakt, że zim też nie ma.

 

A jak ten kaisai wypada ze zużyciem u ciebie?

 

Bardziej chodziło mi o różnicę w wymiennikach w midei i kaisai.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulibob napisał:

A jak ten kaisai wypada ze zużyciem u ciebie?

Tego nie da się prosto porównać. Pierwszy klimatyzator ogrzewa i chłodzi kontener z płyty warstwowej z oknami o kubaturze 38 m3, zadana temperatura w dzień 22*C w nocy 18*C zużycie średniomiesięczne ok. 120kWh. Pozostałe trzy ogrzewają bezpośrednio i pośrednio przyziemie w budynku murowanym ok. 110m2 (280m3) przy temp. zadanej 25*C i zużyciu razem ok 900kWh miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulibob napisał:

 

Tego nie da się prosto porównać. Pierwszy klimatyzator ogrzewa i chłodzi kontener z płyty warstwowej z oknami o kubaturze 38 m3, zadana temperatura w dzień 22*C w nocy 18*C zużycie średniomiesięczne ok. 120kWh. Pozostałe trzy ogrzewają bezpośrednio i pośrednio przyziemie w budynku murowanym ok. 110m2 (280m3) przy temp. zadanej 25*C i zużyciu razem ok 900kWh miesięcznie.

 

Czyli prawie 150m2 potzrebuje 900 kwh, z jednej strony nieźle, z drugiej mnie wychodzi podobnie za 130m2 na konwektorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad klimatyzacją INNOVA, podszedłem do tematu z perspektywy paru lat.

Nie mogę znaleźć części do tych klimatyzatorów - więc szukam czegoś innego.

Nie chcę polegać tylko na firmie która by mi je zakładała, też trudno powiedzieć jak będzie z kosztami naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad klimatyzacją INNOVA, podszedłem do tematu z perspektywy paru lat.

Nie mogę znaleźć części do tych klimatyzatorów - więc szukam czegoś innego.

Nie chcę polegać tylko na firmie która by mi je zakładała, też trudno powiedzieć jak będzie z kosztami naprawy.

 

Zerknąłem na ofertę ceny z kosmosu i marne osiągi głośne jak cholera, szkoda sobie głowę zawracać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam źle wkleiłem obrazek, tak bardzo zmniejszyło rozdzielczość, że nie można nic odczytać.

Wklejam link do dobrej rozdzielczości (myślałem o tych klimatyzatorach INNOVA) https://drive.google.com/file/d/1oAYQvw2BrR3xT4EpIqhx7mLL-eAAZP4G/view?usp=sharing

Zainteresowało mnie że może zejść z poborem mocy do 0,16kW, ale to już nieważne - ze względu na brak dostępności części.

Szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam źle wkleiłem obrazek, tak bardzo zmniejszyło rozdzielczość, że nie można nic odczytać.

Wklejam link do dobrej rozdzielczości (myślałem o tych klimatyzatorach INNOVA) https://drive.google.com/file/d/1oAYQvw2BrR3xT4EpIqhx7mLL-eAAZP4G/view?usp=sharing

Zainteresowało mnie że może zejść z poborem mocy do 0,16kW, ale to już nieważne - ze względu na brak dostępności części.

Szukam dalej.

 

kaisay jest tańszy i ma moc minimalna 100 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...