Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

To fajnie. Opomiarowałeś go? Ja prawie cały maj niestety grzeje. Siedzenie na gatkach kosztuje. Jak narazie za cały maj z małą dozą chłodzenia wciągną prawie 60kWh. Sprawdz czy działa wifi bo mi pierdolnika nie założyli i musiałem reklamować.

 

Ja włączam moją, by nie zardzewiała.

Czasem zapomnę wyłączyć, no bo grzeje podłogówkę.

Stąd mi licznik nabija. Ze 2-3 kWh niepotrzebnie.

Za maj 11,6kWh.

Większość z tego, no bo było jednak zimno.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz.

Wrzuć w googla emulator android na windowsa.

Jest kilka w miarę sensownych.

PS.

Nie wiem, którą wersję andka emulują obecnie.

Miej to na uwadze.

 

zrobiłem i sory ale na zkomunikowaniu splita z aplikacją poleglem, bo zeskanowac kodu się nie dało a inne sposoby zawiodły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem i sory ale na zkomunikowaniu splita z aplikacją poleglem, bo zeskanowac kodu się nie dało a inne sposoby zawiodły

 

W mojej jest dedykowana aplikacja.

Można pobrać ze strony google play.

Nie jest potrzebny kod QR, normalnie ją wyszukuje po nazwie.

Tak sprawdź. Po nazwie.

Tej samej, co masz w telefonie.

Można wejść z pc na sklep googla i ściągnąć apkę z rozszerzeniem apk.

Wtedy w symulatorze, wskazujesz tę apkę.apk, którą pobrałeś na komputer z ich sklepu.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej jest dedykowana aplikacja.

Można pobrać ze strony google play.

Nie jest potrzebny kod QR, normalnie ją wyszukuje po nazwie.

Tak sprawdź. Po nazwie.

Tej samej, co masz w telefonie.

Można wejść z pc na sklep googla i ściągnąć apkę z rozszerzeniem apk.

Wtedy w symulatorze, wskazujesz tę apkę.apk, którą pobrałeś na komputer z ich sklepu.

 

możesz wziąć ogrzewanie elektryczne + niedrogą fotowoltaikę wtedy ep wyjdzie korzystne, nie mówię tu o 100% bilansowania zuzycia prądu PV ale np 60% tyle finansowo jest jak najbardziej ok przy obecnym dofinansowaniu.

 

[ATTACH=CONFIG]444456[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz wziąć ogrzewanie elektryczne + niedrogą fotowoltaikę wtedy ep wyjdzie korzystne, nie mówię tu o 100% bilansowania zuzycia prądu PV ale np 60% tyle finansowo jest jak najbardziej ok przy obecnym dofinansowaniu.

 

[ATTACH=CONFIG]444456[/ATTACH]

 

To do mnie?

Mi się pv nie opłaca, bo Tauron rozlicza proporcjonalnie.

9k kWh za 2900zł z faktur.

Później drożej o 20%, ale nadal nieopłacalne.

Mogę zmienić dostawcę, będę miał jeszcze taniej niż obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do mnie?

Mi się pv nie opłaca, bo Tauron rozlicza proporcjonalnie.

9k kWh za 2900zł z faktur.

Później drożej o 20%, ale nadal nieopłacalne.

Mogę zmienić dostawcę, będę miał jeszcze taniej niż obecnie.

 

Może kiedyś to się zmieni. Podobno mają być wszyscy w kraju rozliczani jednakowo. Ministerstwo Klimatu opublikowało projekty rozporządzeń mających doprecyzować zasady współpracy prosumentów z zakładami energetycznymi. Jak na razie jest "pod górkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś to się zmieni. Podobno mają być wszyscy w kraju rozliczani jednakowo. Ministerstwo Klimatu opublikowało projekty rozporządzeń mających doprecyzować zasady współpracy prosumentów z zakładami energetycznymi. Jak na razie jest "pod górkę".

 

Kuźwa ministerstwo klimatu nie wiem czemu ale kojarzy mi się z ministerstwem magii ...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie znajduje się jeden klimatyzator.

Już wiem.

1. Najpierw przyjechał gość. Bez ceregieli powiedział montujemy tu i tu za tyle (5 500 zł - 2 sztuki). Zero pytań. Jak zapytałem jakie klimatyzatory, jakie modele?, to lekko się zaciął i powiedział że wyśle mi SMS. Do tej pory czekam na SMS. - to on montował w sklepie (jest naklejka na klimatyzatorze).

2. Następna ekipa wydawała się ok, ale niestety oni właśnie się podszyli pod czyjąś pracę. Nie wystawiają faktury, cena atrakcyjna. Zdziwili się że chcę aby długość łącza między jednostkami wewnętrzną, a zewnętrzną była przynajmniej 3 m i aby użyli kleju do montażu kielichów (była o tym mowa w tym wątku). - skreśliłem ich ze względu na to że się podszywają pod czyjąś pracę.

Kurcze, gdyby nie problem z kupnem klimatyzatorów to chyba bym sam zamontował. Pompę próżniową mam dwustopniową - wykorzystywałem ją w innym projekcie z żywicą epoksydową (zrobiłem sobie stół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież możesz sobie kupić , sporo jest ogłoszeń z klimami do samodzielnego podłączenia , tam już jest próżnia czynnik i tylko po skręceniu wszystkiego do kupy otwierasz zaworki i tyle , jedni żądają świstka niby od tego co miałby to łączyć inni to olewają i na 8 % WAT ci to sprzeda .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powoli dochodzę że tak powiem do ładu z ustawieniami i jak na razie takie wnioski, niektórzy już o nich wspominali więc to jest potwierdzenie a niektóre nie:

1) precyzyjnie jest używać termostatu z pilota, po różnych ustawieniach jest na wysokości 80cm w rogu salonu ok pół metra od fixa balkonowego.

2) rozkrok temperaturowy pomiędzy termometrem elektronicznym a pilotem kaisai jest 1,5 st C w momencie odpalenia klimy ustawionej na 21 st na pilocie było 20, na termometrze obok 21,5 na zewnątrz czyli tzw. polu +8,9.

3) testowałem z ustawieniem temperatury na 22 st C i grzeje do 24,5 to jst dla mnie za gorąco, można zdechnąć oczy wysychają i skrzypią.

4) jestem pozytywnie zaskoczony równomiernością rozchodzenia sie ciepła jest tyle samo co w salonie może o jakieś 0,4 st mniej'

5) Generalnie mam cieplej o co najmniej stopień niż miałem i komfort jest niezaprzeczalny.Zobaczymy co będzie przy niższych temperaturach na jesieni i zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam używanie kleju, klej używają tylko ci co się nie znają na robocie lub nie umieją zrobić dobrze kielichów,

 

też mi się tak wydaje, jaki sens ma robie połączeń kielichowych czy stożkowych skoro nie ma tam ani uszczelek ani kleju tym bardziej , to byłby przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o tych kielichach już było dawno gadane że czynnik ucieka ale latami a nie tygodniami czy dniami , on potrafi 5 lat powoli schodzić dlatego dodatkowo daje się klej i spokój raz na zawsze ale to też furtka dla instalatorów aby tego kleju nie dawać bo go trzeba kiedyś będzie wezwać no bo przecież słabo grzeje czy tam schładza .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o tych kielichach już było dawno gadane że czynnik ucieka ale latami a nie tygodniami czy dniami , on potrafi 5 lat powoli schodzić dlatego dodatkowo daje się klej i spokój raz na zawsze ale to też furtka dla instalatorów aby tego kleju nie dawać bo go trzeba kiedyś będzie wezwać no bo przecież słabo grzeje czy tam schładza .

 

Dziwne. Jedna klima chodzi mi bez dobijania 9 czy 10 lat. Druga 7. Bez kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...