Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

 

Ja ma ylko przelot przez ścianę nie wiem ile tego będzie 1-1,5m w papierach nie wyszukałem takiego obowiązku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irytujący jest ten tryb chłodzenia. Przy grzaniu too ciągle chodzi a przy chłodzeniu prawie ciągle standby i żre te 20W. To 0,5kWh dziennie w plecy. Tryb eco bardziej irytujący bo entylator mocniej dmucha i bierze 30W niby przez to rzadziej klima się odpala i tutaj ta oszczędność bo później sufit się nagrzeje.

Wczoraj przy wymuszonym starcie 0,1kWh poszło na chłodzenie:). Akurat przy chłodzeniu kaisai fajnie schodzi z mocą

Dzisiaj w moim mniemaniu już będą momentami upały zobaczywszy czy się odpali. Czujnik klimy pokazuje pod sufitem 22,5* a klima ustawiona na 24* pod sufitem. Pewnie znowu wyjdzie spora kompensacja w okolicy 2- 2,5*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekaw jestem czy to u Ciebie wpływ na tryb pracy ma kubatura, czy też akumulacyjność domu? Testowałem wczoraj super funkcję naszego kaisaia mianowicie funkcję 'dry' czyli osuszanie. Jest mega cichutka, agregat pracuje na małych obrotach a nawiewu leci lud w kostkach i wilgotność w salonie z 70% zjechała do 50 zajęło to ze 40 minut może 1 h. Dotychczas mój salon i perter generalnie nie wymagały klimatyzowania wystarczyło około 9 rano zamknąć okna i było ok z tym że od strony zachodniej w gabinecie i kuchni robiło się piekiełko od 17.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekaw jestem czy to u Ciebie wpływ na tryb pracy ma kubatura, czy też akumulacyjność domu? Testowałem wczoraj super funkcję naszego kaisaia mianowicie funkcję 'dry' czyli osuszanie. Jest mega cichutka, agregat pracuje na małych obrotach a nawiewu leci lud w kostkach i wilgotność w salonie z 70% zjechała do 50 zajęło to ze 40 minut może 1 h. Dotychczas mój salon i perter generalnie nie wymagały klimatyzowania wystarczyło około 9 rano zamknąć okna i było ok z tym że od strony zachodniej w gabinecie i kuchni robiło się piekiełko od 17.

 

Też testowałem osuszanie fajna funkcja.

Umnie też nie wymaga chłodzenia ale to ma działac na zasadzie włącz i zapomnij a wtedy trochę energii się marnuje na elektronikę i wentylator a to mnie irytuje.W domu stabilne 22-23 a pod sufitem 22,5-23,5.

ZA czerwiec na grzanie i chłodzenie mam nabite 3,09kwh.

Ale ze słońcem marnie żeby w czerwcu grzałka do wody się włączyła i 0,6kWh nabiła. Pierwszy raz od 3 tygodni.

No ale czas na stałe przełączyć klimę na chłodzenie i niech robi co ma i kiedy ma.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mielenie powietrza teraz jest słabe to masz rację w sezonie grzewczym ok ale teraz jakoś i mnie to irytuje. Ponieważ to wifi jakoś u mnie nie działa na razie to prostą funkcją jest timer on i off. I w przypadku spadków temperatury nad ranem wystarczy zaprogramować timer na włączenie np o 3.00 i wył o 6.00 i tak na prawdę nie jest to upierdliwe. Poza tym jeżeli włączysz klimę i temperatura zadana jest osiągnięta to wentylator nie pracuje, żaluzja uchyla się i urządzenie czeka spokojnie. To też jest jakieś wyjście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mielenie powietrza teraz jest słabe to masz rację w sezonie grzewczym ok ale teraz jakoś i mnie to irytuje. Ponieważ to wifi jakoś u mnie nie działa na razie to prostą funkcją jest timer on i off. I w przypadku spadków temperatury nad ranem wystarczy zaprogramować timer na włączenie np o 3.00 i wył o 6.00 i tak na prawdę nie jest to upierdliwe. Poza tym jeżeli włączysz klimę i temperatura zadana jest osiągnięta to wentylator nie pracuje, żaluzja uchyla się i urządzenie czeka spokojnie. To też jest jakieś wyjście.

 

Dziwne bo umnie klapka się przymyka równolegle do podłogi a wentyl pracuje na obrotach nie słyszalnych i wyczuwalnych tylko jak rękę przystawisz lub zajrzysz czy się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo umnie klapka się przymyka równolegle do podłogi a wentyl pracuje na obrotach nie słyszalnych i wyczuwalnych tylko jak rękę przystawisz lub zajrzysz czy się kręci.

 

już sprawdzałem i ręką i uchem i jest jak napisałem,nie mów że u ciebie jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zupełnie normalne, bo my mamy nowszej generacji silniki zarówno w sprężarkach, jak i wentylatorach, nie jak w starszych bywało - często asynchroniczne, lub prądu stałego.

 

Kulibob ma rację ja zakładałem klimę 20 maja to raczej aż tak stara generacja to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że gaweł ma ten sam model co ja i co ty tylko Ty 3,5kW

 

U mnie się zmieni - będzie przetasowanie. Na piętrze zamiast jednego Kaisai 3,5 kW będą 2 sztuki KEX 09 KTA, ale w pokojach. Ten pierwszy był (jeszcze wisi) na korytarzu. Przy PC bez sensu jest grzane (chłodzenie) korytarza. O wiele lepiej klima sprawdza się w pokojach. 2 sztuki 3,5 kW pozostają bez zmian w pokojach na parterze, gdyż zdały egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja puki co nie mogę się doczekac startu chłodzenia klima ustawiona na 24 w domu 22,5-23 pod sufitem 24 na granicy startu. Trochę za duża wilgoć ,ggwc tylko trochę wyłapuje od wczoraj jakieś 2l wody

 

a ja od 15 do 17 chłodzę na max ale musiałem przykręcić bo za zimno po 1 godzinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irytujący jest ten tryb chłodzenia. Przy grzaniu too ciągle chodzi a przy chłodzeniu prawie ciągle standby i żre te 20W. To 0,5kWh dziennie w plecy. Tryb eco bardziej irytujący bo entylator mocniej dmucha i bierze 30W niby przez to rzadziej klima się odpala i tutaj ta oszczędność bo później sufit się nagrzeje.

Wczoraj przy wymuszonym starcie poszło na chłodzenie:). Akurat przy chłodzeniu kaisai fajnie schodzi z mocą

Dzisiaj w moim mniemaniu już będą momentami upały zobaczywszy czy się odpali. Czujnik klimy pokazuje pod sufitem 22,5* a klima ustawiona na 24* pod sufitem. Pewnie znowu wyjdzie spora kompensacja w okolicy 2- 2,5*

 

Tak jest na początku po założeniu PV. Tu poszło 0,1 kWh, tam 2 kWh w drogiej taryfie... Jaki przyjdzie rachunek z ZE?

Po jakimś czasie nie będziesz się przejmował nawet jeśli przez zapomnienie zostawisz na noc włączony grzejnik z COP=1 w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest na początku po założeniu PV. Tu poszło 0,1 kWh, tam 2 kWh w drogiej taryfie... Jaki przyjdzie rachunek z ZE?

Po jakimś czasie nie będziesz się przejmował nawet jeśli przez zapomnienie zostawisz na noc włączony grzejnik z COP=1 w garażu

 

Jak przyjdzie rachunek z ZE to będzie do zapłacenia 3000kWh w taniej dlatego licze :) Ale szacunki pozwalają zdjąć kaganiec z CWU.

 

Jałowa praca klimy to latem ok 60kWh niby nie dużo ale to kilka dni grzania klimą.

 

Garażu nie grzeję bo niema poco kabelgrzejny na przyłączu wody wrazie W.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kulibob

 

Ja też na początku liczyłem. Pod każdą klimę miałem podłączony podlicznik. U mnie kantują z rozliczeniem proporcjonalnym i dzięki sugestii pracownika ZE rozbudowałem PV. Problemem po rozbudowie było wykorzystanie całego zapasu zgromadzonej energii. Kuchnia indukcyjna to za mało. "Poszedłem" w klimy, ale jak w przysłowiu - "apetyt rośnie w miarę jedzenia" - na tym się nie skończyło. W drugim etapie potrzebna była kontrola ale by wszystko "zjeść" i nie zostawić im "na pożarcie". Czytałem o Twoim uzysku z PV - jest dobry. Ja mam mniej więcej tyle samo z mniejszej instalacji.

Do tego wymiana klim na mniejsze da jakieś oszczędności. A i PC jest od 2 dni klasy A++ na c.o. i A+ na c.w.u.

Kosztów modernizacji nie liczę bo doszła satysfakcja, a to jest przecież bezcenne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura jest tam ok 23-23,5* sle wilgoć dość duża. Na parterze ładnie osuszone i na termometrze 21-22 klima ustawione 23* jak było 24 to odpalała się raz dziennie 2h a to było trochę za mało . Programator ma ustawiony od 8-20 pobiera wtedy 1,2-1,8kWh. paradoksalnie więcej je jak jest chłodniej i mokro.

 

Pogadałem z babą i doszliśmy do wniosku że drugą klimę można dać na piętro . Znalazłem miejsce do którego nie powinienem dopłacić więcej niż 100-200zł za montaż bez dobijania czynnika.Budżet 2800 tyle co dostałem za śmierdziela. Teraz mam kilka pytań.

 

1.Klima będzie na balkonie mogę ją powiesić na ścianie lub ustawić na bloczkach pytanie co lepsze. ?

2. Kaisia spełnia zadania ale ma mankamenty niewidem czy nie iść w Gree?

3. Jet kaisai fly i kaisai one odrabiał ktoś lekcje na ich temat?

 

 

Najlepiej wziąłbym mide smart ale na piętro nie warto a przekładka dodatkowa kasa

Dwie klimy powinny załatwić 70% CO. Podłoga pójdzie bardziej dla komfortu niż potrzeby.

 

Planowany montaż połowa września oile COVID pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...