Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

 

No to dobrze myślałem, że jesteście w błędzie - ten artykuł dotyczy faktycznie klimatyzacji, ale pompy ciepła inwerterowej, z funkcją klimatyzatora(chłodzenia) a nie klimatyzatora z funkcją grzania.

No, ale to tylko interpretacja - jeśli jakiś US się czepi to sprawdzi tylko typ i model, to wtedy będzie gorzej. Ja sprawdziłem u siebie i faktycznie US wie o tej interpelacji , zresztą w sieci jest cały opis i to co i ja zauważyłem musi być to pompa ciepła - w nazwie. Szukałem i podając do US model GREE LOMO ECONOMIC GWH09QB wyszło że mogę go odpisać, a GREE AMBER GWH09YC-K6DNA1A już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze myślałem, że jesteście w błędzie - ten artykuł dotyczy faktycznie klimatyzacji, ale pompy ciepła inwerterowej, z funkcją klimatyzatora(chłodzenia) a nie klimatyzatora z funkcją grzania.

 

Znasz jakiś obecnie sprzedawany split nie inwertorowy i/lub nie potrafiący grzać? Teraz każdy to pompa ciepła powietrze-powietrze.

Od dawna masz je ujęte w Rozporządzeniu w sprawie metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynku lub części budynku oraz świadectw charakterystyki energetycznej w pozycji 26:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=374582

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze myślałem, że jesteście w błędzie - ten artykuł dotyczy faktycznie klimatyzacji, ale pompy ciepła inwerterowej, z funkcją klimatyzatora(chłodzenia) a nie klimatyzatora z funkcją grzania.

No, ale to tylko interpretacja - jeśli jakiś US się czepi to sprawdzi tylko typ i model, to wtedy będzie gorzej. Ja sprawdziłem u siebie i faktycznie US wie o tej interpelacji , zresztą w sieci jest cały opis i to co i ja zauważyłem musi być to pompa ciepła - w nazwie. Szukałem i podając do US model GREE LOMO ECONOMIC GWH09QB wyszło że mogę go odpisać, a GREE AMBER GWH09YC-K6DNA1A już nie.

 

Na moje to zle to interpretujesz. jest tam napisane klimatyzacja z funkcją grzania. A klima to PC PP. Wątpie żeby Urząd wychodził poza interpretacje ponieważ pewnie polecą pozwy nawet jabym się szarpnął za te 1000zł z odsetkami bo towalenie w dupe i zaprzeczanie faktom

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz jakiś obecnie sprzedawany split nie inwertorowy i/lub nie potrafiący grzać? Teraz każdy to pompa ciepła powietrze-powietrze.

Od dawna masz je ujęte w Rozporządzeniu w sprawie metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynku lub części budynku oraz świadectw charakterystyki energetycznej w pozycji 26:

 

Weź się człowieku nie ośmieszaj skoro nie wiesz o czym piszemy - co Ty chcesz zrobić z kogoś idiotę, bo nie umie czytać tak jak Ty ze zrozumieniem?

Pozycja 26 dotyczy pompy ciepła - i jak taką kupisz na dokumencie zakupu masz napisane - Pompa ciepła - i to jest podstawą kontroli US - myślisz , że jak będzie napisane Klimatyzator to będzie dla urzędnika to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to zle to interpretujesz. jest tam napisane klimatyzacja z funkcją grzania. A klima to PC PP. Wątpie żeby Urząd wychodził poza interpretacje ponieważ pewnie polecą pozwy nawet jabym się szarpnął za te 1000zł z odsetkami bo towalenie w dupe i zaprzeczanie faktom

 

To nie jest moja interpretacja tylko US, ja też kupiłem sobie klimatyzację - tak widnieje na FV, myślisz, że nie chcę tego odpisać?

Gdyby było inaczej napisane to bym się nawet nie zastanawiał.Mam już dość kontroli i stąd moje chęci uzyskania pewnych informacji.

Teraz urzędnicy mają więcej czasu i niektórzy również się budują - mam nadzieję, że któryś to czyta i udzieli dobrej odpowiedzi.

 

Może masz rację - trzeba to odpisać i jak co odesłać ich do tej interpretacji indywidualnej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć ale mam gdzieś zapisane orzeczenie Izby Skarbowej z Południa w sprawie pozytywnego rozstrzygnięcia klimatyzacji jako pompy ciepła. Tak że nie ma się czego obawiać w US nie siedzą przecież zupełne betony

 

No to super, że można;)zawsze to pokryje montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź się człowieku nie ośmieszaj skoro nie wiesz o czym piszemy - co Ty chcesz zrobić z kogoś idiotę, bo nie umie czytać tak jak Ty ze zrozumieniem?

 

Wyluzuj, bo Ci żyłka pęknie.

Sprawdź definicję pompy ciepła. Jak na fakturze będzie "Toyota Avensis 2.0 wagon" - to będzie faktura na samochód osobowy. A na fakturze zazwyczaj masz konkretny model, często z numerem seryjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj, bo Ci żyłka pęknie.

Sprawdź definicję pompy ciepła. Jak na fakturze będzie "Toyota Avensis 2.0 wagon" - to będzie faktura na samochód osobowy. A na fakturze zazwyczaj masz konkretny model, często z numerem seryjnym.

 

Nie pisz do mnie bo się coraz bardziej pogrążasz, nawet prostego przykładu dać nie umiesz - TO JEST WZÓR FAKTURY dla US

faktura-vat-marza.jpg

 

Widzisz tam nazwę : SAMOCHÓD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz do mnie bo się coraz bardziej pogrążasz, nawet prostego przykładu dać nie umiesz - TO JEST WZÓR FAKTURY dla US

[ATTACH=CONFIG]447741[/ATTACH]

 

Widzisz tam nazwę : SAMOCHÓD ?

 

Akurat używany to kupuje się zazwyczaj na umowę, bez żadnej faktury - ale jak ktoś ma ochotę dopłacać pośrednikowi - jego wola.

I musi wyglądać tak co do słowa? Żadna ustawa ani rozporządzenie nie zawiera wzoru faktury (jedynie spis danych, jakie muszą się znaleźć), więc każdy sprzedający sam sobie ją rysuje. Nie ma też żadnego przepisu wymagającego "osobowy". Co więcej - przepisy się tak zmieniają, że coś, co dla sprzedającego mogło nie być samochodem osobowym dla kupującego już nim było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Dobry. Sezon grzania sie zbliża, wiec wypadało by odgrzybić klime(w lato może z 5x puszczona), zrobic co potrzeba itd.

 

Pytanie.

Sami robicie czy serwis zeby gwarancje mieć.

Ile u was koszty serwisowania wychodzą, warto, jakieś podpowiedzi, bo w sumie jestem zielony

 

Z góry dzięki.

 

Przy grzaniu to się wszelkie pieczarki w klimatyzatorze przypieką więc to chyba nie kwestia odgrzybiania. Ja stosuję zasadę w aucie i domu , jak chłodzę to wyłączam sprężarkę i pozwalam aby wentylator wysuszył wymiennik, nigdy nie śmierdziało mi z klimy dzięki temu,

 

U mnie serwis kosztuje 250 złotych i to jest bardzo drogo, na razie klima prawie nie używana więc ewentualnie planuję serwis po sezonie grzewczym. Stosuję jeszcze jeden prosty zabieg , jak odkurzam to szczotką z włosiem odkurzam górę klimatyzatora którą zaciąga powietrze, żeby kurzu nie mieliło niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy grzaniu to się wszelkie pieczarki w klimatyzatorze przypieką więc to chyba nie kwestia odgrzybiania. Ja stosuję zasadę w aucie i domu , jak chłodzę to wyłączam sprężarkę i pozwalam aby wentylator wysuszył wymiennik, nigdy nie śmierdziało mi z klimy dzięki temu,

 

U mnie serwis kosztuje 250 złotych i to jest bardzo drogo, na razie klima prawie nie używana więc ewentualnie planuję serwis po sezonie grzewczym. Stosuję jeszcze jeden prosty zabieg , jak odkurzam to szczotką z włosiem odkurzam górę klimatyzatora którą zaciąga powietrze, żeby kurzu nie mieliło niepotrzebnie.

 

A to jaką temperaturę ma powietrze przy grzaniu, że ew. grzyby i ich zarodniki miałyby zostać przypieczone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile u was koszty serwisowania wychodzą, warto, jakieś podpowiedzi, bo w sumie jestem zielony

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?245730-Tanie-ogrzewanie-domu-klimatyzatorem-od-splita-po-kana%C5%82%C3%B3wk%C4%99&p=7924551&viewfull=1#post7924551

 

I dezynfekuję ozonatorem.

 

A to jaką temperaturę ma powietrze przy grzaniu, że ew. grzyby i ich zarodniki miałyby zostać przypieczone ?

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=400632

 

Trochę mało, żeby unieszkodliwić grzyby i pleśń oraz ich zarodniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jaką temperaturę ma powietrze przy grzaniu, że ew. grzyby i ich zarodniki miałyby zostać przypieczone ?

 

Wiesz co jak klima startuje to na początku leci tak z 45 st potem sprężarka zmniejsza obroty i leci letnie powietrze, tak czy siak nic przy grzaniu sie nie wykrapla więc grzyby nie mają warunków do rozwoju.

 

Mam taka funkcję auto clean i tez podpieka na koniec cyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie 3 dni grzałem klimą... słabo to wyszło powietrze ciepło ale nogi pod stołem i już zimno. Fizyka ciepłe powietrze się unosi, teraz mam włączony grzejnik olejowy 500W rozgrzewa się na dole do 104*C i powiem Wam że daje radę lepiej jak klima. Oczywiście klimą jeszcze będę grzał - nie jest to ogrzewanie typu beee... ale widzę różnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...