Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

Tymczasem podaję podsumowania zużycia energii przez kanałówki z paru innych lokalizacji:

 

1. 100 m2 bardzo dobrze izolowanym za grudzień dla ogrzewania i cwu na kanałowej pompie ciepła midea 5,3 kW oraz pompie ciepła do cwu ViviVerti 260L z rekuperacją na airpacku 300:

Ogrzewanie 200 kWh 23'C

CWU 55 kWh do 48'C

 

2. Podsumowanie kolejnego budynku tym razem 180m2.

W grudniu kanałówka 5,3 kW midea pobrała 461kWh, koszt razem z grzejnikami elektrycznymi wyniósł 250zł. Plus dogrzewanie kominkiem. Temperatury od 20-21'C oraz 23-34 w Święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lomo Economy, test przy warunkach -20'C włączony testowo na 22'C przy 20'C wewnątrz celem podbicia temperatury i sprawdzenia ile z siebie da. Był w stanie dmuchać ponad 60'C przy poborze około 1,2 Kw. Zatem całkiem nieźle. Mam zdjęcia. Podeślę później jak dzieciarnia pójdzie spać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lomo z podpisu łyka średnio 1,2kW/h przy takich temp (w nocy -22, w dzień -13), dmucha ciepłem, utrzymuje zadaną temp. bez większych kłopotów, defrosty mniej więcej co 2-3 godz. Od dziś ustawiona na działanie non-stop dokąd się trochę nie ociepli.

 

Miłach jak u Ciebie teraz zużycie w te mrozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna informacja dla wszystkich, którzy grzeją/ chcą grzać klimą. Otóż pojawiły się informacje od "początkujących" użytkowników odnośnie problemów z uruchamianiem klim przy mrozach poniżej -15'C. W tym celu pragnę zaznaczyć, iż urządzenia nie posiadające grzałek karteru gdy nie działają bez przerwy po prostu nie będą chciały się uruchomić na zimnym oleju! Grzejąc klimą albo działa ona bez przerwy gdy są duże mrozy albo nabywamy klimę z zestawem zimowym czyli grzałką karteru i tacy skroplin.

 

Odniosę się do swojego przypadku. Otóż stare gree kanałowe (2012) z katalogowym grzaniem do -10 w tym momencie grzeje nadal podobnie jak i wczoraj przy -21'C (jak się okazało tyle było najniżej) ale działa bez przerwy.

 

Mój split midea załączam do dogrzewania salonu pod nawet 24'C kiedy chcę niezależnie od mrozów (może nie działać przez dni) i uruchamia się bez problemu ale posiada grzałkę karteru oraz tacy skroplin.

 

Gdy nie mamy grzałki karteru i skroplin a sprzęt już wisi? Wystarczy zakupić powyższe :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lomo Economy, test przy warunkach -20'C włączony testowo na 22'C przy 20'C wewnątrz celem podbicia temperatury i sprawdzenia ile z siebie da. Był w stanie dmuchać ponad 60'C przy poborze około 1,2 Kw. Zatem całkiem nieźle. Mam zdjęcia. Podeślę później jak dzieciarnia pójdzie spać.

 

60 stopni??? Jakiej mocy to Lomo?

Edytowane przez hektor80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na wszelki wypadek nie włączałem Samsunga w takie mrozy. Ciekawe czy COP byłby > 1,5 ?

W nocy nawet -21 to nie wiem co ta klima by nagrzała

 

U mnie od października Gree naparza bez przerwy :). Może nie strzeli :) Ale jak wyłączę to będę musiał jechać na konwektorkach a na razie dogrzewa mi tyle ile potrzebuje. Dzisiaj chyba będzie zimniej niż wczoraj, na razie -19'C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna informacja dla wszystkich, którzy grzeją/ chcą grzać klimą. Otóż pojawiły się informacje od "początkujących" użytkowników odnośnie problemów z uruchamianiem klim przy mrozach poniżej -15'C. W tym celu pragnę zaznaczyć, iż urządzenia nie posiadające grzałek karteru gdy nie działają bez przerwy po prostu nie będą chciały się uruchomić na zimnym oleju! Grzejąc klimą albo działa ona bez przerwy gdy są duże mrozy albo nabywamy klimę z zestawem zimowym czyli grzałką karteru i tacy skroplin.

 

Odniosę się do swojego przypadku. Otóż stare gree kanałowe (2012) z katalogowym grzaniem do -10 w tym momencie grzeje nadal podobnie jak i wczoraj przy -21'C (jak się okazało tyle było najniżej) ale działa bez przerwy.

 

Mój split midea załączam do dogrzewania salonu pod nawet 24'C kiedy chcę niezależnie od mrozów (może nie działać przez dni) i uruchamia się bez problemu ale posiada grzałkę karteru oraz tacy skroplin.

 

Gdy nie mamy grzałki karteru i skroplin a sprzęt już wisi? Wystarczy zakupić powyższe :).

 

Czy temperatury podane w specyfikacjach odnosnie temp. pracy (np. Gree - 22 stopnie) odnoszą się do startu urządzenia czy ciągłej pracy? Inaczej czy klime Gree (katalogowo do -22) uruchomię przy temp. np -20????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 stopni??? Jakiej mocy to Lomo?

 

Proszę wrzucam zdjęcia. Jak obiecałem specjalnie podjechałem do siostry sprawdzić. Przy okazji zrobiłem u niej termowizję.

 

lomo-economy-gree.jpglomo-mróz-pomiar.jpgtemp.jpg

 

Temperatura - 20'C w zasadzie tam gdzie na termometrze nie widać kreski. Nie wiem czemu tak wyszło :) Mniejsza o to. Zaraz będę testował ile da moja midea mission extreme. Włączyłem jej 24 jest 22'C bierze 600W. Czekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy temperatury podane w specyfikacjach odnosnie temp. pracy (np. Gree - 22 stopnie) odnoszą się do startu urządzenia czy ciągłej pracy? Inaczej czy klime Gree (katalogowo do -22) uruchomię przy temp. np -20????

 

Z tego co wiem lomo economy ma grzałkę karteru więc nie powinno być problemu żadnego nawet poniżej -22'C. Nie sprawdzałem czy ma grzałkę tacy. Posprawdzam.

 

Ale jak jest napisane do -22'C to się musi uruchomić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lomo Economic śmiga aż miło przy -22 ale jego wydajność jest znacznie niższa niż Lomo Luxury , dłuższe defrosty w przypadku economica ( wprawdzie nie tak długie jak w LG basicu 45 min pierwszy defrost ) ale przy słabo izolowanych lokalach Luxury radzi sobie o wiele lepiej, a co za tym idzie taniej ;) Edytowane przez elte*a
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...