Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

Wybuduj, zamieszkaj, ogrzej i pogadamy, bo z tego co wiem jesteś z budową "w lesie".

Nie pogadamy, bo ja wybuduję dom tani i energooszczędny, a ty nadal będziesz mieszkać w kosmicznie drogim domu z kominkiem z PW (niskiej zresztą jakości), gazem (jako awaryjne grzanie) i jeszcze klimatyzatorem zewnętrznym (którym się też dogrzewasz nie wiedzieć po jakiego grzyba, dewastując sprężarkę). Reasumując, aktualnie jedynym który jest "w lesie" jesteś ty -- i tak już pewnie zostanie, bo widać nawet nie próbujesz zmądrzeć.

 

I jak zwykle narobiony bezsensowny bałagan w wątku...

Jak każdy wątek w którym się ten truciciel kominkowy pojawi. Widać znowu już zgłodniał i pracuje na banana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pogadamy, bo ja wybuduję dom tani i energooszczędny, a ty nadal będziesz mieszkać w kosmicznie drogim domu z kominkiem z PW (niskiej zresztą jakości), gazem (jako awaryjne grzanie) i jeszcze klimatyzatorem zewnętrznym (którym się też dogrzewasz nie wiedzieć po jakiego grzyba, dewastując sprężarkę). Reasumując, aktualnie jedynym który jest "w lesie" jesteś ty -- i tak już pewnie zostanie, bo widać nawet nie próbujesz zmądrzeć.

 

 

Jak każdy wątek w którym się ten truciciel kominkowy pojawi. Widać znowu już zgłodniał i pracuje na banana...

 

Albo tani, albo dobry i solidny. Jedno z drugim nie idzie w parze. A moimi banami nie zawracaj sobie główki. To moje bany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pogadamy, bo ja wybuduję dom tani i energooszczędny, a ty nadal będziesz mieszkać w kosmicznie drogim domu z kominkiem z PW (niskiej zresztą jakości), gazem (jako awaryjne grzanie) i jeszcze klimatyzatorem zewnętrznym (którym się też dogrzewasz nie wiedzieć po jakiego grzyba, dewastując sprężarkę). Reasumując, aktualnie jedynym który jest "w lesie" jesteś ty -- i tak już pewnie zostanie, bo widać nawet nie próbujesz zmądrzeć.

 

 

Jak każdy wątek w którym się ten truciciel kominkowy pojawi. Widać znowu już zgłodniał i pracuje na banana...

 

Dogrzewam dewastując sprężarkę? To po jakiego wuja jest funkcja grzania, żeby była? Kominek marnej jakości? Niech będzie. To nie zmienia faktu , że jesteś dalej w lesie albo naewt w czarnej ... z budową, hehe. A ja już mieszkam i dogrzewam się jednym z trzech źródeł ciepła. Mam wybór łącznie z wizją ognia. A co, kto mi zabroni? Żałuję tylko, że nie zrobiłem multi splita. No cóż, ten się nie myli, który nic nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo tani, albo dobry i solidny. Jedno z drugim nie idzie w parze.

Owszem, można zrobić tanio i dobrze. Wystarczy nie montować 2 drogich systemów i już jest min. o połowę taniej. Proste, ale przecież z tobą o tym dyskutować się nie da -- bo jesteś święcie przekonany, że jedynym możliwym sposobem aby było "solidnie" jest jałowe wydawanie pieniędzy bez pomyślunku. Ja już jeden dom mam -- buduję teraz drugi. Kominek to już twój problem, podobnie jak TWOJA opinia, że powinieneś był kupić lepszy (wniosek, ten posiadany przez ciebie obecnie jest słaaaby). O-o, klimatyzacji też się okazuje nie przemyślałeś... Niniejszym możesz już sobie przestać strzelać w kolana, bo w końcu ci bandaża zabraknie. Na koniec, jak zwykle, skończ z łaski swojej syf w wątkach robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, można zrobić tanio i dobrze. Wystarczy nie montować 2 drogich systemów i już jest min. o połowę taniej. Proste, ale przecież z tobą o tym dyskutować się nie da -- bo jesteś święcie przekonany, że jedynym możliwym sposobem aby było "solidnie" jest jałowe wydawanie pieniędzy bez pomyślunku. Ja już jeden dom mam -- buduję teraz drugi. Kominek to już twój problem, podobnie jak TWOJA opinia, że powinieneś był kupić lepszy (wniosek, ten posiadany przez ciebie obecnie jest słaaaby). O-o, klimatyzacji też się okazuje nie przemyślałeś... Niniejszym możesz już sobie przestać strzelać w kolana, bo w końcu ci bandaża zabraknie. Na koniec, jak zwykle, skończ z łaski swojej syf w wątkach robić.

 

Pisałem, że kominek teraz zamontował bym lepszy, co nie znaczy, że mam zły. Mam dobry ale można mieć lepszy. Paniał? A Ty skoro jeden dom masz a budujesz drugi, znakiem tego ten pierwszy spieprzyłeś jak tylko się dało. Buduj tanio i niech Ci się wydaje i śni po nocach, że budujesz dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzator split jako źródło ciepła to proteza (jak kominek konwekcyjny bez DGP), bo co ona nagrzeje - jedno pomieszczenie ?

Jako typowa klimatyzacja tez powinna być montowana jako multisplit - bo w końcu chłodne powietrze z salonu do sypialni na poddaszu nie uleci...

 

Zamiast bawić sie w protezę warto doinwestować w kanałówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzator split jako źródło ciepła to proteza (jak kominek konwekcyjny bez DGP), bo co ona nagrzeje - jedno pomieszczenie ?

Jako typowa klimatyzacja tez powinna być montowana jako multisplit - bo w końcu chłodne powietrze z salonu do sypialni na poddaszu nie uleci...

 

Zamiast bawić sie w protezę warto doinwestować w kanałówkę.

 

Wszystkom się zgadza. Kanałówki w ogóle nie brałem pod uwagę. Podczas doskwierającego upału wystarczy mi duży chłodny salon, aby posiedsieć z rodziną w chłodzie. Nie musi być to cały klimatyzowany dom. Oj pewnie, jak by był to super, ale póki co i tak jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest chłód? 2 lata temu na zewnątrz u mnie było 40'C w domu 29'C. Było komfortowo ponieważ kanałówka odprowadzając wilgoć, dawała zupełnie inne odczucie tej temperatury. Tymczasem u mojego znajomego było 25'C i w domu nie dało się wytrzymać (dom bez rekuperacji i klimy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że kominek teraz zamontował bym lepszy, co nie znaczy, że mam zły. Mam dobry ale można mieć lepszy. Paniał? A Ty skoro jeden dom masz a budujesz drugi, znakiem tego ten pierwszy spieprzyłeś jak tylko się dało. Buduj tanio i niech Ci się wydaje i śni po nocach, że budujesz dobrze.

Jak przystało na ciebie, znowu strzeliłeś kulą w płot. Buduję drugi dom głównie dlatego, że uciekam od sąsiadów trucicieli -- takich jak ty, co mają gaz a kotłują drewnem jak w średniowieczu. Kominek byś kupił lepszy, klimatyzator też byś kupił lepszy, wszystko byś. Byś przemyślał, to byś nie był teraz w lesie.

 

Co to jest chłód? 2 lata temu na zewnątrz u mnie było 40'C w domu 29'C. Było komfortowo ponieważ kanałówka odprowadzając wilgoć, dawała zupełnie inne odczucie tej temperatury. Tymczasem u mojego znajomego było 25'C i w domu nie dało się wytrzymać (dom bez rekuperacji i klimy).

Chłód to głównie suche powietrze. Dlatego w Egipcie spokojnie się wytrzymuje 43sC (w cieniu), a u nas się umiera przy 28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
A co ma wspólnego projekt indywidualny z zastosowanym systemem ogrzewania.

A no ma.

Kolego (jeśli tak mogę) ,wyobraź sobie że projektujesz swój dom.Fundamenty,ściany,izolacje-tak w dużym skrócie.Na pewnym etapie,projektuje się obciążenie cieplne budynku,tzw.OZC.Wtedy,można sobie "pobalansować",a to grubością ocieplenia ścian,a to ociepleniem stropu,dachu-a nawet fundamentów (poważnie).

Na tym etapie,wyłania się zapotrzebowanie cieplne budynku,na 1m2.A wtedy możemy REALNIE podejść do tematu wyboru źródła ciepła.

Rozjaśniłem swą wypowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Klimatyzator split jako źródło ciepła to proteza , bo co ona nagrzeje - jedno pomieszczenie ?

Nie prawda.

Kształt budynku pozwala na rozpustę-bez kanałówki.

Wyobraź sobie budynek w kształcie litery 'L",ze strefą dzienną i nocną.Odpowiednio rozmieszczone klimatyzatory kanałowe,chłodzą/grzeją salon/kuchnie/jadalnię-a w strefie nocnej ,umieszczony w korytarzu-chłodzi/grzeje sypialnie,łazienkę.No może nie przy zamkniętych drzwiach do pomieszczeń,ale to lepsze a niżeli kanałówka nad głową.

Ja tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Co to jest chłód? 2 lata temu na zewnątrz u mnie było 40'C w domu 29'C. Było komfortowo ponieważ kanałówka .

Dwa systemy,czy grzania czy chłodzenia w jednym domu to lipa.Kanałówka to niepotrzebny wydatek.Wystarczy PC PW i mamy grzanie i chłodzenie.Przy odpowiednio projektowanym domu,można to zrobić z tej jednej PC :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.................... Niniejszym możesz już sobie przestać strzelać w kolana, bo w końcu ci bandaża zabraknie. Na koniec, jak zwykle, skończ z łaski swojej syf w wątkach robić.

 

Choć nader często mam odmienne zdanie do twych wypowiedzi to tu powiem ,że mnie zaskoczyłeś ,że byłem taki ślepy.W każdej twojej wypowiedzi zaglądasz do portfela.Nieważne czyjego, ale zaglądasz.Doskonale potrafisz oszczędzać , a nieoszczędzanie w budownictwie ostro krytykujesz.Nie uznaję i nie uznam ogrzewania domu klimatyzatorem.Zbytek własny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nader często mam odmienne zdanie do twych wypowiedzi to tu powiem ,że mnie zaskoczyłeś ,że byłem taki ślepy.W każdej twojej wypowiedzi zaglądasz do portfela.Nieważne czyjego, ale zaglądasz.Doskonale potrafisz oszczędzać , a nieoszczędzanie w budownictwie ostro krytykujesz.Nie uznaję i nie uznam ogrzewania domu klimatyzatorem.Zbytek własny.

 

Ty NS też mnie zaskoczyłeś i to bardzo. Gdzie ja napisałem, że grzeje klimą, no gdzie? Góra trzy razy włączyłem funkcję grzania, nie z powodu stricte zimna w chałupie a po to, żeby sobie popracowała od czasu do czasu (jak zaleca producent) i żeby włączyła sobie sama funkcję odwilgacania. Grzeję przede wszystkim kominkiem i czasem gazem. A skoro uważasz, że klima to zbytek własny, ja życzę Ci 40-sto stopniowego upału trwającego 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty NS też mnie zaskoczyłeś i to bardzo. Gdzie ja napisałem, że grzeje klimą, no gdzie? Góra trzy razy włączyłem funkcję grzania, nie z powodu stricte zimna w chałupie a po to, żeby sobie popracowała od czasu do czasu (jak zaleca producent) i żeby włączyła sobie sama funkcję odwilgacania. Grzeję przede wszystkim kominkiem i czasem gazem. A skoro uważasz, że klima to zbytek własny, ja życzę Ci 40-sto stopniowego upału trwającego 2 tygodnie.

 

Nie chce się wdawać z tobą w dyskusję bo mi znowu niepotrzebnie nawrzucasz to powiem tylko ,że skoro życzysz mi już tak tego upału nie masz bladego pojęcia o materiale z którego mam chałupę i o jej zaizolowaniu ,to to się nazywa zgodnie ze sztuką budowlaną , że sztuki nie masz więc pozamiatane.Bijesz pianę z byle "G", oczywiście źle interpretując temat w którym się poruszasz.Cieszy mnie tylko ,że wreszcie po łapkach dostałeś wiec wiesz co to jest.Klima w chałupie w mojej subiektywnej ocenie to powtórzę , zbytek własny.Niepotrzebny wydatek i jak dla mnie źle eksploatowana dość niekorzystna dla zdrowia.:cool:

 

p.s

 

Zapytałbym przewrotnie co lepsze.Za oknem 40 stC , a w chałupie 18stC i z klimy wali chłodem , czy jazda motocyklem w jesienny zimny dzień.W upalne dni jak piszesz w domu temp. nie przekracza mi 21 stC.Pewną rolę odgrywa tu moja podłogówka.Sztuki w tym zakresie nie masz czyli raczkujesz.Wybieram zdecydowanie jazdę motorkiem.:wave:

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda.

Kształt budynku pozwala na rozpustę-bez kanałówki.

Wyobraź sobie budynek w kształcie litery 'L",ze strefą dzienną i nocną.Odpowiednio rozmieszczone klimatyzatory kanałowe,chłodzą/grzeją salon/kuchnie/jadalnię-a w strefie nocnej ,umieszczony w korytarzu-chłodzi/grzeje sypialnie,łazienkę.No może nie przy zamkniętych drzwiach do pomieszczeń,ale to lepsze a niżeli kanałówka nad głową.

Ja tak mam.

 

I ten split ogrzeje ci tak, że w sypialni będziesz miał 21C, w korytarzu 20, a w łazience 23C ?

Nie, nawet przy pootwieranych drzwiach - i dlatego piszę, ze to proteza

Jeśli piszesz, że w salonie/kuchni/jadalni masz klimatyzatorr kanałowy, to dlaczego w strefie nocnej masz splita ?

Nie rozumiem w czym lepszy split na ścianie, od kanałówki nad głową ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...