Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

A zmuszał Cię ktoś do gazu? Raczej wątpię i myślę, że to Twoja świadoma decyzja.

 

Czy ty czytasz zeby czytać? Czytaj ze zrozumieniem, fotohobby przyznaje się do błędu. Z jakiś tam względów wybrał gaz. Teraz twierdzi, że drugi raz by wybrał coś innego. Czytaj ze zrozumieniem tekstu. To tak nawiasem w odróżnieniu do Ciebie gdzie twiedzisz zawsze ze wszystko co wybrałeś jest najlepsze.

 

Też tak myślę. Tylko po co te cięgłe dogryzanie jednemu, że zrobił według "speców" źle, choć zrobił dobrze?

"choć zrobił dobrze" kto tak twierdzi? No oczywiście tylko ty.

 

W tym roku wychodzi nowszy model.Nie znam jego cen.Jak pisałem,bez zbiornika CWU,klimatyzatory kanałowe 2x3,5kW ,PC 8kW cena z montażem 27k brutto.

 

i zobasz wg dzięki forum dowiedziałem się o takim systemie samsunga. Za swój system zapłaciłem 25 tysi. (ze zbiornikiem cwu i montażem). Okazuje się ze za niewiele większe pieniądze mogłem mieć podobną opcje juz z funkcją chłodzenia. Na razie się wstrzymuje z zakupem kanałówki - zobaczymy w lato czy się przyda. Pewnie z montażem jakieś 5 tysi będe musiał wydać. Tyle że u mnie klima będzie w każdym pokoju.

Edytowane przez link2jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmuszał Cię ktoś do gazu? Raczej wątpię i myślę, że to Twoja świadoma decyzja.

Pewnie nie zmuszał i pewnie była to świadoma decyzja na posiadaną WTEDY wiedzę. Ale w przeciwieństwie do ciebie fotohobby potrafi się jak prawdziwy facet przyznać do popełnionego błędu -- za co zawsze jako doradcę Go szanowałem i szanować będę. Ty natomiast jesteś takim upierdliwym gnomem co zmarnował kupę kasy stosując absurdalne połączenia systemów i twierdzisz nadal usilnie, że są najlepsze i jeszcze że wszyscy (z pewnością sic!), o takich rozwiązaniach jak twoje, śnią po nocach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, gusta nie podlegają dyskusji. Ważne, że jesteś zadowolony z rozwiązań, które zastosowałeś w swoim domu.

 

Wyśpij się może Ci się poprawi. Przecież chwile wcześniej pisał zeby poprawił/zmienił system grzewczy. Jeśli chce coś poprawić tzn ze do końca nie jest zadowolony!!

Edytowane przez link2jack
wyśpij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie zmuszał i pewnie była to świadoma decyzja na posiadaną WTEDY wiedzę. Ale w przeciwieństwie do ciebie fotohobby potrafi się jak prawdziwy facet przyznać do popełnionego błędu -- za co zawsze jako doradcę Go szanowałem i szanować będę. Ty natomiast jesteś takim upierdliwym gnomem co zmarnował kupę kasy stosując absurdalne połączenia systemów i twierdzisz nadal usilnie, że są najlepsze i jeszcze że wszyscy (z pewnością sic!), o takich rozwiązaniach jak twoje, śnią po nocach.

 

Nie będę się przyznawał do czynów, których nie popełniłem. Drugim razem gdybym miał dostęp do gazu, też bym go wybrał, też zrobiłbym kominek i klimę. Jedyna zmiana jaką bym poczynił, okna dachowe zamontował bym 3 szybowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie zmuszał i pewnie była to świadoma decyzja na posiadaną WTEDY wiedzę. Ale w przeciwieństwie do ciebie fotohobby potrafi się jak prawdziwy facet przyznać do popełnionego błędu -- za co zawsze jako doradcę Go szanowałem i szanować będę. Ty natomiast jesteś takim upierdliwym gnomem co zmarnował kupę kasy stosując absurdalne połączenia systemów i twierdzisz nadal usilnie, że są najlepsze i jeszcze że wszyscy (z pewnością sic!), o takich rozwiązaniach jak twoje, śnią po nocach.

 

Ja pamiętam jego pierwsze posty na forum. Wtedy byłem pewien że to nie może pisać osoba która się buduje. Byłem pewien ze to redakcja pisze by "podjudzać" do rozmów, a raczej kłótni. Teraz to już ELITA FORUM (min. 1000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugim razem gdybym miał dostęp do gazu, też bym go wybrał, też zrobiłbym kominek i klimę....

 

Czemu? Przecież chyba prawie całą cześć sezonu grzejesz kominkiem. Po co ci ten gaz? Gdy wyjedziesz na ferie to dom ogrzałby spokojnie ten klimatyzator. U ciebie nie chodzi o kase, ale kieszeni i tak by nie zrujnowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Przecież chyba prawie całą cześć sezonu grzejesz kominkiem. Po co ci ten gaz? Gdy wyjedziesz na ferie to dom ogrzałby spokojnie ten klimatyzator. U ciebie nie chodzi o kase, ale kieszeni i tak by nie zrujnowało.

 

Gaz teraz grzeje wodę i dom podczas wyjazdów, jest też na wypadek jak znudzi mi się palenie w kominku w miarę mojego starzenia się. Mam nadzieję, że jednak mi się nie znudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się przyznawał do czynów, których nie popełniłem. Drugim razem gdybym miał dostęp do gazu, też bym go wybrał, też zrobiłbym kominek i klimę. Jedyna zmiana jaką bym poczynił, okna dachowe zamontował bym 3 szybowe.

Oczywiście, bo żeby się przyznać do błędu, to trzeba ten błąd najpierw zrozumieć. Czego oczywiście ci życzę. Póki co przestań chociaż innym wodę z mózgu robić, bo trafisz do gabloty razem z bogusławem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszysz mnie? Ty? Cały się trzęsę.

 

Nie ignoruj przeciwnika 8)

 

 

Gaz teraz grzeje wodę i dom podczas wyjazdów, jest też na wypadek jak znudzi mi się palenie w kominku w miarę mojego starzenia się. Mam nadzieję, że jednak mi się nie znudzi.

 

Czyli jest zbędny. Co do wyjazdów - pisałem wyżej. Pomijam zbędne pomieszczenie na kotłownie, komin itd.

Chyba nie uważasz ze podłączenie gazu było racjonalne by grzać nim CWU? Przyłącze gazu (mapki, projekt, przyłącze itd) kosztowalo nie mało. Do tego opłaty stałe też za darmo nie są. Jeśli na starość znudziłoby Ci się palenie w kominku wtedy można by pomyśleć o jakimś bezobsługowym systemie grzewczym. Chyba nie sądzisz ze piec wytrzyma do twojej starości...

Edytowane przez link2jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ignoruj przeciwnika 8)

 

 

 

 

Czyli jest zbędny. Co do wyjazdów - pisałem wyżej. Pomijam zbędne pomieszczenie na kotłownie, komin itd.

Chyba nie uważasz ze podłączenie gazu było racjonalne by grzać nim CWU? Przyłącze gazu (mapki, projekt, przyłącze itd) kosztowalo nie mało. Do tego opłaty stałe też za darmo nie są. Jeśli na starość znudziłoby Ci się palenie w kominku wtedy można by pomyśleć o jakimś bezobsługowym systemie grzewczym. Chyba nie sądzisz ze piec wytrzyma do twojej starości...

 

No przecież wymiana kotła na nowy to nie jakieś szczególne wyzwanie. Nie twierdzę, że będzie działał przez x lat. Przez kotłownię mam przejście do garażu. Gdyby nie kotłownia to chyba wielki wiatrołap nie wiem po co. Pozbywając się nawet kotłowni, nie mam wizji co by tam mogło być. Na razie jest kocioł, zasobnik, zmiękczacz, rozdzielacz, pompa obiegu kominek - rozdzielacze. Więc jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrozumieć jak ktoś wybrał gaz zamiast PC. To można jeszcze wytłumaczyć, bo PC to niby nowość, bo chce gotować na gazie itp itd. Ale ten kominek z PW do ogrzewania domu to nie ma obecnie żadnego racjonalnego zastosowania.

 

No może poza tym, jak ktoś zawsze marzył o kominku, nie? Chyba, że według Ciebie marzenia powinny podążać ze technologicznymi trendami. Moim zdaniem nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemu grzewczego/chlodzącego

 

Proteza to coś, co próbuje chwilowo zastąpić brakujący/niesprawny/niedziałający inny system grzewczy. TP jednak posiada "inne" ogrzewanie - podłogowe i będzie go używał, więc kanałówka w jego przypadku nie jest protezą a czymś co niweluje wady - w tym przypadku zapewne chodzi o czas reakcji podłogówki lub o ogrzewanie w okresach przejściowych.

 

Nie wiem natomiast protezą czego miałaby być kanałówka w zakresie chłodzenia ? Co jeśli nie sama kanałówka jest najlepszym systemem chłodzącym dom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pisałem o kanałówce ?

 

 

Pisałem o JEDNYM źródle nawiewu na kilka pomieszczeń jak u TP w części nocnej

Kanałówka jest ok, ale nie jako kratka w przedpokoju, która ma ogrzewać/chłodzić jeszcze sypialnie i łazienkę.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pisałem o kanałówce ?

 

Ahh sorry ... Zdanie "jeden nawiew na kilka pomieszczeń to proteza" zinterpretowałem jako kanałówka. Pomińmy zatem chłodzenie.

Splita w zakresie ogrzewania też nie nazwałbym protezą, jeśli nie stanowi jedynego systemu grzewczego domu.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież wymiana kotła na nowy to nie jakieś szczególne wyzwanie. Nie twierdzę, że będzie działał przez x lat. Przez kotłownię mam przejście do garażu. Gdyby nie kotłownia to chyba wielki wiatrołap nie wiem po co. Pozbywając się nawet kotłowni, nie mam wizji co by tam mogło być. Na razie jest kocioł, zasobnik, zmiękczacz, rozdzielacz, pompa obiegu kominek - rozdzielacze. Więc jest potrzebna.

 

Pewnie że to nie jest szczególne wyzwanie. Tylko nie pisałem o wyzwaniu nie do przejścia, ale nie ważne - dalsze pisanie nie ma sensu.

Dalszej części nie komentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne rozumie. Wykonując instalacje to często się z tym spotykam i jak pytam po co ten kominek to odpowiedź zazwyczaj jest taka jak podałeś.. Mogłeś rozbić kominek bez PW i wyszło by dużo taniej- czyli gaz i kominek bez PW. Chociaż uważam że lepiej PC + ewentualnie kominek.

 

No tak, wyszło by taniej ale czy o wiele? Jedyna różnica była by w cenie wkładu i pompy oraz kilku zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...