Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

Bartek,powielać-w sensie nie projektować dwóch do tej samej funkcji.Ale jak mamy to w bonusie (np.klima) to czemu nie :)

Myślałem raczej o np.kotle gazowym (węglowym itd.) i kominku.

 

Uściślam.

Za wyjątkiem,domków w górach,na działkach i wszędzie tam gdzie przebywamy czasowo i dla relaksu ;)

 

Otóż to! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to Eskimosom. ;) Od upału też "trochę" ludzi jednak zmarło. Niemniej jednak ja się też zgadzam, że jeśli jest urządzenie które z jednej strony grzeje a z drugiej chłodzi, i można ten bieg odwrócić, to jest to najsensowniejsze rozwiązanie. Dlatego nie zamierzam grzać domu węglem, kominkiem, ani gazem -- bo to urządzenia jednofunkcyjne, a kominek to już w ogóle chyba pół funkcyjny.

 

Witam.

 

Może Ty.Jedno choćby zdanie i jedna odpowiedź.

 

..O Mamuniu!!!

Bądź łaskaw mi niekumatemu i wytłumacz jak w tym układzie w jego domu będzie np. można manipulować temp. np z 18 stC do 23 stC.Co jest czynnikiem grzewczym , a co chłodzącym??? Np. Matka Ziemia bo to tez widziałem i czułem???..........

 

Tak

ad1......

ad2........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale bylo czystac zaleglosci z kilku dni liczace 10 stron w sumie o niczym ....

 

zadam pytanie w temacie.

Poszukuje taniego splita, ktory bedzie grzal podczas jesieni i zimy budowe i zostanie na pozniej by go sobie czasami odpalic by "zaoszczedzic" kase i nie grzac kablami. Czy macie jakies cos do polecenia?

ok 3-4kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale bylo czystac zaleglosci z kilku dni liczace 10 stron w sumie o niczym ....

 

zadam pytanie w temacie.

Poszukuje taniego splita, ktory bedzie grzal podczas jesieni i zimy budowe i zostanie na pozniej by go sobie czasami odpalic by "zaoszczedzic" kase i nie grzac kablami. Czy macie jakies cos do polecenia?

ok 3-4kw

 

Lomo Economic od gree, tani a radzi sobie dobrze. Zweryfikowany tej zimy przy -27'C mrozu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Wspaniale bylo czystac zaleglosci z kilku dni liczace 10 stron w sumie o niczym ....

 

zadam pytanie w temacie.

Poszukuje taniego splita, ktory bedzie grzal podczas jesieni i zimy budowe i zostanie na pozniej by go sobie czasami odpalic by "zaoszczedzic" kase i nie grzac kablami. Czy macie jakies cos do polecenia?

ok 3-4kw

 

Polecam firmę Airwell,bardzo ciche,funkcja IFeel,Auto,pomiar temp.zewnętrznej,wewnętrznej i tam gdzie położymy pilota+eco,sleep i wiele innych.Chyba najcichsze na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Czy rozważałeś TwojPanie budowę domu który nie wymaga chłodzenia? Wtedy wystarczy tani system grzewczy.

Tak.Ale ja projektowałem dom ,gdzie 40% elewacji to okna i taki zbudowałem.A w dodatku ich większa część jest od południowego wschodu,gdzie powyżej mam spory ogród i las.Zaprojektowałem łamacze światłą i żaluzje fasadowe.Pakiety szybowe o parametrach 3N2:Ug=0,5 W/m2K,G = 54%,Lt = 74% (dziękuję p.Andrzeju portal Oknotest)-więc sam widzisz ,że są raczej bez zbytniej ochrony przed słońcem.Bałem się,że zablokuję uzyski słoneczne zimą.

A system chłodzenia,jest raczej "przy okazji"-bo klimatyzatory kanałowe obliczone są raczej na grzanie w okresie przejściowym,kiedy jeszcze nie czas na podłogówkę,a pomimo 21deg w pomieszczeniu "wieje chłodem" :) No i do tego moja 10cm wylewka bez styro -a tym samym jej potężna bezwładność-nie pozwolą na grzanie "na już" .

Edytowane przez TwojPan
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Czy rozważałeś TwojPanie .

Nie naśmiewaj się z nicka.Czysty surrealizm.Twój Internet-Twój Pan.To do myślenia dla tych,co wierzą we wszystko co wyczytają w necie.Więc jestem chyba po części....ich panem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Ale ja projektowałem dom ,gdzie 40% elewacji to okna i taki zbudowałem.A w dodatku ich większa część jest od południowego wschodu,gdzie powyżej mam spory ogród i las.Zaprojektowałem łamacze światłą i żaluzje fasadowe.Pakiety szybowe o parametrach 3N2:Ug=0,5 W/m2K,G = 54%,Lt = 74% (dziękuję p.Andrzeju portal Oknotest)-więc sam widzisz ,że są raczej bez zbytniej ochrony przed słońcem.Bałem się,że zablokuję uzyski słoneczne zimą.

A system chłodzenia,jest raczej "przy okazji"-bo klimatyzatory kanałowe obliczone są raczej na okres przejściowy,kiedy jeszcze nie czas na podłogówkę,a pomimo 21deg w pomieszczeniu "wieje chłodem" :) No i do tego moja 10cm wylewka bez styro -a tym samym jej potężna bezwładność-nie pozwolą na grzanie "na już" .

 

A może sz wstawić zdjęcie Twojego domu? Bardzo mnie ciekawi te 40% powierzchni okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
A może sz wstawić zdjęcie Twojego domu? Bardzo mnie ciekawi te 40% powierzchni okien.

 

Dokładnie 36,4% części mieszkalnej :)

Niestety nie mogę.Bo to tylko mój dom.Ale mogę za to podać stronę gdzie się znajduje pośród innych projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Ale ja projektowałem dom ,gdzie 40% elewacji to okna i taki zbudowałem.A w dodatku ich większa część jest od południowego wschodu,gdzie powyżej mam spory ogród i las.Zaprojektowałem łamacze światłą i żaluzje fasadowe.Pakiety szybowe o parametrach 3N2:Ug=0,5 W/m2K,G = 54%,Lt = 74% (dziękuję p.Andrzeju portal Oknotest)-więc sam widzisz ,że są raczej bez zbytniej ochrony przed słońcem.Bałem się,że zablokuję uzyski słoneczne zimą.

A system chłodzenia,jest raczej "przy okazji"-bo klimatyzatory kanałowe obliczone są raczej na grzanie w okresie przejściowym,kiedy jeszcze nie czas na podłogówkę,a pomimo 21deg w pomieszczeniu "wieje chłodem" :) No i do tego moja 10cm wylewka bez styro -a tym samym jej potężna bezwładność-nie pozwolą na grzanie "na już" .

 

Jak wylewka bez styro? Czy ktoś takie rozwiązanie w ogóle tetował? Z doświadczenia napiszę, że w moim domku 25kwh wytrzymałem bez podłogówki do 10 grudnia i się zrobiło już na tyle niemiło, że połączyłem przekaźniki i podpiąłem cewki do zasilacza. Dziś mam zużycie 2530kWh, na podłogówce, do tego jakieś 650kWh klimą i szczerze w przyszłym sezonie będzie tylko grzanie kablami, a klima jakby kogoś dygotała gorączka, albo łapki zmarzły.

 

Nie naśmiewaj się z nicka.Czysty surrealizm.Twój Internet-Twój Pan.To do myślenia dla tych,co wierzą we wszystko co wyczytają w necie.Więc jestem chyba po części....ich panem :)

 

Może po części ich. Luzuj wora, przecież się nie śmieję.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 36,4% części mieszkalnej :)

Niestety nie mogę.Bo to tylko mój dom.Ale mogę za to podać stronę gdzie się znajduje pośród innych projektów.

 

To podaj choć nazwę projektu, bo ze strony zbiorczej to pewnie trudno będzie się domyślić. Każdego dom jest tylko jego domem, to zrozumiałe. Ja mam dużo przeszkleń i wszystkie do ziemi, napewno jednak nie przekraczają 36% powierzchni elewacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Nie, no spoko. Pogadamy za rok jakie masz zużycie.

 

Budynek izoluje się od gruntu,ale nie koniecznie robi się z niego styropianowo-betonowego "hamburgera".Ja mam 20cm XPS-a,ale pod płytą fundamentową.Uznaliśmy z projektantem,że wystarczy jedna izolacja,ale na właściwym miejscu :)

PK,z całym szacunkiem do Twoich wyczynów,ja nie chciałem zbudować domu ani zbyt tanio ani zbyt pasywnie.Chciałem zbudować dom jaki sobie z żoną wymarzyliśmy.Duże okna,podzielony na strefy -dzienną,nocną i gospodarczą,otwarty dzienną strefa na ogród.Taki kaprys :)

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
To podaj choć nazwę projektu, bo ze strony zbiorczej to pewnie trudno będzie się domyślić. Każdego dom jest tylko jego domem, to zrozumiałe. Ja mam dużo przeszkleń i wszystkie do ziemi, napewno jednak nie przekraczają 36% powierzchni elewacji.

 

Jak napisałem.Mój dom to moja prywatna sprawa.Zbudowałem go dla mojej rodziny,a nie dla forumowiczów FM.Zbyt długo przebywałem za granicą,tam-wbrew przekonań w Polsce,prywatność jest świętością.BTW,jest brzydki-nie spodobałby ci się.

Co do okien na elewacji.Nie zakładaj,że każdy ma prostokątny lub kwadratowy dom.Wtedy się da osiągnąć taki procentowy efekt stolarki bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek izoluje się od gruntu,ale nie koniecznie robi się z niego styropianowo-betonowego "hamburgera".Ja mam 20cm XPS-a,ale pod płytą fundamentową.Uznaliśmy z projektantem,że wystarczy jedna izolacja,ale na właściwym miejscu :)

PK,z całym szacunkiem do Twoich wyczynów,ja nie chciałem zbudować domu ani zbyt tanio ani zbyt pasywnie.Chciałem zbudować dom jaki sobie z żoną wymarzyliśmy.Duże okna,podzielony na strefy -dzienną,nocną i gospodarczą,otwarty dzienną strefa na ogród.Taki kaprys :)

 

Błogosławię Twojemu domowi i wszystkim jego mieszkańcom. Ja też nie chciałem zbyt tanio i zbyt pasywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem.Mój dom to moja prywatna sprawa.Zbudowałem go dla mojej rodziny,a nie dla forumowiczów FM.Zbyt długo przebywałem za granicą,tam-wbrew przekonań w Polsce,prywatność jest świętością.BTW,jest brzydki-nie spodobałby ci się.

Co do okien na elewacji.Nie zakładaj,że każdy ma prostokątny lub kwadratowy dom.Wtedy się da osiągnąć taki procentowy efekt stolarki bez problemu.

 

Ale podaj nazwę projektu, nie bądź taki chyba, że to stodółka dwu wpadowa to wtedy wyobrażę sobie te okna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litera "T",projekt induwidualny w 200% :)

 

Skoro się wstydzisz, a zastawiasz prywatnością... W takim razie nie pouczaj innych w żadnej materii, ani ich nie poprawiaj, bo ja na ten przykład swojego domu się nie wstydzę. A pobyt za granicą to już inna para kaloszy.

Edytowane przez wg39070
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...