Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

Pomału zaczynam się rozglądać za jakimś klimatyzatorem. Zależy mi na dogrzewaniu w okresie przejściowym i wspomaganiu GWC oraz niezależnej funkcji osuszania. Nie długo zacznę umawiać firmy do wyceny. Kima ma być raczej nisko budrzetowa. Na co zwracać uwagę przy rozmowie z wykonawcą i gdzie mogą próbować mnie w ciula zrobić ?. Gree Lemo chyba niema funkcji osuszania.

Myślałem o tym ale cenę musiał bym negocjować http://allegro.pl/klimatyzator-klimatyzacja-gree-montaz-pod-klucz-i6799446995.html.

 

Każda klima ma funkcję osuszania! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz brać najtańszego daikina to lepiej weź dobrego Gree,

 

Nie widzę znaczących różnic w EER, COP a bajery mi nie potrzebne - ma chłodzić i tyle, opcję grzania sprawdzę z ciekawości.

 

Gree przy tej mocy będzie sporo droższy, w tej samej cenie mam np. jeszcze Mitsubishi MSZHJ50+MUZ-HJ50 ale moc ma mniejszą więc wolę ten wydajniejszy Daikin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

I masz rację.

 

Porównanie chociażby średniej klasy systemu Daikina lub Mitsubishi, z usilnie promowanym w tym dziale Gree uważam za nieporozumienie.i efekt ewidentnego lobbingu dla tej ostatniej marki.

 

To tak jak porównanie Skody Yeti i Porsche Touarega.

To jeździ i to też jeździ.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie ile wasze domy mają zużywać energii (rocznie i szczytowo) to wam policzę ile teoretycznie czasu się zwraca Gree Change w stosunku np do LG Prestige.

Ale jeżeli klimatyzatory mają podobny COP/SCOP w klimacie zimnym, to ja też niezbyt widziałbym przeplacanie, chinole potrafią zrobić trwały sprzęt.

 

Ale tak jak napisał przedmówca, promowanie np Gree Lomo to jakieś nieporozumienie.

Edytowane przez ACCel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie ile wasze domy mają zużywać energii (rocznie i szczytowo) to wam policzę ile teoretycznie czasu się zwraca Gree Change w stosunku np do LG Prestige.

Ale jeżeli klimatyzatory mają podobny COP/SCOP w klimacie zimnym, to ja też niezbyt widziałbym przeplacanie, chinole potrafią zrobić trwały sprzęt.

 

Ale tak jak napisał przedmówca, promowanie np Gree Lomo to jakieś nieporozumienie.

Przy węglu trudno podać :) Szacuję że ok 8000kwh(z CWU) przez pół roku sezonu zimowego. Obciązenie cieplne przy -20 ok 5-6kw. Klima raczej ma wspomagać gwc w tanie taryfie(głównie całe weekendy) i grzanie w okresie przejściowym w taniej taryfie

 

Tylko Lomo jest tańszy od changea

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę znaczących różnic w EER, COP a bajery mi nie potrzebne - ma chłodzić i tyle, opcję grzania sprawdzę z ciekawości.

 

Gree przy tej mocy będzie sporo droższy, w tej samej cenie mam np. jeszcze Mitsubishi MSZHJ50+MUZ-HJ50 ale moc ma mniejszą więc wolę ten wydajniejszy Daikin.

 

a zobacz czy daikin ma np grzałkę tacy. Gree Lomo economic, słabe, ale najtańsze daikiny też nie są dobre, Wole gree Lomo Luxury niż najtańszego daikina, ale daikana ze średniej półki to chętnie bym przytulił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przewincie dwie strony dalej i zobaczcie jaką jest różnica między Lomo Eco a Change jeżeli chodzi o grzanie w niskich temperaturach. A różnica w cenie to raptem 250zl na niekorzyść Change. Zwróci się w trzy miesiące.

 

Lomo Luxury także ma gorszy SCOP wg producenta.

 

Niestety nie policzę wam w ile się zwracają różne opcje bo widzę że niekoniecznie grzejecie prądem, a tylko takie kWh na razie ogarniam;)

Ale inne zestawienie:

Gree Change 3,5kW cena 1870zł realny SCOP w klimacie polskim około 4 (możliwe że mniej, producent sam chyba nie wie czy Change się różni od Luxury czy nie).

Gree Lomo Economic 3,2kW cena 1600zł realny SCOP poniżej 3 (i brak grzalki - na mrozie nie odpalicie tej klimy, o ile nie działa 24/7).

Gree Lomo Luxury 3,5kW 2600zł realny SCOP około 3 (możliwe że więcej ale producent nie podaje żadnych dodatkowych danych)

LG Prestige 3,5kW cena 3800zł realny SCOP około 4,5.

 

Nie jestem w stanie znaleźć żadnego powodu dla którego warto byłoby kupić Lomo.

 

Już prędzej zastanawiam się czy nie kupić LG albo Panasonica (ale w Panasonicu boję się czy mnie ktoś nie skasuje ekstra za dolewkę czynnika R32)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno, nie wiem z jakim VATem masz tą wycenę na Lomo Eco. Ale licząc normalnie z VAT 7%:

2650-7% VAT = 2392 netto

Lomo Eco 1500zł -23% VAT = 1219 netto

Czyli koleś zarabia 1173 netto za instalację? Czyste zdzierstwo jak dla mnie.

Rurki kosztują około 5zł netto czyli jakieś 50zl za 5mx2 szt.

 

Kup go sobie sam na Allegro, zamów rurki z kielichami. Do 5m nie trzeba dodawać czynnika, myślę że nawet nie musiałbyś robić próżni, ale jak chcesz to pompka kosztuje 300zł.

 

Sorry - to znaczy nie kupuj Lomo pod żadnym pozorem:D Kup Change.

Edytowane przez ACCel
Nie kupuj Lomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...