Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

To fajne temperatury, ja wczoraj na poddaszu miałem 28 stopni a na parterze 26 a klima tylko na dole więc - migracja. Dobrze, że chociaż na dole.

 

Jeszcze sie lato nie rozpoczęło, a Ty masz już 28C ??

Trzy miesiące będziesz teraz na parterze mieszkał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sie lato nie rozpoczęło, a Ty masz już 28C ??

Trzy miesiące będziesz teraz na parterze mieszkał ?

 

A co w tym dziwnego. Ja mam 3 lub 4 razy więcej powierzchni przeszklonych niż Ty. W samym dachu jest tyle szkła ile u Ciebie na parterze. A na parterze lubię przebywać bo na całe szczęście taras mam od północy. Niedługo założę rolety zaciemniające do okien dachowych i temperatury spadną do normalnych.

Edytowane przez wg39070
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego. Ja mam 3 lub 4 razy więcej powierzchni przeszklonych niż Ty. W samym dachu jest tyle szkła ile u Ciebie na parterze. A na parterze lubię przebywać bo na całe szczęście taras mam od północy. Niedługo założę rolety zaciemniające do okien dachowych i temperatury spadną do normalnych.

 

Potwierdzam może być ciepło już teraz. U mnie w każdym pokoju na poddaszu a mam ich 5 łącznie z łazienką mam 4 okna połaciowe :-)

A do tego jeszcze dwa duże okna w szczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego. Ja mam 3 lub 4 razy więcej powierzchni przeszklonych niż Ty. W samym dachu jest tyle szkła ile u Ciebie na parterze. A na parterze lubię przebywać bo na całe szczęście taras mam od północy. Niedługo założę rolety zaciemniające do okien dachowych i temperatury spadną do normalnych.

 

Ja nie mam okien dachowych. Uważam że mają więcej wad niż zalet. W zeszłym roku w szczycie sezonu temperatura potrafiłą wzrosnąć do 25-25,5C(na piętrze) Więc nie licz na to że rolety zewnętrzne załatwią cały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam okien dachowych. Uważam że mają więcej wad niż zalet. W zeszłym roku w szczycie sezonu temperatura potrafiłą wzrosnąć do 25-25,5C(na piętrze) Więc nie licz na to że rolety zewnętrzne załatwią cały problem.

 

W przypadku dachu kopertowego okna w dachu są czymś oczywistym. Rolety zaciemniające nie załatwią całkowicie problemu lecz na pewno go zredukują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze wewnętrzne te roletki ?

Ile masz m2 przeszklenia w dachu ?

 

Jak mieszkałem w domu podobnym do Twojego, to latem też "lubiłem" przebywać na parterze :lol:

 

Niestety, w końcu trzeba było iśc spać...

 

Powierzchnia przeszkleń dachowych to 8,8 m2. Rolety zaciemniające na pewno zmniejszą temperaturę, wszak nie rozwiążą całkowicie problemu. Podobają mi się dachy kopertowe i tyle. Nie wyobrażam sobie domu z dwu spadem. Ale cóż, każdy ma inny gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ty myślisz, że mam 8m2 przeszkleń w domu ? Chyba że miałes na myśli okno tarasowe :lol:

A roletki wewnętrzne - no coż, mialem, dały rade zredukować temp o cały 1C, wiec powodzenia.

 

A... ja miałem tolety nieprzeźroczyste, bo za wyjàtkirm jednego pokoju, każdu pozostały miał lukarnę z normalnym oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde okno dachowe latem jest źródłem przegrzewania. Dlatego w domach z poddaszem użytkowym latem bez klimy jest cieplutko :wiggle:

Ps, u siebie na poddaszu nieużytkowym gdzie mam 3 okna dachowe jest aktualnie 20C ( dzięki opuszczonym roletom zewnętrznym i PC PW do CWU ).

 

No i to jest przemyślany system - rolety zewnętrzne, powietrze z pompy do CWU - który nie zmusza do "migracji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno mnie tutaj nie było, sporo wpisów się pojawiło...co do czyszczenia jednostek wewnętrznych, trzeba regularnie czyścić filtr powietrza, zawsze uczula się klientów, no i przeglądy, ale nie takie, że instalator coś podpisze, przybije pieczątkę i sprawdzi ciśnienie, a wyczyści dokładnie parownik stąd są przeglądy za 50-100zł a jak klient słyszy już cenę powyżej 200zł to łapie się za głowę i mówi Panie, za tyle to koszt chłodzenia przez całe wakacje. Wtedy pytam czy Pan nie serwisuje samochodu regularnie? ale serwisy to temat rzeka...najwygodniej czyści się parownik małą myjką ciśnieniową, jak jest to dom jednorodzinny to można przelecieć myjką także skraplacz.

Jakbym miał brać Daikin to tylko średnia/wysoka półka: Emura czy Professional, nie bierzcie najtańszego...teraz firmy dystrybucyjne oszalały, wpychają każdemu najtańszego Daikina, oni ściągają całe kontenery z Chin a większość słyszy Daikin i bierze...w tej cenie można mieć innego, lepszego chińczyka.

Konsole są świetne do ogrzewania, przede wszystkim chodzi o dystrybucje powietrza, moim zdaniem ładniej one wyglądają :) tutaj zdecydowana większość bierze naścienne, a nie konsole, co prawda są one droższe ok 600zł. Z kanałówka jest gorzej bo ciężko ją zaadoptować w istniejącym budynku (bez większego bałaganu, w kamiennicy można poszaleć - sufit podwieszany) ale ona jest najlepsza jeśli już myślimy o ogrzewaniu PC PP ale to już wszyscy wiecie, wałkuje się to od początku, od 1 posta :)

Daikin, Mitsubishi a nawet LG ma w swoich sterownikach możliwość połączenia klimatyzatora z rekuperatorem i sterowanie obu urządzeń z jednego sterownika, oczywiście musi być tej samej firmy, ale to chyba logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz to rozwiązane? Rozumiem, że używasz powietrze po przejściu przez PC, schłodzone? Jak to technicznie wygląda? Co w zimie z tym powietrzem robisz?

 

Po prostu na strychu stoi PC PW do CWU - Vitocal 160 i grzeje wodę , przy okazji schładza nieużytkowy strych i zmniejsza wilgotność latem . W lecie przy upałach rolety na oknach dachowych zamknięte. W zimie w nocy przy mrozach również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno mnie tutaj nie było, sporo wpisów się pojawiło...co do czyszczenia jednostek wewnętrznych, trzeba regularnie czyścić filtr powietrza, zawsze uczula się klientów, no i przeglądy, ale nie takie, że instalator coś podpisze, przybije pieczątkę i sprawdzi ciśnienie.

 

Ty sprawdzasz ciśnienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam przegląd od pytania czy użytkownik zauważył coś niepokojącego, i uczulam przy montażu jak coś się dzieje coś co budzi wątpliwości mają dzwonić nawet z głupim pytaniem. Ja staram się robić wszystko co powinienem, czy działa zawór czterodrogowy (zmiana trybu pracy), przegrzanie, ciśnienie, prąd pracy sprężarki, czyszczenie jednostek, sprawdzenie połączeń chłodniczych jak i elektrycznych, no i jeszcze bardzo ważne odprowadzenie skroplin, najgorzej jak trzeba udrożnić to zaczyna się zabawa :D Nie lubię poprawiać błędów po poprzednikach, unikam tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu na strychu stoi PC PW do CWU - Vitocal 160 i grzeje wodę , przy okazji schładza nieużytkowy strych i zmniejsza wilgotność latem . W lecie przy upałach rolety na oknach dachowych zamknięte. W zimie w nocy przy mrozach również.

 

a jak taka pompa radzi sobie w zimie na takim poddaszu? jakby byla w jakims pomieszczeniu technicznym to mozna w zimie z niego powietrze pobierac a na strychu w zimie bedzie zimno...

jesli jest cos wiecej "za" to kupie pc do cwu i wstawie ja na strych, ale jak nie to biore bojler i mam 4 tys na prad na lata

 

a w przypadku takiej pompy to nawet 6-7tys

Edytowane przez indiii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak taka pompa radzi sobie w zimie na takim poddaszu? jakby byla w jakims pomieszczeniu technicznym to mozna w zimie z niego powietrze pobierac a na strychu w zimie bedzie zimno...

jesli jest cos wiecej "za" to kupie pc do cwu i wstawie ja na strych, ale jak nie to biore bojler i mam 4 tys na prad na lata

 

a w przypadku takiej pompy to nawet 6-7tys

Vivi verti 270L do CWU w tej zimy przy -15'C dogrzała wodę do 45'C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...