Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

-13 I daje radę. Co prawda juz doszlo do 900W ... ale jeszcze mam troszke zapasu. Dlaczego o tym piszę? Bo wcześniej-15 było krótkotrwałe, w nocy. Wtedy dawało radę. A nawet jak by nie dało, to w dzień było cieplo i by nadrobiło. Dziś było najcieplej -7 w dzien a w nocy ma być-15.

Ustawione 22 na sterowniku a w domu nadal 21.6 na parterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-13 I daje radę. Co prawda juz doszlo do 900W ... ale jeszcze mam troszke zapasu. Dlaczego o tym piszę? Bo wcześniej-15 było krótkotrwałe, w nocy. Wtedy dawało radę. A nawet jak by nie dało, to w dzień było cieplo i by nadrobiło. Dziś było najcieplej -7 w dzien a w nocy ma być-15.

Ustawione 22 na sterowniku a w domu nadal 21.6 na parterze.

 

Jak defrosty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zawsze polecam dołożyć grzałkę tacy. Karteru nie jest konieczna gdy urządzenia nie wyłączamy.

A ja grzałkę karteru uważam za niezbędną - sprężarka zawsze stanie na jakiś czas z tej czy innej przyczyny i zawsze istnieje szansa zebrania się jakiejś ilości ciekłego czynnika w karterze.

Takie moje skrzywienie nabyte przez kilkanaście lat pracy w firmie zajmującej się klima i chłodnictwem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak edytowac poprzedni wpis na komorce. Ale sprawdzilem i było jednak -16 kolo 4 nad ranem. Może to żadna różnica Ale jednak.

 

Obserwuję twoje wpisy bo też nie chcę podłogowki i w sumie mam miec dom zbliżonej wielkości tyle że parterówka i też grzanie klima plus konwektory ewentualnie podłogówka w łazience. Przypomnij jaki model gree masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję twoje wpisy bo też nie chcę podłogowki i w sumie mam miec dom zbliżonej wielkości tyle że parterówka i też grzanie klima plus konwektory ewentualnie podłogówka w łazience. Przypomnij jaki model gree masz?

 

Kanałowe gree 3,5/3,8 kw. Katalogowo grzejące do -10. U mnie działało przy -27 zeszłej zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki Cop.jest przy tych minus 16?

 

Nie wiem to jest zmienne. Wydajnościowo wygląda to tak:

 

Porównanie Panasonica 5,6 kW z Mideą 5,6 kW dla nominalnych parametrów pracy.

 

Przy +7'C = 5,6 kW

Przy - 10 = 4,76 kW

Przy - 15 = 4,06 kW

Przy -20 = 3,03 kW

 

Midea 5,6 kW:

 

Przy +7'C = 5,6 kW

Przy 0'C = 4,05 kW

Przy -7'C = 3,21 kW

Przy - 15 = 3,04 kW

Przy -20 = 2,65 kW

 

Warunki dla 20'C w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem to jest zmienne. Wydajnościowo wygląda to tak:

 

Porównanie Panasonica 5,6 kW z Mideą 5,6 kW dla nominalnych parametrów pracy.

 

Przy +7'C = 5,6 kW

Przy - 10 = 4,76 kW

Przy - 15 = 4,06 kW

Przy -20 = 3,03 kW

 

.

 

Ile trzeba dolozyc do panasa?bo parametry ma fajne i jak potrafi pracowac na bardzo niskich mocach to mógłby być głównym źródłem ciepła dla małych domków bez pomocników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba dolozyc do panasa?bo parametry ma fajne i jak potrafi pracowac na bardzo niskich mocach to mógłby być głównym źródłem ciepła dla małych domków bez pomocników

 

Do Panasa trzeba z 3-3,5 tys dołożyć. Ale polecam brać od razu 6 kW ma lepsze parametry a i tak schodzić potrafi do 240 w poboru na minimum. W razie poszukiwania Panasa pisać do mnie. Obecnie ludzie z Panasonica zainteresowali się tymi systemami. Mają być u mnie i oglądać jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak. Ogrzewanie nadmuchowe ma niekomfortowy profil nawet jak grzejesz w sposób ciągły. "Bańka" temperaturowa będzie zawsze pod sufitem w przeciwieństwie do podłogówki.

Po drugie, temp. ścian przy ogrzewaniu nadmuchowym zawsze będzie niższa od temp. powietrza. Dlatego ogrzewanie płaszczyznowe (przez promieniowanie) daje wyższy komfort cieplny mimo niższej temp. powietrza.

 

To bardzo proste.

Jeżeli jest mi zimno w nogi to ubieram skarpety albo podkręcam ogrzewanie do takiej temperatury, w której dyskomfort nie występuje. Nie rozumiem problemu. Np. dziś sobie ustawiłem 26°C na klimie, bo przed TV zamierzam posiedzieć, a u nas w domu się chodzi na boso. Nie ma takiej możliwości żeby mi było zimno, bo sobie ustawię wyższą temperaturę. Tym bardziej że w I taryfie mam nadprodukcję z PV i grzeję tyle ile mam kaprys.

Tylko w łazience mam podłogę grzaną przesadnie do 30°C. W sumie nie ma sensu, ale mam nadmiar energii do zutylizowania... Faktycznie jest to miłe chodzić boso, bez skarpetek po ciepłej podłodze. Prawie ten sam efekt mam chodząc w skarpetkach po wełnianej wykładzinie jaką mam w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Panasa trzeba z 3-3,5 tys dołożyć. Ale polecam brać od razu 6 kW ma lepsze parametry a i tak schodzić potrafi do 240 w poboru na minimum. W razie poszukiwania Panasa pisać do mnie. Obecnie ludzie z Panasonica zainteresowali się tymi systemami. Mają być u mnie i oglądać jak to wygląda.

 

Masz wykresy lub tabele poboru mocy, wydajności grzania czyli COP dla różnych temperatur zewnętrznych? Gdybyś jeszcze miał takie tabele dla różnych mocy pobieranych to już by był szczyt marzeń, ale jeszcze nie widziałem żeby ktoś to publikował.

Bo z tego Samsunga, co kiedyś pisaliśmy to ja chyba zrezygnuję z uwagi na słaby COP w temperaturach jakie u mnie występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wykresy lub tabele poboru mocy, wydajności grzania czyli COP dla różnych temperatur zewnętrznych? Gdybyś jeszcze miał takie tabele dla różnych mocy pobieranych to już by był szczyt marzeń, ale jeszcze nie widziałem żeby ktoś to publikował.

Bo z tego Samsunga, co kiedyś pisaliśmy to ja chyba zrezygnuję z uwagi na słaby COP w temperaturach jakie u mnie występują.

 

Wrzucę to co mam. Panasonic nie podaje takich danych szczegółowych ale Toshiba już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...