Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

Nadal nie podałeś rzeczywistego SCOP tej kanałówki dla Rybnika.

Podając dane z sufitu jesteś tak samo wiarygodny, jak ci producenci reku.

 

W kamperze, to ja mogę mieć nawet farelkę, ale w domu oczekuję większego komfortu.

Nadal nie zleciłeś mi wykonania tej kosztownej usługi, że o przelewie nie wspomnę. Klient nasz pan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie zleciłeś mi wykonania tej kosztownej usługi, że o przelewie nie wspomnę. Klient nasz pan.

 

Nawet, gdybym chciał, nie zlecilbym tego Tobie, bo brak ci wiedzy, sprzetu, certyfikacji by taka uslugę wykonać.

Dla twojego dobra, by nie wychodzic na głupca, byloby jednak lepiej, gdybys w odniesieniu do Rybnika nie podawał SCOP dla strefy ciepłej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowo, regulacja temperatury w klimie kanałowej odbywa się w oparciu o pomiar z czujnika umiejscowionego w jednostce wewnętrznej, na wlocie powietrza.

Lokalizacja sterownika jest zatem dowolna.

Inna sprawa, jeśli sterownik posiada czujnik temperatury i zamierzasz z niego korzystać. W tym wypadku raczej największe pomieszczenie, plus pociągnięcie przewodu na wypadek "wu" na korytarz, do ewentualnego przełożenia sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowo, regulacja temperatury w klimie kanałowej odbywa się w oparciu o pomiar z czujnika umiejscowionego w jednostce wewnętrznej, na wlocie powietrza.

Lokalizacja sterownika jest zatem dowolna.

Inna sprawa, jeśli sterownik posiada czujnik temperatury i zamierzasz z niego korzystać. W tym wypadku raczej największe pomieszczenie, plus pociągnięcie przewodu na wypadek "wu" na korytarz, do ewentualnego przełożenia sterownika.

 

Większość sterowników daje 2 opcje czyli temperatura powrotu lub sterownik. Istnieją tez opcje porównania temperatury i na powrocie i na sterowniku (rzadkość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej klimie będę mógł ustawić czujnik wlotu, sterownik lub uśrednienie obu na raz.

Jednostka wewnętrzna prawdopodobnie będzie zainstalowana w piwnicy, a nawiewy doprowadzone na piętro, parter i piwnicę. Chyba się zdecyduję na sterownik w korytarzu, bo przez niego przejdzie całe powietrze z parteru i piętra. Pomiar w piwnicy którą chcę grzać słabiej będzie chyba mniej miarodajny?

 

Jak przy nawiewach na trzy kondygnacje byście dali wywiew? Wywiewy na każdym piętrze z doprowadzeniem powietrza do wlotu klimy? Kratka w drzwiach piwnicy i cała masa powietrza z parteru i piętra idzie do piwnicy przy okazji oddając resztę ciepła i stamtąd bez żadnych kształtek zasysa ją klima? Drugie rozwiązanie bardziej mi się podoba. O wilgotność się nie obawiam, bo rekuperacja załatwia ten problem.

 

Które płyty Climaver będą najlepsze do zrobienia kanałów nawiewu jeśli nie chcę kupować dedykowanych narzędzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się dowiecie że miał na myśli klimatyzator z funkcją grzania.

Każdy klimatyzator, lodówka, zamrażarka, gruntowa PC, PC do CWU jest pompą ciepła. W kontekście ogrzewania klimatyzatory się sprawdzają najlepiej. Najlepsze rozwiązania to klimatyzator split lub kanałowy. Poprawnie zrobiona instalacja połączona z PV o mocy kilku kW to darmowe ogrzewanie przez wiele lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty bierzesz te ceny? Podaj model, moc, i źródło informacji. Chcę taką pompę do cwu zamiast solara i nie mogę utargować takiej ceny. Jak otrzymam kontrofertę będę hepy.

 

To klimatyzatorek 3kW. Wieszasz w przedpokoju i masz caly do komfortowo ogrzany. Komfortwo w znaczeniu JanaWerbińskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pieprzenie ! duże zużycie wody to ile dla Ciebie? Co jest nieopłacalne mam pocierać rurki aby zagrzać wodę? czy tym klimatyzatorem mam to ogrzać?

W moim domu zużycie wody ciepłej jest na poziomie 0,5 -0,8 m3/dobę w okresie letnim czyli ok 24m3/mc. i mam sobie to ogrzać PC za 2,5tyś.

Podejrzewam, i na tym skończę krytykę "Twoich wywodów" bo wątek staje się zaśmiecany przez nic nie wnoszące sprzeczki, że nic nie wiesz o opłacalności, ekonomiczności stosowania nowoczesnych rozwiązań w celu pozyskania energii z alternatywnych źródeł.

 

A dobiłeś się zdanie które ustawiło Cię w szeregu "zasłużonych" tego forum :)

U mnie energia na CWU do łazienki to 140 kWh/miesiąc zimą i 79kWh w maju br. Średnie zużycie wody to 10-12m3/miesiąc.

Solary do grzania wody są więc dla mnie nieopłacalne i na tym opieram moje zdanie. Nawet o tym napisałem dając dwa warunki dla tego twierdzenia: "Moim zdaniem i dla mnie". Dla inteligentnego forowicza czytającego ze zrozumieniem byłoby jasne że twierdzenie jest prawdziwe tylko przy spełnieniu obu warunków.

Mój roczny rachunek za energię wg zużycia z ostatniej faktury to 650 zł/rok za CWU/ogrzewanie i energię elektryczną. Pochwal się swoim to zobaczymy jak sobie radzisz z tematem.

 

Ty jak twierdzisz zużywasz więcej. Domyślam się że nie chcesz zmienić strategii użycia CWU i zrezygnować np. z wanny chociaż to jest rozwiązaniem najtańszym i możliwym do zastosowania natychmiast. Zapewne każdy domownik musi codziennie napełnić 200l wannę i nie ma innego wyjścia. Bogatemu wolno.

 

Tematem wątku oraz działu jest ogrzewanie, a nie tylko CWU. Odpowiedziałem w kontekście tematu - najtańszą PC do ogrzewania jest split dostępny za 2000 z montażem.

Odpowiedź jest tak (nie)precyzyjna jak Twoje pytanie. Pyskuj i miej pretensje do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Tematem wątku oraz działu jest ogrzewanie, a nie tylko CWU. Odpowiedziałem w kontekście tematu - najtańszą PC do ogrzewania jest split dostępny za 2000 z montażem.

 

 

Zrozum wreszcie jedno, czlowieku.

Nie kazdemu zależy na tanim, nadmuchowym bieda-ogrzewaniu z przedpokoju.

Nie po to sie buduje dom za 300, 400, 600 tys zl, zeby miec komfort ogrzewania na poziomie kanciapy w magazynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak , sam producent ta klimę poleca do 12m2 a do max 15m2 a tutaj widzę Pan Jan chce tym ogrzać cały dom ...

Ciekawy jestem jak ta klima zachowa się jak przyjdą mrozy i czy będzie działała i jaką moc da ...

 

Do tego jakaś zupełnie nieznana chińszczyzna , gdzie jeszcze w innych wątkach mocno krytykował chińszczyznę ...

 

Jak dla mnie ogrzewanie nadmuchowe to najgorsze z możliwych i najmniej komfortowe ogrzewanie jakie można zastosować ...

 

Nawet amerykanie od tego odchodzą i zaczęli "doceniać" ogrzewanie podłogowe ..

 

Do normalnego domu trzeba by taką klimę dać w każdym pomieszczeniu i później co pół roku płacic za przegląd gwarancyjny (grzanie+chłodzenie) po 150zł od sztuki , no chyba że z automatu ktoś rezygnuje z gwarancji :)

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , sam producent ta klimę poleca do 12m2 a do max 15m2 a tutaj widzę Pan Jan chce tym ogrzać cały dom ...

Ciekawy jestem jak ta klima zachowa się jak przyjdą mrozy i czy będzie działała i jaką moc da ...

 

Do tego jakaś zupełnie nieznana chińszczyzna , gdzie jeszcze w innych wątkach mocno krytykował chińszczyznę ...

 

Jak dla mnie ogrzewanie nadmuchowe to najgorsze z możliwych i najmniej komfortowe ogrzewanie jakie można zastosować ...

 

Nawet amerykanie od tego odchodzą i zaczęli "doceniać" ogrzewanie podłogowe ..

 

Do normalnego domu trzeba by taką klimę dać w każdym pomieszczeniu i później co pół roku płacic za przegląd gwarancyjny po 150zł od sztuki , no chyba że z automatu ktoś rezygnuje z gwarancji :)

Zadaj precyzyjne pytanie jeśli oczekujesz precyzyjnej odpowiedzi. Pytanie było o przykład, a nie o konkretny dom.

 

Zalecenia producenta to bzdury. Zwykle zakładają >100W/m2.

Dla dobrze ocieplonych domów można przyjąć <30W/m2. Dobrze jest policzyć zapotrzebowanie na http://cieplowlasciwie.pl/ i nie przewymiarowywać klimy. Najważniejsze żeby była niska moc minimalna czyli szeroka modulacja.

U mnie klima 4kW ogrzewała 50m2 przez całą zimę i zwykle działała poniżej 20% mocy nominalnej.

 

Nie wiem dlaczego ogrzewanie nadmuchowe jest najgorszym z możliwych? Może wyjaśnisz? Podasz powody? Dobrze zrobione jest niesłyszalne i ma kilka zalet których nie mają inne systemy np. filtrowanie powietrza oraz możliwość chłodzenia latem.

 

Klima w każdym pomieszczeniu jest bez sensu, bo nie ma klimatyzatorów z mocą szczytową 200W. Dlatego stosuje się architekturę otwartą np. loft i klima kanałowa lub splity albo klima kanałowa do każdego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej firmy pewnie dziadostwo ??

Zapewne. Ja bym tak taniej nie kupił. Dla mnie LG to minimum.

 

http://allegro.pl/klimatyzator-lg-standard-40m2-samodzielny-montaz-i7302602896.html

Za 2100 masz bez montażu. Przy samodzielnym montażu u mnie instalatorzy biorą 300 za próżnię i uruchomienie.

Edytowane przez JanWerbinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...