Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

Jeśli codziennie trzeba zaliczyć rytuał rozpalania w piecu, tachania paliwa, czyszczenia itp, to jest po prostu praca. Ludzie którzy twierdzą że to lubią mają bardzo nieciekawe życie lub po prostu się oszukują.

 

Po do grzać z COP 1 jeśli można z COP4? Za dużo pieniędzy? No to rozumiem.

Bardziej komfortowa jest podłogówka a splity do podtrzymania temperatury.

Czy cop 1 jest drogi?? Ostatnio wziąłem fakturę opłaty stałe to 52 zł tania taryfa to 26gr droga 66gr. Co raz bardziej przekonuje sę do cop-1 jeśli CO i CWU wyjdzie ok 2000/rok. Z klimą to miałem tylko do czynienia jako ogrzewanie biura i średnio to widzę. klima jak dla mnie to tylko dodatek do głównego CO coś jak kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej komfortowa jest podłogówka a splity do podtrzymania temperatury.

Czy cop 1 jest drogi?? Ostatnio wziąłem fakturę opłaty stałe to 52 zł tania taryfa to 26gr droga 66gr. Co raz bardziej przekonuje sę do cop-1 jeśli CO i CWU wyjdzie ok 2000/rok. Z klimą to miałem tylko do czynienia jako ogrzewanie biura i średnio to widzę. klima jak dla mnie to tylko dodatek do głównego CO coś jak kominek.

 

Ostatnio wziąłem fakturę za energię: 334 zł za pół roku. Z czego ok 120 zł to abonament. Koszt kWh w II to 0,27 zł ze wszystkimi opłatami i VAT.

 

Podłogówka jest komfortowa tylko w łazience i zimnym pomieszczeniu. Wtedy czujemy przyjemne ciepło od podłogi.

W ciepłym pomieszczeniu ten komfort znika. Czy ktoś się zastanawia nad temperaturą podłogi latem we Włoszech? Grzejąc nieco mocniej np. do >24°C przewaga podłogówki przestaje istnieć. Wszyscy siedzą w krótkim rękawie i nie myślą o podłodze.

 

Ty płacisz 2000 za ogrzewanie i musisz mieć ciepłą podłogę żeby odczuwać komfort. Ja za całą energię 650 zł i nawet nie myślę o podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wziąłem fakturę za energię: 334 zł za pół roku. Z czego ok 120 zł to abonament. Koszt kWh w II to 0,27 zł ze wszystkimi opłatami i VAT.

 

Podłogówka jest komfortowa tylko w łazience i zimnym pomieszczeniu. Wtedy czujemy przyjemne ciepło od podłogi.

W ciepłym pomieszczeniu ten komfort znika. Czy ktoś się zastanawia nad temperaturą podłogi latem we Włoszech? Grzejąc nieco mocniej np. do >24°C przewaga podłogówki przestaje istnieć. Wszyscy siedzą w krótkim rękawie i nie myślą o podłodze.

 

Ty płacisz 2000 za ogrzewanie i musisz mieć ciepłą podłogę żeby odczuwać komfort. Ja za całą energię 650 zł i nawet nie myślę o podłodze.

 

2000 płaciłbym z cop1 a placę miej. Co ma podłoga we Włoszech do tego wszystkiego? Ja nie mam ciepłej podłogi Tz dla parteru to 28-32*C grzane parę godzin dziennie temperatura podłogi to 23,5-25*C temperatura na parterze 23,2 histereza 0,1*C siedzę w krótkim rękawku i na gaciach nic nie chucha i dmucha a podłoga jest w odczuciu obojętna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Proszę,kanałówka też no-name grzejąca do -15st.C i mająca przy tym moc 5,2kW czyli dla takiego domu jak mój:

http://allegro.pl/klimatyzacja-klimatyzator-kanalowy-kaisai-14kw-i6734562318.html

11,5tys.zł bez montażu i bez osprzętu.

 

Tu już markowa ale do -10st.C i mająca 4kW czyli na mój dom razy 2 gdyby grzała do -20stC z mocą 2kW ale grzeje tylko do -10st.C czyli prawie 15tys.zł

http://allegro.pl/klimatyzator-kanalowy-panasonic-5-1kw-i7311703083.html

Przy -10st.C COP 1,83...

 

Gdzie sens ? A gdzie cwu ? A co poniżej -10st.C ? A gdzie akumulacja tańszej taryfy ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wziąłem fakturę za energię: 334 zł za pół roku. Z czego ok 120 zł to abonament. Koszt kWh w II to 0,27 zł ze wszystkimi opłatami i VAT.

Ty płacisz 2000 za ogrzewanie i musisz mieć ciepłą podłogę żeby odczuwać komfort. Ja za całą energię 650 zł i nawet nie myślę o podłodze.

 

Rozumie że to co masz w podpisie:

PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.

 

To za darmo rozdają ...

 

Ja zainwestuje się 30-40tys z PV to później nie ma się co dziwić że rachunki za prąd niższe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ale Arturo muszę powiedzieć że rośnie Ci konkurencja w postaci pana Jana. Jeden płaci za sezon 500zł, drugi 650zł, poczekajmy trochę to wasz dostawca energii będzie wam dokładal jeszcze.

Wbrew pozorom na forum jest znacznie więcej osób jak nie większość grzejacych pompami,których zużycie na OGRZEWANIE wynosi ok.1500-2000kWh co daje magiczne 500zł. Nie sledzisz wątków.

A moja skromna osoba dzięki grzaniu płyty a nie tylko wylewki ma 100% tej energii zuzyte w okresie taniej taryfy czyli w cenie ok.0,30zl/kWh.

 

A 6000kWh na ogrzewanie to dzisiaj zapotrzebowanie na energię praktycznie każdego domu do 150m2

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........

 

A 6000kWh na ogrzewanie to dzisiaj zapotrzebowanie na energię praktycznie każdego domu do 150m2

 

A widziałeś nieraz jakie buble ludzie stawiają ??

 

Przy takim zapotrzebowaniu to już można się zastanowić czy nie olać drogiej PC i grzać bez COP ewentualnie do grzałki dodać klime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A 6000kWh na ogrzewanie to dzisiaj zapotrzebowanie na energię praktycznie każdego domu do 150m2

 

Do 100 m2 a a nie 150 m2, z mojej perspektywy wychodzi to od 7500 do 9000 kWh, a mam sie na czym oprzeć bo mam sporo danych z obliczen ozc. Ponizej 6000 kWh to narazie pojedyncze sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
a jeżeli ładujesz mocno w nocnej taryfie to nie masz za ciepło w niektórych momentach w domu ?

czy po prostu ładujesz do np. 22 st wyłącza się pompa ciepła pod koniec taniej taryfy i do następnego okienka ta temp. się utrzymuje ?

Troszkę bawiłem się krzywą bo nie było za ciepło a wbrew przeciwnie,wieczorami czuć było że ogrzewanie nie działa. Podniesienie krzywej o 1st.C. wyeliminowalo to odczucie.

Ale ja mam 35cm betonu grzanego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ale Arturo ja śledzę wątki i teraz już wszystko wiem :-)

Raczej nie sledzisz i dlatego jesteś wsztrzasniety i nawet mocno zmieszany ;)

Połowa maja za pasem czas uzupełnić zużycie za kwiecień:

CO: 7 I taryfa i 50 II taryfa. Koszt - 19,55. Produkcja - 186

CWU: 2 / 16 Koszt - 6,1. Produkcja - 39

Sprężarka - 29 godzin i 26 startów

Reku - 7 / 11 Koszt - 7,8

Od 1 stycznia do dziś CO 439 zł

 

A żebyś się uspokoil od tego wstrząsu to proponuję wątek:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEP%C5%81A-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du/page288

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja czytam bardzo dokładnie to co piszesz. Poza tym Asolt Cię naprostowal, nie skomentowałes tego.

Zatem nie czytaj dokładnie tylko tego co.JA piszę to.będziesz mniej wstrząśnięty ale zmieszany będziesz zawsze ;)

Wspominasz o tym co pisał asolt ?

Nie uważałem żeby na to odpowiadać bo robi sobie tym autopromocje a na to jestem uczulony ...

Ale dla Ciebie odpowiem.

Dom 150m2 wg asolta 7500-9000kWh czyli jak jest w nich pompa ciepła za OGRZEWANIE płacą 650-900zl czyli za zużycie 2300-3000kWh

 

Mówimy o domu 150m2 a ja mam 120m2 i te 500zl za 1700kWh.t

 

Oczywiście piszemy tu o myślących inwestorach a nie kretynach pakujacych do nowych domów grzejniki ścienne czy o idiotach z instalacja mieszaną...

Taką nam nadzieje bo inaczej wymiekam i nie gadam o głupocie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę,kanałówka też no-name grzejąca do -15st.C i mająca przy tym moc 5,2kW czyli dla takiego domu jak mój:

http://allegro.pl/klimatyzacja-klimatyzator-kanalowy-kaisai-14kw-i6734562318.html

11,5tys.zł bez montażu i bez osprzętu.

Za pół tej ceny kupiłem w tym tygodniu kanałowego Samsunga AC052MNMDKH o tej samej mocy. Co to za firma ten Kaisai? Brzmi tanio...

Za 1/3 tej ceny można kupić kanałową Rotenso. Tanie i dobre jak na tą cenę.

Gdzie sens ? A gdzie cwu ? A co poniżej -10st.C ? A gdzie akumulacja tańszej taryfy ?

Akumulacja tańszej taryfy w moim przypadku polega na grubych murach. Testowałem to i da się ogrzewać dom tylko w taniej taryfie ale jest to niekomfortowe. Korzystając z tego że mam nadwyżkę produkcji PV w I taryfie ogrzewam całodobowo tak aby było wygodnie i żeby pozostała nadwyżka PV w I taryfie na koniec okresu rozliczeniowego.

 

CWU ogrzewam bojlerami. 80l w łazience i 5l w kuchni. Ten łazienkowy bierze 80kWh/miesiąc latem i 140kWh zimą. Kiedyś grzałem tylko w II taryfie. Teraz zimą w II, a od wiosny do jesieni nadwyżkami z PV niezależnie od taryfy.

Łatwo policzyć że zimowe zużycie 140kWh w II taryfie po 27 groszy to tylko 38 zł miesięcznie.

Edytowane przez JanWerbinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie że to co masz w podpisie:

PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.

 

To za darmo rozdają ...

 

Ja zainwestuje się 30-40tys z PV to później nie ma się co dziwić że rachunki za prąd niższe ...

Dla samych potrzeb ogrzewania wystarczy instalacja za kilkanaście tysięcy. I jest ogrzewanie za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Arturo muszę powiedzieć że rośnie Ci konkurencja w postaci pana Jana. Jeden płaci za sezon 500zł, drugi 650zł, poczekajmy trochę to wasz dostawca energii będzie wam dokładal jeszcze.

 

W planie jest 250 zł rocznie czyli sam abonament.

Niestety część paneli jest ustawiona w cieniu i muszę dokupić około 1,5MWh rocznie w II taryfie.

 

Zanim PiS zmienił ustawę, to wg taryf FIT miałem mieć dopłacane 1500 zł rocznie...

Edytowane przez JanWerbinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem nie czytaj dokładnie tylko tego co.JA piszę to.będziesz mniej wstrząśnięty ale zmieszany będziesz zawsze ;)

Wspominasz o tym co pisał asolt ?

Nie uważałem żeby na to odpowiadać bo robi sobie tym autopromocje a na to jestem uczulony ...

Ale dla Ciebie odpowiem.

Dom 150m2 wg asolta 7500-9000kWh czyli jak jest w nich pompa ciepła za OGRZEWANIE płacą 650-900zl czyli za zużycie 2300-3000kWh

 

Mówimy o domu 150m2 a ja mam 120m2 i te 500zl za 1700kWh.t

 

Oczywiście piszemy tu o myślących inwestorach a nie kretynach pakujacych do nowych domów grzejniki ścienne czy o idiotach z instalacja mieszaną...

Taką nam nadzieje bo inaczej wymiekam i nie gadam o głupocie.

 

Kretyni, idioci, Arturze to jest język nienawiści made by PiS. Jako wyborca partii opozycjnej jest mi za Ciebie wstyd.

 

 

Janie, ile zainwestowałes w pv wraz z robocizna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...