Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

Mam 2 zbiorniki CWU - łącznie ok.500 l , grzanej do 45-46C przez PC. I kiedyś moje panie spowodowały że miałem letnią wodę do mycia. 3 pełne wanny i 500l poszło.

 

Dla kogoś kto nie umie oszczędzać każdy bojler będzie za mały. W takiej sytuacji pomaga ogrzewacz przepływowy i przerzucenie rachunków na tych co najwięcej zużywają.

 

Wanna to 100-200 litrów. Prysznic to 20 litrów. Wnioski są oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś kto nie umie oszczędzać każdy bojler będzie za mały. W takiej sytuacji pomaga ogrzewacz przepływowy i przerzucenie rachunków na tych co najwięcej zużywają.

 

Wanna to 100-200 litrów. Prysznic to 20 litrów. Wnioski są oczywiste.

 

Prysznic to około 10-20l na minutę. Nie mówię o deszczownicy która zużywa duuuużo więcej wody.

Standardowy prysznic trwa około 10minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanna to 100-200 litrów. Prysznic to 20 litrów. Wnioski są oczywiste.

 

Weź wiaderko i zmierz na zimnej wodzie (dla oszczędności). 20l to bardzo, bardzo trzeba oszczędzać.

Odkręcony prysznic to z 10l/min. Oszczędna słuchawka to może z 8l.min.

Tak czy inaczej 10 minutowy prysznic (jak cały czas się leje) to podobne zużycie jak półgodzinna kąpiel w małej wannie. I niejedna wanna schodzi poniżej 100l pojemności użytkowej - np. Kaldewei Classic Duo 160cm ma 95l pojemności użytkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie rodzina się powiększyła i wymieniłem bojler na kolejny 80 litrów. Małe dzieci wanienka a dorośli prysznic. Jeśli zapotrzebowanie na CWU się zwiększy to zamontuję pompę ciepła w piwnicy.

...

Wanny nie mam, bo nie lubię i szkoda mi czasu. Kiedyś była ale zlikwidowałem.

To powodzenia jak będziesz miał umyć 3-6 letnie dziecko tylko i wyłącznie pod prysznicem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja mama ma kochanka.

A moja mama ma dwóch kochanków.

 

-

Przedszkole.

-

 

Każdy ma tak, jak mu wygodnie. Jeden ma nadmuchowe bo mu pasuje, inny ma grzejniki pod oknem, bo lubi.

 

Ja mam nadmuchowe, nie jestem z niego w 100% zadowolony. Ale tez nie byłem z grzejników na wodę i z podłogówki na wodę. Nie byłem też w 100% zadowolony z grzania gazem ani eko groszkiem.

 

Wg. mnie nie ma idealnego w 100% dla nas ogrzewania. Każde ma swoje wady i zalety.

-

 

Jeśli ktoś potrzebuje 80l boilera, ok. Jeśli 500l też ok. Jeden buduje dom 40m2 inny 240m2. Już nie raz powtarzałem, dwie "takie same" rodziny i dwa takie same domy a zużycie wody, prądu i innych mediów będą kompletnie różne - sięgające nawet 100%.

Rozumiem też ładowania kasy w PV czy inne tego typu rozwiązania. Bo na emeryturze będzie tanio. Bo ktoś myśli - teraz mam kasę, wsadzę to w dom, później będzie tanio, później mogę nie mieć kasy na te rozwiązania - ja to rozumiem. Sam zrobię podobnie za 10 - 20 lat (jak dożyję :lol2:).

 

 

Wymieniajmy się uwagami, doświadczeniem. Starajmy się i nie wyśmiewajmy jeden drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś kto nie umie oszczędzać każdy bojler będzie za mały. W takiej sytuacji pomaga ogrzewacz przepływowy i przerzucenie rachunków na tych co najwięcej zużywają.

 

Wanna to 100-200 litrów. Prysznic to 20 litrów. Wnioski są oczywiste.

 

Prysznic 20l

LOOOL... chyba na jachcie.

Jeszcze split w przedpokoju (ew dmuchajace kratki w pokojach) i mamy dom marzeń .

Moja zona bylaby zachwycona ;)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod wpisem kol.Maazik . Nie mogę zrozumieć skąd na tym forum tylu malkontentów i "mojszewików"(od moje jest mojsze).Kol. fotohobby mieszkasz w Rybniku a tam mieści się bodajże jedna z najlepszych w Polsce firm m.in. od ogrzewania nadmuchowego i wystarczy pójść i się podszkolić w temacie "Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę" w którym zabierasz głos. Jeżeli twoje pozostałe 13297 postów jest równie wartościowych to masz problem medyczny a nie techniczny.

PS Dzisiaj rano zużyłem pod prysznicem 23 l ciepłej wody.

 

Zużycie woda c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sięTwoim szczesciem, ale swojej rodzinie tego bym nie zafundował :)

 

EDIT:

A ten prysznic byl tylko z wody cieplej ? Raczej nie, bo byś pod nim nie wytrzymal, wiec zuzyles sumarycznie sporo wiecej. Przy czym poranny prysznic jest z reguly szybki, w porownaniu do odpręzającego, wieczornego

Wiec, jak ktos mi pisze, ze "prysznic to 20l" to robi sie trochę śmiesznie.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prysznic to około 10-20l na minutę. Nie mówię o deszczownicy która zużywa duuuużo więcej wody.

Standardowy prysznic trwa około 10minut.

 

Sorry ale pleciesz wystarczy ogranicznik przepływu. Na słuchawce mam ogranicznik 4l/min na deszczownicy 6l/min i nie widzę nadmiernej utraty komfortu. Do tego w czasie mycia wystarczy zakręcać wodę i spokojne w 20l sę zmieścisz

 

Ciesze sięTwoim szczesciem, ale swojej rodzinie tego bym nie zafundował :)

 

EDIT:

A ten prysznic byl tylko z wody cieplej ? Raczej nie, bo byś pod nim nie wytrzymal, wiec zuzyles sumarycznie sporo wiecej. Przy czym poranny prysznic jest z reguly szybki, w porownaniu do odpręzającego, wieczornego

Wiec, jak ktos mi pisze, ze "prysznic to 20l" to robi sie trochę śmiesznie.

 

Prysznic to tylko mycie nie wiem co w tym odprężającego. Odprężający to jest Netflix za 3zł z allegro

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prysznic to około 10-20l na minutę. Nie mówię o deszczownicy która zużywa duuuużo więcej wody.

Standardowy prysznic trwa około 10minut.

Co Ty robisz przez 10 minut pod prysznicem? Ja myślałem że prysznic polega na namoczeniu przez kilkanaście sekund, zakręceniu wody, namydleniu, i spłukaniu przez kilkadziesiąt sekund. Eko bateria to maks 10l/minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź wiaderko i zmierz na zimnej wodzie (dla oszczędności). 20l to bardzo, bardzo trzeba oszczędzać.

Odkręcony prysznic to z 10l/min. Oszczędna słuchawka to może z 8l.min.

Tak czy inaczej 10 minutowy prysznic (jak cały czas się leje) to podobne zużycie jak półgodzinna kąpiel w małej wannie. I niejedna wanna schodzi poniżej 100l pojemności użytkowej - np. Kaldewei Classic Duo 160cm ma 95l pojemności użytkowej.

W kamperze zbiornik 160litrów wystarcza bez specjalnej oszczędności na cztery dni. Prysznic dla każdego, mycie naczyń.

 

W jakim celu leci woda z prysznica przez 10 minut bez przerwy? O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty robisz przez 10 minut pod prysznicem? Ja myślałem że prysznic polega na namoczeniu przez kilkanaście sekund, zakręceniu wody, namydleniu, i spłukaniu przez kilkadziesiąt sekund. Eko bateria to maks 10l/minutę.

 

no i już wiemy jak u p. Jana wygląda prysznic :) Ja tam wody nie zakręcam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...