Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nigdy nie jest za późno – czyli nasz pierwszy/ostatni dom


Recommended Posts

Taki mamy plan, żeby poczekać i od razu brać prąd docelowy :)

Sąsiad jest rewelacyjny - naprawdę za takiego sąsiada powinniśmy dopłacać!

A z tym wyprzedzaniem ruchów to masz rację - jak pokazała sprawa okazania pozwolenia na budowę.

 

Słuchajcie - przed chwilą wyszedł od nas geodeta, podpisaliśmy protokoły, operaty, czy coś tam i podobno sprawa podziału powinna jeszcze potrwać najwyżej miesiąc i...tadammm ...można sprzedawać. Działka po podziale będzie miała 29,84 a :D A więc mniej niż 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilia3000 dzieki :D

 

czytam (już drugi raz) o tych łamanych kranikach u Gaja i się zastanawiam, czy zrobić coś takiego u siebie hmmm... dość często nalewam duże ilości wody do garnikow na zupy czy inne, może za 20 lat już ie będzie mi tak łatwo dźwigać gara z wodą nad kuchenkę... hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko - piękna ta kuchnia!. Dziękuję! Ostatnio właśnie bliżej mi do czegoś podobnego - a wtedy blaty jasne albo betonowe :)

A teraz tematy kominkowe - wklejam poniżej rzut salonu z miejscem, gdzie będzie kominek, a następnie aktualne zdjęcia. Powierzchnia salonu z kuchnią 30 m2. Przepraszam za niezbyt fachowe poprawki na rysunku ;)

 

Scan.jpg

 

DSCN7078.jpg

 

DSCN7080.jpg

 

DSCN7081.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gaja czy masz już wybrany zmiękczacz, do końca lipca muszę się na jakiś zdecydować, wstępnie wybrałam ze względu na rozmiar ten http://bluewater24.pl/nowoczesny-kompaktowy-zmiekczacz-do-wody-slimline-eco-11-erie-p-211.html a Ty co "masz na oku" ?

Pozdrawiam

Ja odłożyłam sobie wybór na później, więc na razie jeszcze nie podjęłam decyzji - myslałam o tym:

http://cosmowater.pl/urzadzenia/produkty/cosmowater-home-22/

lub o tym mniejszym tej samej firmy:

http://cosmowater.pl/urzadzenia/produkty/cosmowater-standard-15/

Ten mniejszy jest niby na max 2 osoby, więc się zastanawiam...wprawdzie na co dzień będzie nas dwoje, ale czasem więcej.

Ten twój też jest fajny; niestety zupełnie się nie znam na jakości...

 

Liliputku - ja kranik robię; poza stroną praktyczną, to po prostu mi się podoba :)

Jeszcze tylko nie wiem, czy będzie z blatu, czy ze ściany. Instalacja została przygotowana na taki z blatu, ale chyba w razie czego da sie jeszcze przerobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja no mi się wydaje, że wszystko da się przerobić ;) kwestia tylko hydraulika :D żeby przyszedł...

 

Gaja a teraz głupie pytanie, ten zmiękczacz będziecie instalować dla całej wody w domu? też tej do picia? Niektórzy piszą, że lepiej nie usuwać jonow magnezu z wody... z drugiej strony, kiedyś w ciąży wgłębiłam się w temat i o ile pamiętam nawet w wodzie mineralnej jest tyle magnezu, że aby zaspokoić dawkę musiałabym wypić jej przynajmniej 5 l... więc źródła magnezu warto szukać bardziej w jedzeniu. No i nie wiem co zrobić :D jak to jest u Ciebie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bdb plan i zdjęcia.

 

U Ewedeli wkleiłam porcję wkładów kominkowych. Obie macie podobne warunki pomieszczenia, więc te same typy wkładów są odpowiednie.

 

Brałam pod uwagę pieniądze. Mają ceny od nieco ponad 2 000 zł i nie przekraczają kwoty 6000 zł. Myślę, że jeśli jakiś typ wkładu Ci się spodoba, a będziesz chciała sięgnąć po inne z górnej półki cenowej, to wśród Sparthermów, Brunnerów, Romotopów czy innych bez problemu znajdziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko, dziękuję! U Ewedeli już podglądałam, więc wiem, co jest grane :) Czyli rozumiem, że one są odpowiedniej mocy, biorąc pod uwagę, że u mnie kominek będzie służyć tylko do okazjonalnego dogrzewania?

I jeszcze jedno - bo chodzi mi też o wielkość - rozumiem, ze dopiero wtedy, jak wybiorę wkład, bedzie można określić, ile miejsca zajmie cały kominek? Bo będę musiała wiedzieć, jak hydraulik ma w tym miejscu układać (a raczej nie układać) podłogówkę i ile muszą wylać betonu przy robieniu wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz krótką ściankę na ten kominek. A pewnie jeszcze obok przydałby się telewizor

 

Mozna dać wkład wąski a wysoki:

http://csimg.webkupiec.pl/srv/PL/00000189608/T/340x340/C/FFFFFF/url/piazzetta-ma-266-sl-pionowy.jpg

 

jak najbliżej przejścia.

 

fajnie wyglądałby taki narożny wówczas:

http://kominek.org.pl/uploads/pics/70-33-33-ST_I-Brun.jpg

http://kominkikama.pl/wp-content/uploads/2016/01/Kominek-aranzacja-nr-16-1.jpg

ale to koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobry pomysł, chociaż nawet ja średnio raz na miesiąc zagotowuję w czajniku wodę z torebką kwasku cytrynowego, a raz na Ļół roku rozkręcamy krany i czyścimy z tego co się uzbiera.

U nas woda jest dość miękka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Elfir! Dokładnie tak jest - ścianka trochę mała, a obok ma byc telewizor.

Rozważę taki w pionie; narożny też byłby niezły, ale oprócz kosztów obawiam się też tego, że on byłby w przejściu, którego będzie się dość często używać - mogłoby to być nieporęczne, a nawet czasem niebezpieczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie jak piszesz. Oczywiście obudowa też ma swoje znaczenie, ale nie da się jej wymyślić bez decyzji co do kształtu i rozmiaru wkładu.

 

Elfir przyszła z jednym z tych wkładów, które wstawiłam u Ewedeli :) Te dwa narożne to już górna półka cenowa i mało jest wysokich wkładów z szybą bez narożnego szprosu.

 

Jeszcze taki drobiazg. Musisz wziąć pod uwagę, że jeśli kominek będzie taki prosty jak na fotkach od Elfir, to musisz czymś chronić podłogę. Tu leżą szyby. Ja uważam to za niewygodny pomysł. Szybkosię brudzą, kurz wciska się pod spód, wymuszają omijanie, bo chociaż można po nich chodzić, to mamy taki odruch.

Lepiej byłoby położyć płytki zlicowane z podłogą. 30-40 cm od kominka trzeba chronić. Bywa, że wyleci żar nawet.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...