Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BLANKA 670/570 12 lewy/prawy BS - ocena użytkownika


dbx

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 211
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co masz na myśli pisząc ; " 6, dolot zamknięty całkowicie " ?

Masz na myśli odcięcie jedynie "dolnego powietrza pod ruszt i na szybę " czy też wszystkich dróg dolotu powietrza do spalania ?

tak , "odcięcie jedynie "dolnego powietrza pod ruszt i na szybę ""

nawiew na szybę od góry powietrzem z pomieszczenia, jest otwarty cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli chcesz wiedzieć jaki kolor powinien mieć płomień przy dobrym spalaniu to ładnie zapytaj a nie pultaj się tak mocno. W takim dniu język powinien być stonowany i pogodny.

 

Bardzo grzecznie proszę, nie pisz chamie w moim temacie.

Nie będę bo poziom szamba to nie moja klasa. A Tobie razem z tym co drzwi nie domyka przy rozpalaniu będzie wesoło.

Posty nr 117 i 118 są mocno krzepiące ... :yes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie masz nieekonomiczną spalarkę która cały czas niepotrzebnie wentyluje Twój dom , pożera przy okazji powietrze już nagrzane a więc "zapłacone" .

Typowy przykład wkładu kominkowego z lipnym częściowym dolotem powietrza do spalania , taki oszukiwanie klienta że ma dolot z zewnątrz chociaż i tak większość pobiera z pomieszczenia... właściwie to kupiłeś "marketowca" ....

Instalując tak wykonane wkłady kominkowe szkoda ocieplać dom......

Przypominam 1 kg drewna opałowego potrzebuje do spalenia 8 metrów sześciennych powietrza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj paliłem na ustawieniach fabrycznych. Swoje modyfikacje usunąłem.

 

1 gotowe

1 godzina 12.20 - rozpalanie - otwarte wszystkie nawiewy

3 12.50 - palenie - otwarte wszystko

4 13.00 - zamykam wszystkie nawiewy - nieszczelny nawiew górny wyje niemiłosiernie

5 14.00 - resztki żaru

 

Palenie krótsze od wczorajszego, plus zakopcone boki szyb.

W ustawieniach fabrycznych jest najgorzej.

Na resztkę żaru dołożyłem nowe polana, otworzyłem nawiew dolny do połowy / tylko na szybę / oraz przywróciłem modyfikacje. Później okaże się, jak będzie w takim ustawieniu.

CIMG0342.resized.jpg

CIMG0343.resized.jpg

CIMG0344.resized.jpg

CIMG0345.resized.jpg

CIMG0346.2.resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dzisiaj paliłem na ustawieniach fabrycznych. Swoje modyfikacje usunąłem.

 

1 gotowe

1 godzina 12.20 - rozpalanie - otwarte wszystkie nawiewy

3 12.50 - palenie - otwarte wszystko

4 13.00 - zamykam wszystkie nawiewy - nieszczelny nawiew górny wyje niemiłosiernie

5 14.00 - resztki żaru

 

Palenie krótsze od wczorajszego, plus zakopcone boki szyb.

W ustawieniach fabrycznych jest najgorzej.

Na resztkę żaru dołożyłem nowe polana, otworzyłem nawiew dolny do połowy / tylko na szybę / oraz przywróciłem modyfikacje. Później okaże się, jak będzie w takim ustawieniu.

 

Nie ma czegoś takiego jak fabryczne ustawienia - mogą być pewne zalecenia, ale traktować je należy zawsze jako wstęp do własnej nauki zwanej przez Ciebie modyfikacjami. Palenie po twoich modyfikacjach przebiega moim zdaniem bardzo dobrze.

 

Kominki nie są to piece kotłowe z regulacją siły wyrzutu spalin, kazdy komin jest inny, kazda pogoda, tego człowiek uczy się "mimochodem" paląc w kominku.

Twoje modyfikacje to nauka własna, u innych te same "ustawienia" mogą skutkować inaczej.

 

Jeśli chodzi o wycie nawiewu zainteresuj się ciągiem w kominie, prawdopodobnie jest bardzo duży. Poproś kominiarza, jeśli zajdzie potrzeba zamontuje regulator ciągu

Kazdy kominek, kazdego producenta celowo posiada jakieś nieszczelności, one zapewniają Ci bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak fabryczne ustawienia - mogą być pewne zalecenia, ale traktować je należy zawsze jako wstęp do własnej nauki zwanej przez Ciebie modyfikacjami. Palenie po twoich modyfikacjach przebiega moim zdaniem bardzo dobrze.

 

Kominki nie są to piece kotłowe z regulacją siły wyrzutu spalin, kazdy komin jest inny, kazda pogoda, tego człowiek uczy się "mimochodem" paląc w kominku.

Twoje modyfikacje to nauka własna, u innych te same "ustawienia" mogą skutkować inaczej.

 

Jeśli chodzi o wycie nawiewu zainteresuj się ciągiem w kominie, prawdopodobnie jest bardzo duży. Poproś kominiarza, jeśli zajdzie potrzeba zamontuje regulator ciągu

Kazdy kominek, kazdego producenta celowo posiada jakieś nieszczelności, one zapewniają Ci bezpieczeństwo.

 

 

Niemniej, wiem co piszę; fabryczne ustawienia, to wkład bez zmian. Moje modyfikacje, to nie jest regulacja, ustawianie rączek nawiewów. To konkretne zmiany w systemie nawiewu, doprowadzenia powietrza do paleniska. Po moich zmianach, palenie faktycznie poprawiło się znacznie, Widać jednak, że można by było jeszcze lepiej, ale dopiero po zmianach w konstrukcji wkładu. Na to jest jeszcze za wcześnie, bo gwarancja niestety ogranicza.

Wycie nawiewu /górny nawiew biorący powietrze z pomieszczenia/ to małe otworki wycięte w ramie, przymykane przesuwną blachą. Wszystkie krawędzie otworów są ostro wycięte. Jak działa taki "układ dźwiękowy" powinieneś wiedzieć, choć to prędzej muzyczny temat. Ucisza się po otworzeniu nawiewu z dołu. Czyli, gwizdek nie dostaje wtedy tyle powietrza by móc grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ucisza się po otworzeniu nawiewu z dołu. Czyli, gwizdek nie dostaje wtedy tyle powietrza by móc grać.

Gwiżdże wtedy, gdy zamiast zalecanego ciśnienia w kominie, rzędu 10-15 Pa, jest 2-3 krotnie (!) więcej ...

Już to pisałem kilkakrotnie w tym wątku, pisali o tym także inni ... tylko Ty nie chcesz tego nawet czytać, nie mówiąc już o przyjeciu tego do swojej wiadomości ... widać lepiej jest ponarzekać niż zamówić kominiarza, który zmierzy ciśnienie w kanale dymowym, porównać to do zalecanego przez producenta wkładu i ewentualnie założyć regulator ciągu ... cóż ... przecież świadczyło by to o tym że nie ma się krzty racji w tej całej pisaninie ...:rolleyes:

Z tej samej przyczyny musisz jak to sam piszesz kombinować z jakimikolwiek zmianami "w systemie nawiewu, doprowadzenia powietrza do paleniska" ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie rozumiesz tego o czym tu się pisze, stąd twoje utyskiwanie, że nie czyta się tego czy owego. Nie narzekam na ciąg kominowy, nie piszę o jego nadmiarze. Komin jest zbudowany wg. zaleceń producenta wkładu i pod ten wkład był od podstaw budowany, to dla informacji każdego, kto chciałby zaocznie wmawiać problem.

To, że w "piecu" gwiżdże" wie każdy, kto miał cug poprzez wąziutką szczelinę, czy to w kominku, piecu, lub pod kuchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rozumiem o czym się tu pisze bardziej niż Ci się to wydaje ...

Skoro twierdzisz że: "Komin jest zbudowany wg. zaleceń producenta wkładu i pod ten wkład był od podstaw budowany, to dla informacji każdego, kto chciałby zaocznie wmawiać problem."

to utnij raz na zawsze te czcze pogadanki i napisz nam jakie jest ciśnienie w tym kominie i czym ono zostało określone ... :rolleyes:

Jest jeszcze inny scenariusz ... jeżeli chcesz, to przyjedzie do Ciebie przedstawiciel firmy Kratki.pl, pomierzy to i raz na zawsze utnie takie "durne spekulacje".

Tylko wtedy może być Ci trochę głupio jeżeli się okaże że właśnie mam rację i że straciłeś w tym momencie gwarancję na zakupiony wkład kominkowy z powodu nie stosowania się do zapisów zawartych w karcie gwarancyjnej i instrukcji montażu, podłączając wkład do komina w którym jest na ten przykład dwu- lub trzykrotnie większa wartość ciśnienia od zalecanej i jeszce musisz zapłacić za ten nieuzasadniony przyjazd serwisowy ...

Gdyby się okazało że jest wszystko OK, to mogę wręcz zaręczyć że producent pójdzie nawet na to żeby Ci wymienić bezpłatnie palenisko na taki, które będzie działać sprawnie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, sposób przekazu jaki prezentujesz, wskazuje o wysokim ciśnieniu.

W tajemnicy powiem, że ciśnienie w kominie, zostało określone podczas głębokiej medytacji, którą polecam na rozluźnienie, bo za wysokie napięcia, mogą spowodować zwarcie systemu.

Nie sądzę, by ktokolwiek z Kratki.pl przyjeżdżał do mnie, z powodu który proponujesz, a który w ostatecznej wersji twojej rady, miałby mnie kosztować i to wszystko po to, by dowieść twojej racji.

Nonsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dbx chyba niepotrzebnie napinasz muskuły, może być tak, że mimo budowy komina teoretycznie pod wkład, ciśnienie (cug) w nim jest większy od zalecanego. Zawsze możesz zrobić mały eksperyment uchylając delikatnie drzwiczki wyczystkowe komina jeśli tam zacznie gwizdać a pali się ok i nie gwiżdże na tych nieszczęsnych otworkach to chyba coś na rzeczy może być
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dbx chyba niepotrzebnie napinasz muskuły, może być tak, że mimo budowy komina teoretycznie pod wkład, ciśnienie (cug) w nim jest większy od zalecanego. Zawsze możesz zrobić mały eksperyment uchylając delikatnie drzwiczki wyczystkowe komina jeśli tam zacznie gwizdać a pali się ok i nie gwiżdże na tych nieszczęsnych otworkach to chyba coś na rzeczy może być

 

Dowcip polega na tym że przy wkładach które nie posiadają uszczelki w górnej części szyby , tak jak w opisywanym tu modelu z Radomia, przy dużym ciągu może rzeczywiście gwizdać gdy palisz intensywnie a dolne doloty powietrza masz pozamykane .

Sam efekt akustyczny jakim jest "gwizd" jest uciążliwy ale mało groźny .

Problem powstaje gdy taką nieszczelnością dom zaciąga powietrze z komina......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...