Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt Arteo (pracownia Archetyp)


Netia09

Recommended Posts

witam,

 

Po długich poszukiwaniach zdecydowalismy sie na projekt domu ARTEO

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Arteo-TJV-122.

 

Ale chcieliśmy wprowadzić pewne zmiany w projekcie.:

1. pod częścią zabudowy robimy piwnicę ( schody do piwnicy będą znajdowały się w miejscu kotłowni)

2. WC i częśc korytarza chcielismy zaadoptować na pomieszczenie techniczne do pracy

3. rezygnujemy z łazienki wewnętrznej do sypialni na rzecz garderoby do pokoju 12 metrowego

4. Powiekszamy duzą łazienkę i robimy w niej okno

5. w miejsce schodów na oryginalnym projekcie robimy WC i schowek

6. zwęzamy korytarz (aby uzyskac wiekszą łazenke i WC)

7. Rezygnujemy ze spizarni przy kuchni i robimy garderobę z przesuwanymi drzwiami

 

Proszę o opinie dot. poniższych zmian. Projekt będzie indywidualny ale w oparciu o projekt Arteo więc możemy wprowadzić kazda zmianę.

Arte_v2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja bym schody zrobiła w pomieszczeniu technicznym a nie osobnym pomieszczeniu.

 

Jeśli macie dzieci to ja bym ich pokoje zrobiła od południa.

 

Południe jest od strony garażu bo tak jest usytuowana działka i droga z dwóch stron. Zamieszczam projekt zagospodarowania działki ( na plan został naniesiony budynek mieszkalny i garaż poprzednich właścicieli).

plan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłabym małej ścianki między kuchnią a jadalnią, żeby mieć możliwość rozłożenia dużego stołu na dużą imprezę.

 

zalezy nam aby w kuchni była wyspa więc nie wiadomo czy te scianki zostana tak jak w projekcie. Z jednej strony fajnie wygada oddzielenie czesci jadalnej od telewizyjnej a z drugiej masz rację, że stół bedzie przyblokowany. Ju z chyba na etapie tworzenia projektu powinnam wziac to pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ju z chyba na etapie tworzenia projektu powinnam wziac to pod uwagę

 

Moim zdaniem to jest bardzo ważna kwestia, niestety pomijana niekiedy na etapie projektu. A potem - po wybudowaniu - żal...

 

Elfir ma rację - macie piękną, dużą działkę. Nie zamykajcie się na jeden - niedobrany do Waszej działki projekt.

Też mam działkę z wjazdem od południa i wiem, że to nie jest prosty temat. Ale skoro robicie i tak indywidualny projekt, to czemu nie lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze komentarze. Szukamy nowego projektu ale nie jest łatwo. W wiekszosci gotowych projektow przy wjezdzie od południa salon umieszczony jest z przodu domu i to trochę burzy nasza koncepcje wymarzonego domu z ukrytym tarasem z tyłu domu. Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby postawienie oddzielnie domu i oddzielnie garażu. Co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zróbcie indywidualny, jak planowaliście, tylko bez narzucania formy architektom.

 

Salon może być elementem z głównymi oknami od południa/zachodu i tarasowym wyjściem od północy (obok wyjście z kuchni - blisko tarasu)

 

Np. taki układ:

http://images75.fotosik.pl/427/0682b6f03080df00.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Elfir,

Dziękuję za inspiracje.

Drugi projekt podoba mi się bardziej bo w pierwszym jednak nie ma stricte podziału na części dzienną i sypialną.

byliśmy wczoraj na działce z kompasem i nasze wymarzone Arteo odpada. Chyba ze zrobimy wjazd od drugiej drogi i postawimy dom z garazem od ściany północnej ale nie wiem czy nie głupio bedzie wygladał dom od drogi ;/

Znalazłam jeszcze takie projekty.

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Kreo-2-TZN-735

oraz

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Neptun-7-CE-TVZ-512

i to chyba są projekty bardziej przystosowane do naszej działki

Co myślisz o takim rowiązaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę, że sypialnie masz od północy. O ile w przypadku rodzicielskiej to nie jest problem. Tak pokój dzieci nie jest tylko sypialnią. Jest bawialnią (zwłaszcza dla nastolatków), miejscem nauki. Okno od północy skutkuje, ze przez pół roku trzeba będzie palić światło sztuczne w pokoju, bo będzie w nim za ciemno! A do nauki najzdrowsze jest światło naturalne.

 

Dlatego w tym ręcznie rysowanym rzucie pokoje dzieci też są od południa, jak salon. Są odizolowane od salonu korytarzem zamykanym dodatkowymi drzwiami.

 

Możesz też rozważyć zrobienie pokoi tylko dla dzieci na piętrze/poddaszu, jeśli bryła domu robi się za duża w stosunku do działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Elfir.

Na razie mamy 1 dziecko i fakt ze nie chce aby jego pokój byl od polnocy. Ale aby dom spełniał wszystkie oczekiwania to chyba musiałby byc na platformie obrotowej i reagować na wędrówkę słońca; ) mój partner znalazl taki projekt

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Dom-przy-Makowej-4-TKY-563

Ale do mnie nie do końca przemawia takie rozmieszczenie pokoi ( od polnocy) i nie ma wydzielonego miejsca na duzy stół. We wt spotkanie z architektem - może cos nam doradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...