Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominek Franek Franek 12


artbryza

Recommended Posts

Dzień dobry Pańśtwu.

 

 

Jak się taki duet zamontuje w "ciepłej" zabudowie, z dodatkowymi wewnętrznym ściankami szamotowymi, to malutki kominek waży nawet około jednej tony i jest znakomitą konstrukcją kominkową do intensywnego, ale łągodnego (spłaszczona amplituda temperatury w domu) ogrzewania.

 

 

Pozdrawiamy i zapraszamy.

 

Od niedawna jestem posiadaczem F12 i chciałbym wybudować mu dodatkowe ścianki z cegieł szamotowych- stos żeliwny jest dosyć drogi. Producent podaje odległość wkładu od obudowy bodajże 15cm. Czy dotyczy to również cegieł które mają akumulować ciepło?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem F12 i chciałbym wybudować mu dodatkowe ścianki z cegieł szamotowych- stos żeliwny jest dosyć drogi. Producent podaje odległość wkładu od obudowy bodajże 15cm. Czy dotyczy to również cegieł które mają akumulować ciepło?

 

Pozdrawiam

Dotyczy to warunków gwarancji, więc zapewne rodzaj obudowy nie ma znaczenia...Trzeba było wcześniej pomyśleć o innym wkładzie, decydując się na ceramikę w obudowie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zastosowanie takiej wkładki akumulacyjnej da efekt, każda ciepła obudowa jest o niebo lepsza od "zimnej" .... Niestety nie będzie tak efektywny jak z użyciem zestawu akumulacyjnego montowanego bezpośrednio na wylocie spalin .

KV 025 N01 BD krbova vlozka Romotop s prstenci MAMMOTH.jpg

11796291_1624469591163554_3733092731602165769_n.jpg

Slajd34.jpg

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zastosowanie takiej wkładki akumulacyjnej da efekt, każda ciepła obudowa jest o niebo lepsza od "zimnej" .... Niestety nie będzie tak efektywny jak z użyciem zestawu akumulacyjnego montowanego bezpośrednio na wylocie spalin .
http://blog.kominki-batura.pl/zaklete-krazki/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wkład już mam, przyznaję że była to dosyć pochopna decyzja, ale stało się. Czy Pana zdaniem Panie Piotrze jest sens obudować go z 3 stron ścianką z cegieł szamotowych w odległości 10-15 cm do wysokości czopucha?
Nie muszą być szamotowe, mogą być zwykłe...Szamot to do palenisk, masy akumulacyjnej :). Najlepiej czopuch też z cegły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrZar cegła szamotowa do wysokości czopucha? A dlaczego tylko do takiej wysokości?

Darek a jaka to będzie ciepła obudowa grubości 6cm do wysokości czopucha. A co do tych nakładek to chyba pomyliłeś słowa, efektywny z efektownym;-)

 

Do wysokości czopucha gdyż nie wymaga to rozbierania całej obudowy, a wygląda to tak:

 

18618699_222415021595979_238733643_o.jpg

 

Obudowa jest stara. Dół rozebrałem w celu zmiany wkładu - stary po 15 latach palenia popękał. Grzeje tylko kominkiem. 90 m2.

 

Nie muszą być szamotowe, mogą być zwykłe...Szamot to do palenisk, masy akumulacyjnej . Najlepiej czopuch też z cegły.

 

Cegły mają pełnić rolę akumulatora ciepła a nie obudowy dlatego wybrałem szamotowe. Tylko czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wysokości czopucha gdyż nie wymaga to rozbierania całej obudowy, a wygląda to tak:

 

[ATTACH=CONFIG]391210[/ATTACH]

 

Obudowa jest stara. Dół rozebrałem w celu zmiany wkładu - stary po 15 latach palenia popękał. Grzeje tylko kominkiem. 90 m2.

 

 

 

Cegły mają pełnić rolę akumulatora ciepła a nie obudowy dlatego wybrałem szamotowe. Tylko czy to ma sens?

Przy takim remoncie nie ma znaczenia co tam włożysz, szamot w tym miejscu to żaden akumulator. I tak zostanie wełniany erzatz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
Uwaga na serwis gwarancyjny firmy kratki. Jak kupujesz kominek dopisują na mailebudowie regularnie, ale jak już dostaną Twoje pieniądze to czar pryska.W moim wkładzie pękła śruba mocująca klamkę drzwi kominka. Odpowiedź na zgłoszenie wysłane 19.02., była dopiero 22.02 po interwencji telefonicznej. Termin wizyty serwisu to 7-21 dni w środku zimy, czyli sezon grzewczy w pełni. To już jest absurd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...