Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sobota jeszcze Roku Pańskiego 2019 , a NS przypadkowo i na siłę miesza różne rzeczy, które najczęściej do siebie nie pasują , do tego podane nieraz jak psu do miski, czyli byle jak.sylwester-ruchomy-obrazek-0048.gif

 

 

Ze złowionym łososiem

 

Niestety w pobliskim sklepie łosoś był tylko taki trochę nie bordowy. Jak będę miał tego bordowego takiego jak złapał noc zrobię ponownie tatarka.. Gdyby był taki jak na niektórych tu fotkach pewnie smakowałby wyśmienicie. Chodzi mi tu o chęć pokazania i czas wykonania tego bardzo wykwintnego dania.

 

a3364ac5518b4494.jpg

 

d5ec69dd10c6b61c.jpg

 

6684255229b2c62b.jpg

 

27a2e2d6ab4866e1.jpg

 

7d5cd99e357df773.jpg

 

8b8ea207cfbdbd52.jpg

 

f0b9a9e46add9546.jpg

 

Na chrupkim żytnim pieczywie mięsny smakuje wybornie ale ten z łososia nie jest gorszy. Noc pisał wyżej o super jakości w dodatkach.Co przez to rozumie to już jego tajemnica., że nie gorzka cebula to trochę za mało. Tatar jeden i drugi ma identyczne dodatki. Tegoroczna szalotka, tegoroczne jaja , ;) tegoroczne marynowane opieńki, tegoroczne kiszone ogórki.Młody stwierdził ,że łosoś jest prze marynowany, za dużo soli himalajskiej, bo ogórek był słony i jeszcze maggi jak do zwykłego tatara.Za grubo posiekałem go do marynaty. To już może wędzonego płata zastosować do tatara.Jadłem ostatnio łososia jak szaszłyk z czosnkiem w marynacie w której przewagą była natka pietruszki ,chilli i nie koperek.

 

Miej litosc czlowieku! Jak mozna robic tatara z padliny rybnej. Zerkni na zepsuty kolor tej klatkowo-chemicznej ryby, jej swiezosc minela przed zamrozeniem. Typowe zmiany koloru dla starego rozmrozonego rybiego miesa. Wedkarz :lol2: znawca. Serio?

 

 

ps odpuszcze proporcje skladnikow , bo az wstydze sie patrzec na cos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Miej litosc czlowieku! Jak mozna robic tatara z padliny rybnej. Zerkni na zepsuty kolor tej klatkowo-chemicznej ryby, jej swiezosc minela przed zamrozeniem. Typowe zmiany koloru dla starego rozmrozonego rybiego miesa. Wedkarz :lol2: znawca. Serio?

 

 

ps odpuszcze proporcje skladnikow , bo az wstydze sie patrzec na cos takiego

 

Napisałeś tatar?

Przecież to grzyby z ogórkami z dodatkiem długo mrożonego łososia, wypasionego chemicznym pelletem w klatce. Do tego jeszcze chemiczna przyprawa do zup:eek:. Trudno w tym wszystkim byłoby wyczuć smak jakiejkolwiek ryby. Ale może o to chodziło, jeśli do dyspozycji był taki kawałek ryby, masakra:(. Tylko nasuwa się retoryczne pytanie, po co się tym wszystkim truć? Wywalić rybę i tą nieszczęsną przyprawę do zupy, a resztę użyć do jakiejś wódeczki z kawałkiem mięsa na zakąskę, to byłoby jakoś do przełknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek jeszcze Roku Pańskiego 2019 , a NS przypadkowo i na siłę miesza różne rzeczy, które najczęściej do siebie nie pasują , do tego podane nieraz jak psu do miski, czyli byle jak.sylwestrowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0041.gif

 

Forszmak ,jaja z pastami,karp smażony ,podsuszana kiełbasa od Stefana ,śledzik w ziołach Ojca Mateusza ,szaleństwo bezowe li tylko w borówkach i coś spe. Odniosę się w fotorelacji jako krol-emotikon-ruchomy-obrazek-0001.gif :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś tatar?

Przecież to grzyby z ogórkami z dodatkiem długo mrożonego łososia, wypasionego chemicznym pelletem w klatce. Do tego jeszcze chemiczna przyprawa do zup:eek:. Trudno w tym wszystkim byłoby wyczuć smak jakiejkolwiek ryby. Ale może o to chodziło, jeśli do dyspozycji był taki kawałek ryby, masakra:(. Tylko nasuwa się retoryczne pytanie, po co się tym wszystkim truć? Wywalić rybę i tą nieszczęsną przyprawę do zupy, a resztę użyć do jakiejś wódeczki z kawałkiem mięsa na zakąskę, to byłoby jakoś do przełknięcia.

 

Twój gdzieś zaginął i nie jest nawet padliną.Przekaz był dla ciebie byś w tej błyskotliwej zabawie zrozumiał jak ty niczego nie potrafisz oprócz zrzędzenia.Ja w twoje opowieści z połowu i nie tylko ja nie uwierzyłem i nie zabiegam już byś cokolwiek wyjaśniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek jeszcze Roku Pańskiego 2019 , a NS przypadkowo i na siłę miesza różne rzeczy, które najczęściej do siebie nie pasują , do tego podane nieraz jak psu do miski, czyli byle jak.sylwestrowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0041.gif

 

Pyzy z mięsem z szalotką smażoną tak szalotką podobna do cebuli z dodatkiem starej znanej przyprawy maggi.

 

5eab7d52cd49de08.jpg

 

44ec836d014f8c49.jpg

 

Idę robić karpika z cebulą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwester Roku Pańskiego z 2019/2020 , a NS przypadkowo i na siłę miesza różne rzeczy, które najczęściej do siebie nie pasują , do tego podane nieraz jak psu do miski, czyli byle jak.sylwester-ruchomy-obrazek-0008.gif

 

Forszmak NS -a ,krok po kroku.Produkty których użyłem.

 

789d7ea7d9bde24a.jpg

 

cf040b3df98709da.jpg

 

c10918c18afa4430.jpg

 

 

Krok pierwszy.Na jednej patelni jedno zabiera drugiemu.

 

Dojrzewający boczuś z Biedry.

 

6f8ff58f956d95ec.jpg

 

Na wiśniach indyk wędzony

 

afb0e8fb330643b5.jpg

 

Boczuś świąteczny pieczony .

 

75b92603a0cc1966.jpg

 

Pieczony schab z kaki

 

de603d3d68e841b5.jpg

 

Kiełbasa głogowska.

 

fe5a12cfc42d7d13.jpg

 

Papryka żółta

 

e104874807cca3f8.jpg

 

Cebula pół/pół .

 

86d42b426f46f07a.jpg

 

Czosnek.

 

d22d16eb7fc586b1.jpg

 

Wszystko zalane bulionem warzywnym .Papryka ostra, słodka , liść laurowy, ziele ang.Najpierw do wywaru ogórek kiszony bez skórki.Potem parzony pomidor bez skórki.

 

93c346db62fcc085.jpg

 

Zapalamy go pół/pół smalec plus masło z mąką. Palce lizać i bardzo oszczędnie.

 

e5f11e8c93970808.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwester Roku Pańskiego z 2019/2020 , a NS przypadkowo i na siłę miesza różne rzeczy, które najczęściej do siebie nie pasują , do tego podane nieraz jak psu do miski, czyli byle jak.sylwester-ruchomy-obrazek-0008.gif

 

Forszmak NS -a ,krok po kroku.Produkty których użyłem.

 

789d7ea7d9bde24a.jpg

 

cf040b3df98709da.jpg

 

c10918c18afa4430.jpg

 

 

Krok pierwszy.Na jednej patelni jedno zabiera drugiemu.

 

Dojrzewający boczuś z Biedry.

 

6f8ff58f956d95ec.jpg

 

Na wiśniach indyk wędzony

 

afb0e8fb330643b5.jpg

 

Boczuś świąteczny pieczony .

 

75b92603a0cc1966.jpg

 

Pieczony schab z kaki

 

de603d3d68e841b5.jpg

 

Kiełbasa głogowska.

 

fe5a12cfc42d7d13.jpg

 

Papryka żółta

 

e104874807cca3f8.jpg

 

Cebula pół/pół .

 

86d42b426f46f07a.jpg

 

Czosnek.

 

d22d16eb7fc586b1.jpg

 

Wszystko zalane bulionem warzywnym .Papryka ostra, słodka , liść laurowy, ziele ang.Najpierw do wywaru ogórek kiszony bez skórki.Potem parzony pomidor bez skórki.

 

93c346db62fcc085.jpg

 

Zapalamy go pół/pół smalec plus masło z mąką. Palce lizać i bardzo oszczędnie.

 

e5f11e8c93970808.jpg

 

U mnie dzien rozpocznie sie bez ciezkiego smazonego syfu. Delikatnie i lekko, wszak caly dzien i noc przed nami.

 

Domowe wafle belgijskie z owocami, i swieza ricotta. Do wyboru burbonowy syrop klonowy, lub 2 rodzaje miodow. Super lekko i przyjemnie.

 

gofry-z-owocami-i-swieza-ricotta.jpg

 

Na drugie sniadanie pieczone ostrygi z kozim brie. Do pieczonych ostryg zaserwuje brut sparkling rose. Zestawienie palce lizac!

 

do-pieczonych-ostryg.jpg

Edytowane przez Władca Przysmaków
plus zdjecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekąski na Sylwka czas rozpocząć bo zbliża się Sylwester Roku Pańskiego z 2019/2020 , a NS przypadkowo i na siłę miesza różne rzeczy, które najczęściej do siebie nie pasują , do tego podane nieraz jak psu do miski, czyli byle jak.sylwester-ruchomy-obrazek-0059.gif

 

Idę robić pasty do sardynek jajek i pomidorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekąski na Sylwka czas rozpocząć bo zbliża się Sylwester Roku Pańskiego z 2019/2020 , a NS przypadkowo i na siłę miesza różne rzeczy, które najczęściej do siebie nie pasują , do tego podane nieraz jak psu do miski, czyli byle jak.sylwester-ruchomy-obrazek-0059.gif

 

Szybkie danko jako gorąca przystawka po północy.

 

cc0db5f4ec4c294d.jpg

 

Burger ala tatar.

 

2e74b0f541d2bc49.jpg

 

d0256e8a7bfaece4.jpg

 

699fc592b7ab53e7.jpg

 

5f5b07aa1c53b0ee.jpg

 

CDN........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos mnie uszczypnie! Czy ja snie ?!!!

 

 

 

 

Przekąski na Sylwka czas rozpocząć bo zbliża się Sylwester Roku Pańskiego z 2019/2020 , a NS przypadkowo i na siłę miesza różne rzeczy, które najczęściej do siebie nie pasują , do tego podane nieraz jak psu do miski, czyli byle jak.sylwester-ruchomy-obrazek-0059.gif

 

Szybkie danko jako gorąca przystawka po północy.

 

cc0db5f4ec4c294d.jpg

 

Burger ala tatar.

 

2e74b0f541d2bc49.jpg

 

d0256e8a7bfaece4.jpg

 

699fc592b7ab53e7.jpg

 

5f5b07aa1c53b0ee.jpg

 

CDN........

 

 

O moj Boze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NS przypadkowo i na siłę miesza różne rzeczy, które najczęściej do siebie nie pasują , do tego podane nieraz jak psu do miski, czyli byle jak.

 

42c14ac05687b6e6.jpg

 

Pusto przy stole bo wszyscy się schowali by nie nadużywać gościnności oglądających zazdrośników.

 

29cd56dbaa03f929.jpg

 

Smażone rybki (opcja) w sosie pomidorowym - cebulowym.

 

eb79838b53e923bb.jpg

 

Dla przypomnienia prosty tort bezowy z borówkami i bitą śmietaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy rzeczywistość przekracza wszelkie wyobrażenia i oczekiwania;).

A to jest miś, którym otwieramy oczy niedowiarkom!

I zazdrośnikom!

Moją "zazdrość" najbardziej wzbudza to:

...

... ,podsuszana kiełbasa od Stefana ,śledzik w ziołach Ojca Mateusza , ...

:lol2:

... inne "sposoby na zatwardzenie" pomijam jako już propozycje rutynowe :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem by nie zaśmiecać wątku , jaki jest ,Państwo widzicie.Moderatorowi dzięki za banicję, myślę ,że obiektywną w myśl bana który dotyczy wszystkich którzy popełniają błędy. Pomijam stronniczość której jest aż za dużo.c00d9dce2906be50.jpg .

Mechanizm zdarzeń na FM jest banalny i bardzo prosty. Jeśli zgadzasz się z narzuconym trendem jesteś kimś. Małe przeciwstawienie się ogranicza cię do tego ,że będziesz pomiatany, wyśmiewany. Niezrozumienie pewnych naleciałości to już obraza majestatu ,który narzucił swój styl zza wielkiej wody. Jeśli znawca kulinarny, elita wśród kulinarnych pozerów FM posługuje się słownictwem dość wyniosłym emocjonalnie , zawsze odnosi to jeden skutek. Nie gotujesz jak ja i z produktów jak ja to gotujesz syf i jest on jeszcze podany jak dla świń. Moderator j/z nie ujawnił w banie kim jest tylko już zrozumiale dla mnie zadziałał impulsywnie czego mu serdecznie życzę w innych kontrowersyjnych szybkich reakcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NS przypadkowo i na siłę miesza różne rzeczy, które najczęściej do siebie nie pasują , do tego podane nieraz jak psu do miski, czyli byle jak , jak dla świń.

Ku zdziwieniu mistrza elegancji kulinarnej i ogłady powiem , że gdy świnia tak jadła to by w kwiku miała wielka radość.Musze się posłużyć tylko tym zdjęciem.

 

gofry-z-owocami-i-swieza-ricotta.jpg

 

Opis pozostawię Państwu do interpretacji.Jabłko ligol i mandarynek w syropie klonowym.

 

b1828cb8416ef92a.jpg

 

d65b8622ab214554.jpg

 

 

Niech pośmieje się bo uśmiechu mu życzę iż do śledzia użyłem tej kompozycji ziół kierowanych-dedykowanych nie do śledzia ale do drobiu.Tak do drobiu .Stefan - wędlina, to osoba ,która bawi się w wędliniarstwo dość odważne z zachowaniem etyki kulinarnej. Stąd jego przydomek bo na imię ma Paweł.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NS przypadkowo i na siłę miesza różne rzeczy, które najczęściej do siebie nie pasują , do tego podane nieraz jak psu do miski, czyli byle jak , jak dla świń.

Ku zdziwieniu mistrza elegancji kulinarnej i ogłady powiem , że gdy świnia tak jadła to by w kwiku miała wielka radość.Musze się posłużyć tylko tym zdjęciem.

 

gofry-z-owocami-i-swieza-ricotta.jpg

 

Opis pozostawię Państwu do interpretacji.Jabłko ligol i mandarynek w syropie klonowym.

 

b1828cb8416ef92a.jpg

 

d65b8622ab214554.jpg

 

 

Niech pośmieje się bo uśmiechu mu życzę iż do śledzia użyłem tej kompozycji ziół kierowanych-dedykowanych nie do śledzia ale do drobiu.Tak do drobiu .Stefan - wędlina, to osoba ,która bawi się w wędliniarstwo dość odważne z zachowaniem etyki kulinarnej. Stąd jego przydomek bo na imię ma Paweł.

 

 

 

 

Starasz sie prowokowac za pomoca klamstwa. Swin waflami belgijskimi sie nie karmi, a na talerzu jest dodatek do tych wafli. Nie prowokuj klamstwem , bo sie w spodnie zesr... z tej swojej zlosci.

 

ps a syp nawet cement do kurczaka i lej disla do bezyniaka, tylko nie wmawiaj ze to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starasz sie prowokowac za pomoca klamstwa. Swin waflami belgijskimi sie nie karmi, a na talerzu jest dodatek do tych wafli. Nie prowokuj klamstwem , bo sie w spodnie zesr... z tej swojej zlosci.

 

ps a syp nawet cement do kurczaka i lej disla do bezyniaka, tylko nie wmawiaj ze to jest ok.

 

Pisałem to wyżej i będę powtarzał jak mantrę :

Mechanizm zdarzeń na FM jest banalny i bardzo prosty. Jeśli zgadzasz się z narzuconym trendem jesteś kimś. Małe przeciwstawienie się ogranicza cię do tego ,że będziesz pomiatany, wyśmiewany. Niezrozumienie pewnych naleciałości to już obraza majestatu ,który narzucił swój styl zza wielkiej wody. Jeśli znawca kulinarny, elita wśród kulinarnych pozerów FM posługuje się słownictwem dość wyniosłym emocjonalnie , zawsze odnosi to jeden skutek. Nie gotujesz jak ja i z produktów jak ja to gotujesz syf i jest on jeszcze podany jak dla świń. Moderator j/z nie ujawnił w banie kim jest tylko już zrozumiale dla mnie zadziałał impulsywnie czego mu serdecznie życzę w innych kontrowersyjnych szybkich reakcjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...