Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tego do ciebie nie kierowałem li tylko do uzdolnionego inaczej.One nie są przypalone one są z czarnuszką :p. Wybacz ale nie chcę z Tobą polemizować bo wiesz do czego doprowadzisz. Unikajmy siebie jak woda ognia.Niech tak pozostanie.

 

...

...

bbbebf393bf8bcb4.jpg

...

44867ace3400aea4.jpg

...

Od kiedyż to, przypaloną nać nazywamy czarnuszką ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Od kiedyż to, przypaloną nać nazywamy czarnuszką ? :)

 

Powiększ, przecież umisz:p i przypalony jest tam pomidor ze słoika .Chodziło by barankowi kulinarnego pokazać jak można inaczej zjeść cebulę. Dalsza polemikę uważam za bardzo niestosowną, chyba że pokażesz jak jaja w reklamówce z wody w porównaniu z podobnie wyglądająca niespaloną cebulą i to nie szalotką .

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiększ, przecież umisz:p i przypalony jest tam pomidor ze słoika .Chodziło by barankowi kulinarnego pokazać jak można inaczej zjeść cebulę. Dalsza polemikę uważam za bardzo niestosowną, chyba że pokażesz jak jaja w reklamówce z wody w porównaniu z podobnie wyglądająca niespaloną cebulą i to nie szalotką .

Nie ma potrzeby powiększania :)

Na przedstawionej przez Ciebie fotografii, widać wyraźnie przypaloną natkę.

Jak wygląda czarnuszka wie każdy, kto jej używa jako przyprawy.

Nie rozumiem dlaczego coraz bardziej się ośmieszasz tymi twierdzeniami mijając się z prawdą ?

 

ps - "jaja w reklamówce" ? :) ... masz jakieś "zwidy" :)

Historię "szalotki" widzę pamiętasz, choć niczego Cię ona nie nauczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby powiększania :)

Na przedstawionej przez Ciebie fotografii, widać wyraźnie przypaloną natkę.

Jak wygląda czarnuszka wie każdy, kto jej używa jako przyprawy.

Nie rozumiem dlaczego coraz bardziej się ośmieszasz tymi twierdzeniami mijając się z prawdą ?

 

ps - "jaja w reklamówce" ? :) ... masz jakieś "zwidy" :)

Historię "szalotki" widzę pamiętasz, choć niczego Cię ona nie nauczyła.

 

Jaja w worku foliowym mam i nie są to zwidy. Gotowałeś je by mi udowodnić jaki jesteś wspaniałomyślny. Nie wiem dlaczego nie chcesz uznać najpierw cebuli ,prostej cebuli jako fajnego dania ,a czepiasz się jako instruktor kulinarny że natka się przypaliła.Z Gessler gadałeś ?:p

 

W owej cebuli (już nie dla ciebie) jest sucha kiełbasa, czosnek , suszony pomidor, gorgonzola ,sól selerowa, pieprz ,natka pietruszki.Znowu się czepiasz. Pokaz cebule w innym wydaniu by mi oko zbielało.Jeśli nie to pokuszę się ,że znowu wciągasz mnie w jakaś swoja stara gierkę.

 

p.s

 

gdybym nie przypalił pietruszki to byś nic nie napisał.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja w worku foliowym mam i nie są to zwidy. Gotowałeś je by mi udowodnić jaki jesteś wspaniałomyślny. Nie wiem dlaczego nie chcesz uznać najpierw cebuli ,prostej cebuli jako fajnego dania ,a czepiasz się jako instruktor kulinarny że natka się przypaliła.Z Gessler gadałeś ?:p

 

W owej cebuli (już nie dla ciebie) jest sucha kiełbasa, czosnek , suszony pomidor, gorgonzola ,sól selerowa, pieprz ,natka pietruszki.Znowu się czepiasz. Pokaz cebule w innym wydaniu by mi oko zbielało.Jeśli nie to pokuszę się ,że znowu wciągasz mnie w jakaś swoja stara gierkę.

 

p.s

 

gdybym nie przypalił pietruszki to byś nic nie napisał.?

"worek foliowy" (a raczej worek plastikowy stosowany w gastronomii) to nie "reklamówka" :) ... i co tutaj "wspaniołomyślność" ma z tym wspólnego ?

 

"gorgonzola" ? ... gdzie ? ... na poniższej fotografii ?

...

167dbabbe3ba2ab7.jpg

...

Czemu ma służyć to Twoje "koloryzowanie" ? ... brniesz coraz głębiej w tej swojej fantazji :)

 

Twoje "koncerty życzeń" co mam ugotować, mnie nie interesują. Gotuję to na co mam ochotę.

 

Gdybyś wykonał danie prawidłowo i nie obrażał innych forumowiczów, być może pominął bym ten post milczeniem.

 

ps - Tutaj nie odpowiem:

...Jeśli nie to pokuszę się ,że znowu wciągasz mnie w jakaś swoja stara gierkę.

...

... gdyż naprawdę nie rozumiem na co się "pokusisz" ?

Edytowane przez Chef Paul
ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"worek foliowy" (a raczej worek plastikowy stosowany w gastronomii) to nie "reklamówka" :) ... i co tutaj "wspaniołomyślność" ma z tym wspólnego ?

 

"gorgonzola" ? ... gdzie ? ... na poniższej fotografii ?

 

Czemu ma służyć to Twoje "koloryzowanie" ? ... brniesz coraz głębiej w tej swojej fantazji :)

 

Twoje "koncerty życzeń" co mam ugotować, mnie nie interesują. Gotuję to na co mam ochotę.

 

Gdybyś wykonał danie prawidłowo i nie obrażał innych forumowiczów, być może pominął bym ten post milczeniem.

 

ps - Tutaj nie odpowiem:

 

... gdyż naprawdę nie rozumiem na co się "pokusisz" ?

 

Taki spostrzegawczy juror jesteś i nie widzisz w powiększeniu sera gorgonzola.Jest ukryty pod serem żółtym . Tego też twoje oczy nie widzą? Znawca wyłapie w mig że są tam części sera i suszonych spalonych pomidorów i natki czarnej. Czepiasz się. Nie obrażam przecież nikogo tylko w założeniu hipotetycznym mam tego ananimowego barana daleko.Bo to baran który nie potrafi gotować. Przecież nie wiesz o kim piszę.Baran jest baran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki spostrzegawczy juror jesteś i nie widzisz w powiększeniu sera gorgonzola.Jest ukryty pod serem żółtym . Tego też twoje oczy nie widzą? Znawca wyłapie w mig że są tam części sera i suszonych spalonych pomidorów i natki czarnej. Czepiasz się. Nie obrażam przecież nikogo tylko w założeniu hipotetycznym mam tego ananimowego barana daleko.Bo to baran który nie potrafi gotować. Przecież nie wiesz o kim piszę.Baran jest baran.

"ukryty", powiadasz (a o tym "na wierzchu" nie wspomniałeś przez zapomnienie zapewne) :)

... "tragikomedia"

 

Może bardziej dobieraj fotografie do opisów ?

... choć w pewnym stopniu uniknąłbyś ośmieszania się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ukryty", powiadasz (a o tym "na wierzchu" nie wspomniałeś przez zapomnienie zapewne) :)

... "tragikomedia"

 

Może bardziej dobieraj fotografie do opisów ?

... choć w pewnym stopniu uniknąłbyś ośmieszania się :)

 

Kończąc obiecuje ,że będę pokazywał co ukrywam w głupiej cebuli jak to ten baran mi zarzucił.Pokaże krok po kroku byś uwierzył ,że gorgonzola albo inne ustrojstwo ekologiczne jest w mojej potrawie.Tyle i aż tyle mogę ci obiecać.To co pokażesz cebule na gorąco tak jak ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc obiecuje ,że będę pokazywał co ukrywam w głupiej cebuli jak to ten baran mi zarzucił.Pokaże krok po kroku byś uwierzył ,że gorgonzola albo inne ustrojstwo ekologiczne jest w mojej potrawie.Tyle i aż tyle mogę ci obiecać.To co pokażesz cebule na gorąco tak jak ja?

Może kiedyś i pokażę, jeżeli będę miał ochotę na "cebulę na gorąco" :)

 

ps - uważasz, że przedstawiając 7 zdjęć swego "cebulowego dania" z "czarnuszką" i "gorgonzolą" ("ukrytą"), to zbyt mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś i pokażę, jeżeli będę miał ochotę na "cebulę na gorąco" :)

 

ps - uważasz, że przedstawiając 7 zdjęć swego "cebulowego dania" z "czarnuszką" i "gorgonzolą" ("ukrytą"), to zbyt mało :)

 

Uważam ,że to fajne żarełko bez tych .............................udowadniając temu barankowi ,że nie umie nawet przypalonej cebuli zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutowac? Z toba ( czy tam wami, bo pisales juz o sobie w liczbie mnogiej ) ?

Na tym poziomie ?

 

 

:popcorn:

 

Starasz sie byc zabawny?

 

A nadgorliwy moderator moze poswieci tez troszke czasu na twoja “elokwecje”?

Nie przesadzaj, ... stara się jak może :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b0b89752b5e47aa0.jpg

 

Skórki z chleba razowego moczone w mleku ,mielona łopatka ,dużo natki pietruszki ,5 jajek skłóconych ,sól i pieprz.Nadzienie do kurczaka który leżał natarty w lodówce dobę w majeranku , soli .Upieczony , a na koniec z pieczoną gruszką i jabłkiem.Szara reneta i konferencja.

 

Śniadanie także w siedmiu etapach by Paweł nie posadził mnie ,że np. w ośmiu.Fajne danie chyba 7 w 1.

 

Chleb póki co z regionalnej piekarni ,pszenny.(zakwas się robi 4 dni będzie regionalny NS) .Na rozpuszczone masło kromki chleba i zeszklona nie szalotka nie miałem.

 

c81db866c7ebab8c.jpg

 

Na to rozbite jajka z czarnuszką ,mlekiem , sól ,pieprz.

 

27f3e605aaf0858c.jpg

 

Po ścięciu na druga stronę i układamy kolejne warstwy .

 

ccc9caaecc6edcbb.jpg

 

Najpierw wędlina i pomidor.

 

5f9e83e5bb1e04b5.jpg

 

Szczypiorek

 

e993b672e9388164.jpg

 

Mozzarella

 

dbe04c3427e5ad8a.jpg

 

Na drugą stronę by się rozpuściła i delikatnie zapiekła.

 

ec0c5ef2ec04b87f.jpg

 

Starałem się nie przypalić.Smakuje wybornie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietradycyjny "przydaś" na talerzu w śniadanie.Choć składa się z kilku propozycji, wykonanie proste ale czasochłonne.

 

Trzy pasty .Jedna na bazie pomidorów suszonych ,druga sardynek w pomidorach, a trzecia ta rodem z PRL-u na bazie jajka na twardo ,szczypioru, musztardy i odrobiny śmietany- majonezu.Porcja śledzia z cebulą na miodzie lipowym i octu winnego.Reszty nietradycyjnej komentować nie trzeba.Herbata tradycyjnie parzona już tu pokazywana.

 

be33a29ed71ee98f.jpg

 

4a30780a595d4c86.jpg

 

Nie jest to może pięknie podane śniadanie ale smaki są jak dla nas bardzo trafione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie ukryłem ,żeby pokazać efekt końcowy. Roztopiłem czekoladę gorzką wedlowską ,5 kostek. Dodałem twaróg,śmietanę i cukier waniliowy. Smarowałem naleśniki.Moja przebiegła małża zapytała dlaczego jej nie starłem na tartce.Jak była w płynie to fajnie połączyła się z serem.Naleśniki z wiśniami na spircie i brzoskwinie bez spirtu, dały fajny deser.

 

32d69b3bbb9b0a41.jpg

 

8ecb47224d6755fb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Takie tam wariacje kulinarne bez żadnej tradycji.

 

Golonka rozebrana ;) w cebulce z dodatkami.

 

e94ab241f466eaa2.jpg

 

Marynowałem w przyprawach schab.Pokroiłem w plastry i bez tłuszczu usmażyłem. Pycha.

 

2bdcee27fd167338.jpg

dec2a967c61b3a25.jpg

4fb3c5dc4dcd1af9.jpg

sos do tego zestawu sałat mam powalający.

 

f21d60d933cba036.jpg

 

Posadziłem jajo na tym tłuszczyku co się zrobiłem ze schabiku. Odlot.

 

d51449c6dbdec811.jpg

328fe4df351d97f0.jpg

 

smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zjadłeś jednego dnia?

Golonka+schab+jajko+zestw sałat ?

 

Odpowiem choć niekoniecznie wiem jak to zrobić.Fakt ,zjedliśmy te spontany. Wkleiłem te fotki by pokazać jak można sobie urozmaicić pojęcie kubków smakowych w różnych zestawach. Chcąc mnie zaczepić doszukujesz się jakiejś swojej ideologi w moim wolnym od twojej przesady słownej , watku. Odpowiem. Tak zjedliśmy to na jednym posiedzeniu rodzinnym.Zanim zapytasz poszukaj jednak odpowiedzi w sieci ,to doskonale znasz.Zapytaj także babcie co robi z tłuszczem - okrasą powstałą po wypieku mięs. To przybliży ci zagadnienie tak bardzo ci nieznane.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dla złagodzenia prostota w kryzysie bo żyć trzeba.

 

6cb4ed2ea144cd59.jpg

 

aac4cf5b41626e5e.jpg

 

Proste danie drugie.

 

9d416b3001befb01.jpg

 

8ac97222a8837f46.jpg

 

Pizza na cienkim cieście z serem Edam Rycki sosem i pieczarkami.Fajnie ,brązowy chrupiący.

 

a3bcb41c780fb646.jpg

 

Kanapki wiosenne jajo,majonez,sałata,karkówka pieczona na dnie,kiszony.

 

f551e14a7e993b96.jpg

 

Ptasie mleczko dwuwarstwowe z ananasem z puszki.

 

bd5a20ce25e1b57c.jpg

 

3ccfb4c4a2dc84d1.jpg

 

Naleśniki z pieczonym jabłkiem.Tak upiekłem w piekarniku jabłka dwa.Odkroiłem dupki,wydrążyłem środki wlałem miód ,dodałem cynamon.Obrałem ze skórki i pokroiłem na małe cząstki. Posmarowałem naleśniki,polałem śmietana i posypałem cukrem trzcinowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...