Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W mojej strefie czasowej jest 7:30 i piekny poranek, zdecydowanie za wczesnie na kieliszek wodki z czyms dobrym. Przypomne , ze zasada iz nasze cialo nie jest smietnikiem obowiazuje rowniez wodke i to w zaostrzonym rygorze. Nie musimy jej pieprzyc i zasypywac suchym zielem.

 

51-razy-destylowana.jpg

 

Tak tak, 51 razy destylowana.

 

wodka-51-razy-destylowana.jpg

 

O odpowiedniej godzinie zaprezentuje "lornete", bez zwiedlej pietruszki z tatara. Zastanawiam sie jak to mozliwe, w PL podtopienia i problem z woda po ostatnich deszczach , a u ciebie piertuszka w ogrodku uschla. Czyzby od babci Jadzi czy jak jej tam, prosto z biedronki?

Słuszne uwagi :)

"51" wygląda bardzo zachęcająco.

 

Uzupełnienie:

U mnie jak zwykle o tej porze leciutkie "drugie śniadanko" ...

FB_IMG_1603122262814.jpg

... życie jest piękne i niezmiernie smaczne :)

 

Jesień :)

FB_IMG_1603122270409.jpg

Edytowane przez Chef Paul
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeleń przypalił się w taczce cebuli ale zdążył wypluć Tobie jakieś zwiędłe zielsko do lornety ?

Została szansa pieczenia barana :)

 

Tak dla przypomnienia.

 

Ponawiam prośbę, gdyż zarzucasz mi kolejny raz mówienie nieprawdy.

 

Oskarżenia bez pokrycia to pomówienia.

 

 

To cię pomówię ......Kłamiesz. Oskarżenia. Wielki to co ja mam powiedzieć jak mnie cały czas oskarżasz :lol2::lol2::lol2: Plastikowe opakowania sam wklejasz ,ofoliowane i papierowe .Nie pie.........cz , prosić to możesz giermka , on spełni twoje zachcianki. U was Paweł to drobnoustrój jest czy nie ma ?????.

 

Jak można porównać pieczarkę giermka z moją kania z lasu smażona na masełku .. Pogrzało was ? Ty się tam wywodzisz w Polsce........... i nie znasz smaku kani ?

 

 

88b304b44403cd37.jpg

 

6a94a4194cf67faa.jpg

 

ce31ebf0ff01bfc7.jpg

 

Czyszczenie patelni. Pogięło cię ,że tego nie wiesz ?.

 

c7376f17cb5801e1.jpg

 

Te jego sztuczne pieczary porównujesz do mojej kani z lasu ? ...........................covid u was jest inny.

 

41d0a49312fdb1dd.jpg

 

6c84540a8f738428.jpg

 

Cebularzy nie umiecie .......tylko te krewetki .............:eek:

 

cedc0c127f3cbf78.jpg

 

Wiem. Macie innego drobnoustroju na Florydzie .:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cię pomówię ......Kłamiesz. Oskarżenia. Wielki to co ja mam powiedzieć jak mnie cały czas oskarżasz :lol2::lol2::lol2: Plastikowe opakowania sam wklejasz ,ofoliowane i papierowe .Nie pie.........cz , prosić to możesz giermka , on spełni twoje zachcianki. U was Paweł to drobnoustrój jest czy nie ma ?????.

...

Jaki związek mają opakowania z oskarżaniem kogoś o kłamstwa ?

Raz jeszcze proszę wskazać gdzie kłamię.

 

ps - i co wspólnego z tymi oskarżeniami ma pandemia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki związek mają opakowania z oskarżaniem kogoś o kłamstwa ?

Raz jeszcze proszę wskazać gdzie kłamię.

 

ps - i co wspólnego z tymi oskarżeniami ma pandemia ?

 

Ty, człowiek bez skrupułów ,wyśmiewający zasady innych , nieszanujący zachowani innych ,pokazujący nieprawdę kosztem innych ,szydzący z ich innego nastawienia do życia ,śmiesz czegoś się domagać ? Ciebie drogi Pawle czas pozostawić obłudzie jakiej się sam doświadczasz. Wybacz ale w tym trudnym dla nas czasie nie przedstawiasz dla mnie żadnej wartości . Jad Twój jest bardzo silny i rani bardzo mocno. Żyj w tym sam sobie .

 

Użyj wyobraźni bo tam jest jeleń i nie masz na to wpływu bo tego nie rozumiesz.

 

84905f5f82e2c1ff.jpg

 

29a9d991ce213824.jpg

 

3ea6b8cab13866f3.jpg

 

Ogarnie to twój mikroskop by udowodnić wszystkim maluczkim że tam nie ma jelenia ?

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty, człowiek bez skrupułów ,wyśmiewający zasady innych , nieszanujący zachowani innych ,pokazujący nieprawdę kosztem innych ,szydzący z ich innego nastawienia do życia ,śmiesz czegoś się domagać ? Ciebie drogi Pawle czas pozostawić obłudzie jakiej się sam doświadczasz. Wybacz ale w tym trudnym dla nas czasie nie przedstawiasz dla mnie żadnej wartości . Jad Twój jest bardzo silny i rani bardzo mocno. Żyj w tym sam sobie .

Mnie nie interesuje czy przedstawiam dla Ciebie jakiekolwiek wartości.

Interesuje mnie natomiast, byś zaprzestał bezpodstawnych oskarżeń. Domagam się zaprzestania pomówień z Twojej strony w stosunku do mojej osoby.

Zauważ, że wyśmiewam i przedstawiam swoją opinię na Twe "kulinarne wynalazki", które tutaj przedstawiasz, (czasami w sposób szyderczy, gdyż jakakolwiek "normalna krytyka" do Ciebie nie przemawia), nie jednak Twoją osobę.

 

ps - "pokazujący nieprawdę kosztem innych" o czym Ty tutaj piszesz ? Możesz w jakiś sposób uwiarygodnić te swoje "pokręcone" tezy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cię pomówię ......Kłamiesz. Oskarżenia. Wielki to co ja mam powiedzieć jak mnie cały czas oskarżasz :lol2::lol2::lol2: Plastikowe opakowania sam wklejasz ,ofoliowane i papierowe .Nie pie.........cz , prosić to możesz giermka , on spełni twoje zachcianki. U was Paweł to drobnoustrój jest czy nie ma ?????.

 

Jak można porów[nać pieczarkę giermka z moją kania z lasu smażona na masełku .. Pogrzało was ? Ty się tam wywodzisz w Polsce........... i nie znasz smaku kani ?

 

 

88b304b44403cd37.jpg

 

6a94a4194cf67faa.jpg

 

ce31ebf0ff01bfc7.jpg

 

Czyszczenie patelni. Pogięło cię ,że tego nie wiesz ?.

 

c7376f17cb5801e1.jpg

 

Te jego sztuczne pieczary porównujesz do mojej kani z lasu ? ...........................covid u was jest inny.

 

41d0a49312fdb1dd.jpg

 

6c84540a8f738428.jpg

 

Cebularzy nie umiecie .......tylko te krewetki .............:eek:

 

cedc0c127f3cbf78.jpg

 

Wiem. Macie innego drobnoustroju na Florydzie .:lol2:

 

Czlowieku wykup sobie kilka klas w instytucie kulinarnym, polecam naprawe warto! Kania jak wiele grzybow z rodziny Agaricaceae jest bardzo slabym grzybem kulinarnym. Aromatyczne i miesiste grzyby z tej rodziny stanowia podstawe wielu wspanialych dan. U mnie dzisiaj byl sweet & savoy karmalizowany jelen, na miesistych kapeluszach tej rodziny grzybow, plus swieza organiczna grillowana kukurydza ...

 

 

 

karmalizowany-jelen1.jpg

 

... polecam ponownie klasy instytutow kulinarnych, naprawe warto...

 

 

 

karmalizowany-jelen-2.jpg

 

 

Po szybkiej i bardzo skromnej kolacji, czas na lornetke . Bardzo prosto, bardzo skromnie i super szybko, a jednoczesnie na swiatowym poziomie palcow lizanie ...

 

lornetka1.jpg

 

lornetka2.jpg

 

lornetka3.jpg

 

ps pominelem wedzonego lososia i awokado. Nie ma czasu na pierdoly, jest przyjemnosc ...

 

lornetka4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty, człowiek bez skrupułów ,wyśmiewający zasady innych , nieszanujący zachowani innych ,pokazujący nieprawdę kosztem innych ,szydzący z ich innego nastawienia do życia ,śmiesz czegoś się domagać ? Ciebie drogi Pawle czas pozostawić obłudzie jakiej się sam doświadczasz. Wybacz ale w tym trudnym dla nas czasie nie przedstawiasz dla mnie żadnej wartości . Jad Twój jest bardzo silny i rani bardzo mocno. Żyj w tym sam sobie .

 

Użyj wyobraźni bo tam jest jeleń i nie masz na to wpływu bo tego nie rozumiesz.

 

84905f5f82e2c1ff.jpg

 

29a9d991ce213824.jpg

 

3ea6b8cab13866f3.jpg

 

Ogarnie to twój mikroskop by udowodnić wszystkim maluczkim że tam nie ma jelenia ?

 

Jakby to byla kielbasa z jelenia to kolor musialby byc bardzo ciemny, ciemniejszy jak przy wolowej. Tyle faktow kulinarnych. Jak tak mozna klamac i zmuslac ?! Patrz powyzej jak wyglada upieczone mieso jelenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani jeleniom dałem upust .

...

b6d6fdd612400c19.jpg

 

Brakuje kaszy gryczanej ale wszystko ułożyłem w odpowiedniej kolejności. Jesli ktos chce przepis to na priva .

Kłamiesz.:lol2:

10 dkg skwarek to z ilu jeleni ? ... może to pasikoniki były ? :)

No ale "... jest nie do pobicia choćby nawet maluczkich rozmiarów".

 

Jutro obiecany ser zgliwiały z kminkiem rodem z Podlasia. Jutro i obiecuje ,że przepis będzie dokładny.:yes:

W "Groszku" w Kępie zabrakło kminku ? Musiałeś z Podlasia sprowadzić ? :)

Co za czasy, pewnie z powodu tych "drobnoustrojów" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 dkg skwarek to z ilu jeleni ? ... może to pasikoniki były ? :)

No ale "... jest nie do pobicia choćby nawet maluczkich rozmiarów".

 

 

W "Groszku" w Kępie zabrakło kminku ? Musiałeś z Podlasia sprowadzić ? :)

Co za czasy, pewnie z powodu tych "drobnoustrojów" :(

 

:lol2:

 

 

Odplyw wiec wody nie ma, i miesko podchodzi coraz blizej. Sztucer gotowy, amunicja rownie i noz do rozbierania ...

 

 

 

jelenina2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jesli ktos chce przepis to na priva .

Kłamiesz.:lol2:

Grzecznie (zgodnie z "instrukcją") poprosiłem o przepis (dwa razy) ... jak zwykle skończyło się na deklaracjach bez pokrycia :)

Jutro obiecany ser zgliwiały z kminkiem rodem z Podlasia. Jutro i obiecuje ,że przepis będzie dokładny.:yes:

Ser zapewne za bardzo "zgliwiał" lub kminek z Podlasia nie dotarł na czas :)

 

Niestety makaronu wykręconego przez Bartka chyba nie będzie mnie dane skosztować.

Musiałem zadowolić się "wykręconym" przez "Mullers" :(

20201021_132358.jpg

... z Alfredo smakował jednak nieźle :)

 

ps - brak pewnego składnika, może mdlić cebulowego smakosza ;)

Edytowane przez Chef Paul
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak parówy i przypalonej cebuli dyskwalifikuje powyższe "śniadanko" i nie wzbudza należytej perysteltyki w Twoim przypadku.

Możesz dostać zaparcia przy takiej diecie i wypadną Tobie wszystkie plomby w "twarzo - czaczce" przy wysiłku w toalecie.

Może to mieć jednak skutek pozytywny, gdyż znajdujące się u Ciebie pod plombami "kubki smakowe", uaktynią się ponownie :)

 

ps - Twoje "obietnice" i "deklaracje" są cały czas na tym samym poziomie od lat :)

Edytowane przez Chef Paul
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pomysł na kotlecika bez bułki .Mięso siekane na grubo. Grubo siekana cebula ,jajo ,odrobina bulionu i pieprz. Tyle .

 

d44bf3302236f767.jpg

 

2926c72d98c5dea9.jpg

 

Pomysł na sos z jeleni tym razem z ogórkiem konserwowym w/w .Buraczki w rzeczy samej z tartym jabłkiem bez zabielania śmietana ale na zasmażce .

 

09799b485f49ca4f.jpg

 

Pomysł na pizzę z roszponką .Taka mała inspiracja po kolacji .Sos z własnych pomidorów (przecier) odrobina cukru , oregano. oliwa ,sól .

 

a2610d4a43136096.jpg

 

Kolejność warstw nieco inna .

 

2dc16afc554f7aaa.jpg

 

123abdf037a3c6d3.jpg

 

832282188b2c1850.jpg

 

b02ada572af585ac.jpg

 

Pomysł na danie ,które tak naprawdę gości na naszych stołach . Pyzy z czerwonym barszczykiem . Ze szpinakiem i fetą są odjazdowe .

 

4340ceaca82ef251.jpg

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaszłyki z mięsa z dzika ,sarny , jelenia .Jak dobrze do takiego szaszłyka zamarynować mięso z dziczyzny. Chodzą mi po głowie szaszłyki baranie ,jagnięce. Szaszłyki krewetkowe raz na jakiś czas i owszem .Mówię cały czas o szaszłykach na grill czy patelnię. Trzeba się postarać bo jakoś mniej nas do "pieczenia chleba".:yes::lol2:. Wyzwanie fajne tylko trudne do zrealizowania. Popatrzcie na te przykłady .

 

1. GettyImages-512972424-640-696x371.jpg

https://lowiecpolski.info/szaszlyk-z-boru/

 

2. szaszlyki-z-baraniny-1280x720.jpg

https://www.google.com/search?q=szasz%C5%82yk+z+baraniny&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjxldfT4szsAhWJ_aQKHXtgAfIQ_AUoAXoECA8QAw&biw=1920&bih=880#imgrc=XiYQDZEmZ5y5kM

 

3. souvlaki-suwlaki-greckie-szaszlyki-z-jagnieciny-sprawdzony-przepis.jpg

 

moje ukochane souvlaki greckie z jagnięciny

https://beszamel.se.pl/smazone/souvlaki-suwlaki-greckie-szaszlyki-z-jagnieciny-sprawdzony-przepis,16521/

 

4. images?q=tbn%3AANd9GcRO3z72K-wEVvKIQaHYPBYpaHpkUOgGke00JXkBaVzPZCbtidPFyXijWGmpunpHVA54G6O3xuPZQcN_pwfh6M_4tGnQtmljiLoL24jX&usqp=CAU&ec=45714079

 

https://www.doradcasmaku.pl/przepis-grillowane-szaszlyki-z-krewetkami-1-410032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to już chyba "nic nie przebije" :)

 

Piramidka już gotowa ale najpierw kanapki dla Panów robotników od basenu i Panów robotników od nowego tarasu. ...

Na to w kolejności kiełbasa z jelenia z majonezem kieleckim :lol2:http://forum.muratordom.pl/images/smilies/jumpy.gif

 

http://images67.fotosik.pl/1032/233570df5d953adamed.jpg

...

http://images69.fotosik.pl/1030/1c18e92414d7f113med.jpg

 

http://images67.fotosik.pl/1032/316a6a8d85e3f0c9med.jpg

i efekt końcowy

Już ponad 5 lat temu, kolega z naszego forum wiedział o "koronawirusie" ... wykonał nawet jego "model" :)

 

ps - nie trzeba chyba nawet dodawać, że "basen" to taki szpitalny :) ;)

... siostro proszę podać Panu basen :)

Edytowane przez Chef Paul
ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to już chyba "nic nie przebije" :)

 

 

Już ponad 5 lat temu, kolega z naszego forum wiedział o "koronawirusie" ... wykonał nawet jego "model" :)

 

ps - nie trzeba chyba nawet dodawać, że "basen" to taki szpitalny :) ;)

... siostro proszę podać Panu basen :)

 

Fajne to . Ty jesteś zarażony . Nawet ban ci nic nie robi. Ciebie trzeba izolować od społeczności . Choróbsko cię dopadło i trzyma. Podaj sobie szybko leki . Człowieku ty bredzisz .:lol2::lol2::lol2: . Ucałowania dla żony ,że ci współczuje - pomaga w tym trudnym dla nas okresie . :lol2::lol2::lol2:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne to . Ty jesteś zarażony . Nawet ban ci nic nie robi. Ciebie trzeba izolować od społeczności . Choróbsko cię dopadło i trzyma. Podaj sobie szybko leki . Człowieku ty bredzisz .:lol2::lol2::lol2: . Ucałowania dla żony ,że ci współczuje - pomaga w tym trudnym dla nas okresie . :lol2::lol2::lol2:.

Swoją "panią doktor" ucałuj :) "zarażony" nie jestem (wiem, że Tobie smutno z tego powodu i zaklinasz rzeczywistość) :)

Rozpocząłeś dyskusję o produktach z "jelenia" no więc przypominam Twoje praktyki. Może kogoś te dzieła zainspirują :)

np

CD.

Pomysł na wariacje śniadaniową i pieczenie kiełbasy z jelenia.

 

bdeb102f6a8fbd6b.jpg

 

Sucha z dużą ilością czosnku i pieprzu.Do kopytek pasowała jak ulał.:D

 

ba74818fa70acd87.jpg

...

Czy to kiełbasa z "jelenia albinosa" (takiego z kręconym ogonkiem) ? :)

 

 

 

...

 

Ponawiam prośbę, gdyż zarzucasz mi kolejny raz mówienie nieprawdy.

 

Oskarżenia bez pokrycia to pomówienia.

To cię pomówię ......Kłamiesz.

...

Nie chcesz wskazać gdzie kłamię (o co ostatnio notorycznie mnie oskarżasz) więc przypomnę Tobie twoje "osiągnięcia" w tej materii ... sporo tego :)

Edytowane przez Chef Paul
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...