Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie pytałem o nazewnictwo (błędne zresztą) a o produkt (czyli w tym przypadku ser) gdyż to na twoim obrazku nie jest tym co opisujesz :)

Ponadto, gdzie Ciebie "zwyzywałem" ?

 

ps - gdzie te krewetki "sprawdzone" :) "...Wystarczy na rozgrzanej oliwie z dodatkiem masła podsmażyć (jak steka po 3 min. z każdej strony) krewetki uprzednio posolone i popieprzone ..." ?

 

Nie chcę cię cytować bo śmieszny jesteś . Nic nie muszę ci udowadniać .Kuźwa kupiłem zapakowanego grujera a ty mi mówisz ,że nie grujer. ten twój wypasiony bełkot musi tu mieć popas ? Dobra kupiłem sera twardego x 2 i zrobiłem domowej roboty Fondue na prycie za 5 zł. Zjadłem i żyję.:cool::cool::cool:. Twoje ukryte inwektywa mam w du...e .Tak widać być musi skoro wielki moderator Finlandia dopuszcza do tego .:cool::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie chcę cię cytować bo śmieszny jesteś . Nic nie muszę ci udowadniać .Kuźwa kupiłem zapakowanego grujera a ty mi mówisz ,że nie grujer. ten twój wypasiony bełkot musi tu mieć popas ? Dobra kupiłem sera twardego x 2 i zrobiłem domowej roboty Fondue na prycie za 5 zł. Zjadłem i żyję.:cool::cool::cool:. Twoje ukryte inwektywa mam w du...e .Tak widać być musi skoro wielki moderator Finlandia dopuszcza do tego .:cool::cool::cool:

Jakie "inwektywa" ? Co Ty znowu wymyślasz ?

To, iż wskazuję, że znowu zaczynasz "fantazjować" ?

Gdzie te krewetki "sprawdzone" smażone 6 minut "niczym steki" ... jesteś chyba jedyną osobą na świecie która w ten sposób przygotowuje krewetki :D ... rozumiem, że to "wariacje" ale żeby z krewetek robić na patelni suche, twarde wiórki to już chyba przesada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie "inwektywa" ? Co Ty znowu wymyślasz ?

To, iż wskazuję, że znowu zaczynasz "fantazjować" ?

Gdzie te krewetki "sprawdzone" smażone 6 minut "niczym steki" ... jesteś chyba jedyną osobą na świecie która w ten sposób przygotowuje krewetki :D ... rozumiem, że to "wariacje" ale żeby z krewetek robić na patelni suche, twarde wiórki to już chyba przesada :)

 

człowieku czep się innych potraw ,a nie krewetki sobie wymyśliłeś. Obiecałem ale nie muszę tego wklejać .Zrobię ci na złość i nie pokażę tych krewetek. Nie przeżyjesz . Popatrz ,że nie jedyny jestem i tym bardziej ośmieszasz się .

 

https://gotujmy.pl/krewetki-z-delikatnym-sosem-holenderskim,przepisy-owoce-morza-przepis,170033.html

 

Rozgrzewamy patelnię, skrapiamy oliwą, osolone i przyprawione pieprzem krewetki smażymy z każdej strony po około 3 minuty, podczas smażenia dodajemy drobno posiekany czosnek i delikatnie skrapiamy cytryną. Gotowe krewetki przekładamy w ciepłe miejsce i szybko przygotowujemy sos holenderski. W miseczce ubijamy dokładnie żółtka z sokiem z cytryny, solą i pieprzem, nie przerywamy ubijania dodając rozpuszczone gorące masło. Sos musimy doprowadzić do konsystencji majonezu. Pamiętajmy zawsze aby przed ubijaniem żółtek delikatnie je ogrzać. Na duży biały talerz wlewamy sos holenderski, układamy krewetki, dekorujemy pomidorkami, oliwkami, zieloną częścią cebuli oraz paluchem pszenicznym. Wszystko delikatnie skrapiamy oliwą, pieprzymy do smaku i posypujemy suszoną pietruszką.
Nie mędź i nie bełkocz tak po twojemu. Moja wariacja jest inna . Co się czepiasz ,ty nic nie rozumiesz. Chyba samego siebie .Co ty znowu wymyślasz . Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku czep się innych potraw ,a nie krewetki sobie wymyśliłeś. Obiecałem ale nie muszę tego wklejać .Zrobię ci na złość i nie pokażę tych krewetek. Nie przeżyjesz . Popatrz ,że nie jedyny jestem i tym bardziej ośmieszasz się .

 

https://gotujmy.pl/krewetki-z-delikatnym-sosem-holenderskim,przepisy-owoce-morza-przepis,170033.html

 

Nie mędź i nie bełkocz tak po twojemu. Moja wariacja jest inna . Co się czepiasz ,ty nic nie rozumiesz. Chyba samego siebie .Co ty znowu wymyślasz .

No i widzisz ... sprawa się wyjaśniła :yes: ... to nie ja "sobie wymyśliłem krewetki", tylko Ty. (wymyśliłeś to prawidłowe określenie).

Skopiowałeś debilny pomysł, napisałeś, że tak zrobiłeś i dalej w tym trwasz "robiąc mi na złość" :D

Teraz "po cichutku" idź do sklepu, kup krewetki i zrób wg przepisu którego link tutaj wkleiłeś :D

 

ps - krewetki jeżeli po sześciu minutach prażenia na patelni będą zbyt twarde, podlewaj hiszpańskim wynalazkiem i duś niczym gulasz :) ... może zmiękną ;)

 

ps2 - dzięki za "linka" ... szukaj więcej kulinarnych ignorantów ...

Edytowane przez Chef Paul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Nie widzę powodu by tłumaczyć jak prosty i sprawdzony jest w/w przepis do którego pije Pałł . Rzeczą jasne jest ,że inspiracji w sieci jest bardzo dużo .Inspiracji od znajomych czy przyjaciół . Przepisy zaciągnięta od babć ,ciotek itp. to nazwał ich kulinarnymi ignorantami. Znaczy się jak wkleję jego przepis to śmiało mogę zrobić tak samo . Takie proste i takie głupie.:cool::cool::cool: .Ale czas udowadniać i czas zastąpić istniejącą nomenklaturę na nowy swobody przekaz .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Nie widzę powodu by tłumaczyć jak prosty i sprawdzony jest w/w przepis do którego pije Pałł . Rzeczą jasne jest ,że inspiracji w sieci jest bardzo dużo .Inspiracji od znajomych czy przyjaciół . Przepisy zaciągnięta od babć ,ciotek itp. to nazwał ich kulinarnymi ignorantami. Znaczy się jak wkleję jego przepis to śmiało mogę zrobić tak samo . Takie proste i takie głupie.:cool::cool::cool: .Ale czas udowadniać i czas zastąpić istniejącą nomenklaturę na nowy swobody przekaz .

Powodem prostowania twych "kulinarnych wariacji" może być choćby zaoszczędzenie forumowiczom wyrzucenie krewetek prażonych na patelni przez 6 minut, jak to proponujesz wraz z jakimś internetowym kulinarnym ignorantem, pisząc dodatkowo "sprawdzone" :) ...

Zaczynasz na powrót fantazjować w temacie składników jak to miało swego czasu miejsce w okresie "szalotki" :)

Zamiast "zastępowania istniejącej nomenklatury" pozostań raczej "w swobodnym przekazie" w bardziej znanej tobie krainie, kurzęcych korpusów, parówek i cebuli.

 

ps - kto to jest "Pałł" ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy Pałl od Grujera :lol2:. Powiadał także .że :

 

 

składniki :

1. 250 g mrożonych krewetek królewskich lub tygrysich

2. 2-3 łyżki masła klarowanego

3. ząbki czosnku

4. pęczek natki pietruszki (opcja)

5. sól

 

wykonanie :

Obrane ząbki czosnku kroimy w cienkie plasterki. Umytą i osuszoną natkę pietruszki drobno siekamy.

Na patelni z rozgrzanym masłem krótką chwilę podsmażamy pokrojony czosnek, następnie dodajemy odmrożone, opłukane i odsączone z wody krewetki, wsypujemy posiekaną natkę, całość oprószamy solą i bardzo delikatnie razem łączymy. Krewetki smażymy po 3 minuty z obu stron, nie mieszamy tylko odwracamy na drugą stronę ( 3 min. na każdą stronę ) . Usmażone krewetki zdejmujemy z patelni i od razu podajemy .Tak jak w sprawdzonym przepisie smażymy po 3 min. z każdej strony. Sprawdzony super przepis doskonały jako alternatywa dla mięsa ,warzyw surowych jako "maczanda" do Fondue .Gorąco polecam.

Zamiast masła ,oliwy można wrzucać je na wrzątek na 3 min.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Małe przekąski :wave: i wytrawne i na słodko. Mini przekąska z krewetkami za chwilę ;) .

 

ac020cd145afab10.jpg

 

82113398dd2b929d.jpg

 

0af46b5e59a3f467.jpg

 

Zdrówka i smaczności.

 

p.s

 

Na fotkach jest na pewno :

 

1. kiełbasa barania

2. szalotka z pomidorkami koktajlowymi i 30 % śmiet.

3. puree z kopytek

4. siekany stek 1/2 pierś i 1/2 karczek (te proporcje )

5. pizza włoska bardzo cienka ze szpinakiem i szynka parmeńską i suszonymi pomidorami

6. młoda marchew i młody groszek z zasmażką na maśle clarowanym :D

7. galaretka z ananasem i brzoskwiniowym z bitą śmietana z maskarpone :D ciastem

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy Pałl od Grujera :lol2:. Powiadał także .że :

 

 

składniki :

1. 250 g mrożonych krewetek królewskich lub tygrysich

2. 2-3 łyżki masła klarowanego

3. ząbki czosnku

4. pęczek natki pietruszki (opcja)

5. sól

 

wykonanie :

Obrane ząbki czosnku kroimy w cienkie plasterki. Umytą i osuszoną natkę pietruszki drobno siekamy.

Na patelni z rozgrzanym masłem krótką chwilę podsmażamy pokrojony czosnek, następnie dodajemy odmrożone, opłukane i odsączone z wody krewetki, wsypujemy posiekaną natkę, całość oprószamy solą i bardzo delikatnie razem łączymy. Krewetki smażymy po 3 minuty z obu stron, nie mieszamy tylko odwracamy na drugą stronę ( 3 min. na każdą stronę ) . Usmażone krewetki zdejmujemy z patelni i od razu podajemy .Tak jak w sprawdzonym przepisie smażymy po 3 min. z każdej strony. Sprawdzony super przepis doskonały jako alternatywa dla mięsa ,warzyw surowych jako "maczanda" do Fondue .Gorąco polecam.

Zamiast masła ,oliwy można wrzucać je na wrzątek na 3 min.:)

Zamiast powielać głupotę z internetu, przygotuj krewetki wg tych przepisów ... później napisz "sprawdzone" :D

 

ps - możesz również wstawić kilka linków na dowód płaskiej ziemi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem ciężki ludzie ,że sprawdzony czyli robię go. Na ciebie to nie ma lekarstwa. bełkoczesz te prawidłowości kulinarne ,czepiasz ,oskarżasz ,a sam babole puszczasz na FM. Tylko ni mów bym ci je wskazał bo to jeszcze śmieszniejsze. Nawet nie kumasz ciężki ludzie ile jest tu zmodyfikowanych przepisów od ciebie ,inspiracji w wariackiej wersji , z twojej strony z której zabroniłeś korzystać . Powielam ciebie czyli głupotę z Internetu to wierutna prawda .Głupi powielił głupiego ,a może mądry powielił głupiego , mądry powielił mądrego ,wybierz właściwą. :). Nazywasz większe od ciebie znamienitości z sieci
Zamiast powielać głupotę z internetu
Tego tam na górze w sercu nie masz to wiem . naciągaj rzeczywistość która jak widzisz jest coraz bardziej indywidualna . Kruszysz się jak skała i zostajesz sam .Sam na świecie pełnym szyderstwa, pomówień ,inwektyw , prowokacji , pozbawionych ciepła dialogów i swojej obłudy . Tu już nie potrafisz z ludźmi normalnie .Ech...........!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem ciężki ludzie ,że sprawdzony czyli robię go. Na ciebie to nie ma lekarstwa. bełkoczesz te prawidłowości kulinarne ,czepiasz ,oskarżasz ,a sam babole puszczasz na FM. Tylko ni mów bym ci je wskazał bo to jeszcze śmieszniejsze. Nawet nie kumasz ciężki ludzie ile jest tu zmodyfikowanych przepisów od ciebie ,inspiracji w wariackiej wersji , z twojej strony z której zabroniłeś korzystać . Powielam ciebie czyli głupotę z Internetu to wierutna prawda .Głupi powielił głupiego ,a może mądry powielił głupiego , mądry powielił mądrego ,wybierz właściwą. :). Nazywasz większe od ciebie znamienitości z sieci Tego tam na górze w sercu nie masz to wiem . naciągaj rzeczywistość która jak widzisz jest coraz bardziej indywidualna . Kruszysz się jak skała i zostajesz sam .Sam na świecie pełnym szyderstwa, pomówień ,inwektyw , prowokacji , pozbawionych ciepła dialogów i swojej obłudy . Tu już nie potrafisz z ludźmi normalnie .Ech...........!!!!!!!

Napisał kulinarny płaskoziemca :)

 

... fotek parówek, cebuli i drobiowych korpusów w twoich wątkach spore ilości :) ... krewetek brak (prócz fantazyjnych tekstów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są są i to z twojego bloga , przerobione. Mam obawy by je wklejać ,bo możesz to bardzo nieładnie wykorzystać co niniejszym czynisz non stop . Masz jakieś inne określenia twoich wylewek frustracyjnych ,fobii ? Płaskoziemcy do których także się zaliczasz znudziły się.

 

To bardzo dawno ale jest i znowu kłamiesz. Prosty dowód jest tutaj .

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?235096-Posmakowa%C5%82y-mi-krewetki

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?235096-Posmakowa%C5%82y-mi-krewetki&p=6774854&viewfull=1#post6774854

 

Nawet nie kumasz płaskoziemco ile dobroci płynie z paróweczek ,korpusów kurzęcych ,cebuli . Zmieniasz na siłę swój przestarzały świat.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są są i to z twojego bloga , przerobione. Mam obawy by je wklejać ,bo możesz to bardzo nieładnie wykorzystać co niniejszym czynisz non stop . Masz jakieś inne określenia twoich wylewek frustracyjnych ,fobii ? Płaskoziemcy do których także się zaliczasz znudziły się.

 

Witam (krewetki będą ) .Przygotowuje ciekawa wariację .

...

... .Wystarczy na rozgrzanej oliwie z dodatkiem masła podsmażyć (jak steka po 3 min. z każdej strony) krewetki uprzednio posolone i popieprzone .Jak przewrócimy dodajemy przeciśnięty przez praskę czosnek i skrapiamy sokiem z np. limonki - cytryny.

 

Sprawdzone .Realizacja w toku. Zdrowia.

... Mini przekąska z krewetkami za chwilę ;) .

...

bla, bla, bla ... kłamczuchu :D

 

ps - jeżeli mam chwilę czasu na zabawę z tobą, chętnie wskazuję twoje kulinarne kłamstwa i fantazje oraz ostrzegam forumowiczów by nie marnowali jedzenia korzystając z twoich poronionych pomysłów, nazywanych przez ciebie "wariacjami" :D

 

ps2 - właśnie przeczytałem ... świetne :D

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?362093-KORONAWIRUS-przydatne-informacje-walka-z-mitami-i-plotkami&p=8024074&viewfull=1#post8024074

Edytowane przez Chef Paul
ps2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wstrętny w tych fobiach nie jesteś . Wykorzystasz wszystko by pomawiać pluć jadem. Sam zostałeś na tym chorym świecie to i nie masz prawa do takich posunięć .Współczuję jednak ,a i ja mam kupę zabawy gdy się sam pojawiasz i mędzisz bełkocząc swój problem . Tak oczywisty truizm zamieniasz właśnie na swój śmieszny kulinarny bełkot. Zaraz będą crewetki ala Pałl , czyli obiecane mini danko .One na szybko są odlotowe.

 

60a5e98b93752495.jpg

 

64717d83a26772f2.jpg

 

534f395dc099678f.jpg

 

770925f09a951199.jpg

 

6fc988b3a9a7de29.jpg

 

80cccc878470e514.jpg

 

ef237ac84e5ceab1.jpg

 

Nie potrafię w tekście pisanym przedstawić stopnia smaczności ,ale powiem ,że w skali od 1 do 10 smakują 8 będąc skromnym. Wiecie ile musiałem zużyć kliszy ;) by adwersarzowi w podeszłym wieku tłumaczyć ,że kłamie i nie ma racji ? Dużo.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

To bardzo dawno ale jest i znowu kłamiesz. Prosty dowód jest tutaj .

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?235096-Posmakowa%C5%82y-mi-krewetki

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?235096-Posmakowa%C5%82y-mi-krewetki&p=6774854&viewfull=1#post6774854

 

Nawet nie kumasz płaskoziemco ile dobroci płynie z paróweczek ,korpusów kurzęcych ,cebuli . Zmieniasz na siłę swój przestarzały świat.

Przepraszam za nieścisłą wypowiedź :)

Kulinarny, żałosny ignorancie :) wątek 6-cio letni ma udowodnić jaki to z ciebie ekspert i praktyk w przygotowywaniu krewetek :) ... wtedy również przypiekałeś na patelni ("niczym steki") przez sześć minut ?

 

Nawet wstrętny w tych fobiach nie jesteś . Wykorzystasz wszystko by pomawiać pluć jadem. Sam zostałeś na tym chorym świecie to i nie masz prawa do takich posunięć .Współczuję jednak ,a i ja mam kupę zabawy gdy się sam pojawiasz i mędzisz bełkocząc swój problem . Tak oczywisty truizm zamieniasz właśnie na swój śmieszny kulinarny bełkot. Zaraz będą crewetki ala Pałl , czyli obiecane mini danko .One na szybko są odlotowe.

 

60a5e98b93752495.jpg

 

64717d83a26772f2.jpg

 

534f395dc099678f.jpg

 

770925f09a951199.jpg

 

6fc988b3a9a7de29.jpg

 

80cccc878470e514.jpg

 

ef237ac84e5ceab1.jpg

 

Nie potrafię w tekście pisanym przedstawić stopnia smaczności ,ale powiem ,że w skali od 1 do 10 smakują 8 będąc skromnym. Wiecie ile musiałem zużyć kliszy ;) by adwersarzowi w podeszłym wieku tłumaczyć ,że kłamie i nie ma racji ? Dużo.:yes:

Te już ugotowane krewetki, jak długo przypiekałeś na patelni ?

Gdzie tutaj udawadniasz, że krewetki smażymy ("niczym steki") przez 6 minut ?

 

 

Od czterech dni brniesz coraz dalej w swych żałosnych kłamstwach.

Witam (krewetki będą ) .Przygotowuje ciekawa wariację ...

...

... .Wystarczy na rozgrzanej oliwie z dodatkiem masła podsmażyć (jak steka po 3 min. z każdej strony) krewetki uprzednio posolone i popieprzone .Jak przewrócimy dodajemy przeciśnięty przez praskę czosnek i skrapiamy sokiem z np. limonki - cytryny.

 

Sprawdzone .Realizacja w toku. Zdrowia.

To czy robisz z siebie tutaj coraz większego idiotę, niech ocenią czytający :D

Edytowane przez Chef Paul
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Starość wygrywa .Ale jak idioci rozmawiają to już dobry omen czyli pierogi które nie są pierogami i zupa cebulowa która nią nie jest , crewetki które są ugotowane nie są nimi bo są krewetkami rozmrożonymi .Można tak bez końca i w pandemii czasu by zbrakło wystarczy mi ,że "Śmieje się jak Filip na jelito " tłumacząc tą zabawę .

 

268faea618b7ac6a.jpg

 

Zupa cebulowa z cebulą na korpusie kurzęcim :D .

 

Cebula , masło klarowane ,czosnek ,zioła ,cukier ,bulion na w/w korpusie , wytrawne wino (może być półwytrawne :D ) ,grujer i grzanki :D .W związku z tym iż nie jest to cebulowa po francusku ale za to jest prosta i wykwintna .

 

424345a134c5f2d7.jpg

 

02f13e16fc4a9b2e.jpg

 

431d76d6fba96282.jpg

 

Karkówka pieczona i pierogi cebulowe.

 

smaczności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj Roku Pańskiego 2021 zrobię gołąbki cebulowe na prośbę mojej kochanej małży.

 

Przewidywany skład :

 

1. cebula szt . 5

2. kasza jaglana

3. 1/2 kg mielonej cielęciny

4. sos pomidorowy

5. kapusta włoska

6. przyprawy

7. koper ,kolendra i nać pietruszki

 

Będą pyszota .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej podsumowanie "dyskusji" na temat "6-cio minutowego, sprawdzonego, pieczenia na patelni, z masłem i oliwą, krewetek (niczym steków)":

Witam. Starość wygrywa .Ale jak idioci rozmawiają to już dobry omen czyli pierogi które nie są pierogami i zupa cebulowa która nią nie jest , crewetki które są ugotowane nie są nimi bo są krewetkami rozmrożonymi .Można tak bez końca i w pandemii czasu by zbrakło wystarczy mi ,że "Śmieje się jak Filip na jelito " tłumacząc tą zabawę .

...

:D

 

ps - taki sam efekt uzyskamy gdy:

...

Zamiast masła ,oliwy można wrzucać je na wrzątek na 3 min.:)

... już bez "przewracania na drugą stronę" ? :D

 

Przecież napisałem ciężki ludzie ,że sprawdzony czyli robię go. Na ciebie to nie ma lekarstwa. bełkoczesz te prawidłowości kulinarne ...

"... Zmieniasz na siłę mój przestarzały świat ..." :) ;)

Edytowane przez Chef Paul
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej podsumowanie "dyskusji" na temat "6-cio minutowego, sprawdzonego, pieczenia na patelni, z masłem i oliwą, krewetek (niczym steków)":

 

:D

 

ps - taki sam efekt uzyskamy gdy:

 

... już bez "przewracania na drugą stronę" ? :D

 

 

"... Zmieniasz na siłę mój przestarzały świat ..." :) ;)

 

Wiesz już nie widzisz jak mądrzejsi od ciebie lekcji ci dają ,tłumacza ,że czas jest tu konkretem i widać to na fotkach to wybacz ale idiocie nie można się przeciwstawiać . Tak to ująłem po twojemu. Zastanawiam się czy będąc idiotą za bardzo się nie przeceniasz .

 

To czy robisz z siebie tutaj coraz większego idiotę, niech ocenią czytający :D

 

Tak po mojemu . Ty już nie gotujesz li tylko idiotyzujesz po swojemu .

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...