Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja plus klimatyzacja w jednym na przykładzie domu Tytan 4 - MGProjekt


Recommended Posts

http://www.midea-electric.pl/Dla-Biznesu/Produkty,id,52339/kanalowe

1) Co to znaczy klimatyzatory niskiego/średniego/wysokiego sprężu? Widzę, że te średniego sprężu mają mniejsze moce niż niskiego.

2) Czy taki klimatyzator kanałowy można dowolnie obracać np. pionowo, aby wywiew był pionowy przez sufit?

 

Już się dowiedziałem, więc odpowiem sam sobie:

1) Spręż określa jak mocno może wydmuchiwać powietrze. Jest to parametr niezależny od mocy chłodzenia/grzania. Niskiego sprężu (10 Pa), to wtedy gdy jeden klimatyzator bezpośrednio nawiewający na jeden pokój. Jeśli już są jakieś kanały, załamania, zwężenia lub do obsługi więcej niż jeden pokój to bierzemy średniego sprężu. Wysokiego sprężu to jeden klimatyzator na cały dom (złe rozwiązanie).

2) Nie można obracać, gdyż jest tacka skroplin pod spodem i musi być w pozycji leżącej takiej jak na obrazkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden klimatyzator na cały dom (złe rozwiązanie).

Złe dla Ciebie.

Wg mnie jest to rozwiązanie najlepsze jeśli chcemy maksimum estetyki, chłód w całym domu i niską cenę.

 

Jakiekolwiek kombinacje w indywidualne sterowanie temperaturami, wystrzeliwują cenę do nierozsądnych poziomów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Minęło trochę czasu i koncepcja zupełnie uległa zmianie - głównie za sprawą Myjk-a :)

 

W międzyczasie rozmawiałem z monterami i tak zrodziła się koncepcja chłodzenia pasywnego, początkowo przez klimakonwektory, a teraz już zupełnie pasywnie.

 

Asolt policzył OZC - obciążenie cieplne budynku wyszlo 5700W.

 

W obecnej chwili chcemy pójść w gruntową pompę ciepła - wiem, że powietrze-woda są tańsze itd. ale jednak stabilność rozwiązania składnia mnie ku pompie gruntowej plus grzanie i chłodzenie ścienne.

Edytowane przez Owczar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...