Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cyrkulacja - leci wrzątek


krest

Recommended Posts

Mam nastepujący problem.

Dom jednorodzinny, 160m2, zainstalowana cyrkulacja CWU.

Przy włączonej cyrkulacji, przez pierwsze 1-2 minuty leci wrzątek mimo ustawienia baterii na zimna wodę, po tym czasie można normalnie sterować baterią.

W łazience w sypialni jest wanna, prysznic, obydwie baterie bez termostatów, w łazience dzieci (również na piętrze) jest bacteria z termostatem I problem dokładnie taki sam.

Po wylączeniu pompy cyrkulacji problem znika, tzn. standardowo musi zlecieć zimna woda po czym mozna normalnie sterować baterią.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł MCR3 24S jest kotłem jednofunkcyjnym.

http://www.dedietrich.pl/Produkty/Katalog-produktow/Technika-domowa/Gazowe-wiszace-kotly-kondensacyjne/MCR3-PLUS-24S-35S

 

Czy w kotłowni masz oprócz kotła zasobnik ciepłej wody użytkowej.

Czy instalator doposażył kocioł w zawór 3-drogowy do przełączania CO / CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to kocioł jednofunkcyjny, moja pomyłka.

W kotłowni jest zasobnik CWU 300 l., zaworu 3 drogowego nie ma

 

Na stronie producenta w linku który Ci przysłałem widnieje wpis że aby piec ładował zasobnik należy go doposażyć w taki zawór. Zawór to nie jest jakieś dodatkowe urządzenie które widzisz tylko w środku w piecu instalator musiał go założyć.

Odnośnie cyrkulacji to wzywaj instalatora który to robił i niech nie ściemnia że tak ma być tylko myśli co spartolił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączona cyrkulacja na mój gust "pcha" gdzieś wodę w rurę od zimnej wody, albo jest źle podpięta (nie do tej rury), albo bateria uszkodzona i zwiera wylot ciepłej wody i zimnej. Stąd taki efekt: po odkręceniu kranu na początku zlatuje ciepła woda z obu rur. Przejdź się i bateria po baterii posprawdzaj przy włączonej cyrkulacji (ale niech ona sobie włączona pochodzi jakiś czas bez odkręcania wody gdziekolwiek!) bateria po baterii, jaka woda leci przy odkręceniu tylko zimnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...