Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie 52m2 - prośba o rady


katja

Recommended Posts

Dzień dobry:)

 

Na pierwszy rzut kuchnia. Mieszkanie jeszcze nie odebrane, wrzucam plan od dewelopera. Chodzi mi o to U wydzielające kuchnię/aneks. Jest to wnęka o szerokości 110cm, to wiem na pewno, bo raz tam byłam i to udało mi się zmierzyć :D.

 

Mało, żeby zmieścić szafę z lodówką i piekarnikiem obok. Myślicie, że sensowne będzie wyburzenie jednej ścianki /ramienia U / tej bliżej wejścia i przedłużenie podstawy o… , no właśnie o ile? :confused: Chyba trzeba uwzględnić dylatację między lodówką i piekarnikiem? Najchętniej nie murowałabym już nowej przesuniętej ścianki … Czy dałoby się wtedy ten bok sensownie wykończyć? Co myślicie o takim pomyśle?

 

Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi.

 

001.jpg

 

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, dziękuję :). Fajnie to wygląda, ale taaaka rewolucja:D i elektryk będzie potrzebny:eek:. Podoba mi się to większe otwarcie kuchni na pokój. Nie planowałam ruszać tego drugiego ramienia U /od pokoju/, bo na nim sporo elektryki widziałam, włączniki znaczy się. Między kuchnią a kanapą proponujesz coś niskiego a'la barek? Lodówka koło kanału? Telewizor we wnęce?

Zobaczę, co na to M powie :lol2:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję regał z półkami o głębokości 30 cm, do sufitu, dostępny część od kanapy a część od kuchni. Od strony kuchni półki można zamykać drzwiczkami i trzymać tam odświętną zastawę, rzadziej używane naczynia.

jest wąski, więc musi być kotwiony do sufitu.

 

lodówkę zrobiłam koło kanału, by była jak najdalej od kanapy (bo hałasuje)

 

W korytarzyku masz szafę a obok siedzisko i nad siedziskiem lustro (niebieski kolor)

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruchoma ścianka super, ale telewizor niech może zostanie tylko w salonie :lol2:.

W pierwszej chwili pomyślałam, że to koło kanapy to coś niskiego i wydała mi się fajna taka "otwartość". Część książek planowałam umieścić na ścianie z TV, część w sypialni. Pomysł z regałem koło kuchni wart rozważenia.

Anika, dziękuję za projekt:D. Dokładnie tak mam zaplanowaną sypialnię, tylko gdzieś wśród tych szaf miejsce na książki. Łazienki wolę nie ruszać, bo zmiany wodociągowe to poważniejsza sprawa według dewelopera. Stół będzie raczej w salonie, bo służy także do pracy... umysłowej:lol2:.

 

Kinka, dzięki, ta druga koncepcja bardziej mi pasuje:D. Mam nad czym myśleć.

Dziewczyny, dziękuję Wam serdecznie:yes:. Wszystkie radzicie zamknąć to wejście do kuchni za kanałem i przesunięcie całej tej "szafy" do kanału, tak też zrobię. :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Jeśli wewnątrz U ma się zmieścić lodówka i piekarnik, to ścianka wewnątrz powinna mieć co najmniej 120cm. Zależy to od tego jaki piekarnik i jaką lodówkę wybierzemy. Jeśli urządzenia będą do zabudowy to szafki na te urządzenia mają zwyczajowo po 60cm szerokości. Jeśli urządzenia będą wolnostojące to należy uwzględnić wymagania producenta. Projektowanie ścianki należy więc zacząć od wyboru urządzeń :)

Dobudowa bocznej ściany chyba rzeczywiście nie ma sensu, ale to wszystko zależy od pomysłu na aranżację. Kuchnia taka może wyglądać lżej i zaoszczędzimy w niej nieco miejsca.

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik FFiL Śnieżka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie proszę na wstępne wizki od wykonawcy zabudowy.

Ten nawis z szafek na ścianie z indukcją, to skutek zbyt oddalonego od tylnej ściany wejścia do kanału rury od okapu.

Czy ta górna zabudowa pod sufit koło okna nie jest zbyt przytłaczająca?

Co do "szafy" po prawej, to jednak, tak jak proponowałyście wyżej... zabudowa 3-drzwiowa będzie lepsza.

Pomysł z regalikiem znalazłam gdzieś w necie, na początku bardziej mi się podobał... Na wizce nie uwzględniono murowanej ściany po prawej stronie regału, tej która powstanie zamiast tego U. Mam wybór albo zakręcić ją, tak jak na planach powyżej, albo nie murować i zakończyć zabudowę dodatkową płytą mdf albo zrobić regalik;). Co myślicie?

Chciałam szuflady pod indukcją, ale razem z tymi pod piekarnikiem nie wygląda to dobrze.

I jeszcze miejsce na szybkie śniadanie... tutaj stolarz przedłużył blat

Proszę o Wasze opinie i sugestie.

 

 

5.jpg4.jpg

1.jpg2.jpg6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które byś wywaliła? Bez tych nad zlewem byłoby przestronniej... Może zrobić je krótsze? Czy w ogóle te szafki muszą być do sufitu / wysoka zabudowa będzie/? Czy przez ten oddalony od tylnej ścian otwór w kominie na rurę od okapu / zew. krawędź 45cm/ skazana jestem na taki wygląd szafek?:bash: Edytowane przez katja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie podoba ten uskok u góry,albo zrezygnuj z szafek na ścianie z oknem albo zrób je wszystkie nie do sufitu bo jest jakoś ciężko.Co to za blat dalej za szafkami ?

Możesz w miejscu rur zrobić podwieszany sufit i dać oświetlenie.

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew

Ten blat, to niby taki stolik:rolleyes:.

Kinka, w rogu na ścianie kanału jest wejście dla rury od okapu, kończy się 45 cm od ściany na której ma być zabudowa

 

DSCF4841.jpg

 

Jak miałby wyglądać ten sufit podwieszany?

 

Wstawię jeszcze fotkę ściany z oknem, tej poprzecznej przegrody po lewej nie będzie.

DSCF4817.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...