Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przyłącze energetyczne PGE


merain

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 234
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To też się nieźle zabezpieczają. Powiedzmy że oddanie do użytku planuje się na czerwiec i nieopatrznie podpiszę sięumowę w styczniu - można się nieźle sparzyć czekając 18 miesięcy :D

 

Można obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku czekając do ostatniej chwili. Bez przyłączy oddanie do użytku się opóźni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Jeszcze mam jedno pytanie,kupiłem rok temu dom pobudowany do stropu,zrobiłem dach,wstawiłem okna,posadzki,chciałbym teraz podłączyć prąd.Problem jest w tym że poprzedni właściciel jak zaczął budowę 10 lat temu zrobił przyłącze prądu,skrzynka na granicy postawiona tylko że nie założył licznika ani nie podpisał żadnej umowy na dostawę prądu.Po prostu energetyka ściągnęła kabel ze słupa i zainstalowała skrzynkę,i na tym się skończyło.Czy ja teraz bym musiał składać wniosek o ponowne przyłącze skoro to było 10 lat temu? czy iść normalnie do operatora i chcieć podpisać umowę na dostawę prądu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktoś ma doświadczenie w zasilaniu działki która jest po drugiej stronie ulicy? Mianowicie posiadam 2 działki po dwóch stronach ulicy, na jednej stoi dom (z przyłączem elektrynym) a do drugiej chciałbym doprowadzić elektryczność. Najlepiej byłoby przeciągnąć kabel pod drogą i przyłączyć się do obecnego licznika ale to wiąże się ze składaniem wniosku w PGE. Czy ktoś już to robił? PGE to taki dziwny twór, że zaraz po przeciągnięciu kabla pod ulicą umieści dodatkowy licznik za który będzie trzeba dodatkowo płacić i czekać do 12mc. Czy może lepiej wybrać drogę powietrzną czyli kupić 2 słupy, kabel i przeciągnąć wszystko na własną rękę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie,kupiłem rok temu dom pobudowany do stropu,zrobiłem dach,wstawiłem okna,posadzki,chciałbym teraz podłączyć prąd.Problem jest w tym że poprzedni właściciel jak zaczął budowę 10 lat temu zrobił przyłącze prądu,skrzynka na granicy postawiona tylko że nie założył licznika ani nie podpisał żadnej umowy na dostawę prądu.Po prostu energetyka ściągnęła kabel ze słupa i zainstalowała skrzynkę,i na tym się skończyło.Czy ja teraz bym musiał składać wniosek o ponowne przyłącze skoro to było 10 lat temu? czy iść normalnie do operatora i chcieć podpisać umowę na dostawę prądu?
przyłącze to jedno, podłaczenie licznika to drugie. Pytanie czy poprzedni własciciel 10 lat temu zapłacił za przydział mocy itp.

W/g mnie musisz zacząć od początku. Czyli najpierw warunki przyłaczenia(chyba, ze masz stare), nastepnie podpisac umowe na dostarczanie pradu i zapłacic za przydział mocy itp.

To, ze masz w granicy ZK i ZL o niczym nie swiadczy.

 

Hej, czy ktoś ma doświadczenie w zasilaniu działki która jest po drugiej stronie ulicy? Mianowicie posiadam 2 działki po dwóch stronach ulicy, na jednej stoi dom (z przyłączem elektrynym) a do drugiej chciałbym doprowadzić elektryczność. Najlepiej byłoby przeciągnąć kabel pod drogą i przyłączyć się do obecnego licznika ale to wiąże się ze składaniem wniosku w PGE. Czy ktoś już to robił? PGE to taki dziwny twór, że zaraz po przeciągnięciu kabla pod ulicą umieści dodatkowy licznik za który będzie trzeba dodatkowo płacić i czekać do 12mc. Czy może lepiej wybrać drogę powietrzną czyli kupić 2 słupy, kabel i przeciągnąć wszystko na własną rękę.

według prawa, nie wolno zasilac Ci dwóch działek z jednego przyłacza. Pół biedy gdyby to była działka przylegajaca, ale masz po drugiej stronie, czyli zupełnie oddzielna. nawet polaczyć sie nie da. Nikt nie pozwoli Ci na przeprowadzanie kabla, czy to pod ulicą, czy nad. Na to musi byc projekt zaakceptowany przez PGE i zarzadcę drogi, uzyskac pozwolenie na budowe itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
dokładnie. w PGE Pruszków bez oddania budynku nie ma (nie było) mowy o G11, ale....... ja sie zgapiłem, bo wszystko na gebe załatwiałem. Nie da się i już. Dopiero jak poczytałem różne fora wkurzyłem się, i pomimo tego, ze bezwzględnie żądali pisemka ze starostwa, ze budynek jest oddany do użytkowania złożyłem pismo o zmianę taryfy w kancelarii. Dostałem info, że bedzie odmowa, powiedziałem, ok, proszę wysłac pismo z odmowa i z podaniem podstawy prawnej. Po miesiącu zadzwonił gostek, ze przyjadą zobaczyć czy licznik jest ok, i stoi budynek, jeśli tak, to aneks na zmianę taryfy przyślą pocztą. Byli, sprawdzili, czekam na

 

 

Tez się wkurzyłam na to PGE. W PGE Dystrybucja pan powiedział, że jak przyniose protokół pomiarow elektrycznych to mi zmieni taryfę normalną czyli na G, natomiast podczas podpisywania umowy w PGE obrót Pani powiedziała, że jak jej przyniosę odbiór z PINB to zmieni na G. Potwierdziła, że w PGE dystrybucja jest inaczej i w PGE obrót jest inaczej. Ręce odpadają. Mam już SSZ, elektryk kończy instalacje i ma zamontować tablice rozdzielczą. Też chce złożyć pismo o zmianę taryfy. Powiedz to byl ich gotowy wypełniony wniosek czy pisaleś sam pismo? I co pisałeś w tym piśmie do PGE ze ulegli i zmienili Ci taryfę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zmienili taryfę na G11, bez żadnego problemu, mało tego, powiedziałem sąsiadowi, ze jest taka możliwość, to pojechał do PGE i taryfę zmienili mu od razu, znaczy podpisał nowa umowę, przyjechali, sprawdzili i tez ma G11.

 

Żadnych dokumentów nie wymagali, kompletnie nic.

 

Jak myślisz pisać im w piśmie że jest asz i że jest instalacja elektryczna zrobiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie pisz,

jesli masz juz umowe na C11, masz przyłacze docelowe(nie tymczasowe), masz licznik - składasz taki wniosek https://pgedystrybucja.pl/content/download/2069/file/Wniosek_o_zawarcie_umowy_dla_odb_zakw_do_V_i_VI_gr_przyl_do_40_kW_2016_11_28.pdf

wpisujesz nr licznika, typ obiektu "gospodarstwo domowe" (żadne budowy, place budowy itp.) i taryfę G11. Wypełniasz ten wniosek, bierzesz ze sobą, idziesz do PGE Obrót i mówisz, ze chcesz zmienic taryfe na G11, jesli odesla Cię do Dystrybucji, mówisz to samo i dajesz wniosek, jesli beda chcieli dodatkowe papiery, wtedy mówisz, ze chcesz złozyc ten wniosek, jak nie przyjmie, to składasz w kancelarii, wtedy musza przyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Slawko123, tak mam C11 a w środę mają montować licznik, czyli w czwartek im złożę wniosek o zmiane. Kolezance znajoma, która pracuje w Tauronie, kazała zlozyc wniosek i napisac ze jest ssz i instalacja , i wtedy muszą zmienić na G11, ale to w Tauronie. Ten link coś nie działa, ale spróbuje poszukać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam , a w zasadzie do przedwczoraj miałem tzw. taryfe budowlaną C11 w PGE. W sierpniu wysłałem maila do PGE z zapytaniem o mozliwość zmiany taryfy na G11. W domu miałem już instalację elektr. , przyłacze i licznik . NIe miałem odbioru domu . Dostałem taka odpowiedz : "Witam,

w odpowiedzi na otrzymanego maila informujemy, iż zmiana grupy taryfowej dla budowanego budynku mieszkalnego

może zostać zrealizowana po zakończeniu procesu budowy oraz oddaniu do użytkowania budowanego budynku.

Oddanie do użytkowania wiąże się ze zgłoszeniem zakończenia budowy do Nadzoru Budowlanego,

kserokopię przedmiotowego zgłoszenia należy przedłożyć wraz z podaniem o zmianę grupy taryfowej.

 

Do chwili oddania budynku do użytkowania w świetle Prawa Budowlanego jest placem budowy

i nie kwalifikuje się do zmiany taryfy z C na G.

Dodatkowo przy zmianie grupy taryfowej ze względu na zmianę warunków należy złożyć aktualne oświadczenie

elektryka o sprawdzeniu instalacji zalicznikowej i gotowości jej podłączenia do sieci nN.

Druk oświadczenia w złączeniu.".

 

Dodam jeszcze tylko że sąsiad do tej pory nie ma odbioru domu , a roku ma taryfę G11, więc jak to w Polsce bywa nie ważne są przepisy , czy ich brak , a to gdzie pracują znajomi i koledzy.

Edytowane przez mariusz244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie pisz,

jesli masz juz umowe na C11, masz przyłacze docelowe(nie tymczasowe), masz licznik - składasz taki wniosek https://pgedystrybucja.pl/content/download/2069/file/Wniosek_o_zawarcie_umowy_dla_odb_zakw_do_V_i_VI_gr_przyl_do_40_kW_2016_11_28.pdf

wpisujesz nr licznika, typ obiektu "gospodarstwo domowe" (żadne budowy, place budowy itp.) i taryfę G11. Wypełniasz ten wniosek, bierzesz ze sobą, idziesz do PGE Obrót i mówisz, ze chcesz zmienic taryfe na G11, jesli odesla Cię do Dystrybucji, mówisz to samo i dajesz wniosek, jesli beda chcieli dodatkowe papiery, wtedy mówisz, ze chcesz złozyc ten wniosek, jak nie przyjmie, to składasz w kancelarii, wtedy musza przyjąć.

 

 

Slawko123 zastanawiam się czy ten wniosek nie będzie lepszy

https://www.gkpge.pl/content/download/486/file/2014_11_13_05_PGE_wniosek_o_zawarcie_umowy_kompleksowej_01.pdf

bo dotyczy zarówno dystrybucji jak i sprzedaży energii.

A oświadczenie o wskazaniu licznika trzeba dołączyć czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawko123 zastanawiam się czy ten wniosek nie będzie lepszy

https://www.gkpge.pl/content/download/486/file/2014_11_13_05_PGE_wniosek_o_zawarcie_umowy_kompleksowej_01.pdf

bo dotyczy zarówno dystrybucji jak i sprzedaży energii.

A oświadczenie o wskazaniu licznika trzeba dołączyć czy nie?

nie, bo to słuzy do czego innego. musi bys ten co ja podałem.

Zawierasz całkiem nowa umowę, przeczytaj co masz w tej obecnej, zasilasz plac budowy lub dom jednorodzinny w budowie.

To co ja podałem, to zmiana i taryfy i zmiana przedmiotu/podmiotu zasilania w energię elektryczną. Zmieniasz i C11 na G11 i plac budowy na gospodarstwo domowe(to jest bardzo istotne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i nic nie kumam.

Moja sytuacja: mam warunki zabudowy. Jak je składałem to uzyskałem zapewnienie dostaw prądu. Mój błąd nie zrobiłem kopii. gmina przysłała mi decyzję o warunkach zabudowy ale zapewnień już nie. Projekt w adaptacji u architekta. Architekt mówi żeby składać wniosek o warunki techniczne przyłączenia prądu. Pge mówi że bez pozwolenia na budowę nie ma warunków przyłączenia. Z budową mi się nie spieszy. Spieszy mi się z doprowadzeniem mediów bo sąsiad jedyny od którego mogę media podłączyć kończy budowę i straszy że jak się wybrukuje i ogrodzi to mnie nie puści. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...