Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Szpaka ;)


Recommended Posts

Zdjęcie ściągnięte z neta ale pięknie pokazuje płytki/listwy wykończeniowe do cegiełek. Takie właśnie zamówimy. Z remate blanco Vives 5x20. Pieknie wykończą ścianę w dużej łazience.

Tylko układanie w cegiełkę jednak ładniej dla mnie się prezentuje...

http://images76.fotosik.pl/583/e20622de8fc4b529med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 215
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej:D faktycznie sporo się u Was dzieje. Gratuluję.

My w sobotę kupiliśmy wannę, umywalkę i geberit. Aktualnie szukamy płytek do łazienki. Niby wszystko wiadomo ale łatwo nie jest. Podłoga ma być też drewnopodobna a ściany jakiś delikatny szary. Musze udać się do pobliskiej castoramy i poszukać takich jak te twoje. Niestety ostatnio ich raczej nie było bo obejrzałam tam wszystko:( w innym sklepie widzieliśmy fajne ale 124 zł/m trochę sporo... a mi marzy się coś takiego. Zdjęcie również ściągnięte z neta. Nie widać dużo ale koncepcja mi się spodobała. U mnie tylko ściany trochę jaśniejsze.

2_189967190_2elgsud.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej:) a jak myślisz czy w mojej naprawdę maleńkiej łazience, wannę obudować takimi samymi płytkami jak podłoga czy jak ściany??? zabudowa geberitu będzie takimi jak podłoga (jest na innej ścianie niż wanna) i zastanawiam się czy na tak małej powierzchni (5 m2) nie będzie za dużo tej "podłogi drewnopodobnej". Dylemat bo w poniedziałek jadę po płytki i nie wiem ile czego kupić:bash: błagam pomocy. Mąż zwalił to jednak na mnie he he:jawdrop:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makowa panienko też sobie już wyobrażam jak będzie kolorowo i wesoło na samym wejściu do naszego domu :) Jakos nie przekonują mnie wszędobylskie szare smutne wiatrołapy. :) Do tego planuje białe meble. Tylko ciekawe jak z ich utrzymaniem bedzie.

Wogole to juz nie moge sie doczekac jak bedzie juz wiecej plytek ulozonych ;)

Sylwia, powodzenia przeslij jakas fotke jak beda juz lezec Twoje dubliny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gust, kleicie zakłady membrany dachowej? Próbowałem oklejać systemową taśmą do membran okolice komina i dupa, odklejało się to to, dopiero po posmarowaniu klejem do folii paroszczelnej Soudala w tubie takiej jak do silikonu, membrana się mocno skleiła. Tym mazidłem kleiłem folię paroszczelną na suficie do wieńca, ładnie się tym kleiło. Kup jedną tubę i spróbuj, powinno być ok. Tym kleiłem http://folnet.pl/towar/klej-uszczelniajacy-soudal-vapourseal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Ja kołkowałam nasz domek z mężem dwa lata temu i nie ma po tym żadnych śladów, nie odznaczają się te kółeczka. Myślę, że to kwestia wykonania, jakości kołków a następnie siatki i dobrego kleju. Nam poszło bardzo dobrze.

Gust... patent z URSUSEM przerabialiśmy dokładnie w ten sam sposób;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ kołki nam nie szły to stwierdziliśmy a niech tam ! Przynajniej nie będziemy mieć mostków termicznym hie hie. W sob może wjedzie ekypa od klejenie. Pierwszy plan był taki że mąż z moim tatą to zrobią. Ale ostatecznie stwierdziliśmy że nie ma co żeby się mordowali. Lepiej żeby mąż w tym czasie zacierał sufity . A panowie na pewno lepiej zrobią elewację. Poza tym brat meza sam robił elewacje a potem przyszla ekipa i musiałą wyrównywać jeszcze raz klejem i siatką bo tynu nie chcieli robić na tak nierówną powierzchnię. I kasa poszła.

Ciekawe jak bedzie wyglądał nasz szpaczek po metamorfozie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być imitacja płytek ceramicznych- parapety z blachy. Ceramika ładna zawsze chciałm takie, ale podchodzi pod nią wilgoć i woda. Stąd zrezygnowaliśmy. Tzn mąż mnie przekonał żeby nie robić tego. Ostatecznie przeliczyliśmy i oszczędnośc popchnęła nas ku zwykłym parapetom blaszanym (brązowym). :)

Ps. Już wszystkie są zamontowane. Dziś od 5 rano ekipa uwijała się przy siatce , kleju itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te boczki nie mogą wyglądać dobrze dlatego ja nie chciałam takich. Zobaczymy jak się będą sprawowały te nasze - chociaż mam je już od dwóch lat prawie i jest ok. Ale czas pokarze.

gust: a jaki będzie kolor elewacji? robicie to od razu? Ja mam póki co pomalowaną elewację gruntem. Mam nadzieję, że tej jesieni uda się nam pomalować domek na docelowy kolor, którego jeszcze w sumie nie wybraliśmy:bash: czyli czeka nas kolejne "łamanie głowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te plastikowe boki są średnie. Mocno średnie. Cóż już trudno. Od biedy zdemontuje sie w przyszłosci parapety i wymieni. Nie wpuszczli ich stropian.

Tynku ani farby nie robimy . Brak kasy a jest wiele jeszcze wydatkow na potrzebniejsze rzeczy. Może przed zimą zagruntujemy tylko.

Emila ma racje niema co kombinować najładniej wyglądają bardzo jasne elewacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...