Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nareszcie u siebie, czyli mieszkanie po przygodach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Hej, Iscra :) ...i bardzo ładnie się wkomponował w kolorystykę.

Położysz coś na podłodze? Pasowałby dywan o wzorze w typie stary poprzecierany Pers.

 

Zaglądałam do twojego poprzedniego wątku kiedyś, ale potem jakoś się to rozmyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, hm, ten dywan to może być niezły pomysł...

 

Chociaż kolorystycznie to myślałam nad czymś takim:

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/persisk-nain-dywan-z-krotkim-w-osiem__0149903_PE308016_S4.JPG

 

Do tego w końcu kupię białą pościel i myślę, że będzie elegancko. Zna ktoś jakiś sklep internetowy, gdzie zamówię pościel 180x200 + 2 poduchy 50x60? Strasznie ciężko takie komplety znaleźć... Chyba, że coś osobno będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładną pościel mają ostatnio w Tchibo i dobrą. Kupowałam też na Bonami bawełnianą. Bardzo ładnie uszyta. Na Bonami mają różne rozmiary. Można kupić takie same zestawy (także z prześcieradłami) na małe i na duże łóżko. W Tchibo trochę z tym gorzej.

Mam podobne problemy, bo u mnie albo 160 x 210, albo 200 x 220 :)

A popatrz też w IKEA, bo bardzo się u nich pod tym względem rozwinęło. Mam 4 komplety od nich, chociaż nie białe. Non stop piorę i oblekam pościel.

 

Ten dywan tkany?

Chyba poszukałabym czegoś o mniej zdecydowanym wzorze, też w granatowych kolorach, albo w takich mój (zdjęcie stare, bo robione do sprzedaży mieszkania rodziców)

01-Andersa_POKOJ-16mk_panorama1a(w).jpg

Pasowałoby do fotela i ścian :)

 

Może taki https://www.rugvista.pl/dywan/jacinda?artno=RVD10457

Mam też inny dywan kupiony w Carpetvista, ale to chyba ta sama firma, więc gdybyś coś znalazła, to kupuj bez obaw. Przyjechał błyskawicznie w świetnym stanie, czysty, bez żadnych zapachów i płaciłam kurierowi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią, że pierwszy dom budujesz dla wroga, drugi dla przyjaciela, a dopiero trzeci dla siebie. Zaczynam myśleć, że coś w tym jest :) Mieszkanie w dworku, jak wskazuje doświadczenie ostatnich dwóch lat byłoby przeżyciem zdecydowaniem mniej przyjemnym, niż zakładaliśmy w najczarniejszych scenariuszach. I bynajmniej nie ze względu na jakość projektu czy koszt budowy (choć te też dałyby w kość – paru rzeczy mocno nie doszacowaliśmy). Ten projekt umarł ostatecznie latem tego roku i… to chyba nie jest zła wiadomość ;) A przynajmniej nie tak zła, jak byłaby jeszcze jakiś czas temu.

„Domem dla przyjaciela” jest w tym powiedzeniu nasze mieszkanie. Ze względu na pewne jego cechy (które oczywiście znaliśmy przy zakupie), od początku było planowane jako miejsce przejściowe. Chcieliśmy do budowy szykować się na spokojnie, będąc już na swoim i urządzaliśmy je najlepiej jak umiemy, sporo się przy tym ucząc na temat wykończeniówki. Mieliśmy skończyć jedną inwestycję i dopiero zacząć myśleć nad kolejną… ale trochę nie doceniłem Iscry ;) Szukała, drążyła, wymyślała, aż znalazła, wydrążyła i wymyśliła…

TUTAJ możecie zobaczyć, co takiego.

Czas na trzecie podejście: dom dla siebie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Właśnie wymyśliłam, że w pokoju dzieci za jakiś czas wyląduje jeszcze taka sofka:

bunio_2fbk_m2175_g_IMG_8638,lFaYeqWeaWZRmdiQiHtf.jpg

Ciekawe tylko jak z jakością od BRW?... Bo kolorystycznie i wymiarowo jest idealnie.

 

Sofka będzie jak córa wyprowadzi się z niemowlęcego łóżeczka, co nastąpi - jak mniemam - maksymalnie w ciągu najbliższego półrocza :) Wreszcie będzie gdzie wygodnie czytać maluchom bajki, bo oboje absolutnie to uwielbiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
U moich rodziców były 2 podobne sofki. Miały po 110 cm między podłokietnikami i rozkładały się za jednym pociągnięciem w pełnej długości lóżka. Pod siedziskiem była jeszcze skrzynia na pościel. Nawet wygodnie się spało. Ale one były robione na zamówienie, więc moja opinia na nic :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sofka ma po rozłożeniu bodajże 120 x 190 powierzchni spania, więc akurat. I też pojemnik na pościel oraz rozsuwa się jednym pociągnięciem. Materac nie za twardy i nie za miękki, nie czuć tego "złamania" w jego połowie. Jedynie część pod głową jest lekko odchylona w górę - w sumie dzięki temu poduszek nie trzeba :D

 

bunio_2fbk_m2175_g_IMG_8650,lFaYeqWeaWZRmdiQiHtf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...