Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Styropian pod kominkiem TAK czy NIE ?


szala18

Recommended Posts

Można ze dwa okna zamurować. Będzie to równowartość sześciu nieocieplonych od spodu kominków....

 

 

Ciekawi mnie ile stron "nakręcimy" tym ważkim problemem...;)

 

Ciekawe, ciekawe. Pytanie czy są jakieś przeciwskazania dla styro pod kominkiem? I kończymy temat;-) Jeśli przeciwskazań nie ma poza wytrzymałością wylewki to każdy zdecyduje czy chce tam styro czy nie. Na pewno nie ma żadnych łącznie z wytrzymałościowymi, przeciwskazań w wypadku płyty fundamentowej.

A co do zamurowania okien to w moim przypadku gdzie ściany z bala nie są ocieplone np. wielkość przeszkleń czy izolacja dachu jak i płyty ma znaczenie w całkowitym bilansie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przeciwwskazań nie ma, przecież w przypadku płyty, można pod kominkiem puścić kanały grzewcze, będzie mniej drewna zużywał i cug miał na "zimno".

Do was nie dociera, że autor prowadzi budowę "tradycyjnie" tak zwyczajnie, jak "wszyscy". Stąd ma takiego a nie innego kierownika, chociażby. Wymyślacie durnoty w nieswojej sprawie.

Można przecież ogrzewać chodniki, rynny co komu się podoba. Jak się ma za co. A jak się ma za co, tzn. że jest się majętnym, a wtedy raczej się nie oblicza ile naście złotych na sezon, pójdzie wg. wzoru ..hm w kosmos.

Autor pisze, że zostało trochę styropianu więc wpadł na pomysł, by go wykorzystać w całości i tę resztkę dać pod kominek. Proste. Niech da. Niech przed tym dobrze zazbroi siatką ze stali najlepiej żebrowanej i dobrze skręconej lub spawanej o pow. większej niż rzut zabudowy kominka. Niech tak ma, a będzie miał poczucie zaoszczędzonego i dobrze wykorzystanego materiału i spokój w głowie.

Wasze pitolenie w tej sprawie, jest tak horrendalnie muliste, że przykro.

Styropianu pod zabudowę się nie daje, ale przecież można go dać i o to autorowi od początku szło. Chciał tylko potwierdzenia lub zaprzeczenia, ostatecznie i tak on sam tę decyzję podejmie. Choć w pierwszym wpisie było widać że ją w zasadzie podjął.

Edytowane przez dbx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pitolenia to jesteś tutaj Ty, a szczególnie ten Twój dogmat "styropianu pod zabudowę się nie daje".

I odsyłanie do książek sprzed xx lat. Mam przynajmniej nadzieję, że to nie były książki z technikum.

 

Zadam Ci jeszcze proste pytanie, mam nadzieję, że będziesz potrafił rzeczowo odpowiedzieć:

Czy mając zasobnik CWU 250l, dębową szafę z książkami, akwarium 300l, wszędzie tam trzeba zazbroić

"siatką ze stali najlepiej żebrowanej i dobrze skręconej lub spawanej o pow. większej niż rzut zabudowy" ?

 

Rozumiem, że jesli ktoś tego ni zrobił, to solarów zamontować już nie może, a i z akwarystyki musi zrezygnować ?

 

PS: Mimo, iż mam płytę, to mam też typową wylewkę z miksokreta na styro, wiec nie "wymyślam durnot w nieswojej sprawie"

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...