Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kąt dachu w mpzp a wymarzona parterówka!


Recommended Posts

Jako posiadaczka dachu płaskiego zdecydowanie się z tobą nie zgadzam.

Jest tańszy i bardzo prosty, nie wymagający np. ekipy cieśli.

Chyba, że wymyślisz sobie jakieś nietypowe rozwiązania - ale skomplikowany dach skośny też nie jest tani i łatwy.

 

Z resztą pokazuję możliwości obniżenia bryły budynku - szczegółowe rozwiązania poleci architekt.

Niestety, z gotowca takich sztuczek nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

" dach płaski jest droższy i trudniejszy w wykonaniu "

- cena jest porównywalna, choć bardziej na korzyść dachu płaskiego ( chyba, że dach spadowy miałby być na konstrukcji systemowej ).

- różnica podstawowa pomiędzy jedną, a drugą formą dachu polega na tym, że dach płaski ( poza estetyką bryły budynku ) tworzy bardziej funkcjonalne wnętrza na np. Piętrze, a niżeli analogiczne ... na Poddaszu użytkowym.

- wydaje mi się, że łatwiej wykonać dach płaski, a niżeli spadowy z ścianami szczytowymi

- rozmawiać w Urzędzie należy, natomiast wiążące dane / informacje powinny być ZAWSZE w formie pisemnej ;)

Edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wyjaśniło się - nie ma szans na inny kąt nachylenia. Czyli szukamy parterówki z dachem 40st. Czy ktoś zna jakiś ciekawy projekt, gdzie są 4 niewielkie sypialnie, salon z kuchnią (min. 35m) i dwuspadowy dach o kącie 40st. i powierzchni nie większej niż 210m? :)

 

Parterówka, 4 sypialnie, spory salon i 210m2 ? Fiu fiu....

Jestem bardzo ciekawy tego prokjektu, bo według mnie nie da się pogodzić tych wszystkich warunków. Chyba, że jakaś kombinacja typu dom w kształcie litery "L".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parterówka, 4 sypialnie, spory salon i 210m2 ? Fiu fiu....

Jestem bardzo ciekawy tego prokjektu, bo według mnie nie da się pogodzić tych wszystkich warunków. Chyba, że jakaś kombinacja typu dom w kształcie litery "L".

 

da się http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/ekonomiczny-2b tu zrezygnowałabym z antresoli a z gabinetu zrobiła sypialnię dla gości :) może ktoś jeszcze coś innego znajdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/ekonomiczny-2b tu zrezygnowałabym z antresoli a z gabinetu zrobiła sypialnię dla gości :) może ktoś jeszcze coś innego znajdzie ;)

 

Ale ten dom ma na parterze 106m2, a nie 210. No ale faktycznie, tak jak napisałaś, jest "nie więcej niż 210m2" :)

Salon też jest raczej niewielki, 25m2.

Parterówka to dla mnie dom parterowy, bez poddasza użytkowego. Jak jest poddasze, to już jest oszustwo :p

Edytowane przez powell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten dom ma na parterze 106m2, a nie 210. No ale faktycznie, tak jak napisałaś, jest "nie więcej niż 210m2" :)

Salon też jest raczej niewielki, 25m2.

Parterówka to dla mnie dom parterowy, bez poddasza użytkowego. Jak jest poddasze, to już jest oszustwo :p

 

210m dotyczyło powierzchni dachu :p a co do poddasza poszę przecież, że bym z niego rezygnowała - na górze tylko strych / graciarnia - nic użytkowego w sensie mieszkalnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]356799[/ATTACH]Wymodzilam cos takiego. Co sadzicie o tym rzucie? Co byscie zmienili? Mysle jeszcze o jego zmniejszeniu - zwezeniu, zeby uzytkowa byla ok 110 zamiast 114 jak obecnie

 

Masakra jak na dom.

 

Pracujesz w domu? Jeżeli nie po co gabinet? Sypialnie po 10 m2 to koszmar, w PRL takie w blokach byly z wielkiej płyty, w domu to nieporozumienie. Ten zakręcony przedsionek, pom gospodarcze ze spiralnymi schodami i centralny punkt domu kotłownia - odpuść sobie "projektowanie", szukaj gotowca z adaptacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysowanie projektów bez uwzględnienia grubości ścian, pionów wentylacyjnych (np. do kanalizacji czy okapu) jest obarczone zbyt dużym błędem

projekt "ekonomiczny jest w wersji z dachem 40stopni, więc skoro Wam się podoba, to po co kombinować?

ja w tej wersji zrezygnowalabym z robienia antresoli, zamiast tego w pokojach/ sypialniach zrobiłabym wysoki sufit z możliwością późniejszej adaptacji np. na łóżko na antresoli w pokoju dziecięcym, a w sypialni rodziców po prostu ładny, wysoki sufit, albo część zabudować i zrobic tam strych z dostępem przez schody składane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...